Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 21:44 cartimandua Re: Designer
A když bude Okružáky dobře krmit, bude mít zanedlouho malou nádobku totálně přešnekovanou. Mluvím z vlastní zkušenosti. Raději něco jiného... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 16:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: emisek10
Rekni si nekomu z akvaristu v okoli o nejake sneky, treba takovi Okruzaci toho moc nepotrebuji. Nejake krmivo chtit budou, nicmene staci i to nejlevnejsi pro ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 14:41 emisek10 – Malý vodní živočichové
Dobrý den,je náký malý vodní živočich který není náročný na chov,jako třeba náké krmení pro jiné živočichy,které by potřebovalo jen vodu(z kohoutku,destilov.,.....,atd.),malou nádobku,a občasnou výměnu vody,bez žárovky,s pokojovou teplotou?Pokud ano,napište mi prosím i jak ho chovat.Děkuji ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 17:24 amrtin Re: Ivoš
Jenomže toto se bohužel děje dost často,v tom lepším případě se "dárce" obrátí na takovéto fóra a obdrženými radami se řídí.V 8 litrech bych taky žádnou rybku nechtěl vidět,ale dá se,při dodržení hygieny v "akva" po určitou dočasnou dobu beťáček chovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 17:18 amrtin Re: Kaira
To já vím,proto odkaz na stránky betta.wz.cz ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 16:56 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Terka
Všechno bylo špatně ještě dříve, než jsi tu kouli koupila :-( Lidé by se neměli akvárii obdarovávat k žádné příležitosti (s výjimkou lidí, kteří se akvaristice již nějakou dobu věnují a dokážou si přesně říct, o jaké akvárko mají zájem). Pokud tvůj kamarád nemá k rybičkám vztah, tak veškeré rady jsou stejně zbytečné a vše živé mu v té kouli chcípne. V opačném případě ať si kamarád nastuduje doporučené zdroje (pak zjistí, že do tam může leda tak nasypat nějaké bonbony)a akvárko ať si pořídí sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 16:38 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: amrtin
Beťákovi by se mělo topit, pokud kamarád doma nemá 24 stupňů. Betta není zrovna rybka vhodná do "studenější vody".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 15:14 amrtin Re: Terka
Já chápu podstatu dotazu,takže na pár(ale opravdu jen na pár(!) )dní se tam může dát beťák a jedna či dvě rostlinky(živé samozřejmě).Ale i tak si proštudovat toto: betta.wz.cz Beťáka si pak může přendat do většího akva(po jeho zajetí),opravdu ho tam nenechávat navždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.10.2013 13:36 Muž souky [592] - RostlinyRe: Terka
do tohohle objemu bych nedával žádné ryby, max krevety, ty by se tam s nějakou kryptokorinou měli dobře a nemuselo by se topit ani svítit, jen tejdně měnit vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 13:16 Beda81 Re: Terka
ucit se, ucit se, ucit se. Kde ja jsem to jenom slysel ;-)

doporucuji na zacatek :
rybicky.net/clanky/…
www.horacovoakvarium.cz
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
scobak.blog.sme.sk/…

Jeste bych snad doplnil. Pri predavani mu dejte na A4 vytisknutou adresu www.rybicky.net.
Take jsem byl kdysi obdarovan zavojnatkou ve dvou litrech vody.
Na druhej den bezel do zverimexu s virou, ze mi dobre poradi.
Odchazel jsem s porad pro zavojnatku malym akvem, nevyhovujicim dnem do akva
umele rostliny a spousta zbytecne chemie.
Jestli ho to chytne, tak at radeji venuje tyden intenzivnimu studovani na rybicky.net
Ja jsem bohuzel v one dobe o rybicky.net a podobnych forech nevedel.

dalo by se sem toho pridat opravdu spusta dalsih odkazu.
Ale rybicky samotne jsou radama "nadupane".
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 12:32 Terka – Začátečník a jeho rybičky- prosím o rady
Dobrý den,
jakžto "startovací" akvárium jsme pro kamaráda pořídili na narozeniny 8,5l kulaté akvárium. Je vysypané akvaristickým štěrkem, propraným a řádně propláchnutým. Voda z kohoutku - pH 6-7 (zatím máme na měření pouze lakmusové papírky;-) ). Napoutěla jsem jej "po stěně" akvária malým proudem - je to jemně zakalené-

1) je pravda že se to tak má nechat ( zatím bez rybek) a že se to samo sesedne, nebo to mám vylít a znovu napustit?
2) je pravda ře když do něj dám živé rostliny tak mi bez filtrace zhnijí?
3) které ryby mi do něj doporučíte - i počty prosím ( chceme mu do něj koupit tak jednu dvě rybky - dalo by s v případě razborek více?) + rposím nějaké, kterým nevadí menší výkyvy teploty vody, popř studenější voda ( voda s klasickou pokojovu teplotou bez přihřívání)
4) co potřebují k životu akvarijní žabky - snesou se s rybami?
5) mám koupit "startvací bakterie" do toho akvária? Pomůže to něčemu?

Prosím prosím o rady na otázky. Kamarád si poté bude kupovat větší akvárium, jen jsme mu toto chtěli koupit než pořídí to velké aby měl na co koukat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 21:00 Muž acik [416] Re: Tacudek
já řešil i vyšší hodnoty,neboj ono se to zas změní... já jsem měl kolem 70mg/l no3 a během pul roku ma voda 10mg/l mluvím o vstupní vodě. Pokud chceš opravdu snížit,tak hoď plovoucí pistie a oni ti to vyžerou neboj... roman si určitě na můj problém vzpomíná :)

Tacudek napsal: Tak dnes voda z vodovodu PO4 - teměř nic a teda NO3 - těch 50 mg/l :( je to možné ? Vodovod Brno střed :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 19:54 R Muž romant [27987] Re: Tacudek
Hmm, to zní věrohodně. 50 mg/l je na hraně normy, ale není to nemožné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 19:53 Muž Tacudek [16] - RostlinyRe: romant
sera aqua-test box
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 19:47 R Muž romant [27987] Re: Tacudek
Čím je to měřeno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 19:31 Muž Tacudek [16] - Rostliny – Vysoké hodnoty
Tak dnes voda z vodovodu PO4 - teměř nic a teda NO3 - těch 50 mg/l :( je to možné ? Vodovod Brno střed :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.10.2013 07:03 Muž Yirka [9123] Re: Tacudek
Tacudek napsal: hnojim akorát EI furt stejně ale před tím jsem neměřil a asi bych měl změřit i vodu z vodovodu ale v tom to asi nebude
Není příliš dobré se pustit do jakéhokoliv hnojení aniž by člověk znal "svou" vodu. Dokonce to pak může být silně kontraproduktivní. Změření vody, či její kontrola na vodárenských stránkách, by mělo být základním krokem před zahájením hnojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 20:55 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: Tacudek
Myslím si, že základ je nehonjit, poněvadž je akvárium po tak krátké době nestabilní a radši obden místo hnojení měnil část vody. Mluvím ze své zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 20:04 Muž acik [416] Re: Tacudek
budes vedet jak na tom vstupni voda je,to je taky dobry krok
Tacudek napsal: hnojim akorát EI furt stejně ale před tím jsem neměřil a asi bych měl změřit i vodu z vodovodu ale v tom to asi nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 20:02 Muž Tacudek [16] - Rostliny
hnojim akorát EI furt stejně ale před tím jsem neměřil a asi bych měl změřit i vodu z vodovodu ale v tom to asi nebude
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 19:16 Roman Re: Tacudek
řekl bych, že nedostatečná údržba, častěji odsávat dno a měnit vodu, PO4 jinak než výměnou vody nesrazíš, nebo chemicky, ale to je to poslední, co bych dělal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 19:09 Muž acik [416] Re: Tacudek
neprehanis to s hnojenim? a co vstupni voda? Tu bych taky pomeril
Tacudek napsal: Zdravím mám dotaz na zvýšené hodnoty PO4 - 10mg/l a k tomu NO3 - 50mg/l odnesly to zatim 2 otici :(
Akva rybicky.net/nadrze/18696 je teda furt v záběhu (2 měsíce) zajímalo by mě čím to je ? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 19:04 Muž Tacudek [16] - Rostliny – Vysoké hodnoty
Zdravím mám dotaz na zvýšené hodnoty PO4 - 10mg/l a k tomu NO3 - 50mg/l odnesly to zatim 2 otici :(
Akva rybicky.net/nadrze/18696 je teda furt v záběhu (2 měsíce) zajímalo by mě čím to je ? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 18:54 R Muž romant [27987] Re: kahua
Toho doporučení od kolegyně s tím nakrmením těch několika dočasných obyvatelů bych se nezříkal. Prostě do výkrmny a zpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 18:49 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Annabell
Ideální by bylo tam šoupnout pár malých rybek, rybky by se nadlábly vetřelci, ale to AQ je hodně malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 15:04 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: Annabell
Ahoj, pro krevety jsou ploštěnky velice nebezpečné. Stači No-planaria, ale doporučuju přečíst vlákno ploštěnky a krevetky. Co se týče nezmara, tak i ten je špatný, na něj zabírá malá dávka flubenolu, která zničí i ploštěnky (větší dávka do dna). Problémem je, že většinou to odnesou i šneci a je nutné po léčbě častěji měnit vodu, protože díky rozkladu ploštěnek a šneků se zvyšuje hladina nebezpečných látek ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 14:42 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Zdravím.Posledni dobou mám trochu staros o své akva.20l pouze krevety viz..ma nádrž.Posledni dobou jsme si všimla ze v akva jsou buchanky,plostenky a nevím co všechno ted nove i Nezmar zelený...a krevety se vůbec nechtějí množit,taky jsem zaznamenala i dost úmrtí.Nekdy vidím malou krevetu ale je divná takova bila a chodi tak divne.Nevite čím by to mohlo byt?a jak se mam zbavit všech tech parazitů?hrozi něco krevetam?dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 19:29 DREDRA
No já si nemůžu poct ale mě to fakt připadá jak hnízdo od šikovnýho beťáka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 12:00 Muž RBeil [174] Re: Paul
Někdy se stane že se do akva zanese lechce mastnota (mastné ruce), ta mi to pak dělala na hladině taky, byl to takový film a bublinky na hladině ne a ne praska. Vem zo novinama nebo tenkou hadičkoua (třeba vzduchovací) odsávej hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 18:41 R Muž romant [27987] Re: Paul
Protože je to akvo stále v kategorii "čerstváček" a nitrifikace není ještě pevně ustanovena, prostě to nešlape jak má, prozatím. Dal bych tomu čas.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 18:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Paul
Setri hladinu novinama a bude po bublinkach. Je to plyn (vzduch), ktery se nemuze dostat z hladiny pres skraloup na ni. A proc tam ten skraloup je, to je uz nejspis na tema "Slepa hladina".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 18:28 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Paul
a jsou tam ryby vubec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 18:27 Muž Paul [2] - Asie
Není :-D To bych hned věděl proč tam jsou ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 18:07 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Paul
není tak samec betty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 17:51 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Paul
Asi špatná kvalita vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 17:41 Muž Paul [2] - Asie
Fotka k příspěvku Prosím vás nevíte proč mám v akváriu tyhle bublinky ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 21:32 R Muž romant [27987] Re: Paul
Je důležitý, aby tam mohl alespoň trochu proudit vzduch.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 21:29 Muž Paul [2] - Asie
Takže když bude naplněné až po okraj, tak tam byt nemůže? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 20:58 R Muž romant [27987] Re: Paul
Ano může, když se nedá voda úplně do plna a nechá se hladina několik čísel pod horní hranu, tak v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 20:56 Muž Paul [2] - Asie
Ahoj všichni, potřebuji poradit. Mám akvárium Fluval Edge, ktere má jakoby zasklenou skoro celou ,,hladinu,, až na 15x15 otvor -viz. foto www.google.cz/… . Může v nem být betta? Dokáže si najít ten otvor, aby se mohla nadechnout? Mám tam hejno, kterému stačí pouze kyslík z vody a nepotřebuje se nadechovat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2013 10:10 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Designer
Krásný, to se potom člověk ze svýho koníčku opravdu raduje. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.10.2013 09:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: KarlosS
Malicke Ramky (byl to pokus, do dost cerstve zarizeneho akvarka jsem dal jikry, odchoval jsem v nevhodne vode 4 krasne kusy, ted maji 3cm i s ocasni ploutvi, vcera zmereno) mi totalne zlikvidovaly veskery plankton, ktery se v akvariu objevil. Plavala tam obcas nejaka buchanka, na skle se objevili mali bili cervici, proste jsem tam pri zalozeni dotahl co se dalo (nechte), hyrilo to mikrozivotem. Ty Ramky na tom vyrostly, bez toho bych neodchoval ani ty 4. Takove male cudly a sezraly co se hnulo, tedy s vyjimkou sneku... Kdyz si predstavim krevetky, vylozene vidim pred ocima, jak nadsene by si myslely "PAPU!" :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 09:29 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Lulito
Uplně jsem zapomněl, že krevetky by byly drahý krmení pro cichlidky, betty a čichavce.
Kup nejdřív ty záběhový rybky a pak se rozmýšlej, tak jak říká designer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 09:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lulito
To znam, malinko jinak, ale vlastne stejne, kdyz si kazdy doma "musi vybrat ty svoje rybicky". Rekni mu at si vybere jeden druh, co opravdu chce, o to vic ho to bude zajimat, kdyz si bude muset vybrat ;-) .

Vsechny stejne rybicky jsou nadherne, pak totiz u nekterych druhu lepe vidis, jak jina kazda muze byt, ze v ramci moznosti maji i svou povahu. Kdyz se to vsechno mota pres sebe a nic nema poradne klid, ackoli si sebe vzajemne nevsimaji, jejich chovani to ovlivni.

Nekde jsem cetl, ze hejnovite rybicky nad Cichlidkami jim davaji pocit bezpeci, ze se podle nich orientuji zda je vsechno O.K. A treba prave tohle se chystam zkusit, jak to bude fungovat, v cemz by mi dost branilo tam mit hotovy gulas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 09:14 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: Designer
Já jsem právě skladbu posádky vybírala i podle toho co chovají ostatní akvaristi pospolu. Vždy jsem koukla jestli je někdo má spolu nebo se ptala. A rybí guláš je asi spíš kvůli manželovi. On mi prostě řekl že nemíní koukat na dvacet stejných rybiček a páš je to společné plánování mít akvárko, tak musí být kompromis pro nás oba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 09:08 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: KarlosS
A co to zarybnění? Jak se na to tváříte? Akvárko samozřejmě ještě není hotové, ale radši vše studuju a nechávám si schválit předem. Už kdysi to nevyšlo, ale nakonec jsem neodolala a po 5 letech se k akvaristice vracím smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   01.10.2013 09:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lulito
A musis mit v akvariu hned gulas? Mne muzes verit, mel jsem v akvariu gulas, vsehochut, nejednou v zivote, vim o cem pisu. ;-)

Kup si neco pro radost, to co opravdu moc chces a casem si kup neco dalsiho, co zase budes moc chtit, co si dukladne prostudujes, co budes vedet ze je presne to ono.

Jiste, nakoupit vsechno ma jednu vyhodu, a to tu, ze kdyz Ti neco hned neonemocni, sance neco si pozdeji zavlect je nizsi (i kdyz treba i zivym krmivem se muze stat) a nepotrebujes karantenku, protoze pokud kupujes ryby s jednoho zdroje (treba z jedne akvaristiky), nema asi moc cenu drzet rybicky po dobu karanteny oddelene a tim padem vlastne karantena odpada.

Hodne ted zvazuju, co si poridim a muzu rict, je to prijemne teseni se. Koupim presne v okamziku, kdy si budu jist, ze ty ryby opravdu a moc chci. A mozna budu mit i prostor casem chtit neco dalsiho, ale to budu zvazovat jeste vic. Navic to da cas a klid odpozorovat chovani ryb, aby clovek vedel i u druhu ktere jeste nemel, jak by k nim sedelo neco dalsiho.

Co treba pro zacatek nejake ty Cichlidky a nad ne ty Neonky? Uz tak to bude hezke a zbytek muzes v klidu rozmyslet. Jinak uz jen treba ty krevetky, az pochopis chovani malych Cichlidek, rychle si krevetky rozmyslis (o Betkach nemluve, ty obcas sezerou i vsechny sneky, jako to udelaly ty moje).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   01.10.2013 09:02 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Lulito
Nechci odpovídat za romanta, ale když hned nereagoval:-)
Rozhodně cichlidky a krevety jako poslední, a to tak za 3 měsíce. Ber to podle ceny, ať ti to zaprdí ty nejlevnější a nejlépe nejodolnější. Myslím, že ti thorakáti záběh taky přežijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 08:31 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: romant
JJ děkuju trošku mě to občas mátlo. Takže když je zatím poslední návrh osádky tento:
Bojovnice Pestrá (1 samec, 2 samice)
Čichavec - rozhoduju se mezi zakrslý, medový, modrý (1 samec 2 samice)
Tetra neonová (20ks)
Sekavec (2ks)
Lorikarie kopinatá (1-2ks)
Páncéřníček - asi kropenatý (2ks)
Živorodka enderlova (2samci 3 samice)
Cichlidka - jetě nevím jestli boreliho nebo ramirezka (1 pár)
Krevetka

Které rybky nejdřív? A není to přerybněno? Délka nádrže 120x40x50 objem 240l čistý asi 180l?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 08:23 R Muž romant [27987] Re: Lulito
To znamená, že nejdříve po třech týdnech od založení a posléze postupně ne všechny obyvatele najednou. Co je možné a i vhodné, jsou hned při založení akvária dát partu plžů, třeba okružáky, levatky. Vhodné při vpouštění ryb je měnit vodu častěji a to před i po vpuštění, čímž se zamezuje možnému kolísání hladiny N látek, neb v počátku akvária jsou tyto velmi neustálené a to může být právě ten problém když se do čerstvýho akvária vpustí větší množství producentů N látek, tak ne zcela pevně ustanovena nitrifikace to prostě nestíhá a problém je na světě. Takže pěkně postupně a jako pojistku ty výměny vody a funguje to. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=3716