Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim 2213

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Filtr Eheim 2213
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 08:33 Muž kus [200] - RostlinyRe: DrChila
to už bude levnější koupit nový filtr anebo aspoň jen celou hlavu. www.juwelakvarium.cz/… A to jsem osičku na netu nenašel, ale předpokládám, že cena nebude taky zrovna lidová. Bohužel mě nikdy obyčejný sekundový či epoxidový lepidlo dlouho na tom nedrželo. Tady se asi vyplatí na lepidle neškudlit.
Edit: Tak dovozce Macenauer má i osičku, pouhých 376 kaček, za keramickou tyčku. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 08:07 Muž DrChila [243] Re: wayn
pokud budeš kupovat novou osičku a rotor chci osičku:-D nechtěl bych jí zadarmo:) pokuď má průměr 2,5mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 06:55 Muž O.Tom [439] Re: wayn
Jo, ta část s vrtulkou a magnet mají tvořit jeden pevný kus, samotné lopatky pak mají vůli a dá se s nimi mírně pootočit.
Můžeš si to zkusit slepit, tu by podle mě byla vhodná nějaká epoxidová pryskyřice, ale výsledek není zaručen.
Ideálně tedy nová vrtulka a případně i zvážit, jestli k ní vzít i novou osičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 23:03 Muž DrChila [243] Re: wayn
tak to se omlouvám vypadá to jako železný:-D já to takhle rozpadlý naštěstí neměl:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 23:01 Muž wayn [79] Re: DrChila
Na jaký železný věci? Kromě magnetu je tam vše z plastu. Už vidím, připojil si obrázek ;-) Tak jdu hledat lepidlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 22:53 Muž DrChila [243] Re: wayn
Fotka k příspěvku no magnet na tý želený věci u vrtulky by měl držet... vyndat by se mělo pouze ta vrtulka z toho bílího. takže to samé jako u 2211. Mě se podařilo ulomit osičku:-D hned co mi to přišlo od tady jednoho akvaristy:-D vteřiňák to spravil
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 22:51 Muž wayn [79] Re: O.Tom
Fotka k příspěvku Že by? Jde to normálně rozdělat, takže to má být v kuse?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 08:22 Muž Sentinel.czech [0] - AsieRe: Wayn
Mě drnčil 2217 když jsem měl zmíněnou vzduchovou kapsu pod vrtulkou. Pomáhá naklopení a dolití vody abys v kusu hadičky viděl vodní hladinu (pokud máš s kohoutem je to jednoduché). Pak zavři kohout otoč s filtrem a pomalu vracej zpět tak abys viděl jestli tam ještě není vzduch (a případně postup opakuj).. A možná ještě zkontroluj jestli je vrtulka správně usazená (vyfotit jak psal tom není na škodu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 07:55 Muž O.Tom [439] Re: wayn
Můžeš to vyfotit ? Jak tu píšeš a rozlišuješ magnet a vrtulku jako by to byly dva samostatné kusy, tak je mi to podezřelé :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 00:23 Muž wayn [79] Re: DrChila
Tak gumičky tam jsou.
Sundal jsem hlavu a ponořil ji tak, aby celá komora rotoru byla pod vodou a zapl. Byl stále hlučný. Taky jsem čekal gejzír ke stropu, ale sotva to vyvěralo.
Co je tedy třeba vyměnit? Vrtulku i osičku? Nebo i ten magnet? Ten jediný se mi zdá, že má na straně kde se stýká s vrtulkou trošku otřepené hrany, pak ještě na osočce jsou vidět šmouhy zřejmě od magnetu, jinak vše ostatní vypadá neporušeně a nově. Případně doporučíte kde dobře koupit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 22:26 Muž DrChila [243] Re: Miso
někdy se stane to že je bublinka zaseklá pod rotorem a například naklopení vzhůru nohama pomůže.. nebo může být prasklá osička a nebo to stěma gumičkama.. jedna je tam jak se strká ten rotor a drží tam tu osičku a druhá je na druhý straně u vrtulky a taky tam musí zapadat osička. další varianta je to že někdo osičku zlomil, zkrátil a není zajetá na obouch koncí v tý gumičce to by mohlo dělat ten hluk. Jinak jestli to dělá vzduch tak klepat klepat klepat naklánět dokuď se nevysaj a nedostane ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 21:49 Muž Miso [470] Re: wayn
gumove ulozenia nemusia zostat na oske ale v hornej a spodnej casti hlavy (ulozenie rotora) mas ich tam?

ak ano, daj prec hlavu a kanister s naplnami napusti vodou az po vrch, trochu s tym zatras a pomackaj molitany aby vyslo co najviac vzduchu, chvylu pockaj a sprav to znova. Nasat hlavu tak ze prebytocna voda vytecie cez outflow a skus pripojit a pustit.
Samozrejme hadicu na inflow musis mat plnu vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 20:35 Muž wayn [79] – Nevím co s tím
Tak mám stejný problém a nevím co s tím. Koupil jsem ho už před delším časem na inzerát. Teď jsem ho zapojil a jel. Neslyšný zrovna nebyl, ale spíš to byla vibrace než drnčení. Ráno ovšem drnčel dost a prýtok měl minimální. A to trvá doteď. Celý jsem ho rozebral, vyčistil (celkem nebylo co, i náplně jsou prakticky nové). Z diskuze jsem pochopil, že to bývá buď vzduchem nebo vrtulkou. Vzduch v nádobě nějaký je, nevím, jak ho od tam dostat, třepání ani natáčení nepomáhá. Mám obavy, že to ale bude vrtulkou. Jak to ale poznat? Nic vadného jsem na ní nenašel. Je možné, že dělám nějakou základní chybu, s tímto typem filtrů jsem nikdy nepracoval. Díky za rady.
Edit: Ještě jsem chtěl popsat ten hluk. Je dost velký, rozhodně nejde přeslechnout. Není pravidlený, jako by vrtulka běhala nekontrolovaně nebo částečně naprázdno ve vzduchu. V diskuzi jsem narazil, že na osičce mají být nějaké gumové zarážky, já tam nic takového neviděl.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 19:34 R Muž Silent [5949] Re: Nowakin
Zjisti si průměr sací trubice a napiš mail do firmy Miga. Mají v nabídce tento sací koš, ale z hlavy nevím na jakou trubku pasuje shop.miga.cz/…
Nejjednoduším řešením bude do sací trubky navrtat otvory a nasadit molitanovou kostku která bude fungovat i jako předfiltr a žádný koš potřebovat nebudeš.
Edit: ještě jsem objevil jeden sací koš www.akva-tera.cz/… teoreticky by měl být kompatibilní. Nebo celou sadu www.akva-tera.cz/… dbej ovšem na průměr jaký má filtr na sání a vývodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 19:22 Muž Nowakin [0] – Sací koš
Podařilo se mi levně sehnat EHEIM CLASSIC 2213 ovšem bez sacího koše a rozstřikovací rampy a cena koše mě celkem překvapila:( potreby.heureka.cz/… nebo toto www.juwelakvarium.cz/… ne
Dá se koš něčím nahradit? Rampu nějak sestavím o tom se tu píše ale o koši nic. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 09:06 Muž Yirka [9118] Re: Yirka
Koukám, že jsem odpovídal podle názvu vlákna a ne přímo na tebou uváděný typ. Omlouvám se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 08:56 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Imothep
zkoukni vrtulku a jestli je tam spravne usazena ta osicka a zaklapnutej ten plastovej kryt... pripadne zkus trochu naklonit bezici filtr a trochu do nej klepni (uvolni se tim pripadne bubliny)
od kdy ti to drnci?

kulicka s kleci se da dokoupit jako nahradni dil
macenauer.eu/…
ale nejni nejlevnejsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 08:37 R Muž Silent [5949] Re: Imothep
U tvého modelu (2233) ta kulička v kleci funguje jako zpětný ventil při napouštění filtru například po čištění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 08:26 Muž Yirka [9118] Re: Imothep
Nevím co myslíš tou klecí s kuličkou (možná dotaz na ptacci.net ;-) ), ale drnčící E 2213 může mít několik příčin. Ty nejbanálnější jsou zavzdušnění po čištění či po nasazení nového filtru, špatné sestavení, rezonance s podložkou. Závažnější by bylo špané uložení či poškození rotoru či jeho hřídelky. Pro lepší posouzení by bylo dobré znát intenzitu a povahu drnčení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 00:44 Muž Imothep [1]
Mam Eheim 2233 a taky drnci a nevim co stim,ale spis se chci zeptat jestli nekdo nevi k cemu je dobrata klec s kulickou.Ja klec mam ale bez kulicky.Dik
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 18:49 Muž Yirka [9118] Re: BR
Mám 2215 a lednička je proti němu šroťák. K úplnému ztišení chodu však dojde až po určitém "zašpinění".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 15:44 BR – Stoji za to?
Zdravím uvažuji o Eheim 2213. Jak jste s ním spokejeni chtěl bych ho do ložnice pro akva 112L. CO si tom myslíte? Zajímá mě hlavně hlučnost. Nebo máte někdo nějaký lepší typ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 23:53 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Vašek
dvojkohout opravdu slouží jen na ryché rozpojení hadic, díval jsem se do špatného návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 21:55 Muž Vašek [56] Re: grunda
I kdyby mu ho vyměnily, tak to bude dělat každej. Alespoň co já vím, tak to dělají všechny.

Jo pokud by to všechny nedělaly, tak se dá uvažovat o nějaké vadné sérii. Navíc já návod nečetl, třeba se tam seškrcení nedoporučuje a dvoukohouty slouží v tomto případě jen k uzavření a rozpojeníí hadic. Dvoukohouty jsou totiž volitelné příslušenství a bez nih drnčet nikdy nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 21:38 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Vašek
já si naopak myslím, že to na reklamaci je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 21:31 Muž Vašek [56] Re: Čapíno
Dle mě bys s reklamací neuspěl. Je to normální funkce zřejmě každého filtru této řady.

Já do něj zkraje také lezl častěji. Vadil mi snížený průtok, ale vyřešil jsem to odstraněním té filtrační vaty. To je dle mě největší brzda průtoku a vůbec nevidím důvod ji tam mít. Aktuálně v něm mám 1/4 toho nového Eheim mech a 3/4 Eheim substrat pro. Při seškrcení začně drnčet, ale nemám jediný důvod jej škrtit. Jinak jsem spokojenej. Snad jen mohly být gumové nožky nalepené. Jednu jsem ztratil, tak jej mám položeý na hadru, ale i tak se přenáší vibrace více. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 21:24 Muž Čapíno [32] Re: Yirka
Rozebral jsem ho prvně, škrtil jen ze začátku a vždy na výstupu, na vstupu jsem jen zkoušel jestli nebude hluk jiný. Zanesená byla jen bílá vložka, ale hodně. Uznávám, že jsem ještě několikrát dosazoval rostliny takže jsem trochu rozvířil dno. Tichý byl celé tři týdny až do nedávna. Asi tři čtyři dny zpět začal jakoby chrastit nebo drnčet, nevím jak to popsat. Tak jsem ho dal naplno (do té doby na 2/3 výkonu) a trochu se ztišil. Dnes ale začal opět drnčet.
Asi tak. Jinak ano, zvuk vydával, ale běžný pro chod, ne takovýhle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 19:52 Muž Yirka [9118] Re: Čapíno
Tak začal bych tím, že po měsíci by na něm určitě nemělo být nic k čistění. Pokračoval, že pokud už je vůbec nutné přiškrtit, pak pouze a jedině na výstupu. Čím méně bude čištěn, tím bude čistší. Pokud ho stále rozděláváš a sestavuješ, je dosti pravděpodobné, že jsou někde vzduchové bublinky a toto zavzdušnění pak činí větší hlučnost. Normálně zaběhlý, či po čistění sestavený filtr by po týdnu měl běžet pěkně potichu. Pochopitelně, že určitý charakteristický zvuk vydává, protože jsou v něm pracující mechanické části. Ten zvuk by však měl být zanedbatelný. Určitě i pod úrovní hlasitosti chladničky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 19:28 Muž Čapíno [32]
Taky mi začal drnčet. Když ho trošku přiškrtím na kohoutech, už od 2/3 průtoku, tak je to neposlouchatelný. Vyčistil jsem teda bílou vrchní vložku (bylo to bláto), očistil vrtulku i s hřídelkou, celé to zkontroloval a vše je tam na první pohled v pořádku, ale nezlepšilo se to. Furt si na plný průtok trochu "pobrumlává" a při zaškrcení kohoutem (je jedno jestli na výtoku nebo sání) to drnčí hrozně. Už nevím co s ním. Při pohybu nebo naklonění se to nemění, vzduch v něm není. Uvidím jestli se to bude dál zhoršovat, jestli jo tak asi pár pokusů ve stylu kompletního vyčištění a případně zkouška úplně na prázdno bez náplní a pak už reklamace.
Ještě ho nemám ani měsíc a už starosti.
Budu informovat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 07:27 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Petra
Asi by to "samozalití" tak mělo fungovat, zřejmě má výtlačná část větší odpor než nasávací. Jinak Eheim vyrábí speciální balónek na nasávání vody do hadice www.akvaristik.eu/…

Já osobně bych si pořídil předfiltr a filtr samotný pak stačí čistit až při zjištění velkého snížení průtoku vody filtrem, tedy třeba i jen jednou za rok :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 17:05 R Muž Silent [5949] Re: Petra
O jaký typ jde konkrétně. Pokud o nový Eheim professionel 3 s označením T tak ten má přisávací pumpu kterou do nádoby nasaješ vodu pokud se nádoba samospádem nenaplní sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 16:50 Petra – Spouštění filtru EHEIM
Dobrý den,
ráda bych poprosila o radu. Máme externí termofiltr Eheim Pro. Je umístěn ve skříňce pod akvárkem. Na vrchní části je páčka, kterou odpojuji hadice (vstupní, výstupní). Poté filtr vyliju, vyčistím a prázdný (bez vody) na něj zapojuji zpět hadice. Jakmile zapojím hadice, měl by se napustit vodou z akvárka a poté zapnout do zásuvky. Jenžee....po zapojení hadic se napustí vodou jenom trochu a konec. Tím pádem nemůžu filt zapnout. Takže většinou to řeším tak, že na výpustní (čisté, vyfiltrované) hadici, kterou jde voda do akvárka zpět přes filtr, si napojím hadičku, kterou vysaju (tlakem svých plic love ) vzduch, který je ve filtru. Filtr se tedy dopustí a pak ho normálně pustím. Může mi prosím někdo říci, jaký je správný postup spuštění filtru? Má se zapojovat na hadice už s tím, že je ten filtr plný vody nebo to souvisí nějak s vodním sloupcem v akvárku?....Už mám totiž pocit, že budu mít za chvíli z toho vytahování vzduchu plícema v hrudníku ventilátor... :-D Jsem zvědavá, jestli jsem to napsala dost srozumitelně. coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2012 21:14 Muž sollik [257] - CichlidyRe: neuro
Bohužel mě vyřazení dvoukohoutů pomohlo jen na chvíli a zase začal filtr drnčet. Nedávno jsem se přestěhoval a filtr je nyní umístěný o cca. 30 cm níž než předtím, kdy bylo dno akvária a dno filtru ve stejné výšce ....... a světe div se, bez jakéhokoli zásahu filtr sám zmlkl. Tedy neříkám že není slyšet vůbec, ale už jen jemně šumí, takže i když není v žádné skříňce bez problémů by se u něho dalo spát ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 17:02 neuro Re: sollik
Dík za radu, dvoukohouty by mě nenapadly (vyhozené prachy). Co jsem je sundal, tak je ticho a i průtok se mi zdá lepší, uvidí se jestli se to časem nevrátí. Taky mi to hrčelo a poslední dobu víc a víc i po vyčištění.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.02.2012 14:47 Muž sollik [257] - CichlidyRe: sollik
Tak jsem nakonec vyřazováním jednotlivých prvků přišel na to, že drnčení rotoru způsobují dvoukohouty na výstupu z filtru. Takže v podstatě díl který je téměř volně průchozí způsobuje zřejmě odpor a tudíž i hluk a CO2 reaktor u kterého bych odpor očekával nepůsobí nic. Jedu tedy bez nich. Je jich škoda, ale hlavně že je klid, tedy aspoň zatím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 11:52 Muž xOB [83] - CichlidyRe: sollik
Jestli mas akva s hodne rostlinama, ktery dobre vypousti kyslik, tak se ti stejne bude kumulovat ve filtru (vzdy po vymene vody je to nejhorsi, kdyz cely akva "bublinkuje").
Jinak mne taky hodne pomohlo zvyseni vyskoveho rozdilu mezi akva a filtrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 20:53 Muž sollik [257] - CichlidyRe: sollik
Odpoledne proveden další test. Od filtru odpojeny hadice z a do akvárka a filtr běžel bez hadic celý ponořený ve vodě. Podle očekávání - absolutně potichu. Takže pokud se do filtru nedostane vzduch je úplně tichý. Pak jsem připojil zpátky hadice z akvárka a opět filtr začal plivat bublinky a byl hlučnější. Takže zítra zkusím nasávací trubku nahradit hadicí - tedy připojení beze spoje a uvidí se. Máte-li někdo zkušenosti budu rád za každou radu ;-) To by bylo aby ten Eheim nebyl tichošlápek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 12:38 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Silent
Ano, je to z poněkud drsnějšího soudku, nicméně 100% spolehlivé :-D Bohužel to můj problém neřeší a budu muset pokračovat ve zkoušení :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2012 10:48 R Muž Silent [5949] Re: Zlicka
Veškeré elektro je i u vnějších filtrů vodotěsně zalité pryskyřicí. Nicméně sollikův test je mírně řečeno nestandardní :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 10:27 Muž Zlicka [12] Re: sollik
Hlava filtru může být kompletně pod vodou a nic se tomu nestane jo? Tak to je drsný. Jsem myslel, že pod tím plastovým krytem je nějaká nechráněná elektronika. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 10:20 tube Re: sollik
.Nemáš náhodou blizko nasávacícho koše (vzduchování nebo Co2?) Nebo nepouštíš Co2 do filtru přes nasávání?
Tohle se mi přeně stávalo filtr byl tichý a po dvou třech dnech se zavzdušnil kdyč jsem Co2 pouštěl pomocí jehly nebo umístěním reaktoru pod nasávací trubici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 08:48 Muž sollik [257] - CichlidyRe: sollik
Tak mu to nevydrželo. Drnčí dál, jen se střídají období "ticha" s obdobími "rámusu". Tento týden už ale drnčel až moc a pak jsem zjistil, že z výtokové trubice stále utíkají bublinky. Takže jsem provedl poměrně drsný test - filtr jsem postavil do prázdného akvárka a postupně ho začal plnit vodou abych zjistil, kde nasává vzduch. Momentálně je celý filtr pod vodou, takže jediné co ještě zůstává ve vzduchu jsou dvoukohouty na výstupu. I přesto z filtru neustále utíkají drobounké bublinky a čas od času v věm zašumí a vyvalí se ven bublin víc. Jediné místo, kde by ještě mohl táhnout vzduch je napojení sací "U" trubky a hadice, ale to mi příjde dost těsné .... no zkusím to nahradit hadicí v jednom kuse a tím toto místo vyloučit. A pak už nevím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 15:24 Muž sollik [257] - CichlidyRe: sollik
Tak jsem to dneska zkusil. Sundal jsem hlavu a vyzkoušel ji samotnou v lavoru - běžela pěkně tiše. Pak jsem vyndal kyblík s filtr. médii a zkusil filtr nechat běžet prázdný - po odvzdušnění běžel krásně tiše. Když už jsem měl kyblík venku přidal jsem na vršek vatu, starou propral a celý filtr složil. Po odvzdušnění běží tiše. Ne teda tak jako bez náplní, ale jen tak potichu vrní :-D Takže se to opravilo samo a zase nevím čím to bylo. No .... snad mu to vydrží ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 18:39 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Yirka
Zkusím to zítra podráždit (stejně jsem se do toho dneska vrtal a iniciativně při výměně vrtulky vyčistil i stator, tedy tu díru pro magnetický unašeč) a pokud na nic nepříjdu dám tomu čas na "sednutí". Akva je na chodbě, takže zas až tak moc to vrčení nevadí. Snad se to ztiší samo, ne jako teď naposledy kdy to drnčelo čím dál tím víc až mě to donutilo koupit právě tu novou vtrulku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 18:08 Muž Yirka [9118] Re: sollik
Pokud jsi správně sestavil, tak bych tomu raději nechal klid a nevrtal do toho. Jakmile se to trošku usadí, zaslizí a všechny hmoty se dokonale zaplní vodou, určitě to přestane. Tento filtr by měl jen tak slabounce vrnět. Usazení může trvat i 4-5 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 16:55 Muž sollik [257] - CichlidyRe: tube
No uvidím. Chci to zkusit porůznu. S prázdnou nádobou bez koše, jen hlavu v lavoru, bez víka hlavy, bez krytky vrtulky .... zkrátka zkusit vylučovací metodou zjistit kde je chyba.
P.S. Kohouty mám, super věc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 16:42 tube Re: sollik
Na dno bych tu vatu nedával naopak tam musí být něco jako ty válečky Efi-mech nebo jak se to jmenuje .Já to mám přesně jako doporučují v návodu .Hlavně zkus jestli ti taky sedí dobře těsnění pod hlavou . Když fitr spouštím po čištění tak ho hned nezapínám ale odpustím asi 10 litrů vody do kýble přes filtr potom ještě totéž se zapnutým filtrem. Předpokládám ,že máš kohouty aby jsi to mohl realizovatit. Potom připojím výstupní (roztřikovací rampu) ale nedávám tam na konec ještě ten špunt aby voda mohla v pohodě proudit a filtr se lépe odvzdušní (občas s ním zatřesu),ten špunt tam dám asi až po 1/2hodině .
Jinak hlučnost je minimální tikání hodin v obýváku je slyšet více hlavně(pozdě večer).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 16:10 Muž sollik [257] - CichlidyRe: tube
Vzduch jsem zkusil několikrát vypudit naklopením filtru, vždy něco vyšlo. Problém je, že původně měl být filtr umístěný ve skříňce vedle akvária, kde by to drnčení nevadilo. Tam bych ho odizoloval tak, že by nebylo nic slyšet. Jenže plány se změnily a filtr stojí na kříňce hned vedle nádrže. A tam nějaké obalování izolací či zatěžkávání hlavy nepadá v úvahu. Ještě mě napadlo zkusit jakou vůli má víčko kterým se zavírá komora vrtulky. Někdo psal, že když zkrátil hadice hluk ustal. To u mě už víc nejde, už takhle tam skoro žádná hadice není :-) V každém případě budu zítra zkoušet všechno možné abych přišel na to kde je chyba. Zkusím i přerovnat vrsvy filtr. médií a doplnit na dno koše vatu. Příjde mi, že se na vršek dostává až moc bordelu :-( Ale neleze mi to do hlavy. Jestliže vrtulka nikde neškrtá a hřídelka je uložená v gumových pouzdrech jediné co může způsobovat hluk je asi proudící voda (vyvolává vibraci některého dílu), ale při zavírání kohoutů se hluk ještě zesiluje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 15:52 tube Re: sollik
Pokud jsi si jistý že tam není vzduch a nezmění se to během dvou dnů tak ještě zkus nahoru na hlavu položit nějakou zátěž. Taky zkontroluj jestli ti to nerezonuje třeba ve skříni(hadice se dotýkají stěn) na dno skříně zkus molitan .Já vlastním taky tenhle filtr a občas když ho čistím tak musím zopakovat jeho sestavení.Taky jsem zjistil že hluk se mnění podle náplně ve filtru nebo když jsem dal na sací koš kus molitanu tak to bylo lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 14:39 Muž sollik [257] - Cichlidy
Dnes jsem si koupil u akvaristika novou vrtulku. Byl jsem příjemně překvapen, v sadě je totiž i nová osička, obě gumové koncovky hřídelky i nové uložení koncovky (ta část která se při čištění sundává). To vše za super cenu :-) Takže domů jsem jel s tím, že z filtru bude tichošlápek, protože nic jiného pohyblivého tam není a proto nemůže drnčet. Bohužel po namontování jsem zjistil, že je to sice tišší, ale filtr i nadále drnčí dost nahlas. Takže zítra nová rozborka, přeměření všech možných rozměrů abych zjistil kde ještě může být vůle, která způsobuje drnčení. Ono to asi samo o sobě nebude tak strašné, ale plastové "víko" hlavy spolu se spoustou volného prostoru uvnitř působí jako slušný zesilovač :-D Abych pravdu řekl, nečekal jsem, že zrovna s Eheimem - byť starým - bude tolik problémů :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7990x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14936-filtr-eheim-2213?od=115