Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Z akvária se ztrácejí ryby

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Z akvária se ztrácejí ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 16:38 pioter16
mají tam dost úkrytů i rostlin, nikdy se mi to nedělo, vždycky mi všechno žilo, ale ted je nějak sežrali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 16:36 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Nejsou ty neonky v nějakém křoví?
Při téhle kombinaci ryb zcela určitě nejsou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 16:35 Muž voko [9] - Živorodky
A máš tam rostliny a úkryty ? Nejsou ty neonky v nějakém křoví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 16:34 R Muž Silent [5949] – Re: pioter16
Sežrat neonku zvládne jakákoli větší ryba. Takže to může být jak skalára, tak hrotočelec nebo třeba ten tlamovec (což je trochu široký pojem). Kdo ti prosím tě poradil tak příšernou kombinaci ryb do tak malé nádrže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 16:29 pioter16 – Z akvária mi mizí ryby!!!!!!!!!!!!
Mám akvárko asi 112l a mám tam živorodky, neonky, skaláru, parmičku červenoploutvou, hrotočelce, tlamovce a asi trnovčíka (nebo sumíčka) nejsem si jistý, za jeden večer sem v akvárku nenašel skoro 7 neonek, nevím kde se poděly, a dokonce i živorodky, tak sem odložil toho hrotočelce ale myslím, že ten to nedělá, tak sem bezradný, jestli to může dělat ten trnovčík (nebo sumíček) nebo ta parmička červenoploutvá (sem si četl, že je agresivní) PROSÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍMMM O RADUUU. DĚKUJI

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2010 09:06 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Nelly
tak to me mrzi, ze jsi ho nenasla driv, ale co nadelas. novyho bych klidne koupila, jen bych si pohlidala, aby uz nemohl utect.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 15:18 Muž BarbarOSA [6]
Hlavu hore..
Rybicky umieraju a rodia sa nove..
Len ked ich das do akvarka, treba ich trosku ustriehnut..
Viem ze sa to stale neda a vela ludom uz povyskakovalo mnozstvo ryb no co narobime..
Nech sa teda dari..
Aspon si ho nasla..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 15:02 Nelly – Re: Nelly
Každopádně všem děkuju za rady a za pomoc =´(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 15:02 Nelly – Re: Nelly
Lidi tak jsem ho právě našla. =´( přimáčkej mezi prahem a dveřma metzi mym pokojem a kuchyní =´( je mi z toho smutno sad sad sice jsem ho měla teprve od včerejška, ale moc se mi líbil a měla sem ho ráda. Myslim že dalšího si už nekoupim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 14:59 Nelly – Re: Nelly
Vzdávám to. Celej byt sem prohledala, odtahala skříně, ale to zvíře tady prostě nikde není. hmm Doufám, že se tady se mnou celej den honil a zalez dycky tam kde sem to prohledala.....Mno snad to tady nebude smrdět pokavaď někde umře :/ sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 14:40 Nelly – Re: Linduš
Hledám tahám skříně, nenacházim :( Doufám že mi to ten brouček přežije :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 14:15 Žena Linduš [166] – Re: lachon
nezoufat, hledat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 14:02 Muž lachon [8] - Cichlidy
bude někde v pokoji,uschlej na zemi. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 13:54 Muž voko [9] - Živorodky
Tak to je síla. Já mám za skříní mumii samečka Mečovky, starou asi 5 let. :) Ale Keříčkovec podle mně už bude mrtvý. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 13:40 Žena Linduš [166] – Re: Nelly
ani v mobilu?
tak třeba baterku a zrcátko :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 13:36 Nelly – Re: Linduš
nemám foťák :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 13:32 Žena Linduš [166] – Re: Nelly
někdo psal, jak hledal ampulárku. fotil místo za skříňkou a koukal pak na fotky. na obtížná místa perfektní návod ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 13:28 Nelly – Re: Haimdol
mno takže za postelí není.......tak to budu muset stěhovat celou stěnu :/ páč za ní je tak 10 cm místa u zdi :/ to abych si na to zavolala stěhováky :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 13:26 R Muž Silent [5949] – Re: Nelly
Ne. Nahoru nevyleze. Takže nezbývá než zakleknou a hledat ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 13:09 Nelly – Re: Haimdol
díky :) doufám že bude někde za skříní na zemi...že nedokáže lízt někam nahoru :/ chudáček můj malej :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 13:05 R Muž Silent [5949] – Re: Nelly
Keříčkovci rádi opouští nádrže. Takže hledej po místnosti. Může se dostat až neuvěřitelně daleko od akvária. Jen spěchej, protože moc dlouho mimo vodu nevydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 13:05 Nelly – Re: gaume
ještě v půl jedný ráno co sem odcházela z kompu tam byl :/ Jak daleko se tak může dostat když vyleze z akvárka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 13:00 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Nelly
jsou vzdycky jen tri moznosti, mrtvy, sezrany nebo mimo akvarko. jestli byl jeste vcera vecer v akva, tak sezrany nebude, to by ryby nestihly. holt hledat, tady jiny rady nepomuzou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 12:53 Nelly – Pomoc
Pomoc, z akvárka mi zdrhnul keříčkovec žabí, akvárko jsem celý prohledala a není tam, sežranej taky bejt nemůže páč tam sou menší ryby než je on. Není ani za skříní na který to akvárko stojí. Co mám dělat? Jak ho najdu? :/ Dík za tipy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 22:47 Cenda – Re: chlade
Koukal jsem na AQ a zkusil bych při odkalování prohledat všechny skulinky mezi kamenama. Protože máš kryt tak vyskočení moc nehrozí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 21:02 chlade
nikde není, všechno jsem prohledal. vyskočit nemohla, není kde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 20:45 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: chlade
Neverím ,že by ho za tak krátky čas zožrali natoľko aby si nenašiel nejaké stopy po ňom..nemáš nejaké miesto kde by mohol zaliezť a nemohol viac vyjsť?..alebo vyskočiť z akvária??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 20:40 Cenda
Já se přiznam já objevil SAE asi po měsící za televizí dodnes nechápu jak se tam dostala a jak je to vůbec možné když se každý týden vysávalo. Časem se určitě najde na tom nejnemožnějšim místě. Ze zkušeností určitě ho nesežrali aby po něm nezbyla ani stopa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 20:26 chlade – Re: Cenda
všechno jsem v akváriu zkontroloval, ani při krmení se neobjevila :-( ale díky za snahu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 20:24 Cenda
Možná bych zkontroloval okolí akvárka jeslti nevyskočil nebo všechny skrýše jestli nekde neleží mrtvej a nebo se neschovává.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 20:19 chlade – zmizení rájovce
dnes jsem přišel z práce, kouknul na ryby a bohužel sem napočítal jen 5 rájovců :-( měl jsem jich 6 Je možné že ji ostatní sežrali? mám tam ještě tetry a bojovnici

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 19:54 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: Ketty
Jj sežerou to kompletně povětšinou. Občas pak za čas člověk vidí od některých ryb vyvrhnuté zbytky. Aspoň můj sameček Pestřence červeného to dělá. A co se týče té samičky a samečka. No on ji neuštve pokud je to akvárko dost velké. Já teď mám ve velkém taky jen samičku a samečka a v klidu ho samička dává ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 17:43 Žena Ketty [0] – mečovka přes noc pryč
Tak to mě se stalo právě dneska. Včera večer v deset na ně ještě koukám a dávám jim dobrou noc. Máme 360l aqua, v něm 24, vlastně už jen 23 rybiček :-( . 2 ancistrusky, 6 plat korálových, 10 neonek, 3 čichavce modré a teď už jen 2 mečovky, samičku a samečka. Byla jsem úplně vedle, kam tak najednou tak veliká ryba (5 cm)zmizela, ale po přečtení ostatních příspěvků jsem se trochu uklidnila. Musím koupit další samičku, jinak tu jednu ten sameček užene. Mě zarazilo, že nikde nebyla ani kostřička, prostě nic, jak kdyby se vypařila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 14:11 čichavec27 – Re: George
Nemáš zaco, a doufám že se ti problém podaří vyřešit:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 14:06 George – Re: TomasOxx
Hledal jsem, ale nic. Akvárko bylo a je zakrytovaný, takže šancí na útěk je minimálně, resp. skoro žádná. Spíš bych viděl jako rozvázání to, co psal Yirka a čichavec27 - že voda byla neměněná delší dobu (shon před Vánocema) a rybkám to prostě neudělalo dobře a pošly i přes filtraci. Pak je zezobly jejich kámošky. Nu - chybama se člověk učí.
Díky za názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:51 Muž O.Tom [439] – Re: George
nelezi nekde pobliz akvaria susene ? ty neonky a tetry ze umrely a neco je sezralo budiz, ale ze by zmizel bezestopy i velky cichavec... kdyz tak zadneho poradneho pojidace ryb nemas, to se mi nezda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:23 čichavec27 – Re: VF
Viděl bych to tak že navině sou si sami ty mrtvé rybky,nejspíše byli nemocné nebo byla špatná kvalita vody.Rybky uhinuli a následně si nanich jen ostatní pochutnali né že je zabili.
A bojovnicy bych rozhodně nepodezříval je to mirumilovná rybka agresivní je jen vůči samcům svého druhu a zcela víjimečně při obdobý kdi se chce třít je trochu agresivní vůči ostatním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:20 Žena VF [1] - Plži
asi to budou bety.Mě samec zabil 2 čichavce zakrslé a neustále šikanoval ostatní obyvatele.Nakonec jsem ho dala pryč.Někdy se i přesto všechno vyskytne jedinec, který je agresivní ke všem.Molyny sou sice žravé, ale tak že by musely zabíjet to zas ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:17 George – Re: Yirka
Jo, taky jsem ho nejdřív podezříval a stále čekal, až donese sklenici s rybkama jako žert zpátky. Ale časem vidím, že ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:09 Muž Yirka [9126] – Re: George
Nejpravděpodobnější je že uhynuly a až poté se staly potravou rybek popřípadě ostatních obyvatel akvária. (Také mohly uhynout a soused je ze strachu odlovil)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 13:04 George – Kdo mi žere ryby?
Zdravím,

Z akvárka (160 l) mi na konci roku (za 7dní) zmizely všechny neonky (6ks), 2 tetry červenohlavé (z 6ks), jeden čichavec šedý (ze 3ks) a jedna mečovka (ze 4ks).
Zbyly 3 bojovnice (moje podezření na ně padá, ale nejsem si jist) a 4 black molly (taky je podezřívám) a 4 čichavci medoví (nepodezřívám).
Rybky dostávaly pravidelně žrát (sousedi zajistili), tak nevím, co do nich vjelo. Teď číhám, abych načapal, ale nic...a nevěřím tomu, že mám takovou autoritu, že se teď bojí žrát navzájem.
V diskuzích je všude psáno, že všechny tyto rybky se k sobě hodí, takže jsem taky moc nepochodil...
Nevíte někdo, která z nich je na vině?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 08:31 Muž kortezhugo [983] – Re: piskotiik
...no ja ti doporucam precitat si cele toto vlakno :-)
rybicky.net/forum/10509…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 23:30 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: piskotiik
"Přísavka" je opravdu celkem široký pojem. Ani přísavka thajská ani ancistrus ani krunýřovci (ancistrus, otocinclus) nebo co by se ještě pod pojmem přísavka mohlo skrývat, nejsou živorodé. Kladou jikry. Osamocená rybka tedy asi mláďata odchovávat nebude. V méně přehledném akvárku se může stát, že ji člověk pár dní vůbec nezahlédne. Jsou trochu aktivnější v noci. A to zavrtání do kamínku jsem už vůbec nepochopil. Snad se objeví.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 18:40 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: piskotiik
udelej si prezentaci a nepisesh o jakou prisavku jde.... pokud chcesh nekoho vylakat, tak rozhodne je potreba klid a nejakou mnaminku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 18:27 piskotiik – kam zmizela přísavka?
Mám problém.. Koupil jsem si přísavku, několik dní (cca týden) jsem ji v akvárku normálně viděl. poslední dva dny byla skovaná pod filtrem a najednou jak se vypařila jak pára nad hrncem a nemůžu ji nikde objevit.. Tak si myslím, že by se mohla zavrtat do kamínku.. ale to mi přijde nepravděpodobné.. Popř. bych vás chtěl poprosit o nějaké rady, jak ji někde "vyšťourat".. Přemýšlel jsem i nad tím, že by mohla být březí a vyvést si mladé v klidu ve tmě, ale to mi přijde velmi nepravděpodobné.. Nevíte někdo co s tím?

Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 21:52 Muž TomikVyskov [5] – neonka
Já jsem už taky jednou našel pod skříňkou vysušenou neonku ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 19:47 Muž ezechiel [70] - Rostliny – Wexelo
Nebo prostě jen kvantově vytunelovaly či se přeměnily na fotony stejné energie... :-) Původní návrh s vypařením je přeci absurdní :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 19:34 Žena basa1313 [18] - Parmičky
mne niekedy ryby zalezu do korena raz som dokonca pri jeho vytiahnuti nasla mrenku nadhernu na kryciom skle na ktorom bol koren polozeny nastastie to prezila :-) co sa tyka toho skakania mala som dve hlavacky pastelove tiez boli lenive ale tu dieru (este mensiu) trafili a boli dost hlboko za polickou nemali take stastie ako mrenka sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 14:48 kreten – Re: Kacoo
A i těm, když dáte maso, tak teprve uvidíte ten mazec:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 14:11 Muž Kacoo [10] - Cichlidy
K tem ancikum ten klidne vleze do filtru je to divny ale je to tak maji holt radi proudnou vodu. Ancici sou vsezravci to jo jen nejaky druhy Krunyrovcu teda jako jinych druhu zerou zeleny a drevo smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 11 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 11707x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14990-z-akvaria-se-ztraceji-ryby?od=349