Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmení pro krunýřovce

 

NápovědaFórum » Krmení » Krmení pro... 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krmení pro krunýřovce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.04.2017 10:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: JoKa
smich Lze použít s přidáním i krupice a vejce... z toho vyrobit husté těsto, to se dá na kámen natírat. Ale jen v tenké vrstvě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2017 07:59 sachlj Re: JoKa
no, připravoval jsem špenát k obědu, na obalu, igelitu zbylo pár kousků co jsem seškrábl lžičkou a dal do akvária. hned se z toho stal mrak který nikoho nezajímal. Nevím jak by důkladně rozšmelcovaná kopřiva mohla zajímat krunýřovce...to mu tam raději dám celou kopřivu ať si může obrousit zuby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.04.2017 19:17 JoKa Re: zasetenradecek
Kopřivy, jen listy, ze 4 rostlin... Důkladně proprané pochopitelně... 2 stroužky česneku, rozdrcené... A k tomu špenát, listový, čerstvý, ne mražený a už vůbec ne ten s tou smetanou, jedno to balení... To vše rozkatrované na kaši a rovnoměrně zezetřené na pečící papír a do mrazáku s tím. Na "zahuštění" používám nějaké koupené kvalitní rybí maso, také cutter. Pak už jen odlamuješ jak čokoládu a před krmením necháš povolit...
Není to můj recept, díky Libore, jen jsem si ho lehce upravil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 15:15 zasetenradecek – krmení ve formě pasty
Slyšel jsem, že chovatelé krunýřovců krmí, nebo dokrmují pastou (co si vyrobí). Nevíte někdo jak takovou pastu udělat (něco jako recept :-) ). Slyšel jsem, že tam dávají salát, špenát, okurku, atd... dokonce i snad trochu česneku pro odčervení. Je to prosím Vás možné??? děkuji za každou reakci. Radek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2016 19:02 R Muž ctibum [6920] Re: MikeCZ
Řekl bych, že většina má, krom krunýřovců, i ostatní obyvatele akvária. Nebál bych se toho. Jen ji včas vyndej. Já ji jednou v krevetárku zapomněl do druhého dne a zasmrádla mi voda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2016 18:47 MikeCZ – okurka
Dobrý den mám prosbu. V akváriu 54l akva mám 2 krunýřovce a u někoho na obrázku jsem viděl jak je krmí okurkou, mohl bych to zkusit taky? Ptám se protože nechci aby se něco stalo ostatním obyvatelům akvária. Předem díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 09:08 Muž dudak [1885] Re: LiborSprysl
Tak já mám na pixle ve složení krmiva složky podobné jako u toho druhého krmiva, včetně ryb, korýšů, spiruliny, špenátu... nebudu to na telefonu vypisovat celé, je toho tam víc. Plus analytické složení co jste uváděl. Jiné spirulinove krmivo nemám, takže nechci hodnotit, jen píší že mým rybám to chutná a potápí se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.05.2014 05:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: dudak
dudak napsal: no já se přiznám, že krmím Dajanou spirulina wafers a nemůžu si stěžovat, krmím tím i krevetky a taky se na to vrhají. Vodu mi to zatím nezakalilo, ryby to stihnou sežrat hodně rychle. A Pavel (akvarista.cz) mi říkal, že to je od Dajany nejžádanější krmivo, kterého se prodá mnohem více než ostatních, tak třeba tak špatné nebude.
Charakteristika krmiva od prodejce nebývá vždy dobrým vodítkem, složení deklaruje výrobce...:-) A Dajana má spóóóustu nejžádanějších krmiv...On kdysi v pravěku LON býval také docela dobrým a levným krmivem, a dneska jsou to otruby, jestli se ještě vyrábí...naposledy jsem ho zaznamenal někdy před čtyřmi roky...
Deklarované jakostní znaky / Vitamíny 44 % bílkovina 5,5 % tuk 8 % vlhkost 2,5 % vláknina 6,5 % popel 24000 U.I. / kg vitamín A 4000 U.I. / kg vitamín D3 300 mg / kg vitamín E 120 mg / kg vitamín C
Nějak mi tam chybí ten podíl spiruliny, či nějaké řasy...zato je tam slušný poměr popela :-P ;-)
SAK Green
Kompletní plnohodnotné extrudované krmivo s vyšším podílem rostlinné složky. Krmivo je určené ancistrusům, živorodkám, parmičkám, čichavcům a rostlinožravým cichlidám a sumcům. Je vysoce stravitelné, měkké, zvolna klesá ke dnu, nekalí vodu a nerozpadá se. Vyvážený obsah výživných látek, vysoký obsah vitamínů a minerálních látek zajišťuje optimální růst a zdravý vývoj ryb.
Složení:
rybí moučka, pšenice, sojový extrahovaný šrot, kukuřice, špenát suš., suš. řasy Spirulina, Chlorella, Dunaliella, pšeničné klíčky, vaječné výrobky suš., rybí tuk, piv. kvasnice, dikalcium-fosfát.
Alespoň zdání, i když také ne vyčíslené, že tam nějakou řasu do krmiva fakt přidávají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 00:00 Muž dudak [1885] Re: MarekP
Tak to máme stejné, taky mi padá dolů vše, a jak to dopadne, tak se to ještě docela dlouho drží vcelu, akorát to nabobtná - což u rybek vidím málokdy ty to spasou hned, ale krevetky to maj třeba i na 20 minut a nerozpadne se to. Asi opravdu divnej kousek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 23:58 - Re: MarekP
Či to nebude už dáko extrémne stará várka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 23:54 - Re: LiborSprysl
Sorry ,vážne som nepochopil.
Momentálne mám doma krmivá SAK.Tie mi prídu celkom fajn.Padajú pekne na dno,no tiež to netreba preháňať.Rybám to chutná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 23:19 Muž MarekP [812] - MalawiRe: radim
V tom případě je to balení asi špatnej kus. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 23:17 radim Re: MarekP
Taky je mám doma a občas je do akva házím. Klesají ke dnu vždy všechny. Ale na dno většinou vůbec nedopadnou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 22:58 Muž MarekP [812] - MalawiRe: dudak
O tomhle krmení mluvím - krmivo-pro-ryby.heureka.cz/…
Moc tím nekrmím, tak jsem to pro kontrolu zkusil a do skleničky jsem dal vodu, vysypal tam asi 20 těch tabletek, ještě jsem to i zamíchal prsty, abych tomu trochu pomohl, a na dno klesly asi 3 tablety, zbytek plaval. Občas to do akvária dávám a dělám to tak, že do nějaké skleničky s vodou dám pár těch tabletek a nechám to tam aspoň 15 minut, aby se to hodně nasáklo a pak už to pomalu klesne. Jenže ta tableta potom už není pevná a než dopadne na dno, tak ji stejně stihnou sežrat parmičky čtyřpruhý a dánia pruhovaný, takže ryby na dně z toho moc nemají. ;-) A prošlý to krmivo není, je až do příštího roku, proč to neklesá, to nevím, ale je to tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 22:14 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: dudak
Taky mi teda padaly hned. Osobně mám na dajanu trochu averzi a nekrmím s ní, ale na to se dá využít dobře, jsou domácí krmné směsky třeba pro sumce, kdy trocha vloček či čehokoli jinýho celou zeleninovou směs krásně navoní a ryby na to lezou hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 22:06 Muž dudak [1885] Re: MarekP
Mluvíme o stejném výrobku? Mě ty Dajana wafers jdou ke dnu okamžitě. Výjimečně zůstane některá na hladině, ale stačí do ní ťuknout nebo počkat až si veme první rybka a pak jse dolů zaručeně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 20:56 R Muž romant [27987] Re: rastrot
Zajimavý a to jak cenově, tak kvalitativně je krmivo tuzemské provenience firmy Darwin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.05.2014 20:52 Muž MarekP [812] - MalawiRe: dudak
Tak tu spirulinu od Dajany mám taky a u ní je hodně na nic to, že nespadne na dno. Musí se nacucat vodou (hodně a trvá to dlouho), aby se potopila. Dneska jsem si na doporučení koupil Hikari tropical sinking wafers a to, i když vypadá stejně, okamžitě klesá ke dnu. A výživová kvalita bude asi taky jinde. Mám od Dajany spoustu druhů krmiva, ale jak ve vločkovém, tak v tabletovém se najdou kvalitnější krmiva od jiných značek. Cena není vždy nejpřesnější měřítko, ale to, že 40g balení Dajana spirulina wafers mám za 39 Kč a 25g balení Hikari tropical sinking wafers za 89 Kč, taky o něčem vypovídá. Nicméně neříkám, že Dajana je špatná, sám několika druhy krmím, ale poslední dobou zjišťuji, že je lepší si připlatit za kvalitnější krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 19:12 Muž dudak [1885] Re: Designer, LiborSprysl, Prašan
no já se přiznám, že krmím Dajanou spirulina wafers a nemůžu si stěžovat, krmím tím i krevetky a taky se na to vrhají. Vodu mi to zatím nezakalilo, ryby to stihnou sežrat hodně rychle. A Pavel (akvarista.cz) mi říkal, že to je od Dajany nejžádanější krmivo, kterého se prodá mnohem více než ostatních, tak třeba tak špatné nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 19:03 Muž kennik [1] Re: rastrot
ja krmim sera Catfish-Chips a rozhodne im chuti.. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.05.2014 17:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Prašan
Ze bych dal rybam nekdy Dajanu? At si je ci neni dobra jak chce, a at jde o jakekoli ryby, Hikari to neni a nebude, stejne jako Skodovka nebude mit nikdy na kapote napsano Lamborghini smich .

Na to Lambo asi nemam (musim se mrknout smich ), ale na Hikari algae wafers 82g za cenu kolem 140Kc... je duvod brat neco horsiho? A u hobby akvaristy to prece neni krmivo na uplne kratkou dobu. U profiku nevim, jim v akvaristice nejsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.05.2014 16:13 Muž snehulda007 [850] Re: rastrot
Za mě jednoznačně Hikari algae wafers, s Dajanou opravdu nedobré zkušenosti. Když dojde Hikari,tak občas hodím JBL Novo Fect nebo spirulinové tablety z lékárny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2014 15:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
Pán kolega nepochopil...víme o čem to je...čím rychleji se rozpadají, tím větší svinstvo to je, zvláště když je levné (to platí nejen u tablet)...Já vravím, že je to zlé krmivo... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 10:43 - Re: MartinHorák
Tieto i keď cenovo nie najlacnejšie,ale fakt perfektné. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 10:43 - Re: LiborSprysl
Lacné sú.Čo z toho keď hodíš do akvárka a ryby to tak roztrúsia,že polovica zapadne medzi substrát.Následne to znehodnocuje vodu.Fajn ak má niekto holé dno,ale to väčšina nemáme.Toto viem použiť max pre poter gupiek,pretože sa to v prstoch rozpadne fakt na prach.Nevravím,že je to zlé krmivo,len ja ho pre prísoše nedávam práve pre ten sajrajt vo vode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 08:06 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: rastrot
Já používám Tetra Wafer tablety. Rozpadají se pomalu a moji krunýřovci si to mohou odhlodávat delší dobu. Jinak to tedy neskutečně jede anténovci, ten se může radostí zbláznit, když tři tablety dopadnou na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 05:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
Není náhodou Dajana nejlevnější? :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 22:54 JoKa Re: prasan
Skrmujem okrem iného: Tropical Green algae wafers
Výborná věc, moc jim chutná... A obzvláště mlaďasové se po tom můžou utlouct... palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 19:11 Muž MarekP [812] - MalawiRe: prasan
To je pravda, proto do vody nehážu tu tabletu celou, ale třeba jenom čtvrtinu. Mně nopak vyhovuje, že to ostatní ryby v akváriu hned rozvíří, protože pak se to krmivo dostane po celým akva a Pancéřníčci panda potom celý dno prohrabou a jsou spokojení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.05.2014 18:57 - Re: rastrot
Dajana sa strašne rýchlo vo vode rozpadá a múti vodu,toľko moja skúsenosť.Takže som ju prestal kupovať resp.ju ponúkam niekedy pancierničkom.
Skrmujem okrem iného: Tropical Green algae wafers.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 11:46 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: rastrot
Já jim dávam tablety od Dajany a baštěj to pěkně. Koukni tady do atlasu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 10:36 rastrot
poradi mi někdo prosim jake je nejlepší krmivo pro krunyrovce?a od jake firmy?dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 15:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: Deathbull
Zkus to do Úval, Koblásci mají...alespoň si podáme ruku... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 15:31 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: mlynář
Kořen se dá nahradit kvalitním krmivem s příměsí balastních látek, napr. JBL dělá tablety po kterých se moji ancáci mohli užrat..už je nemám, ale asi zase nějaké chci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 08:55 radim Re: Yirka
to, že se nejedná jen oschovku je mi jasné;-) myslel jsem to v tom smyslu, že zrovna ancistrus sp. bez něj nebude i nějakou delší dobu citelně strádat...zrovna u nich to jde řešit žrádlem, ale třeba u panaka bych si to bez kořenu neuměl představit. Když vemete afrikáře co maji v akva s tlamovci ancaky bez kořenů, tak ryby velmi dobře prosperují a množí se i bez kořenů:-) nechci to nějak propagovat... ten kořen je pro ně určitě přirozený a prospěšný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 08:41 Muž Yirka [9126] Re: mlynar
Určitě. A jinak to, krajane, s tím dezinfikováním kořenu vyvařováním nemusíš přehánět. Stačí odstranit měkké části a lehce vyvařit hlavně proto, aby se rozšířily a uvolnily póry a dřevo lehčeji nasáklo a ponořilo se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 08:14 mlynar Re: Yirka
tak teoreticky ta kokosová skořápka je taky dřevo takže ty dva či tři měsíce než tam dám ten kořen tak by jim to mohlo stačit hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 07:59 Muž Yirka [9126] Re: radim
U kořenu pro A. se však nejedná o schovku, ale o nezbytnost kořen v nádrži mít z důvodu jeho "obrušování". Ancistrus tam prostě to dřevo potřebuje. Pravda, jestli tam přijde až za pár dní nebo hned je jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 07:16 radim Re: mlynar
U těch anc.sp to zas tak katastrofické není, když mají jinší schovku než kořen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 06:48 mlynar
když jste tak u toho dřeva pro krunýřovce (mám zatím dva malinké asi 5cm.ty obyčejné) koupil jsem je před pár dny.Mám sice v plánu jim tam nějaký kořen pořídit,ale než ho najdu vyvařím atd. tak to nějaký čas zabere.Bude jim do tý doby stačit kokosový ořech? Dal jsem ho do akva jako umělou jeskyni... hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 13:00 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: LiborSprysl
Také to podobně míchám,jen přidávám ještě paličku konopí a trochu listů,pěkně je to pročistí a navíc mají dobrou náladu na tření:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 04:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: mattea
Pán je z města... smich šrot to je také druh krmiva, který se připravuje různým hospodářským (jak vidno nejen) zvířatům, většinou ze zrna obilnin. Zpravidla se používá k jeho přípravě stroj (mlýn), který je schopen rozmělnit větší kusy na menší, někdy až na nejmenší. Protože připravujeme placky pro tvory s nepoměrně menší hubou než mají hospodářská zvířata, je třeba použít libovolný stroj, který je toho schopen. Mně stačí mixér a mlýnek s dostatkem nožů, svého času, když jsem ještě dělal plže, tak jsem používal drtič kopřiv pro husy...Je to libovolné. Důležité jsou schopnosti stroje.
Životnost placky je celou zimní sezonu, pokud je dobře v suchu. Déle ji neudržuji, protože jinak je zeleného na zahradě dost ;-). S těmi "zbytky" srdce bych moc neprasečil...vepřové teda rybám nedávám vůbec, blbě se čistí a je zbytečně tučné. Hovězí dávám to nejčistší zevnitř svalu a teprve zbytek sežerou psi a my.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 23:06 mattea Re: LiborSprysl
ještě poslední věc ke koláčkům.. natrhám zelený, SEŠROTUJU, udělám placky, důkladně umačkám a rychle usuším. jak jako sešrotuju? popř. jakou mají (odhadem) životnost tyhle placky, kdybych je uchovával ve skříni v suchu a chladu (jak dlouho je skladuješ)? Jinak děkuju za príma návod.. cukety, okurky a teď ještě tohle - budu mu podstrojovat :-D ..a krom toho bude dostávat zbytky hovězího a vepřového srdce, co odpadá axolotlům :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 17:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Ono je dobré ty poměry měnit i složení, přece dbáme na pestrou stravu... :-P Viděl jsem to dělat i na tom oném co nevím jak se jmenuje...ale navlíkne se na to střevo a z té hmoty uvnitř jsou klobásy...je to mlýnek na maso? To asi ne, ta směs je už umletá... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 17:34 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
No a to je přesně ono, každej správnej kuchař to uvaří vždycky jako originál. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 17:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: mattea
Já jim je nedělám přesně. Z čeho je dělám, to jsem napsal, ale poměry bývají různé... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 17:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: Horác
Jirko musíš to pořádně upěchovat a rychle sušit do absolutního tvrda a placky musí být tenké. Vejce dělá docela slušnou krustu, takže to drží pokupě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 17:18 mattea Re: LiborSprysl
jak přesně jim děláš ty koláčky? mám tu kolem sebe louky, tak že bych se poučil a měl návod na výrobu stravy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 16:44 Muž Horác [3942] Re: LiborSprysl
To mě zaujalo, toto ... jak dlouho (po vhození do vody) to asi drží pohromadě? (Já jsem kdysi místo vejce zkusil potravinářskou želatinu, ale nějak se to tentononc ... nepovedlo :o) ... akorát z toho byl v akvárku bordel ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   21.08.2013 14:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: kofejn
Uvolnil...:-) zelené se rozšrotuje na kaši, přidá se vejce podle množství, krupice, aby se to zahustilo, a trochu česneku. Přimílám také mátu a meduňku, ale to jen trochu. Placky vytvaruji a suším na sítě. Když je slunce, stačí i den. Část obohacuji také očištěným hovězím srdcem. V tabletách není nic jiného...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 4153x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14858-krmeni-pro-krunyrovce