Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Z akvária se ztrácejí ryby

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Z akvária se ztrácejí ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.07.2022 15:13 Muž Lojza007 [1204] Re: Xif
No jo, ale ty máš krásně zaběhlý velký akvárko se spoustou zeleně. Pokud bys ten filtr odpojil úplně, tak by se možná vůbec nic nezměnilo. Ale tady řešíme akvárium, kde moc zeleně není a nejspíš je něco na hraně a způsobuje to úhyny. Tady může být totální vyčištění filtru ta poslední věc, která pak ublíží.
Ale v tomto případě si spíš myslím, že je problém ve zdroji ryb. Do Superzoo bych moc důvěry nevkládal a vůbec bych se nedivil, kdyby ty ryby byly nemocný a nákaza se pak vždycky roztáhla po akvárku. Je totiž dost zvláštní, že se celkem daří krevetkám a těm se ve špatné vodě daří málokdy.
Takže moje rady (něco už tady zaznělo i od ostatních):
- přestat lít vodičky
- sehnat nějaký prověřený zdroj kvalitních rybek, rozhodně nebrat supermarketový zverimexy
- krevetkám přidat nějakou hustou zeleň, ať se můžou množit (jávský mech, nenáročné druhy trav,...)
- celkově víc zeleně rychleji spotřebuje NO3
- čistit filtr až se opravdu hodně sníží průtok a čistit ho v akvarijní vodě
- nastavit výtok filtru tak, aby se voda provzdušňovala nebo zkusit vodu ještě provzdušňovat kamínkem
- pravidelně měnit cca třetinu vody (to se už děje)

Pokud nic z toho nepomůže, doporučil bych nechat udělat laboratorní rozbor na amoniak, dusitany, dusičnany a fosforečnany. Možná ještě někdo doporučí další prvky na rozbor. Nebude to zadarmo, ale jednorázově to vyjde levněji, než kupovat akvarijní testy, který ukazují nepřesně nebo úplný blbosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2022 14:39 Muž Xif [336] Re: patka
Celej filtr, nebo jen ty 3D koule? ;-)
Já propláchnu pod horkou vodou celej filtr (molitan i ty kouzelné kamínky z pórovitostí fotbalového stadiónu).
Jen vatu vyhazuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2022 12:21 Žena patka [112] Re: Xif
Co je na tom divnéhó,my taky ty filtracní kuličky pereme v pračce,bez prášku,jen s kapkou sava..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.07.2022 11:49 Muž Xif [336] Re: zervajs
Tak k tomu vyprání se hlásím dobrovolně. (jen neperu v pračce) :-D
Při čištění filtru důkladně propláchnu pod tekoucí vodou a za celou dobu se nic zvláštního nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2022 11:42 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: MARTIN HORÁK
MARTIN HORÁK napsal: V prvé řadě tam nelejte ty "vodičky". Je to úplně k ničemu. Za druhé - do filtru zasahovat minimálně, dokud teče, nehrabat do toho.
Za třetí - čím krmíte?
Ten seachem nitrate,se asi mění,( nepoužívám ) a kostka bioakvacitu vymačká,a trochu propere...to taky každý dělá jinak :-)
( Znám lidi co jej perou v pračce coze )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2022 11:05 Žena Kristina234 [0] Re: MARTIN HORÁK
Ani náplň z filtra nemám meniť? V návode bolo napísané že raz za mesiac.
Krmím s:
TROPICAL-Supervit Tablets B - pancierniky 1-2x denne 1 granulka
Dennerle CrustaGran - krevetky 2x denne pár granuliek
TETRA Pleco VeggieWafer - prisavnik pol granulky denne
Tetra Micro Granules - pre rybky v hornej časti nádrže 2x denne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2022 11:03 Žena Kristina234 [0] Re: Lojza007
Vstupná voda máva občas aj 40 NO3. Ja som si myslela, že to ich zabíja. V akváriu je okolo 20, odkedy dávam tie baktérie a pridala som Seachem denitrate do filtra. Ale napríklad mám aj malé nano krevetárium a tam sa to darí znížiť na 0. Myslíte, že aj tých 40 je v pohode? Nemám tam nič liať? A ten uhlík dávam len kvôli rastlinám lebo na internete písali že musím :-O

Ryby mám z 2 zdrojov. Zo superzoo a potom z jednoho menšieho obchodíku z nášho mesta. Ale z rovnakého zdroja mám aj panciernikov a prísavníka a tí žijú. Prísavník už bude mať 2 roky a pancierniky pol roka. Krevetky mám tiež asi pol roka a tým sa tiež darí. Behajú po akváriu a teraz nosia vajíčka. Problém je s hociakými novými rybkami. Dnes ráno mi zdochla betta :/ tá bola zo superzoo. Tam to majú vo všelijakých 200ml miskách a prežije im to.
Dala som foto akvária do prezentácie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2022 10:52 Žena Kristina234 [0] Re: zervajs
Pridala som fotku do prezentácie ako te chceli.
Takže podľa vás nemám používať nič? Ani aquasafe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.07.2022 09:28 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Kristina234
V prvé řadě tam nelejte ty "vodičky". Je to úplně k ničemu. Za druhé - do filtru zasahovat minimálně, dokud teče, nehrabat do toho.
Za třetí - čím krmíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2022 09:28 Muž Lojza007 [1204] Re: Kristina234
Z těch přípravků tam není potřeba lít vůbec nic. Toho NO3 není moc a rostliny ho během pár dní spotřebují. Tekutý CO2 je především dezinfekce a likvidátor řas, pokud se řasy dělají, je potřeba vyřešit zdroj problému. Pokud třeba ancistrus produkuje tolik odpadu, že se NO3 naopak zvyšuje, mělo by to být měřitelné před výměnou vody.
Odkud byly všechny ty ryby? Jeden zdroj? Nějaká supermarketová akvaristika?
Jinak pro bettu by mohl být problém i s nízkou teplotou 24°C je na hraně, pokud nebyla na nižší teploty zvyklá.
A ty krevetky přežívají všechny, množí se?

Každopádně to chce fotku celýho akvária, i na ní by mohla být vidět nějaká chyba, co způsobuje úhyny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2022 08:34 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Kristina234
Vynechal bych úplně.(tekutý uhlík nikoli dusík :-)
Tím, že dáváte tři přípravky asi násobíte určité prvky. Např. Úprava vody na akvarijní,a bakterie obsahují tytéž látky( ne všechny).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2022 07:48 Žena Kristina234 [0] Re: zervajs
Telutý dusík dávam 5ml pri výmene vody, mám na to takú odmerku. Medzi výmenami dávam nepravidelne asi raz za 3 dni 1-2ml.
Pri výmene dávam aj Tetra Filter Active a Tetra NitrateMinus (kvoli vyssej koncentracii NO3 vo vodovodnej vode) - to dávam 5ml a 5ml.
Aquasafe dávam 5ml na 10l novej vody, ktorú potom nechám deň odstáť.

Vo filtry mám aj seachem denitrate kvôli NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2022 07:37 Žena Kristina234 [0] Re: ctibum
Filter čistím tak, že raz za mesiac vymením náplň. A občas ak je zanesený molitan a také tie guličky vo filtry, tak ten vypláchnem v akvarkovej vode čo odsajem. Ale toto som za pol roka asi 3-4x len robila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2022 06:59 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Kristina234
Čím odměřujete tekutý uhlík,a kolik jej dáváte?
Kolik toho aquasafe?
A jaké bakterie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2022 05:09 R Muž ctibum [6909] Re: Kristina234
Akvárko vyfoť celé.
Při údržbě čistíš i filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2022 23:53 Žena Kristina234 [0] Re: ctibum
Zajtra odfotím akvarko.
Kúpila som si tetra test 6 in 1.
Hodnoty sú: NO2 (0), NO3 (25, približne toľko má aj voda z vodovodu), pH (7,2), GH (8), KH (10)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2022 22:49 R Muž ctibum [6909] Re: Kristina234
Založ prezentaci nádrže, vyplň maximum informací, nahraj hlavní fotku nádrže.
Čím měříš a "všetko v pohode" znamená co konkrétně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2022 22:10 Žena Kristina234 [0] – Pomoc!!!
Mám 60l akvárium a nič mi neprežije :/ pol roka mám tam 5 panciernikov panda, 8 krevetiek a jednoho prísavníka čo narástol už na cca. 10cm. Ak tam pridám čokoľvek iné, skape to.

Mala som najprv bojovnicu a prísavníka. Po roku začala bojovnica chradnúť a skapala. Nejaký čas bol prísavník sám ale vo februári som kúpila 5 panciernikov pandy a 12 neoniek. Po jednej tie neonky skapali. Skapal aj jeden panciernik, dokúpila som nového a odvtedy sú panciernikx v pohode, ale sú apatické. Len ležia na dne. Kladú aj ikri, ale nevyzerajú spokojné. Vo februári som kúpila aj 8 krevetiek. Tie žijú a aj nosia vajíčka teraz.

Po smrti neonok som v marci kúpila 5 kusov danio pruhované dlhoplutvé. Po jednej skapali.
Potom 5 kusov gupky. Po jednej skapali.
S gupkami som to ešte raz skúsila a znova skapali.
Naposledy som kúpila pred pár dňami samicu betty a už vidím že začína blednúť a čakám kedy skape.

Pravidelne meriam dusitany, dusičnany, pH, tvrdosť. Všetko je v pohode. Po výmene vody dávam seachem fluorish excell a nejaké baktérie a samozrejme aquasafe. Filter mám 300l/h, vodu mením približne raz za týždeň až 10 dní asi 30% objemu vody. Mám tam 17 kusov rastlín. Svietim približne 8 hodín denne. Ja už neviem čo by som tam mala zmeniť aby mi neskapínali. Mám chuť sa už na to vykašlať. Ja už netuším kde robím chybu. Ešte som nemerala kyslík (ani neviem či sa to dá), mohlo by to byť ono? hovorili mi nech si posvietim na prísavníka, že ich môže nahánať a kvôli tomu kapú. Môže ich on zabíjať?
Ďakujem za rady a pardon za dlhý príspevok

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2020 13:57 vydra89 Re: Pavel
Rozhodně. Některé druhy se tam nemusí. Možná je to taky tím, že jsou méně krmené? To si ale nevím :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2020 19:55 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Pavel
No tak je musí některé ryby lovit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.06.2020 19:42 Pavel Re: Kawa
Neonka červená. Žádná mrtvolka prostě mizí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2020 17:47 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: _ucx_
I to je treba vzit v potaz. Jen z toho množství by bylo vidět nějaké mrtvoly???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2020 17:45 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Kawa
Ale taky je docela dobře možné, že v té přerybněné nádrži ty neonky prostě chcípají, protože jsou z té osádky nejchoulostivější a jsou likvidovány až v posledním tažení nebo po úhynu. Jinak souhlasím s tím, že v podezření je každý (kromě těch pancéřníčků, ti živé neonky opravdu neloví).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2020 17:01 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Amatértom
Ono je taky třeba rozlišovat o které Neonky jde. Pokud jsou splněny obecné požadavky pro daný druh nebývá problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2020 16:11 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Pavel
Mně se zdá, že kvalita neonek celkově, je dost špatná. Nikdy jsem s žádnou tetrou neměl takové problémy, jako s neonkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2020 15:34 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Pavel
V podezření jsou skoro všichni. Jak Terčovci tak Akary a Skalára 6 cm v těle taky. Ja bych seděl a pozoroval. Je neuvěřitelné jaké mají zrychlení z nuly. Jak se to jednou naučí tak máš s Neónkama pech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2020 14:47 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Pavel
Pro ujasnění - já to chápal tak, že ze 100 ks zůstalo jen 12. V jakém čase?
Nebo jich 12 ze sta zmizelo??
Masivního úhynu by sis musel všimnout. Takže jako pachatelé přicházejí v úvahu terčovci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.06.2020 14:45 Muž RAP [1553] Re: Pavel
Dost velký masakr ta osádka na 300litrů!!! Už při čtení seznamu ryb, jsem nestačil valit coze Bych chtěl vidět fotku toho akvária.
Vysoká hustota ryb a stres z přítomnosti velkých ryb se musel podepsat na zdraví neonek a nemocná a oslabená ryba se stává lehkou kořistí. Když k tomu přičteš inteligenci cichlid, je nasnadě kam se neonky poděly. Tady rybicky.net/nadrze/27493-santarem si přečti, jak spolu terčovci spolupracovali. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2020 13:47 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pavel
Trochu by mě zajímalo jak to počítáš pokud jsi tedy nenašel nějaké mrtvolky. Mě se také stávalo že za týden až 14 dní jedna chcípla to jsem jich měl ale 30.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2020 12:11 Pavel Re: Pan Káč
Ne to vůbec nemám mam tam jednu malou mrenku čínskou to vše
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2020 10:57 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: Pavel
Nemáš tam piskořky? Ty by zamaskovali úhyn. Mě takhle mizeli rasbory galaxy v krevetárku a pak jsem našel čerstvě uhynulou obalenou piskořkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2020 10:54 Pavel – Neonka červená
Dobrý den chtěl jsem se zeptat měl jsem v 300 l akváriu 100 ks neonek a už jich tam mam 12 ks někam mizí. Jsou tam jen 4 sklárny 3 cm a 6 cm a jinak 8 tercovcu 10 cm a 15 cm a menší to plus pancericci hnědý 4 ks 6 cm plus akara hnědá 4ks 3 cm to je vše. Tak nevím co je žere děkuji všem za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2019 22:53 Muž vlka [3444] Re: Kawa
Když jsem párkrát v noci hledal s baterkou Surmovky, tak třeba Neonky červené plavaly hlavou dolů nebo bezvládně nade dnem a mám tušení, že moje 4 čokoládky, které mají 4-5 cm by neměly s takovou malátnou rybičkou žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.12.2019 22:44 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: vlka
Ono když něco chcípne v noci a jste pak třeba v práci tak po příchodu domů již není nic k nalezení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2019 22:15 Muž vlka [3444] Re: Snukr
Já mám z původních 20 Neonek 15. Z 10ti Teter žhavých 7 a 10ti Neonek černých 8. A vytáhl jsem jen jednu Neonku. Po ostatních zmizelých ani vidu ani slechu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2019 21:57 Muž Roger [1873] Re: Snukr
Myslím že se o to ostatní postarali čistě biologickou cestou, ekokomicky nenáročnou za to čistě přírodní. Ano, myslím že posloužil jako potrava, občas takhle ryby zmizí až se člověk nestačí divit jak málo času na to stačí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.12.2019 21:44 Muž RAP [1553] Re: Snukr
Už ho nehledej, tetry měly přísun bílkovin. Pravý důvod úmrtí už nezjistíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2019 21:29 R Muž ctibum [6909] Re: Snukr
Mně už zmizelo ryb... hmm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2019 21:19 Muž Snukr [0] Re: silviebaris
Zdál se být ok, proháněl samičky a žral úplně normálně...
To mne taky napadlo,že mohl vyskočit ale nikde kolem skříně s akva není....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2019 21:16 Silviebaris Re: Snukr
Pokud byl nemocnej tak ano...A nevyskočil třeba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2019 21:07 Muž Snukr [0] – Paví očko - samec zmizel
Zdravím,mám takovej menší problém.Měl jsem jednoho samečka a ode dneška ho v akva postrádám.Nikde není,prohlédl jsem vše,proběhlo i odkalení,takže vše projeto.Odpoledne jsem zahlédl tetry černé,jak se praly o něco neurčitého a žraly to,neměl jsem tucha,co by to mohlo být.Myslíte,že by mohly paví očko sežrat??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2019 20:23 R Muž ctibum [6909] Re: Lukáš
Jednou jsem byl cca 30 minut u chovatele pro ryby a za tu dobu sežrali krevetky a šneci cca půlky tetry krvavé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2019 20:04 Muž vlka [3444] – mizející rybičky
Tak dnes jsem se snažil ,,přepočítat,, rybičky a je možné, že 6 Neonek a 4 Tetry chybí. A nikde nic. Stovky Okružáků se asi postaraly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2019 19:40 R Muž Anthrax [4765] Re: Lukáš
Je možné, že chcípl a o mrtvolku se postarali obyvatelé nádrže. Třeba šneci. Je to otázka pár hodin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2019 19:06 Silviebaris Re: Lukáš
A nevyskočil z akvária,prohlidni podlahu.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2019 19:02 Králík Re: Lukáš
To je nemožné, že by se požrali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2019 18:31 Lukáš – Záhada
Zdravím,
Je možné aby jeden kominík sežral za cca 24h jiného kominíka?
Oba dva žili ještě v 15;00 a druhý den kolem 18:00. Jsme v akváriu našli pouze jednoho. Po druhému ani kostřička.
Děkuji za názor

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2019 15:04 Silviebaris Re: Smetany
smich smich Vlka myslí mrtvou neonku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2019 15:03 Muž Smetany [1226] Re: vlka
Heros je kančík. A ještě se chci zeptat ty znáš nějakého plže který loví neonky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 14:52 Muž vlka [3444] Re: Martin23
Sice nevím co je to Heros, ale Neonku nebo Tetru zbaští šnečci relativně raz dva.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 11 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 11707x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14990-z-akvaria-se-ztraceji-ryby