Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Červi ve dně

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Červi ve dně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2021 09:43 Žena Pavla28 [210] Re: Lucka
Taková malá potvůrka, ale zajímavé počtení o tomto druhu mušky

ziva.avcr.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.07.2021 17:57 Lucka Re: jakaf
Tak po dnešku se ve zkumavce objevila taková muška. A vypadá to na Koutuli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2021 20:17 R Muž afc1886 [14655] Re: Lucka
Zkus udělat lepší fotku v té zkumavce to nejde poznat. Podívej se i tady, třeba se něco bude podobat. www.eko-obchod.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2021 19:50 Lucka Re: jakaf
Mám dva ve zkumavce a už je mi nepříjemné to že jsem se toho hned nezbavila tone ale chtěla jsem vědět jestli by to želvě mohlo nějak ublížit a uvažuju jít se zeptat ještě na veterinu se vzorkem. Dost mě tohle překvapení vyděsilo...
Edit: Téměř se to nehýbe jen se to tak vznáší pod hladinou občas se to lehce zavlní ale neplave to žádným směrem jen se to nechá unášet a myslím že jsem to spíš odněkud vyplavila proudem vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2021 19:47 Lucka Re: Anthrax
Děkuju za pomoc, článek už jsem také četla ale moc moudrá z toho nejsem. Přirovnala bych
červíky k pijavkám ale jsou celí černí a přijde mi že to co je na obrázku s nimi nějak souvisí objevili se nečekaně ve stejnou dobu. Ale ničím si nejsem opravdu jistá co by to mohlo doopravdy být. Jen larvu komára jsem viděla už dost často a proto jsem psala i sem, nepřišlo mi to stejné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2021 19:41 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Lucka
Já bych to jen tak pro zajímavost,co se z toho vylíhne dal do sklenice a pozoroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2021 19:38 R Muž Anthrax [4739] Re: Lucka
I ten popis sedí na kuklu komára. Ale když říkáš, že se ten živočich na fotce tomu v odkazech nepodobá... :-) Pokud by se ti podařilo pořídit další fotky, nebo video kde by bylo vidět jak se to pohybuje, tak by šel živočich možná určit lépe.
Červíci můžou být kde co. To asi bez fotky nikdo neposoudí. Zkus je identifikovat podle tohoto článku. rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%e2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2021 19:28 Lucka Re: Anthrax
Bohužel larvu komára poznám dobře, ale tohle jsem ještě neviděla. Podařilo se mi odchytit ale plave to hlavičkou u hladiny a co se mi nepodařilo vyfotit tak vedle toho plavalo ještě pár černých červíků s přísavkou na obou koncích. Měla jsem podezření na pijavky ale popravdě nevím jak vypadají jejich životní stádia abych si to dala dohromady. V akváriu se to objevilo poprvé za 17 let...
Edit: A je to velké tak 0,5cm a široké tak 0,2cm. Ty červíci jsou jako vlásek a od 0,3cm - 0,5cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2021 19:18 R Muž Anthrax [4739] Re: Lucka
Podle mě je to kukla nějakého komára.
Edit: www.cdc.gov/…
www.biolib.cz/…
Jak je to velké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2021 19:01 Lucka – Nezvaný host
Fotka k příspěvku Zdravím, prolézám internet ale nemohu nic najít nevíte co by tohle mohlo být? A jak se jich zbavit? Našla jsem při čištění akvária vodní želvy asi to vylezlo ze spár u skel spojených černým silikonem jinak si nedovedu vysvětlit...objevilo se to až když jsem přilévala čistou vodu.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2021 14:39 Muž Drodo [0] Re: bolzanos
Možná z důvodu, že takhle vylézají jen když nesvítím v akva. Ale jinak netuším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2021 13:42 bolzanos Re: Drodo
Divné když zustanou nitěnky ve štěrku tak je aspon u mě všechny rybičky zlikvidují a když né rybičky tak šneci.Ale vypadá to opravdu na nitěnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2021 13:41 R Muž Anthrax [4739] Re: Drodo
Třeba s rostlinami si člověk může donést kdeco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2021 13:13 Muž Drodo [0] Re: Anthrax
Asi to je ono, nic jiného to být nemůže. Jen mi vrtá hlavou, jak se to do akvária dostalo, když živým krmením nekrmím.
Mockrát děkuji za odpověď palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2021 12:02 R Muž Anthrax [4739] Re: Drodo
Ahoj. Koukni na nitěnky. rybicky.net/obr/plzi/max/668.jpg Ničemu by ubližovat neměly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2021 11:36 Muž Drodo [0] – Co to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, nevíte co to může být? Je to zalezlé v substrátu a je to citlivé na světlo (kdyžna to posvitim, tak se to snaží schovat). Může to ublížit živočichů v akváriu např. Ryby, krevetky.
Předem děkuji za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2021 13:43 Muž Papik [617] Re: PetrO
Použil jsem raka zakrslého cambarellus diminutus, ale neměl by to být skoro žádný rozdíl. Je jen o trochu menší a ještě mírumilovnější. Poslali mi naštěstí páreček, který se spářil hned druhý den po vložení do nádrže. Zatímco jsem dělal pokusy s hubením pijavic šišákem bajkalským, tak se mláďata vylíhla a za další měsíc všechny chobotnatky vyžrala.

Později jsem řešil, co s desítkami ráčků, protože se množili vesele dál, ale to je jiný příběh. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2021 13:09 Muž PetrO [752] Re: Papik
Tak to byl asi můj problém, nebyli to mláďata.
Měl jsem jen tři dospělé kusy PCO a to ve 300 litrovém akváriu.
Navíc je pravda, že je u nich problém s teplotou vody a ať jsem chladil jak jsem chladil, tak léto nezvládli :-(
Původně jsem je tedy pořizoval kvůli likvidaci pijavic, ale jsou to opravdu pěkní ráčci.
Hypermangan dnes už také radši používám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.01.2021 12:46 Muž Papik [617] Re: PetrO
Hodně záleží asi taky na druhu. Tohla byla klasická pijavice, tvarem podobná pijavici lékařské. Já měl chobotnatky rybí, to byly pořádný mrchy a gupky vyloženě decimovaly.

Myslím, že nejlepší je biologická likvidace, či-li sežrání jiným živočichem. Vzhledem k inkubační době vajíček bych predátora nechal v nádrži alespoň měsíc, nejlépe dva.

Zakrslí ráčci se mi velmi osvědčili, ale ne dospělí, nýbrž skoro tři desítky jejich mláďat. Miniaturní a věčně hladová mláďata jsou na likvidaci malých cizopasníků ideální. Narozdíl od dospělých preferují masitou vůči rostlinné stravě, cca 60:40 tuším. Vyžrala je všechny. A že jich tam pár stovek bylo. U mě to byly zmiňované chobotnatky. Od té doby máchám v hypermanganu naprosto všechno, klidně i 24 hodin a zatím se mi to vyplácí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2021 07:22 Muž PetrO [752] Re: Papik
Ano, pijavice jsou potvory.
Jen jsem odkazoval na tohle téma před pár měsíci nazpět, kdy xuebao psal po rozpitvání jedné z pijavic, které mám ve dně, že:

...pisu primo sem, co dneska vypatrala kolegyne parazitolozka. Jde s velkou pravdepodobnosti o zastupce celedi Salifidae, vyclenena z celedi Erpobdellidae, druh Barbronia weberi, v minulosti v rodu Dina. Jde o asijskou dravou pijavici, zerouci cervy a ruznou bentickou haved, v akvariu nejspis zbytky krmeni. Je toho o ni celkem dost i na akvaristickych webech. Byla zavlecena nejspis s akvarijnimi rostlinami z asijskych pestiren do celeho sveta, z akvarii pak zdrhla ven, takze byla nalezena ve volne prirode treba v Nemecku nebo Italii, ale taky na Madagaskaru. Rybam neskodi, resp. tedy necizopasi na nich. Jestli lze zlikvidovat hypermanganem, to mozna ano, ale zrejme se musi udelat dobry roztok. Ja ji mel v kytkach, ale sel jsem do toho s tim, ze jojo sekavky si s nimi poradi, jako ostatne se vsim, co se da v akvariu sezrat :-). Jestli se ukazi v jinem akvarku, tak to asi resit nebudu, nebo koupim nove male jojo. Je otazka, jestli by sly vyhladovat stridmejsim krmenim rybi osadky, kdyz by zbytky ze dna vyluxovali pancosi. Ale napady a nazory lze vyduckduckovat/guglovat...

Pokud se ale někdo chce zbavit pijavic, tak jako snad jediná pořádná možnost se mi jeví komplet zrušit, dezinfikovat celé akvárium, dno i kytky.
Jsou tady různé rady jak likvidovat pijavice, (někdo tady radil pořídit PCO raky - zkusil jsem a nepomohlo), ale nevím jestli něco z toho pomůže.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2021 21:09 Muž Papik [617] Re: PetrO
Přisátá pijavice rybu vyčerpává a i pokud odpadne nebo jí mechanicky odstraníš, tak jí zanechá na těle ránu, ve které se může uchytit plíseň nebo jiný parazit. Hodně pijavic dokáže malou rybu nebo potěr zahubit. Ať už samy nebo následným oslabením a co jsem psal výše. Pancéřníčci mají sice výhodu svého pancíře, ale čím dřív se pijavic zbavíš, tím líp.

Nejhorší je, když se rozmnoží, to jich pak mohou být stovky. Čekají na rostlinách i substrátu, až kolem něco poplave, aby se přichytily a sály krev. Nehledě na možnost přenášení dalších chorob, podobně jako třeba klíšťata.

Dravější a dostatečně velké ryby si na nich samozřejmě rády smlsnou, o tom žádná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2021 20:33 Muž PetrO [752] Re: vojtěch
Taky mám ve dně pijavice, ale v podstatě jsem je neviděl škodit.

Mrkni se v tomhle vlákně (červi ve dně) na příspěvky ze 19.06.2020 až 23.06.2020, to se tady taky řešili..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2021 18:25 vojtěch Re: Papik
můžu se ještě zeptat jestli to někdo zkoušel i s rybkami? jestli jim to nějak neuškodí ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2021 18:17 Muž Papik [617] Re: vojtěch
Přečti si topic o pijavicích: rybicky.net/forum/712
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2021 18:12 vojtěch Re: Murik303
jsou takové tmavě hnědé
www.biolib.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2021 18:05 Muž Murik303 [4] Re: vojtěch
Akej farby ? Sú biele a Ploské ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2021 18:03 vojtěch – co mám dělat ??
oběvili se mi na dně takové pijavice a nevim jak se jich mám zbavit tak jestli mi někdo prosím poradí

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2020 12:25 Muž Richo [11] Re: Papik
Možná tam někde zůstaly vajíčka a vylíhli se víc jak po měsíci, až po druhé šišákové kůře. Akvárko mám znovu založené, kořen jsem tam nechtěl ani dávat, ale nakonec jsem ho půl hodiny vařil a šoupnul ho tam zase. Snad to stačilo. Písek jsem dával nový, černý. Jak jsem pochopil, barví se za vysokých teplot, tak snad bude sterilní. Kytky mám in vitro. Do dna jsem dal hnojivé kapsle. Voda se trochu zakalila, teď jsou řasy jenom na skle, ale ve vodním sloupci plave plno hlístic. No kde se to tam vzalo... No snad je pak někdy rybky vyzobou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2020 18:30 Muž Papik [617] Re: Richo
Divný, že je šišák nezlikvidoval. Při mých pokusech zlikvidoval všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2020 17:18 Muž Richo [11] Re: Richo
Tak jsou tam zas. Mrchy rozzureny rozzureny ! Všecko vyhozené, akvárko vymyté savem, zakládám znovu.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2020 18:56 Muž Richo [11] Re: Richo
Po necelém měsíci se objevily dvě malé pijavičky. Podruhé jsem nasadil šišákovou kůru. Nechal jsem výluh ve vodě 2,5 dne. Nakonec jsem napočítal pět malých pijavic. některé nahoře nad hladinou a některé mrtvé na dně. Odešla Hygrophila difformis. Listy Staurogyne repens jsou poškozené. Jestli se pijavice objeví ještě jednou, tak akvárko zruším, přepeču v troubě a založím znovu s důkladnou karanténou nových rostlin.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.10.2020 18:39 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Richo
To co je na fotce jsou nitěnky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2020 16:43 Muž Richo [11] Re: Papik
No nevím, když to napůl vylezlo ze dna, tak to hmatalo po dně kolem něco jak na tomhle videu www.youtube.com/…. Jenom ve vodě to bylo víc šedé a na vzduchu to mělo asi stejnou barvu. Když to lezlo nahoru po skle, tak tím zadním koncem to bylo přichycené. Nevlálo to nade dnem jako na přiložené fotce rybicky.net/k/forum/240203.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2020 14:44 Muž Papik [617] Re: Richo
Nemáš tam spíš hlístice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2020 14:25 Muž Richo [11] Re: Papik
Fotka k příspěvku Na těch obrázcích to vypadá dost ploše. Ty moje vypadaly spíš tenčeji, ta zadní část, kterou byly přisáté, tak byla trochu zakulacená ale předek byl spíš špičatější. Lezlo to ven ze dna na světle. Ve tmě jsem nic nepozoroval. I po té kúře jsem dneska na skle objevil možná jejich mrně?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2020 20:16 Muž Papik [617] Re: Richo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2020 19:19 Muž Richo [11] Re: Papik
Tak doufám, že už žádnou makrofotku nebudu moct nafotit (ani není čím :-) ). Byli to tak 1mm silní a při natažení 1,5 - 2cm dlouzí červi zadkem přichycení a předkem jakoby ohmatávali okolí. Barva šedá po vytažení z vody spíš do hněda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2020 18:34 Muž Papik [617] Re: Richo
Skvělé, že to někdo vyzkoušel v praxi! Víš jaký druh pijavic máš nebo co přesně chceš zlikvidovat? Jsou to vůbec pijavice? U mě do dna vůbec nelezly. Zůstávaly na rostlinách a čekaly, až kolem popluje živočich, na kterého by se mohly přisát. Chtělo by to kvalitní makro fotku.

Výluh ze šišáku u mě chobotnatky nejdřív pobláznil - pohybovaly se zmateně, zmítaly se apod. Potom je ochromil - nehýbaly se vůbec. Nakonec je usmrtil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.10.2020 16:42 Muž Richo [11] – Zkouška šišáku
Na mých 15l vody jsem použil nejdřív 10g kořene a 150ml vody(jak popisoval Papík v odkazu), podle návodu na sáčku jsem jej nejdříve 5min vařil a pak nechal hodinu louhovat. Po přemístění neritin a krevetek jsem těch 150ml injekční jehlou vpravil do dna. Pak jsem si uvědomil, že ve dně žádny velký pohyb vody nebude a já jsem se chtěl ještě zbavit nějaké šnečí drobotiny co jsem si přitáhl s rostlinama. Tak jsem připravil dalších 150ml a vlil je do vody. Takže koncentrace byla 1:50
Po 24h jsem 5 pijavic našel nahoře u hladiny a 4 ještě dole na písku. Všechny žily. Zdá se, že výluh nevadí vířníkům nebo co to mám, ale ti asi nevadí a po vpuštění rybek by si na nich měly pošmáknout. Plno drobných šneků leze nahoru nad hladinu.
Po dalších 12h jsem ještě našel jednu pijavici na písku, ale už mrtvou.
I po kompletní výměně je voda ještě trochu zakalená. S výluhem měla barvu slabého čaje. Rostliny to zdá se přežily, po měsíci (podle doporučení) kúru ještě zopakuju.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2020 12:00 Muž Richo [11] Re: Xif
Pro moje nano akvárko by byly velké. Asi ten Šišák vyzkouším. Až ho seženu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2020 23:24 Muž Xif [336] Re: Richo
Ten sem nezkoušel, ale co sem zjistil( teda u mne)tak je aktivně loví Cichlidka papouščí.
Dokáže nehnutě stát nad jedním místem a jak pijavka vystrčí koneček ze štěrku, tak jí sezobne. Samec ty větší a samičky menší.
Při posledním odkalování cca..3.týdny, tak sem vylovil jen jednu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2020 20:14 Muž Richo [11] Re: Martina
Zkoušel už někdo ten Šišák Bajkalský rybicky.net/forum/712 ? Vylovit rybky a nalít do akvárka, nebo možná lepší bude vstříknout injekční stříkačkou přímo do substrátu? má někdo zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2020 14:21 Martina Re: Xif
Ano ja mam presne toto co aj vy. Slušné kusky. Ja mam tiez pár takych macatých. Dnes som kupila dvoch panciernickov trinidadskych. Myslite ze by ich papali? Dnes som skusila v noci rozsvietit a pár ich bolo vonku. Ale uplne hore ziadna. Dnes som ako bonus našla aj lasturnatky. Takze už ma z toho poráža. Aj to je prosim neškodné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2020 10:01 Muž PetrO [752] Re: Xif
Také přidám video našich pijavic, v kyblíku po odkalení dna.

youtu.be/…

Je sice staršího data a kvalita taky nic moc..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2020 17:37 Muž PetrO [752] Re: Xif
To jsou řádní macci :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2020 16:21 Muž Xif [336] – Červi ve dně
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vím, fotky a video nic moc,foceno a natáčeno mobilem.
www.youtube.com/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2020 11:01 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: xuebao
Jen aby než k vyhladovění nedošlo ke změně jídelníčku. Třeba na šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2020 15:34 Muž PetrO [752] Re: xuebao
Dík Peťo palec
S tímhle Tvým popisem by se to snad dalo zanést i do zdejšího atlasu ;-)
Každopádně super práce, že kolegyni děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.06.2020 13:49 Muž xuebao [96] Re: PetrO
Takze pisu primo sem, co dneska vypatrala kolegyne parazitolozka. Jde s velkou pravdepodobnosti o zastupce celedi Salifidae, vyclenena z celedi Erpobdellidae, druh Barbronia weberi, v minulosti v rodu Dina. Jde o asijskou dravou pijavici, zerouci cervy a ruznou bentickou haved, v akvariu nejspis zbytky krmeni. Je toho o ni celkem dost i na akvaristickych webech. Byla zavlecena nejspis s akvarijnimi rostlinami z asijskych pestiren do celeho sveta, z akvarii pak zdrhla ven, takze byla nalezena ve volne prirode treba v Nemecku nebo Italii, ale taky na Madagaskaru. Rybam neskodi, resp. tedy necizopasi na nich. Jestli lze zlikvidovat hypermanganem, to mozna ano, ale zrejme se musi udelat dobry roztok. Ja ji mel v kytkach, ale sel jsem do toho s tim, ze jojo sekavky si s nimi poradi, jako ostatne se vsim, co se da v akvariu sezrat :-). Jestli se ukazi v jinem akvarku, tak to asi resit nebudu, nebo koupim nove male jojo. Je otazka, jestli by sly vyhladovat stridmejsim krmenim rybi osadky, kdyz by zbytky ze dna vyluxovali pancosi. Ale napady a nazory lze vyduckduckovat/guglovat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2020 20:44 Martina Re: Xif
Ako tie pijavice potom dostavate z filtra? Mna napadlo ze by sa dali filtracne media vyprat v slanej vode a potom poriadne oplachnut v cistej. Co poviete? Vysli by von z tych pien?
Edit: Čo z dalej menovaných zivocichov by ma zaručene zbavilo tych pijavic a neublizilo by tylomelaniam? Mrenka pakistanska, mrenka nadherna, panciernicek trinidadsky, sekavce pruhované, CPO rak. Pripadne mi poradte nejakeho žrúta aj vacsich rozmerov, kedze mi ku neonkam a daniam chyba nejaka dominanta akvaria.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 4488x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14895-cervici-schovani-ve-dne