Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak donést akvárium na místo?

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jak donést akvárium na místo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.07.2019 12:27 Žena tramtra [3202] Re: Papik
Nejsem asi nejpovolanější radit, ale když upustíš jen 1/3 vody, bude ten zbytek dost šplouchat, i když pojedeš kousek a hodně se to rozvíří. Rybky budou ve stresu tak jak tak. Čeká mě 300 kiláků s šedesátkou v kufru a rozhodně vypustím, co půjde. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2019 12:16 Muž Papik [617] – Přeprava jen s odpuštěním vody
Lze přepravit malé akvárium 60*30*30 osobním autem z bytu do bytu, jen s odpuštěním cca 2/3 vody? Jde o akvárium v mé prezentaci, s plastovým rámečkem a i s krytem (je lehký). Případně bych akvárium do něčeho zabalil, abych tolik nestresoval živočichy.

Netuším ani, zda se dá ve dvou vůbec bezpečně odnést, když ho každý vezme za rohy na jedné straně? Nepraskne? Případně kde ho ideálně držet?
Dále by následoval přenos na zadní sedačky osobáku a krátký přesun v rámci města.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 08:26 Muž Fuchs [169] Re: TRULY
Ahoj úplně bych se toho nebál. Myslím, že lepší varianta bude ta první kdy s akva nebudeš hýbat, odneseš to se kříní. Vyvážíš a Pak napustíš vodu. To mě přijde schůdnější. Nicméně počítej že i tak to bude dost vážit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 19:53 Muž TRULY [164]
Ahojte.
Chcem sa pkradit v jednej veci.
Potrebujem preniest akvarium z izby do obyvavky.
Akvarium je 126litro + original stojan diversa tis cize klasicka drevotrieska s dvoma vertikalnymi podperami v tvare Tcka. + zo spodu 8 nastavitelnych noh.

Probelm je v tom ze v obyvavke je v rohu kriva podkaha a dost sa to zvazuje smerom k rohu miestnosti.
Povodne som planoval ze spustim vodu na minumum ryby docasne odlovim na polhodinku a akvarium dvaja prenesieme aj rovno so stolikom na miesto.
Lenze ma napadla jedna vec.
Moze sa stat ze ak ho dam na tu krivu podlahu tak aj ked bude napistane len na 10% + strk tak praskne?
Alebo verzia 2. ze ho proste nevyvazim dokonale?

Mam radsej dat namiesto len stojam a zatazit ho niecim inym a tym ho v predpriprave vyvazim a tak na neho dam akvarium a postupne zalejem vodou a pocas toho vyvazim na etapy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2015 08:21 Muž Sagittariusi [19] Re: Lukehofarma
Ďakujem za radu :-) nakoniec som sa rozhodol že všetko pôjde z akva von vymením dno lebo s manadom som si nejak nesadol :-) a zabehnem si akva znova, takže manipulácia s prázdnou stovkou bude pohodička :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 06:17 Muž visek [75] - TetryRe: Sagittariusi
najdi si firmu.to je nejlepsi.moje akvarko se nechtelo tahat do 4 patra bez vytahu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 05:45 R Muž Mrakoplash [1776] Re: RadekH1
Osobně jsem měl obavu spíše o to, aby neupadlo pod vahou dno. Přísavka by to udržet měla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2015 19:00 Muž RadekH1 [129] Re: Sagittariusi
Myslím že 3 savka na sklo unese někde kolem 90 KG. Za předpokladu, že budete dva a budete mít 2 ty přísavky, unesou cca 180 Kg. myslím že to je naprosto v pohodě. Neměl bych strach :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 16:44 Jindráš Re: Sagittariusi
Já došel pro souseda a bylo. Do teplejch. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 15:01 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Sagittariusi
Ještě je dobré stáhnout to pevně i kolem té podložky folií to se potom ani nehne a převezeš to v klidu. Je to Stretch fólie stojí to fakt málo a můžeš to potom využít na cokoliv včetně potravin. Takže má využití i když ti zbude.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2015 09:00 Muž Sagittariusi [19] Re: Mrakoplash
Ďakujem za reakciu a usmernenie a utvrdenie :-) dám potom vedieť ako to dopadlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2015 08:59 Muž Sagittariusi [19] Re: Priest
Ďakujem tak teda vypustím tie manipulačne prísavky na sklo a akva presuniem na osb dosku :-) v aute vypodložím perinou a vankúšom aby bolo v čo najstabilnejšej polohe a došlo minimálnemu pohybu dna :-) snaď to dopadne tak jednoducho ako sa to píše :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.08.2015 08:31 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Sagittariusi
Vzhledem k váze, bych taky radši volil pevnou podložku a nesl pak akvárium za spodek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.08.2015 07:38 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Sagittariusi
Nevím jak moc se na přísavky dá spolehnout,já bych spíše volil tvrdou podložku(třeba osb deska) a na ní polystyrén.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2015 07:30 Muž Sagittariusi [19] – 112l
Ahojte,
O mesiac sa budem musieť sťahovať. Mám zabehnuté akvárium 80*35*40(112l). Chcel by som sa opýtať či by bolo možné z akvária vypustiť skoro všetku vodu a pomocou prísaviek na sklo ho preniesť. Chcel by som to urobiť bez vybrania dna a rastliniek len sa bojím aby to sklo vydržalo. Za reakciu budem vďačný a ďakujem :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2014 23:33 JoKa Re: volhpe1
Já jsem vždy při stěhování používal (pokud to teda velikost a váha nádrže dovolí) dostatečně silnou desku, na kterou jsem akva položil a pak nezvedal akvo, ale tu desku. Eliminuješ tím křížení skel a různé pnutí, které může způsobit pohromu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2014 23:03 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: volhpe1
To zalezi na velikosti. Ja stehoval akva parkrat, i jsem ho vezl autem (pomalu a opatrne) a to vzdy se vsim, vcetne ryb. Jen jsem odpustil tak 80-90% vody a slo to. Nic ani jednou nechciplo. Akva ~60L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2014 13:25 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: volhpe1
Vždy jsem vypustil co nejvíc vody a vyndal velké kameny a pařezy a přenesl či převezl kam potřeboval. Největší akvárium mělo 200 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2014 13:18 Muž volhpe1 [41] - Tetry – přesouvání akva
jak přesunou akvárium ze starého na nový stolek, aby neprasklo a je zaběhnuté nejlépe i se dnem a rybama? Napadlo mě odpustit vodu ale stále je to risk že praskne. Nějaké rady?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 20:55 R Muž romant [27987] Re: malyLibor
Jasně, proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. :-D To je přesně ono, co jsem tím přepáleným konstatováním sledoval. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2012 20:47 Muž malyLibor [5371] - AsieRe:
Kurňa chlapi, ja vás jen čtu a je mi hic :-) Ale je fakt, že my jsme moji třístovku nesli do patra dva a zvládli jsme to i bez přísavek. Ale to jen proto, že jsem si před tím nepřečetl tuhle diskusi. Příště stěhuju akva jedině s přísavkama. Díky za nápad potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.07.2012 20:20 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: romant
fúha, som sa lakol že to myslíš vážne s tou tonou vo štyrke.hned som začal rozmýšlat čím vás tam krmia,ked hned také výkony.zaoberám sa pri práci vláčením ťažkých krbových vložek a reálne sa dá počítať tak 100kg na osobu pokial je dobrý úchop,50kg pokial sa to zle dá držať.a akva je ten druhý prípad-pokial nie sú prísavky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.07.2012 20:11 R Muž Silent [5949] Re: romant
Tak použití sklenářských přísavek je k nezaplacení. Na opravdu velké nádrže jsou ideální dvoj nebo trojbodové a pak máš madla jak vyšitý. Jen když je nádrž dlouhá a přísavky se dají po dlouhých stranách tak to vypadá jak přenášení rakve :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2012 20:07 R Muž romant [27987] Re: Silent
No vždyť, píšu do jedný tuny. :) To je takový lehký letní přestřelení, aby se ta dsikuse třeba trochu pohnula. Co jsem chtěl hlavně zdůraznit je to použití těch sklenářskejch přísavek, to je podle mě prostě při dobrým odstěhování rozměrnějších nádrží to nejpodstatnější. ;-) Jinak s tou tunou bych se taky tahat nechtěl. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.07.2012 20:02 R Muž Silent [5949] Re: romant
Romane, do 1 tuny ve čtyřech lidech? No nejsem tintítko, ale pokud zbylí tři budou Arnoldi Schwarzeneggerové tak jo :-D Ve čtyřech jsme stěhovali nádrž 80x80x250cm která měla nějakých 300kg a měli jsme co dělat i při dobrém manipulačním prostor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 19:54 R Muž romant [27987] Re: yenya
Správně použitý skelenářský přísavky a je po problému. Akva do 1 tuny ve čtyřech lidech a v případě dostatečného manévrovacího prostoru okolo vpodstatě kamkoliv. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.07.2012 19:53 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: yenya
v novembri som si to vyskúšal naživo,tiež vážilo 130kg.museli sme ho otočiť,pretože bolo zabalené vo vlnitom papieri a ten sa šmýkal.ked sme ho otočili krásne sa dalo niesť.na to otočenie sme podložili polystyrény a deky.otočili sme to v pohode dvaja.bohužial sme sa nedokázali otočiť na schodisku a nastúpil plán B.zohnať žeriav a šup cez okno na druhom poschodí.sťahovať to moje akva zariadené?nehrozí!akva+štrk+zostatok vody=cca.250kg v mojom prípade.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 19:28 yenya Re: savan
To chápu, ale zkus ve třech lidech balancovat při přetáčení, to budeš mít hoňku ho vůbec chytit. A navíc z výroby jsou tam ochranné hrany a máš to za co vzít. Akvárko co máš již zařízené budeš také přetáčet? Ne, upustíš co nejvíc vody, pro jistotu pod to dáš popruh na stěhování a přeneseš kam potřebuješ. Jednou jsem měl půjčeny "přísavky" od sklenáře, ale moc jsem jistotu s tím neměl, ale dopadlo to dobře. Zatím jsem žádné nerozbil (klep, klep, klep) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.07.2012 19:17 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: yenya
to otočenie má svoj význam,akvárko máš potom za čo chytiť smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 19:15 yenya Re: invalida
Moje poslední mělo 130 kilo, to bych nechtěl vidět ho ještě přetáčet dnem vzhůru. To by asi dobře nedopadlo ano hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.07.2012 14:31 S Muž invalida [3881] Re: felin28
Jen dodám že se líp nese dnem nahoru ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.06.2012 23:34 Muž milosak [66] - RostlinyRe: yenya
Tak před deseti lety jsem viděl, taktéž stěhovací firmu s trezorem.(v akci)

Vzepřeli hupcuk o trámek v mezipatře mezi zábradlí a stěnu.

Trezor měl odhadem 400 kg a potom ho tahali po fošnách nahoru :-)

Těsně před cílem trámek prasknul a milej trezor proletěl v přízemí zdí, jak
dělová koule. ano

Nikomu tekrát nebylo do smíchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.06.2012 10:49 yenya Re: Bími
Tak to jo, ale naštěstí mám kamarády šikovné, takže zatím (klep, klep, klep) vše dopadlo dobře a žádné z akvárek co se stěhovalo, nepřišlo k úrazu. Tu stěhovací firmu jsem viděl v akci s trezorem a pěkně malým pásáčkem po schodech a šlo jim to dobře, můžu se zeptat, na kolik to přišlo, ale levnější varianta bude, asi ti kamarádi, ale jak jsi psal, riziko tam je stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.06.2012 10:38 Muž Bími [60] Re: yenya
No jo, ale když Ti spadne, přijde Ti to pěkně draho sad .
Když to spadne stěhovákovi, dostaneš nové akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.06.2012 10:32 yenya Re: Bími
To jo, ale než platit firmu, do dám "do placu láhev" a s kamarádama to odneseme ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2012 10:29 Muž Bími [60] Re: savan
V nouzi se dá použít stěhovací firma, ty už si s tím poradí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.06.2012 10:27 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: yenya
ono neboli dodané rozmery inkriminovaného akvárka.otázka znie či sa zmestí na schodisko.sklo sa nesie dost blbo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2012 09:41 yenya Re: felin28
Čtyři chlapci a není co řešit. Já tahal po schodech 130kg ve třech a žádný problém, jen trochu hekání ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.06.2012 08:10 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Yirka
ano také veci by sa mali plánovať dopredu.sem tam sa chybička vloudila a ja som musel akvárko dostať do baráku cez okno žeriavom coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2012 07:57 Muž Yirka [9126] Re: felin28
PO částech to bude nejbezpečnější. Slepit pak na místě. (Pokud to tedy není již hotové. Ale snad ne, takové věci se plánují před realizací)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 22:21 Muž felin28 [0] – 500
potřebuji radu jak dostat akvárko do 7ho podlaži sklo je 1.5silné takže dost váží asi 200 kg sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 19:08 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Fogy
Ja sem s kamaradem vezl vytahem do 7. patra akvarko 180x60x60cm a uplne bez problemu, dal sem pod nej karimatku a v pohode sme to vyvezli. Neni ceho se bat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 17:48 Fogy Re: adis
v pohodě vydrží mam 150 x 60x 50 a vyvážel sem ho ručně po schodech na rudlovy .. sice asi pul hodiny do 2 poschodí ale v poho :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 16:14 adis Re: PaDa, patka
..to som rad ze sa nemusim bat ze by nahodou bocnica nevydrzala... uz som si pripravoval sily na ten prenos na 4.poschodie... vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 12:44 patka Re: adis
Akvárium stejné velikosti jsem také vyvážel výtahem,stačilo podložit kouskem polystyrénu.Samozřejmě stálo na bočnici.Vše O.K
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 09:14 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: adis
Já to takhle dělal (akvárko 145x55x55), určitě bezpečnější než se točit po schodech ano
Jinak dobré je dát před stěhováním na boky a dno (přes všechny rohy) polystyren a celé to obalit takovou tou fólií, pěkně to pak drží a unese to i nějaké ťuknutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 09:05 adis – prenos akva 150cm dlzka
Ahojte,


pojdem kupovat akva o rozmeroch 150x60x50 a trapi ma vec ako ho vyniest na 4. poschodie preto by ma zaujimalo ci uz niekto prenasal akvarium vo vytahu sposobom postavit akvarium na bocnicu.
Neviem, rozmyslam ze dat na spodok polistyren by mozno stacilo aby akvarium vydrzalo.
Alebo pre istotu radsej niest akvarium po schodoch a trapit sa s otacanim a samotnym nosenim akvaria?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 14:45 JuraS Re: RAP
Po zkušenostech kdy jsem se během posledních 5 ti let 3 x stěhoval z města do města mám de fakto všechno rozkládací a udělané tak abych to zvládl s rodinou sám zmanipulovat..stěhováky jsme měli jen na sedačku, pračku a myčku..a tak i odpověď proč nikdy pozadí do akvárka..jsem jen pro přírodní jako přírodní (i když dnes je přírodou i plechovky, stará pneumatiky, kočárek, podnikatelský sud..)..jsem pro dřevo a kamení..a to kdybych nalepil na zadní stranu kdo by s tím pak manipuloval...???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 22:17 RAP Re: Danila
Danila napsala: Když jsou silní a vytrvalí nosiči, jde všechno...600 litrové akvárko stěhoval Václav, Ziky a spol. do třetího patra ve starém domě...
Jo, hlavně to nacucané pozadí s Trevorem, které stejně Ziky nakonec vykutal, stálo za to. smich smich Jo a ta 400, kterou jsme stěhovali ve třech, na tu nezapomeň. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 22:15 Muž cenega [1] Re: gennaro
jak uz tady nekolikrat padlo, chce to fakt silny a vytrvaly pomocniky,ja to svoje 200x80x80 15mm sklo tahal ve trech a ten porod bych uz nechtel nikdy opakovat,takovy ty okamziky kdy uz si myslite ze to nemuzete udrzet a rozbijete 20 tisic jsou docela zazitek... :-D ted uz se smeju

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2706x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14910-jak-donest-akvarium-na-misto?od=16