Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2024 10:09 Muž Elektronikar [131] - živorodky, Platy, Mečúňe a RastlinyRe: Rybicka 33
Pomohlo by založiť prezentáciu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2024 00:49 Muž Rybicka 33 [0] – Nemocny čichavec
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Zdravim lidi :-) .Prosim o pomoc pred nejakou chvili jsem u jednoho sveho cichavce spozoroval nejake vyrustky na hlave jakoby boulicky naplnene krvi.Akvarium jsem zalozil nove pred 1.5 mesicem stim ze prvni vymenu vody jsem provadel po dvou tydnech.Nevi nekdo co s rybkou?Mam moznost ji dat do inkubace ale nechcu ji zbytecne pritizit pokud by to nemelo vliv na ostatni ryby. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.02.2024 00:29 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Dommi
Ryba je napadená patogenními bakteriemi,stav je nezvratný,humánní utracení ji zbaví zbytečného trápení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.02.2024 23:22 Muž vlka [3444] Re: Dommi
Moje rada je, zbavit toho Čichavce trápení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2024 16:20 Muž Elektronikar [131] - živorodky, Platy, Mečúňe a RastlinyRe: Dommi
Možno by bolo dobré aktualizovať prezentáciu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2024 13:47 Žena Dommi [0] – Nemocný čichavec
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, věděl by někdo co pomalu užírá našeho čichavce? Dá se to nějak léčit?
Trvá to již několik měsíců, postupuje to.
Čichavec je jinak navzdory svému handicapu velmi čilý.
Ostatní ryby jsou v pohodě.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.02.2024 17:13 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Petra
Založ si prezenttaci.
Udělej nejakou fotku akva a taky toho Čichavce.
Takhle ti těžko někdo poradí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2024 17:03 Žena Petra [0] – Čichavec
Může mi někdo prosím poradit, proč je čichavec u hladiny na jednom místě a čučí do zdi?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2023 12:21 Muž nojgigi [0] – Čichavec, červené fleky
Fotka k příspěvku Zdravím všechny a děkuji za rady. Na jednom čichavci jsem zpozoroval červené zbarvení viz fotka. Straní se ostatním, schovává se v rostlinách a odmítá potravu. Všiml jsem si, že topítko moc netopilo, tak voda z cca 27 celsia klesla na cca 24 celsia. Jinak jsem si ničeho nevšiml a připadalo mi vše v pohodě včetně prosperujících rostlin. Dokonce samec začal stavět hnízdo.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2023 17:29 Žena Ver [1] – Čichavec s nádorem?
Fotka k příspěvku Zdravím,
Chtěla bych vědět, zda se dá něco dělat s tím, že má můj zlatý čichavec dost velkou (skoro centimetr v průměru bych tipovala) bouli kousek za prsní ploutví. Schovává se mezi rostlinami (normálně se předvádí před předním sklem), moc se nehýbe (když jsem ho vzala do síťky, abych ho vyfotila, tak se akorát vrátil zpátky do zadní části akvárka, kde jsem ho našla), k jídlu se taky moc nemá. Můžu mu nějak pomoct? Všechny ostatní rybky (sekavci, endlerky, dánia) a krevetky jsou zcela v pořádku, živé, žravé a množící se.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2023 11:51 Muž Yirka [9126] Re: Sofie U.
Bez prezentace s dostatkem informací ti nikdo neporadí.
Podle popisu mu pomůžeš nejvíce tím, že ho utratíš.
A mimochodem, některé druhy čichavců jsou hodně choulostivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2023 09:13 Sofie U.
Potřebovala bych pomoci. (Čistě pro info, v alvariu máme 5 čichavců, bohužel nepoznám jestli jsou to samci nebo samice, prostorné akvárium, s filtrem, pravidelně krmim. Mame je už tak asi měsíc) Dneska jsem si všimla že jeden z mých čichavců se chová nějak divně. Většinu času leží u dna, úplně nehybně, když už ho něco donutí k pohybu a dostane se napr. Ke hladině, tak ho jakoby začne ocas zase stahovat ke dnu. Krom toho mi přijde, že má oči mnohem tmavší než ostatní, takové hnědé až černé (celé, zornička i duhovka). U něj/ní je ještě problém, že má ocasní ploutev jakoby "roztrhnou" na dvě části, to tak ale měl(a) když jsme ji/ho koupili. Trochu se obávám, že už se toho moc nedožije. Pokud ale by jí/mu šlo nejak pomoci, ocenim jakokoliv radu. Snad to nebude nic nakažlivého.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2023 22:49 Muž Jozef [311] Re: Rybar
Tú pleseň súdiš na základe toho bieleho fľaku na chvoste? Len sa pre istotu pýtam, lebo na tom boku (na ktorý sa pýta) ju nevidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.06.2023 22:45 R Muž Anthrax [4762] Re: Rybar
Plíseň ti nevybere z ryby takový kus masa. hmm Když nevíš, tak netipuj blbosti.
Edit: Takto postiženou rybu utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2023 20:35 Muž Rybar [-29] Re: Anomaly92
Vypadá to na plíseň . A je hodně rozšířená. Jsou to importy z Asie . Podle fotek nevhodné podmínky a málo kytek , které slouží ,jako úkryty . Ryby jsou hodně zanedbaně ,jestli nějaká léčba zabere nejsem jistý . Zkusil bych mořskou sůl ,0,5g/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2023 11:33 Anomaly92 – Koliza krpata
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim. Viete mi povedať čo je to za chorobu? Majú to na sebe už cca 2 týždne. Použil som esha 2000 ale nepomohlo to, stále sa to rozširuje. Ryby sú živé prijímajú potravu ako keby sa nič nedialo.. akvárium mám odsledovane žiadna z rýb na nich neútočí.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.05.2023 00:10 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Mira
Furunkolóza - bakteriální vředovitost, většinou vyvolaná oslabenou imunitou organismu vlivem nevhodného stravovacího režimu,kvalitou vody pro daný druh ryb,dalším faktorem může být dlouhodobý stres.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2023 06:01 Muž Mira [0] – Co je to za nemoc?
Fotka k příspěvku Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně toho, čím trpí můj čichavec, viz fotka.Akvárko je zaběhnutý, problémy s akváriem za poslední 2 roky nebyly.
Předem děkuju za reakce
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2022 22:49 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: vlka
Zpravidla to bývá o momentálních poměrech chemismu vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2022 21:35 Muž vlka [3444] Re: Marek_G
Když jsem ještě míval Čichavce, u tří ze čtyř se mi to stalo. Nevím proč a nevím co to je, ale časem to všem zmizelo...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2022 20:30 Marek_G Re: vlka
Fotka k příspěvku udelal jsem foto, ale nejak se nechce fotit :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2022 20:07 Muž vlka [3444] Re: Marek_G
Fotka k příspěvku Čauky, myslíš tohle ?...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2022 12:13 Marek_G – čichavec - oko
Ahoj omlouvam se , nemam fotku, kdyztak doposlu. Ale mame v akvarku uz asi 10 let jednoho cichavce a jemu zacalo nejak jedno oko jakoby sklovatet. Netusite cim to muze byt ? Poridili jsem si led kovy svetla. Nemuze to byt moc svetla ne nej treba ? LED svetlo INVITAL LED denní a noční osvětlení 11,4W 50cm. Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2022 23:16 SamaS16 – Poničené tykadla a zadni ploutev
Fotka k příspěvku Chci se jen zeptat můj perleťák ma poničene tykadla a zadní ploutev. Myslím si že si ho vzali do parady ostatni čichavci nebo parmičky kdyz jsem je na par hodin hodil do menšího akvárka protoze jsem měnil dno. Raději jsem se ale chtěl ujistit že se nejedná o nějakou nemoc díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2022 17:13 R Muž romant [27987] Re: JaR
Tak na to nelze jednoznačně odpovědět, ale u těch zakrsláků bych to i předpokládal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2022 16:33 Muž JaR [1] Re: romant
Díky moc za rady a názor, tzn. že můžu počítat, že se to objeví i u ostatních?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2022 16:13 R Muž romant [27987] Re: JaR
Bude to nějaká forma vředovitosti(bakteriální původ), čichavci a zvláštěpak zakrsláci jsou na to velmi "chytlavý", bývají to v drtivý většině importy, jsou více toplomilný, než tuzemské odchovy a i malé změny vody směrem k horšímu u nich mohou vést ke spouštění podobných nezdob. Rybě není s největší pravděpodobností moc pomoci. Léčba čichavců je vždy hodně velká loterie. Když se pokusit, tak bych doporučil separé nádrž kde bude aplikován dle návodu Bactopur direct. Zvýšení teploty na 28-9 st. by mělo být podpůrným prostředkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2022 15:21 Muž JaR [1] – Pomoc s léčbou
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem, můžete nám prosím poradit co je to za nemoc a jak jí případně léčit? Samička čichavce zakrslého má na hlavě vřed, který se později změnil v kráter, viz foto, osádka 50 neonek, párek čichavců zakrslého, párek čichavců perleťových, otíci, pancernicci. Akva 250l rostlinné, NO3 10-15, PO4 0,3, teplota 25 stupnu, krmivo granulky sak mix a vlockove. Všechny rybky přijímají krmivo, plavání v normě, chování všech ryb normální, u jednoho perleťaka se objevila tečka. Díky všem za rady a názory.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2022 16:47 Muž LubosEn [0] Re: romant
Děkuji moc za reakci. Nějakou presentaci jsem doplnil. Obecně nevím, zda je ideální i skladba ryb. Dříve to bylo OK, teď jak ryby vyrostly tak právě ty čichavci mají problém. Měli jsme tam ještě skaláry a ty taky pochcípaly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2022 19:30 R Muž romant [27987] Re: LubosEn
Tak kolega to myslí dobře, hlavně s tou prezentací, ale jeho rada ti nebude moc k užitku. Čichavci jsou na tom už hodně blbě, jedná se o nějakou formu vředovitosti, tedy u čichavců téměř neléčitelné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2022 19:21 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: LubosEn
Fotka k příspěvku Bylo by dobré kdyby sis vyplnil prezentaci. Nevíme nic o nádrži, podmínkách, krmení atd. Přidávám foto co by ti mohlo pomoct. Koupíš to v Hornbachu,nebo nějaké lepší akvaristce,nebo přes e-shop.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2022 09:40 Muž LubosEn [0] – Nemocné rybky.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všichni.
Potřeboval bych od vás pomoc. V příloze jsem dal pár fotek s tím, co nyní mají po těle. Víte někdo co to je a jak se to léčí? Díky moc. L
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2021 08:00 Muž Andy719 [2] – Colisa lalia - nafouklé břicho, dezorientace, nepřijímání potravy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,

mám 3 čichavce zakrslé, dosud všichni prosperovali (mám je cca půl roku, kupoval jsem je ale už dospělé). Nyní jeden z nich viditelně strádá a obávám se, že mi brzo umře. Má velmi nafouklé břicho, působí dezorientovaným dojmem - plave "šejdrem" a působí u toho, jak kdyby neuměl plavat, jak kdyby ho něco brzdilo a stahovalo ke dnu. Poslední dobou se drží na květinách, kde "odpočívá". Poslední dny navíc nepřijímá potravu... Obávám se, že blíží jeho konec.

Dokázali byste mi, prosím, někdo poradit, jestli mu můžu nějak pomoci, příp. alespoň zkusíte identifikovat, co mu může být, aby to nechytili ti zbývající dva?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.07.2021 11:52 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Veronika3
V místě zlomu to většinou odpadne a časem to doroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2021 17:56 Žena Veronika3 [1] - Labyrintky – Zakrslý čichavec - zlomený vousek
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosím poradil by někdo, jak je to v případě zlomeného hmatového vousku u zakrslého čichavce? Dohledala jsem, že pokud o něj přijdou úplně, měl by znovu dorůst, ale můj čichavec má ten vousek zalomený do pravého úhlu. Nejspíš se mu to stalo při odchytu nebo přepravě, už mi ho takto zaslali. Spraví se to samo? Nemůže do toho dostat nějakou infekci? Děkuji za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2021 22:26 Muž Bróža rio [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Krásný večer přátelé, moje holka má vedle tlamky bělavou bulku, cca tři dny pozoruji. Prosím o radu. Předem děkuji za Vaše názory k identifikaci.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2021 20:57 Jana Re: Brodys
Prezentaci doplním, až se tu zorientuju, až teď jsem si všimla, že se sem dá i přihlásit :-)
Spíš se přikláním k názoru Kairy, 4 rybky spolu válčí, chtějí víc prostoru. Útočná je jen ta jedna, zbytek se zdá být v klidu. Nicméně ta jedna už má domluvené nové, větší bydliště, možná dám pryč rovnou dvě, aby to bylo vyrovnanější, vzhledem k tomu, že se mají chovat po dvou.
Nemoc asi ne, prohledala jsem net, nikde jsem takové divné fleky na rybce neviděla.

Jinak nyní v rychlosti, akvárko je od Juwelu, filtr integrovaný Juwel Bioflow 3, výplň tak jak je doporučováno, stejně tak čištění, resp. některé části asi propláchnu než hned dávat nové, uvidím, jak budou k doporučované životnosti vypadat. Jen místo jedné části mám korálovou drť na zvednutí Ph, to je teď neutrální. Vyrovnané dřív, než jsem tam dala rybky, akva běželo bez nich 14 dní, část rostlin byla nová, část z původního akva.
Rybky ancistrus 1x, pancéřníček kropenatý 1x, neonka obecná 10x, razbora hengeli 2x, tetra černá 5x a ti čichavci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2021 20:19 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Brodys
Brodys napsal: akvárium staré cca 2 měsíce a Čichavci v něm měsíc a půl
To je další věc, z toho může ta agresivita pramenit. Stejně jako možné onemocnění. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2021 20:05 Brodys Re: Jana
Nemáš tu prezentaci, ale k níže zmíněnému tipuji nesprávný chov... akvárium staré cca 2 měsíce a Čichavci v něm měsíc a půl, kolik tam je těch ryb celkem a co údržba? Aby to třeba nebylo něco jiného, než jen zranění. Doplň si tu prezenzaci,nahraj pár aktuálních fotek a doplň pravdivé info o chovaných rybách, technice a údržbě a bude jasno ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2021 19:19 Jana Re: Kaira
Pardon, ano, jedná se o čichavce perleťového. Na netu se píše min. 100 litrů. Původně jsem chtěla jiné rybky, ale ty jsem nesehnala a tyhle mi v obchodě doporučili :-(
Mám je 1,5 měsíce, těžko je teď vracet do obchodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2021 18:33 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Jana
Sice nepíšeš, o jaké čichavce jde, ale předpokládám, že je to nějaký velký druh - modří, zlatí, perleťoví. Pro ty je to akvárko malé, 125 l je nanejvýš na pár perleťových, kteří bývají klidnější. Důsledky vidíš sama. ;-) Vrať tu agresivní do akvaristiky a uvidíš, buď si ty zbylé sednou, nebo se vyprofiluje další agresor a budeš se muset zbavit i jí a tak dál. hmm Já bych je vrátila všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2021 17:28 Jana – zlý čichavec
Ahoj, mám 4 čichavce, spolu s neonkama, tetrama černýma, 2 zbylé razbory, ancistrusem a pancéřníčkem kropenatým. Snášejí se v pohodě, až na jednu rybu.
Prodavač mi sice tvrdil, že 4 čichavci se snesou, ale bohužel ne. Jeden, resp. podle zbarvení jsou všechno samičky, je úplná teroristka. Rejpe do všech čichavců, ostatních ryb si nevšímá. Jedna už má vypouklé oko a druhá má na sobě fleky, vypadá to jako kousance. Vyfotit nejde, už se bojí vylézt z úkrytu. Na zahojení jsem objednala Seachem StressGuard, snad to pomůže + vitamíny.
Každopádně co s tím agresorem? Tam asi není jiná možnost, než ho z akvárka odstranit, že?

Rybí bydliště: akvárko 125 l, celkem hojně zarostlé, cca 2 měsíce v provozu (z malého akva jsem přešla na větší).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2021 18:12 Muž bergkamp [80]
Fotka k příspěvku Zdravím, pozoruji u jednoho čichavce zlatého chybějící část ploutve. Ostatní čichavci ho dost vyhání a on se straní v jeskyňkách. Přikládám fotku. Dokáže někdo poradit, jak správně na situaci reagovat?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2021 07:30 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Lena
Šetrně utratit a věřit, že se to neobjeví u dalších ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2021 17:44 Lena – Nemocný čichavec
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím, poraďte - koupili jsme mladé čichavce a jeden z nich má na sobě světlé flíčky. Chová se normálně, žere, plave. Nevíte někdo, co to je a čím vyléčit? A jestli je lepší ho oddělit od ostatních ryb.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2020 20:57 Muž AsusKD [85] Re: F1||4π6®08
Ahoj, utratit, ako píše lacewings bude pre ňu asi najlepšie. Čichavcom by som doprial pestrejšiu stravu, než len vločky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.06.2020 20:39 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: F1||4π6®08
- tam bude nějaký vnitřní problém
- pokud je to již tak dlouho, nebude tam šance na plnohodnotné uzdravení bez následků,
- utratil bych jí, léčbu vidím jako neefektivni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2020 16:11 Muž F1||4π6®08 [0] – samice cichavec zlatý
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Už měsíc mám apatickou samici cichavce zlatého. Teď se na ni objevila nějaká jakoby rána, díra na břiše. Co s ní? Furt se předemou schovává, tak snad tohle foto bude stačit. Díky!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2020 22:27 Muž Michael281 [6] - Tetry – Čichavec
Dobrý den, mám čichavce zakrslého a on zničehonic nemůže plavat. Snaží se, ale vždy spadne bokem ke dnu jakoby ho něco táhlo k zemi. Vyplave, snaží se plavat a zase ho to stáhne na dno... Nevíte co by mu mohlo být? Popř jak pomoct? Obávám se ale, že je to už bez šance :-( .....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2020 20:28 Muž Raigo [0] Re: nepellion
Měl jsem to stejné. Vypadala že je jen těhotná nebo přejedená. Nestranila se ostatních a nevypadalo že by jí něco chybělo. Celé to trvalo cca týden a pak během jednoho dne umřela. Na internetu jsme se dočetl že by to mohl být nějaký červ v břiše.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 20363x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14998-cichavec-nemoc