Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmení pro krunýřovce

 

NápovědaFórum » Krmení » Krmení pro... 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Krmení pro krunýřovce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 13:16 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Yirka
Jasná :-) Mě šlo o to jestli ho nemám třeba trošku povařit ve vodě, nebo tak něco. Zjistil sem, že ho můžu dávat i žebrovníkovi, tak sem na to zvědav :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 13:13 Muž Yirka [9118] Re: SanelOne
Smažené být nemusí ;-) (to jen žertem)
Nejlépe klasické filé co se prodává v kostkách. Jenom kousek useknout, rozmrazit a ať si strouhají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 13:11 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Yirka
A to filé v jakym stavu? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 12:50 Muž Yirka [9118] Re: Hanka
Těch tablet existuje celá řada, mezi nejkvalitnější patří ty od firmy Hikari. Také však záleží na stáří krunýřovců. Je třeba vzít v patrnost, že to nejsou ryzí býložravci, ale že jsou to všežravci, u kterých se stářím podíl potřeby rostlinného krmení spíš klesá. Takže je sice dobré přikrmovat zeleninou, ale ještě více ocenní patentky či filé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 12:44 Hanka – Tablety pro ancistrusy
Zdravim, zajímalo by mě, jak se jmenují ty tablety obsahující řasy pro ancistrusy. Mějak mi umírají, a byly mi doporučeny tablety. Jenže nevím jak se jmenují. Díky moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 09:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: jakub111
co tak syrová zelenina ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 09:29 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: jakub111
Já krmím moje krunýřovce listy salátu a pampelišek ze zahrady. Listy jenom opláchnu ve studené vodě a hned pak dávám rybám. Spařené listy mi moje ryby nežerou. Bydlím ve velkém městě a blízko velké cesty, mám citlivé krunýřovce (L-sumce, 2 jsou na 100% odchyty) a zatím vypadají v pohodě. Spíše bych se bál kupované zeleniny, pokud byla intenzivně hnojena, může být pro ryby smrtící. Zeptej se Danily, té po kupované zelenina umřela celá skupina zelených fantomů (L200).
Tablety já používat nemůžu, protože moji krunýřovci jsou docela plaší a jiné ryby je k nim nepustí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 07:34 jakub111 – tablety nebo převařená zelenina
Prosím poraďte, slyšel jsem že když se převaří nějaká zelenina (salát, okurka) tak se můžou zanést bakterie a zabít všechny ryby. Mám koupit takové tablety pro krunýřovce z řasy nebo je to jen povídání a můžu tam klidně dát nějakou převařenou zeleninu. :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 22:20 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: ladis
Nepiš to samé do 2 témat!
Ancitrusům můžeš dát jakoukoliv zeleninu, ale všechno žrát nebudou. Takže jim dávej jenom to, co jim chutná. :-P Listovou zeleninu jako je třeba salát je lepší spařit, okurku po plátcích, a podobně. V akváriu zeleninu nechat maximálně 4 hodiny, ať si nezkazíš vodu. Z mojí zkušenosti mají nejradši toto: rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_corymbosa :)
Někomu ale žerou i listy pampelišky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 22:11 ladis Re: NHKG
jo obycejne a jakou zeleninu nebo spis co jim muzu dat at jim zpestrim jidelnicek
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 21:10 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: ladis
Vepřové a hovězí maso rybám nedávej, jedině srdce! Jaké máš Krunýřovce? Obyčejné Ancitrusy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 20:43 ladis
A muzu jim dat i veprove maso a mam ho nejak upravit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 23:54 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Opteron
Mražené patentky, hovězí srdce, rybí maso, prostě maso. Ancistrus není zrovna moc bíložravej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 23:17 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Opteron
Dej jim obyčejné filé, hoblují to rádi a rostou po tom rychle ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 22:59 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Krmivo pro vykrmení malých krunýřovců
Zdravím, mám dotaz čím nejlépe vykrmit krunýřovce na prodejní velikost? Mám doma asi 300 ks zlatých ancíků z více vrhů, ti nejstarší cca 3 měsíce mají 1,5 - 2cm max. nyní se ale zdá že rostou pomaleji. Mám i pár mladých L-240, ale taky rostou pomalu. Ryby krmím salátovou okurkou a tabletami pro krunýřovce.
Dík za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 10:15 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: PAVEL311
Já jsem ancitrusům dával salár večer a než jsem šel spát (asi tak 2 hodiny po zhasnutí světel akvária) ho měli vždycky ožraný a vyhazoval jsem ho. Do rána se začne trošku kazit, ale žádná tragédie to není.
Ale mnohem radši než salát měli Echinodary a Corymbosy, ve svojem akváriu je zlikvidovali hned, tak jsem jim dával přebytky roslin ze druhého, ale časem jsem se jich stejně zbavil, jsou to hrozné potvory. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 10:13 PAVEL311 Re: LiborSprysl
a nebude to mat negativny vplyv na vodu? kazdy druhy den davam zeleninu...este 1x dakujem
niekory tu pisu ze max 3.hod. ze sa potom od toho zacne kazit voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 05:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: PAVEL311
Přes noc ideální, oni žerou nejvíc v noci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 00:09 PAVEL311 – uhorky,pradajky, salat.....
iba taku otazocku....mozem im tam nechavat tieto lahodky az do rana...alebo by som ich mal po kratsom case vyberat??
dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 19:16 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Marty4ever
Nevím ale aby se tableta rozpouštela...tak to je přesně to co nechci :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 16:39 Marty4ever
ja krmim dajana spirulina wafers,když to hodite do vody tak se to rozpustí a žerouto i ostatní ryby. palec ano ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 23:45 Muž kostej [0] - SumciRe: grizly
Ahoj bude jim taky chutnat ale jsou spíše pro řasožravé, já to prokládám sinking Wafers od Hikari, od JBL NOvo pleco, někteří dávají tablety pro terče, ty jsem ještě nezkoušel. Nicméně obecně je asi opravdu Hikari nejlepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 19:51 Muž grizly [145] Re: pancernicek
Moje drahá polovička jim právě donesla HIKARI ALGEA WAFERS. Tak snad jim budou chutnat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 18:17 Muž Lucky005 [197] Re: grizly
Mám dobré zkušenosti s Tetra Pleco Wafer hodím na dno a sjedou se jak supi a cumlají to jako bonbon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 17:56 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: grizly
Podle mě nejlepší z tablet pro krunýřovce co se dají koupit normálně jsou JBL Plecochips. Sera ani tetra u mě nefrčí, ráno jsou tam zbytky. A to mám obyč + LDA 16 ancíky co by měli žrát vše bez keců :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 17:02 Muž pancéřníček [168] Re: grizly
Podle mých zkušeností co se chipsů na dno týče nejdéle vydrží od firmy Hikari,ale od Sery a Tetry také nejsou špatné.Ovšem až na ty ceny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 15:23 Žena ustavprochore [567] Re: sajfrdík
Velikost akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 13:26 Muž sajfrdík [14] Re: grizly
dávam krunýřovcovi okurku,nítěnky,nasekaný žížaly,rajče a povyrost od března jenom o centimetr.čim to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 12:50 Muž grizly [145]
Rád přivítám osobní zkušenosti s krmením L 134, co jim nejvíce chutná???
Jakým krmením krmíte vy??? Která jsou opravdu kvalitní???
Které tablety jsou pravdu pomalurozpustné, tak aby vydržely ve vodě několik hodin???
Díky
:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 06:39 kvoro
tak už si zvykli a konečne som ráno našiel poriadnu dieru v uhorke :) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 19:11 Muž Masarowitch [24] - RostlinyRe: Pepan
To taky dělám a hrozně mě to baví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.07.2010 18:11 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Masarowitch
No a snad byste nechtěl, aby si cenily Vaší práce? Ony jsou proto, aby Vám brnkaly na nervy a Vy jste tu proto, abyste jim skákal kolem zadku. Vlastně kolem ploutví. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2010 15:58 Muž Jirka88 [6] Re: Imii
no asi se jim začalo chtít víc na velkou :-D vůbec bych to neřešil, jen je nech ať si dělají co chtějí :-D lidi taky chodí na záchod jak kdy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 15:57 Žena Imii [45] Re: Jirka88
Ale dřív mi toho tolik nedělali ... to až teď poslední týden se zbláznili :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 15:56 Muž Masarowitch [24] - RostlinyRe: Imii
Tak to tam prostě nech, myslim že to nikomu nebude vadit, teda kromě tebe...
To já když odkaluju před jeskyní krunýřovců, tak za pět minut pod odkalení mi to z tý jeskyně znova ploutvema "nafoukaj" až k přednímu sklu. Kolikrát mi to přijde že to snad dělaj naschvál. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 15:55 Muž Jirka88 [6] Re: Imii
Mě ten bordel nějak moc nevadí :-) prostě to k těm rybkám patří tak si z toho nic nedělám :-) asi si budeš muset taky zvyknout, protože fakt nevim jak jinak to udělat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 15:51 Žena Imii [45] Re: Jirka88
O odkalování nejde ... během hodinky to je pryč ... ale než to zmizne tak to tam straší :-D A přece nebudu každou hodinu odkalovat =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 15:50 Muž Masarowitch [24] - RostlinyRe: Imii
No oni produkujou hlaně hodně bordelu, protože ožírají kořeny, ale to protě potřebují na trávení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 15:46 Muž Jirka88 [6] Re: Imii
Mě taky produkujou strašně bordelu, ale to podle mě k tejhle rybě prostě patří :) já jsem je zkoušel i nekrmit a stejně nenastala žádná změna :-D prostě musí se poctivě odkalovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 15:44 Žena Imii [45]
Ancistrusové mi produkují moc bordelu ... tahaj to pořád za sebou a nechávaj na kytičkách :-D čím je krmit ? Popř. mám krmit méně ? (krmím obden - 2 tablety JBL Pleco XXL)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 12:18 Muž Masarowitch [24] - RostlinyRe: roman
já bych počkal než vyhladoví a oni určitě začnou jíst sami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 15:51 Muž capko [40]
Mne celkom dobre žerú uhorku,zemiak a aj tablety pre obyvateľov dna anoPráve som im dal na skúšku aj plátok tekvice a trochu ho ochutnávajú.Asi si musia viac zvyknúť X-)Uvidíme :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 10:32 JagerMaister Re: roman
Ja ked dám uhorku do akvária najskôr sa na ňu nalepia moje ampulárie a až potom dojde rad na môjho dominantného samca ancitrusa ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 10:07 kvoro Re: voko
obaja majú tak 6cm. ale mám ich už 3 týždne a ešte nežrali nič, čo som im tam dal :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 10:02 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: roman
Třeba jsou přežraní. já okurku dávám třeba jen jednou za pár dní. A jak jsou velcí ? Po nějakém trpaslíkovi nemůžeš chtít, aby sežral okurku o objemu 2krát větším než je jeho tělo. smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 08:52 roman
nazdar ancitrusy mi nechcú jesť. dával som im list šalátu, púpavu, uhorku, kúpil som im tablety. ani jedného sa nedotkli. vždy večer im to šupnem do akva a ráno je to tak ako to aj bolo. čo mám robiť? jeden len ocucáva koreň a druhý je schovaný medzi kameňmi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 00:18 Žena Lola [28] Re: kortezhugo
Přesně tak. Ti moji jsou také hlavně "masožravci" :-) ... no bylo mi líto vyhodit tu jahodu napůl sežranou od slimáků ... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 22:44 Muž kortezhugo [983] Re: Lola
:-) jahodu som skusal X-) ...a je to "tak"...
uhorka je nr.1
ale inac - aspon moja skusenost - maso,a mrazene krmiva.. X-) ak je to dost "jemne" tak to doslova "nasavaju" ako ked clovek odkaluje akva....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 20:05 Žena Lola [28]
Fotka k příspěvku Tak mi to nedalo a po přečtení tohoto tématu jsem vyzkoušela ty jahody - pěkné, sladké, ze zahrádky smich Ancistrusové sp. (mám jich asi 6) se ani neobtěžovali připlazit, zato krevetky a šneci si dávali do nosu až do rána a po dvou dnech stále žijí ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 14:24 Muž Michal1987 [21] Re: kortezhugo
Ak ich kŕmiš aj tabletami pre rastlinožravé sumce, tak niektoré obsahujú aj tú "vlákninu". Aspoň na obale to deklarujú (minimálne jeden výrobca určite).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 3

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 4153x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14858-krmeni-pro-krunyrovce?od=62