Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Neonka - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 20:45 Metz
Na první fotce je přežraná a na druhé by mohla mít jikry. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 20:44 Metz
To je přežraná ono u neonek moc jikry vidět nejsou já sem jednou přišel k akva a najednou se mi třely(tetry neonove)a samice vubec ani předtim nevypadaly nejake zaplněné a pustila asi 45jiker. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 20:43 She
Fotka k příspěvku Ještě jedno foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 20:40 She
Fotka k příspěvku Tak já se přidám sem. Mám pár dní Neonky červené a některé z nich (zdá se, že snad jen samičky, i když podle mě jsou samičky všichni :)) nápadně přibraly. Říkala jsem jim, ať se tolik necpou, ale prý na figuru nehledí. Nevím jestli se jen tolik ládovaly nebo jsou skutečně "v tom". Je mi to divné, prý jsou to ještě miminka. Moc se po nádržce taky neprohání, takže nevím, zda mají vůbec nějaké ženichy. Krmím mraženými patentkami, vločkami a dávám tablety pro pancéřníčky, krmím 2x denně. Pravda, hned druhý den poté co jsem dala neonky do akva jsem na jednom lístku objevila pár jiker, ale připisovala jsem to pancíkům. Osobně si myslím, že se spíš přežraly, ale nevím jak takové přejedení vypadá a nerada bych něco zanedbala, pokud by měly už v bříšku miminka. Zkusila jsem nafotit, ale ty mršky nejde pořádně blesknout :( Nemáte s tím někdo zkušenosti, případně foto těhotné neonky, abych porovnala?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 13:38 koohy – třecí rošt
ahoj chtěl bych se zeptat jestli nevadi když k rozmnožení neonek mam v akva písek ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 15:39 tue
chtel bych to tu klicku ze sitky pod omitku pouzit pro vytreni neonek, ale mma trochu strach ze ty oka jsou celkem velky, nemam asni tak strach z toho ze ryba proplave, jako spis ze do oka vplave a porani se o nej, nemate s tim nekdo zkusenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 16:53 Zuzu
Ahoj, chc se vás zeptat, jestli jsou samc neonek dominantí. Jestli spolu můžou naznačovat boj, nebo jestl jsou to páry. Já pohlaví správně nepoznám. Děkuju vám moc! :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 16:36 Metz
taky jsem si už vyrobil vytíračku podobnou s 2 chuchly jávského mechu a dal tam pár a samec ždobe samici do ocasu a točí se kolem sebe hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 13:05 Muž motýlek [275] – Re: styv
paráda palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 12:41 Metz
Prcek už začina plavat už skoro nemá váček kdybych to uměl tak Vám to vyfotím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 11:56 Muž styv [10] - Amerika
Fotka k příspěvku Môže byť?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 06:16 Muž motýlek [275] – jak na rošt
úplně nejlepší řešení je udělat rošt jako obývák - z té síťky pod omítku (ale nějakou tmavou) sešít silonovým vlascem podlahu a čtyři stěny jen o něco málo menší než vytíračka a zavěsit třeba pomocí kancelářské sponky nebo špejle - má to tu výhodu, že po vytření nemusíš rybky lovit síťkou a jen to prostě vytáhneš ... a dá se to použít i pro živorodky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 23:23 Muž Geri [29] - Skaláry
Já třel neonky v 0,5l akvárku, na dně sítka a kousek jávského mechu, měl jsem 5 takle malých akvárek vedle sebe v každým jeden páreček, po výtěru a vykulení jsem je slejval do 50l akvárka, úmrtnost nebyla nijak extrémní, vyýtěry počtem byli taky dobré a bylo pěkné je pozorovat jak se začínali vybarvovat, ale když byli krmený jen artemkou tak se jim nedělal červeny proužek, ten se vybarvoval až po změně krmení. Chtěl jsem si je ted taky vytřít, tak jsi mě nalákal a zítra je zkusim :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 22:37 Muž Yirka [9123] – Re: zaciatocnik
Slovensky tuším jelšove.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 22:29 Muž zaciatocnik [2]
olsove sišky to je co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 18:35 kvang1
mam take udelanou vytiracku asi na 30min prace zitra hodim foto...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 18:33 Muž PetrS [4]
Fotka k příspěvku Rost si udelej. Ja ho udelal z perlinky (sitovina, ktera se dava pod omitku). Udelej tomu nejakej ramecek a je to....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 18:25 Metz
No samice se mi už zase zaplnují a jak sem je přelovoval ty malé tak 2 zmizly mam teda jen jednu. :-( Už mám zařízenou vytírku a už jen sehnat rošt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 13:51 Muž motýlek [275] – Re: Sadman
ale jo, odchovával jsem v kelímku od hořčice jednu razboru :-) ... ale to jsem měl jiný potěr a bylo to jen tak z legrace ... ale dělat to jako vážnou záležitost???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 13:26 Muž Sadman [0]
no tak artemii se daji krmit i dospelci, takze bych v tom nevidel problém... respektive takhle já pracuju s cichlidkama a jejich prvním výtěrem.. ,)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 06:24 Muž motýlek [275] – pokus dobrý
No, pokus je to dobrý, ale asi nemá cenu se pokoušet odchovat tak malé množství potěru. V podstatě není jak je krmit - líhnout denně deset artemií není reálné. Při vší úctě bych dal rybky vytřít znovu - asi jsou pro tření vhodné a připravil jim klasiku - tedy rošt, zatemnění, voda je asi OK ... má význam odchovávat tak aspoň 30 kousků - i když i to je na hranici ...
Přesto přeji úspěch palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 17:31 Metz
No do 2l sklenice 3/4 voda a v tom 2 olsove sišky a tam se to vykulilo a v velkem akva 50l asi12 olšovych šišek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 17:23 Muž Sadman [0]
Tyjo, co tam máte za vodu? To je pěkný, hodně zdaru.. .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 15:59 Metz
Díky moc mám 3 vykulené zbytek jiker zplesnivěl.Bylo jich 12 zbytek jiker požraly cichlidky.dík ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 20:57 Muž Jammes [72] - Afrika
po vykulení už můžeš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 16:24 Metz – pomoc s potěrem neonky
ahoj koupil jsem si 6 neonek obecných a za 3 dny se mi vytřely.Stihl jsem pochytat 12 jiker a ted se mi vylíhly 2 neonky už můžu sundat ručník ze sklenky?(jikry potřebují pro vývoj tmu)díky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 10:00 Muž Jasnovidec [-3] – Re: Miro m.
Tak jak to je? Já mám v akva vodu kolem 26-27°C, samičky se teď nějak nafoukly, doufám, že jikrama a ne parazitem, no protože mám společenské akva, nepředpokládám odchov, spíše vylepšení jídelníčku.

Názory na podmínky se asi budou lišit, protože třeba u neonky červené je v kometáři toto:

michailo® 15.02.2008
Nemohu souhlasit s tím,co je uvedeno u odchovu.Pro výtěr je potřeba ph 5 a teplota 27-28st. a velmi měkká voda dGH 2 a dKH 0-0,5st N.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 06:38 Žena Imii [45]
Myslím, že zkřížit se to rozhodně nemá jak ... to je jakoby vám běhal po zahradě pes a bučel jako k**** ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 23:54 Muž Jasnovidec [-3] – Re: hoppe.d
no tak co vim, že toho nevim moc, tak mečovka je podle mne živorodka a neonka klade jikry, tak to nevim, jak by se to křížilo, rozhodně by ten samec byl divnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 20:34 Beranybuc
Fotka k příspěvku Závojová tetra neonová (Paracheirodon innesi)

Když jsem v roce 2005 zaslechl, že se v chovu ústeckého akvaristy Petra Mihuly objevila jedna závojová neonka obecná, zbystřil jsem pozornost, ale časem na to nakonec zapomněl. Tato informace se mi vybavila, až když jsem pana Mihulu na podzim náhodně potkal. Na otázku, jak to s onou rybkou dopadlo, mi sdělil, že už jich má hejnko, ale končí s akvaristikou a rybky mi rád přenechá.

zdoj:http://www.lon.cz/?cap=10294
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 20:26 Beranybuc
Normálně bych tomu ani já nevěřila ale nějaký akvarista chová neonky, které mají neoní tělo a ocas závojnatky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2008 19:24 Muž Yirka [9123] – Re: hoppe.d
Nenech se vysmát. (Ale byla by to sranda vidět jak mečovka znásilňuje mečovku, to bys mohl do knihy rekordů) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 19:22 hoppe.d – krizenec
ahoj nedavno jsem nasla v akvariu zvlastniho krizenecka s nejvetsi pravdepodobnosti mecovky a neonky. ma oranzovy ocasek jako mecovka a pruhlednou hlavicku s mene zretelnym modrozelenym pruhem jako neonka. oboje chovame v jedne nadrzi
je mozne ze se zkrizily tyto dosti odlisne druhy?
jinak v druhem akvariu mam 8 neonek z toho jeden samec a jsou neustale spolu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 15:22 Martyn – mam tlostou neonku
Zdarec,mam tlustou neonku a nevim co sní!poradte my prosim nevím jestli ji mam oddělit ot ostaních ryb,nebo může zůstat s dalšíma??a jestě bych potrěboval vědět kam asi tak klade jikry??a jestli po porodu mam samici oddělit?? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 16:23 R Muž Silent [5949] – Re: smik
Řekl bych, že v těchhle případech se v 90% jedná o klasickou neonku obecnou. Protože kdo se o chov neonek více zajímá většinou dotaz specifikuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 16:07 smik – Re: Iwa193
no tyhle dotazy jsou tu pokládány často a věřím, že je zde na něj i odpověď. Nicméně si je třeba položit otázku o jakou neonku se jedná, jelikož není neonka jako neonka a potřebují také různé parametry vývojové vody. Myslím, že napsat voda měká a kyselejší ještě neznamená, že se je podaří rozmnožit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 13:02 R Muž Silent [5949]
Vhodná voda pro úspěšné množení neonek je velmi měkká, pH 6,5-6,8 o teplotě 22-24 stupňů. Těchto hodnot musíš nějakým způsobem dosáhnout. Jestli ředěním destilkou nebo dešťovou vodu je na tobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 11:33 PAVEL – nechapu to
hele kdyz chci rozmnozit neonky tak musim je dat do jyneho aqarka??? a destilovanou vodou a jeste vestovou vodou?? nebo jak??? coze coze ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 19:19 Iwa193
dakujem vam za odpovede :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.05.2008 15:56 Muž NIKO [527] – Re: metal
...staci prevarit vodu v hrnci a bude ok...
Převařením snížíte alkalitu jen částečně, obsah vápníku a hořčíku (tvrdost) jen minimálně - o tu, která se vysráží ve formě vodního kamene.
Někdy si zkuste účinnost takového postupu. :-)
Ta demineralizovaná voda koupená v drogerii, hypersuper nebo u čerpací stanice, (a prodávaná jako "destilovaná"), je jednodušší a mnohem lepší řešení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 15:47 Muž Snofrev [54] – Re: chicko
tady u nás to mají nazvané Destilovaná voda
co v tom je, nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2008 15:16 Muž metal [96] - Cichlidy
staci prevarit vodu v hrnci a bude ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 14:31 Muž chicko [124]
U benzinky se nekupuje destilka, ale právě demineralizovaná voda
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.05.2008 13:58 Muž Snofrev [54] – Re: Iwa193
pokud jí nemáš dostatečně měkkou, tak jí musíš smíchat s nějakou která je, třeba dešťová, nebo destilovaná, nebo demineralizovaná

dešťovku, kde sehant víš, destilovaná se dá koupit v obchodě a nebo kdekoliv u benzinky (ale je otázka zda je to opravdu destilovaná voda), demineralizovanou vodu ti vyrobí jakákoliv reverzní osmóza a nebo jí používají ve všech elektrárnách a určitě i v dalších provozech, pokud tam někde máš některého známého, neměl by být problém jí přes něj sehnat, ale bude to něco stát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 13:33 Iwa193
A to co musim urobit aby bola mäkka voda ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 13:29 Iwa193
diky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 13:28 Tereza
Nemám zkušenosti s odchovem neonek, ale prý je většina samečků neplodných. Je tedy malá pravděpodobnost, že máš plodného samečka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 13:26 Muž metal [96] - Cichlidy
musis dat mekku vodu destilovanu,sneonkami je problem potrebuju mekku vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 13:18 Iwa193 – Tetry neónové
Ahojte.Potrebovala by som poradit.Mam nenoku ktora sa (asi) bude vytierat ma velke brucho.Mam 3 samice a 1 samca.Zo samic ho ma najvacsie.Kebyze ju prelovim do odchovneho akvaria podari sa mi vychovat mladata ???? Prosim o radu.Mam aj ohrievac, filter...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 20:42 Nobody – Re: ŠDK
Za několik měsíců.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 16891x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1489-neonka-rozmnozovani-a-chov?od=477