Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Staurogyne - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Staurogyne - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 21:47 meleri Re: Burik
to je vse? a jak dlouho to pak vydrzi? kdyz se tam ma davat jen trosinku tak to by ta lahev vydrzela tak nekolik mesicu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 21:42 Muž Burik [727] - AquascapingRe: meleri
snad není tak těžké ty 3 sáčky hodit do petky a smíchat v půl litru destilky?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.03.2013 21:39 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: meleri
pokud člověk týdně mění vodu a nepřekročí maximální dávky, tak akvárium de-facto nejde přehnojit .... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 21:37 meleri Re: sonetka
ja uz nad pmdd uvazuju delsi dobu, dokonce jsem ho uz mela aji jednou koupene, jenze jsem nenasla odvahu to namichat.
ale zkusim sehnat to co uz je namichane...az doberu to co mam ted
jen nechci s tim hnojivem neco pohnojit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 21:31 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Designer
tak nejlepší je stejně čerstvě namíchané, o tom není sporu, protože i při konzervaci probíhá oxidace, jen pomaleji.

No a co to pohnojit do dna? Jílové kuličky (neměl bych si dělat reklamu, ale co hmm ). Mam to pod staurogyne vyzkoušené a vždy s tím rostla jak divá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 21:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: meleri
Primo nad timhle forem se zobrazuje reklama, kde nabizeji PMDD v lahvi, tedy uz tekute. Cela slozitost je jen v tom vyzkouset, kolik kazdy den do akvaria injekcni strikackou pridat, a to se da vyzkouset.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 21:19 meleri Re: baletka
dekuji, nad pmdd jsem premyslela ale je to mo slozite na mne stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 21:18 meleri Re: Miso
dekuji! tak jeste vydrzim! zkusim jeden ustrihnout a uvidim co to udela teda. no koberec kdyby z toho jednou byl tak jasam!

dekuji vsem za rady a povzbuzeni! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 21:10 Muž Miso [470] Re: meleri
sak skus skusobne jeden dva zastrihnut co to spravi, prvi krat ked so ju zasadil zachvilu sa ohla ku dnu a uz sa plazila, nekor so ju vytrhal a zasadi nanovo odrezky, tie sa teraz tahaju do vysky takze ich zastrihujem. Nemusis moc, akonahle odstrihnes vrch mala by zacat vypustat nove vyhonky zo spodu.
Ale ako ti pisali dva tyzdne je este malo, a inak nieje to az taka narocna rastlina, ale ak chces mat aj spodne stare listy pekne zelene to uz je narocnejsie, tu uz treba dost zivin a CO2 a tiez svetla kedze je pri dne. Ked ale mas z toho uz koberec tak to tak nevadi ze starsie listy odpadnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2013 20:26 Žena baletka [624] Re: meleri
Ahoj, mně se taky napřed vůbec nechtěla chytit, ale jakože ne měsíc - asi dva nebo dokonce tři. Už jsem to taky chtěla vzdát, když se konečně rozjela. Ale - začala jsem hnojit makroprvky. Mám hluboké akva - 65cm, takže světla se k rostlinám na dně nedostane úplně nejvíce, ale bublám z burčáku a hnojit jsem začala podle tohoto článku: www.akvarko.cz/… Třeba Ti to pomůže. Ještě vydrž.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 19:56 Žena sonetka [136] - Živorodky
Fotka k příspěvku Přídám pokrok v naší kobercovce. Původně jsme se téhle kytky báli, ale je to vcelku nenáročná potvora, jen chce dobře živit palec
My máme to hnojivo z reklami nahoře a zatím hnojíme denně fosfor 3ml, dusík 2ml a mikroprvky 2ml na 60 litrů a dle měření by to asi chtělo ještě trošku přidat ....
Kytky reagují zběsilým růstem potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 19:09 meleri Re: Kamilstrom
dekuji jeste vydrzim! jenze jaktoze to mate vsichni u dna jako koberecek a ja mam jen takove osklive vysoke slahouny, u zeme mi to vubec neroste :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 16:37 - Re: meleri
Nedávno som zakladal miničko.Do tejto nádržky som odstrihol vrcholce staurogyne z iného akvárka.Miničko hnojím Bioflorom.Lístky zatiaľ stoja,ale rastlinky už po pár dňoch púšťajú do substrátu korienky.
Neboj aj tebe sa chytí.Treba vydržať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.03.2013 14:59 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: meleri
Stauroyne ma bohaty korenovy system(z casti kvuli zivinam a taky aby se udrzela v substratu,v prirode roste v tekoucich vodach)tudiz hnojit i do dna.Dej ji jeste cas ona se chyti(trochu ji to trva). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 14:16 meleri Re: Beda81
ok diky, no je to jedina moje narocna rostlina, ostatni mi jdou hezky jen tato....

mam i pogostemon helferi a ten roste hezky...

no nevyhodim ji, uvidim.....
prave ze kazdy psal ze roste vsem, a pomerne rychle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.03.2013 14:10 Beda81 Re: meleri
ja bych jeste pockal.
Mne take nejdriv cca mesic "odchazela". Ted po cca 3 mesicich se ma "roste".
Take jsem ji malem z akva vytrhal. Ale rikal jsem si nech to tam, treba se zveti.
Nijak se o ristlinu nestaram. Jen kazdy den do akva hnojim PMDD. Nicvic (nepocitam pravidelne udrzbu akva, vymeny vody, otrhani odeslich listu atd)

Zkus jeste dalsi 2-3 tydny vdrzet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 13:56 meleri
ahoj tak nevim, tak tahle rostlinka u mne asi fakt nepude.
uz ji mam pres dva tydny a jedine co s ni je, ze shodila stare listky a na cca osmi cm stoncich vyrostly miniaturni listecky ktere vubec nerostou.

Poradte co s ni? vsichni pisete jak vam krasne roste u zeme ale ta moje fakt nic

Mam dat ke korinkum hnojivo?

Mam ji ustrihnout jak pisete?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 13:45 meleri Re: prasan
dik neco takoveho psali i v atlasu no ale asi budu nejdriv cekat budu fakt vdecna jestli mi poroste. zkousela jsem to s hemianthem (oba druhy) a nedari se ani jednomu, jeste mam i eleocharis ale zatim je furt stejny zkratka nemam na ty koberecky stesti (krome pogostemonu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 13:42 - Re: meleri
Dorasta cca do 10cm,ale lepšie je ju občas zastrihnúť aby púšťala lístky a výhonky aj dole.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 13:39 meleri Re: prasan
ne mam ji z obchodu, takze bude emerzni asi? tak to jsi me potesil ,snad se spravit. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.03.2013 13:30 - Re: meleri
Skoro všetko sú to emerzné rastliny-prelisťujú.Ak máš od akvaristu submerznú,tak je to len zmenou.Aj mne takto po donesení domov staré lístky rozdierovala a neskôr zhodila.Teraz rastie do krásy a v mojej vode jej už nevadí ani strihanie,premiestňovanie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 13:06 meleri Re: Ciffik
tak to jsi me povzbudil! no treba se ten muj taky spravi! :-)
s koberecky se mi nedari, tak bych byla rada aspon za kousek zelene....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.03.2013 13:01 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: meleri
staurogyne je celkem cíťa na manipulaci/přesazování

u mě má výborné podmínky a stejně to první dva týdny vypadalo na průse...pak se rozjel a teď nevím kam s ním...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 12:56 meleri Re: milosak
ahoj tak jsem to prubla a tuto kytku koupila, mam ji asi tyden v akvarku a uplne mi odchazi. byla pomerne velka asi osm cm a ted ji vsechny listy uvadly. Cetla jsem, ze by mela rust rychle? a pritom mi zkomira. svetla ma stredne a bublam i hnojim. vsecky kytky rostou pekne akorat tato je spatna. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 18:42 Žena sonetka [136] - Živorodky
Fotka k příspěvku My jsme dostali Staurogyne od jednoho Brněnského akvaristy, měli jsme asi 8 kousků? a ze začátku kytka vypadala na uměření, listy nic moc, ale asi po 3 týdnech se potvora najednou rozjela a všude začali vyskakovat nové rostlinky, prostě paráda ... Tak snad ji to vydrží a do měsíce/dvou budeme mít hezký kobereček hop
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 17:36 Muž milosak [66] - RostlinyRe: meleri
tvrda voda je naprd co se tyce akvaristiky..... :-O

Tuhle větu nechci slyšet, samozřejmě pokud se bavíme do cca 20 dkh.

Koukni na moje AK podkroví_72, na něm nepoznáš rozdíl oproti mojí druhé nádrži
která funguje na pražské vodě Gh 7 a kh 3 pro upřesnění ideální pro rostlinná AK
zvláště teď v zimě, když je ve vodě hafo dusičnanů. :-D

Chemik taky nejsem, mám živnost na zámečnictví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 12:02 meleri Re: milosak
dik! bohuzel nejsem zadny chemik takze fakt nechci riskovat, i kdyz priznam ze me laka to pmdd. ale nejdriv sezenu to K a pak Fe a urcite asi brutus, ten se mi u drivejsiho akvarka usvedcil.

vim, ze je to mimo misu, ale nasadila jsem vrsek pogostemonu vedle a pres noc mi ho nekdo sezral! rozzureny netusila jsem, ze to bude nekomu chutnat, zrejme neritine.. tone

tvrda voda je naprd co se tyce akvaristiky..... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 08:41 Muž milosak [66] - RostlinyRe: meleri
Sice to sem nepatří, ale pokud laboruješ, tak komplex. hnojiva raději ne.

Já kupuji teď již namíchaný od Planta Grow a dobré zkušenosti mám s Tropicou,
která je dražší a do větších nádrží i větší finanční zátěž.

edit: te´d jsem si uvědomil, že tropica je taky skoro komplexní, takže spíše
easy life ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 07:35 meleri Re: milosak
jako ja zatim bohudiky rasy nemam s co dve, naopak, je mam kdyz nebublam. nedari se mi vychytat zrejme to hnojeni. nejradsi bych zkusila pmdd ale mam strach. kazdopadne dik! jsem rada, ze je to odolna kytka, a ze se jitreba u me zadari.....pekny den..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 07:32 meleri Re: prasan
ne ja ho nemam, dirkovani mam na hygrophile....a na echinodoru....sezenu ten draslik...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 07:13 Muž milosak [66] - RostlinyRe: prasan
Já ho dostal před dvouma rokama od Václava ze Žížkova a dírkování se
nekonalo.

Dalo by se říct, že je to (u mě nejstabilnější rostlina, myšleno roste bez
sebemenších výkyvů.To třeba blyxa a stonkovky rostou u mě ve vlnách.
(měsíc super, potom stagnace)

Hlavní problém vidím v celkovém nastavení rovnováhy.

Při 20 st. celk. tvrdosti vody je potřeba hodně přitlačit na dodávání CO2
a z toho plyne více světla a k tomu i dodávky hnojiva. (já hnojim jednotl.
složkami)Udělal jsem si tabulku s rozpisem všech proměných a za rok to bylo
vychytaný.
Bohužel, jak se cpe do AK více těchto ,,katalyzátorů,,(světlo, CO2, hnojení) je větší prvděpodobnost nachytat všechny možný řasy, ale po akceleraci systému se dá zase vrátit částečným snížením všeho (světlo, CO2, hnojení)na ideální stav.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 02:34 - Re: meleri
Ak si ho sadila len nedávno,tak u Staurogyne je dierovanie normálne.V novom akvárku sa to na straších listoch a pri čerstvo zasadených objavuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 21:28 meleri Re: milosak
ja to nemuzu vychytat s tim hnojivem. vsadila jsem na dennerle ale teda v pripade meho akva je to nic moc.....aha, tak u me je to podobne..kdyz nedodavam co dve akvarko je hrozne, vubec nic neroste. akorat rasa. zkusim sehnat ten draslik snad to pomuze na ty dirky. ale ten staurogyne snad poroste. je moc krasny!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 19:15 remy Re: milosak
Kupovala jsem ji na burze na Pankráci - košíček za 50 korun
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 18:46 Muž milosak [66] - RostlinyRe: meleri
Dirky v listech by měl být nedostatek draslíku.

Možná jsem se špatně vyjádřil myšleno to bylo, že u mě funguje hodně CO2
více světla a přiměřeně hnojiva.
Potom roste skoro vše :-)

Mám na tvrdé vodě ještě doma 20 ku a samozřejmě jsem zkoušel nejdřív bez CO2,
ale během 2 měsíců musela přijít další CO2 souprava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 15:15 meleri Re: milosak
ahoj, dik! u me se nedari hemianthu c. proste preziva. promin, nerozumim tve posledni vete, co to znamena ze pokud nejede syceni tak je konecna? nemas nejaky tip co na tvrdou vodu? bublam co 2 a pridavam komercni hnojivo a ted mi kytky zas nejak stagnuji, na starsich listech hygrophily polyspermy mam male dirky....:(

driv jsem mela vetsi nadrz se stejnou vodou a nenarocne kytky mi skvele rostly, kazdy tyden se to muselo protrhavat, musim uznat ze mensi nadrz v teto vode je opravdu tezke. a ted navic odjizdim na 14dni na dovolenou a mam obavy, jak to akva bez kazdotydenni vymeny vody vydrzi.....:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 14:39 Muž milosak [66] - RostlinyRe: meleri
Mám v jednom AK 20st. Gh a roste mně všechno co jsem zkoušel.

Staurogyne je méně náročná, takže určitě nebude problem.

Jedinou nevýhodou tvrdé vody je, že pokud nejede sycení, tak je konečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 14:16 meleri Re: vaaclav
no, je to krasna kytka, libi se mi velice, tak to prubnu....:) prekvapil me pgostemon, roste mi. tak treba i ten staurogyne pujde.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.02.2013 13:12 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: meleri
Nezjistíš to pokud to nezkusíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 12:43 meleri – staurogyne
ahoj, rostla by tato krasna rostlinka v tvrde vode (18) s pH 7,5? Pouzivam co2 a hnojim hnojivem daily od dennerle.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 09:47 Muž deli [0]
Vďaka za reakcie.

Re: usine - zo začiatku som mal problémy s CO2, mal som zlý difúzor, ten sa mi rozbil, kým som zohnal nový bublal som DIY, následne mi došla fľaša a problém s čiernou riasou bol tu.

Re: Sid - PMFE som aplikoval len na kamene kde bola čiarna riasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.03.2012 08:04 Muž Eff [417] - RostlinyRe: milous
Jak píše Sid, Staurogyne chce čas. Mě se teď probouzí k životu rostlinky, které jsem sázel v prosinci (přitom vše ostatní roste jak zběsilé - pogostemony, didiplis, rotala, utricularia). Nejlépe odstanit špatné listy, na kytku zapomenout, ona si zatím v klidu zakoření a za několik týdnů se přihlásí sama. Hlavně nepřesazovat, nerejpat kolem ní do dna. V tomhle jsou trochu jako kdyptokoryny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 07:22 Muž milosak [66] - RostlinyRe: deli
5 ml je málo na objem AK,v tom chyba
určitě nebude.

OT - jak jsem zde uváděl mně na ruduchu okamžitě zabralo

1. max. zvýšení CO2 na hranici bezp.rybí osádky
2. přidáním druhého filtru (celkový průtok 1000l/hod)
3. zdvojení dávek hnojiva

A do třech týdnů byla pryč,samozřejmě zdvojené dávky Easy Carbo.
Před tim jsem se s ní plácal,něco kolem 2 roků

X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 07:09 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: deli
...ja som to daval priamo k tej ciernej riase a bolo to max 5ml...
5 ml do 60 l akva v kolika denních dávkách? Nebo najednou?
Jestli jste aplikoval PMFE přímo na staurogynus (řasu na něm), bude to důsledek... :-O
Ale ani při doporučeném denním dávkování není vyloučeno, že jde o reakci na PMFE; některé kytky prokazatelně tuto chemii nemusí...
Zkuste dát staurogynu čas - je to houževnatá rostlinka. Svého času jsem odstranil z trsu staurogynu "všechno, co trčelo ze substrátu", :) zůstaly jen kořeny s malými kousky lodyh. Za pár týdnů jsem měl v tom místě zase džungli. Ze staurogynu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.03.2012 07:00 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: usine
Výměna 50% se obvykle neprovádí denně, kdežto v tomto případě jde právě o "denní kolísání koncentrace CO2" vlivem "nevyladěného" nastavení osvětlení a sycení vody CO2. A silné kolísání koncentrace je i podle mne jedním z faktorů, který nahrává řasám jako takovým...
Co se týče sycení vody CO2 non-stop, dlouhodobě ho praktikuji přesto, že nepoužívám řídící jednotku. Jednoduše kopíruji "přírodu", kde na noc zdroje zvýšené koncentrace CO2 také nikdo nevypíná. :)
(Chce to, samozřejmě, systém "vyladit" tak, aby byl "užitečný a přitom neublížil". :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 00:25 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: gargamel
Nějakou diferenci mít bude a vypíná i přes den. A co 50% výměna vody, ne každému teče z kohoutku to samé co má v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 00:13 gargamel Re: usine
Ta řídící jednotka je právě na toto super - dodává stále stejné množství CO2, které nekolísá. Nevýhoda je, že dodává plyn i přes noc, kdy je to zbytečné a můžeme jej ušetřit. Proti řídícím jednotkám nic nemám, jsou dobrým pomocníkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 00:03 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: gargamel
Jak toho docílíte když se vám nelíbí i použití řídící jednotky která funguje 24hodin. To bude poměrně náročné nastavování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 23:51 gargamel Re: usine
Pozor! Kolísat nesmí během osvitu. Během celého dne kolísat může - tzn. že v noci může být hladina CO2 nízká a ničemu to nevadí. Nesmí ale kolísat během doby osvětlení. A když sytíte CO2 10 h a svítíte 12, tak zákonitě ty dvě hodiny CO2 chybí. Proto je při použití elmag. ventilu nutné začít pouštět CO2 už tak hodinu, dvě před zapnutím světel, aby byla koncentrace dostatečná a stálá ihned při zapnutí světel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 23:45 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: gargamel
Pokud někdo používá el. ventil musí mu v akváriu kde je silný proud (a určitě i bez něj) zákonitě poměrně hodně kolísat pH.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 6973x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14921-staurogyne?od=155