Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček kropenatý - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Pancéřníček kropenatý - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 15:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: matysek532
Nač se ptáš, když si zároveň sám odpovídáš. On si cestu najde a když mu to budeš chtít ulehčit, tak to trochu protrhej... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 11:07 matysek532
Zdravím, chtěl jsem se zkušenějších chovatelů zeptat jestli Pancéřníčkům skvrnitým nevadí hustý prales z Růžkatce ponořeného? Samozřejmě chápu, že pancéřníček potřebuje volný přístup k hladině a na toto "téma" jsem na netu četl několik článků a příspěvků, kde dokonce hrozili i tím, že se může udusit - což mě celkem vyděsilo.
Pancéřníčků mám v akváriu zatím 5 a podle jejich vybarvení i podle toho jak jsou aktivní a hraví mi nepřipadá, že by nějak rybky strádaly, nebo se bály ostatních ryb spíš mi připadá, že se v hustém porostu schovávají před přímým světlem, dovádí v něm samičky se samečky a včera v něm dokonce i nakladly jikry. Je pravda a uznávám, že když se pancéřníček rozhodne nadechnout z hladiny, tak mu trošku trvá, než najde cestičku, ale vždycky se k hladině dostane.
Budu rád za všechny názory. Je to krásná rybka a nerad bych aby u mě v akváriu nějak trpěly. Martin

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 23:58 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: myskjarc
No jestli je to pár a dělají bubliny někde pod listem nebo krycím sklem, snaží se pravděpodobně o úkryt pro jikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 18:49 Muž roper [10] - CichlidyRe: myskjarc
Mladý tak často nevyskakují, ale občas taky. Spíš by bylo divné, kdyby ti nelítali k hladině. Třeba pancéřníček panda moc k hladině neskáče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 18:27 Muž myskjarc [6] Re: roper
Mam je uz vic jak pul roku a zacali tak skakat teprve tak 14 dnu zpatky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 18:23 Muž roper [10] - CichlidyRe: myskjarc
Ahoj,
všichni pancéřáci lítají k hladině a polykají vzduch, který si pak proženou střevama (stručně). musíš dát míň vody, nebo sklo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 18:17 Muž myskjarc [6] – pancéřniček
Dobry vecer. Mam dva Pancernicky kropenate, vyskakuji na hladinu a cakaji vodu ktera steka po skle na stolek ktery mi uz nabotnal. Nevite nekdo cim by to mohlo byt zpusobeno ze vyskakuji na hladinu a cim tomu predejit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 12:52 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: vojcecek
120 l není důvod v tom, že neroste. Podle mě je to stravou. Tyto rybky - i v podstatě všechny ostatní raději živou, nebo mraženou potravu. Krmíme tak všechny ryby a suché, nebo granulované moc nedáváme. Jen kvůli vitamínum a minerálům. Ony ty ryby to stejně moc nežerou a ani se z toho moc nenažerou. Hlavně ne z vloček.

No jaště jeden důvod by to mohl být. A to ten, že je ve vodě moc dusičnanů. Chce to častěji měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 10:28 Muž vojcecek [1] Re: geminka
tak já mám jednoho ve 120 litrech a zůstal na těch 8 cm asi je nějakej zakrslej. A to cákání vody mě u něj tak štve, že zvažuju že ho dám pryč. I když mám krycí sklo a jen mini škvíru na krmení, tak mi tudy vyháže tolik vody až mám rozmáčený stojan, nemám ho tudíž moc rád :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 08:57 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Trabant
Myslím, že máš malé akvárium pre tieto rybky a veľa nevyrastú.

Tieto rybky sú "moje lásky fúzaté". Mala som dvoch asi 15 rokov a boli to riadny mackovia približne 14-15 cm veľkí. Zomreli už asi na starobu po sebe v priebehu dvoch týždňov. Oni mi tiež, hlavne keď boli hladní, vypľúvali vodu von z akvarka. Červíky mi brali z ruky. Dno akvária mi nijak zvlášť nenarúšali. Občas len vyorali nejakú rastlinku, ale duny nerobili. Teraz mám ďalších dvoch asi pol roka a už majú asi 10 cm. Keď som ich kúpila, nebolo ich skoro vidno, takí boli malí. Sú to milé rybky, ale potrebujú veľa priestoru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 06:46 Trabant Re: Vojcecek
Já mám 2 v 54 litrech asi 3 roky a jsou velký cca 7 cm.S ostatníma rybama se snášejí dobře.Párkrát mi taky při krmení vyskočili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 06:25 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: vojcecek
Nevím jak v přírodě, ale naši 3 kousky těch 15 cm mají a jedna nejstarší samička ma o 1 cm víc. Ta má asi 14 let a ti 3 jen něco přes 2,5 roků. Dokonce mají i jednoho půlročního potomka a ten má tak 5 cm.

Pokud jde o plyvání vody, tak to jsme neviděli. Zato pěkně cákají. Připlují k hladině a prudce sebou mrsknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 21:30 Muž vojcecek [1] – velikost
Chci se zeptat kolik cm se vám pancéřníček kropenatý dorůstá? Ve zdejším atlase je 15 cm, což je myšleno asi v přírodě. Ale stejně se mi zdá že ten můj moc nevyrostl, mám ho 3 roky a má jen 8 cm. A ještě můj pancéřníček v poslední době začal plivat vodu z akvárka a to celkem dost, vlastně celý den nic jiného nedělá než že stříká vodu kolem nádrže hmm , dělá vám to taky ? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 17:20 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Juck
Tvoje akva pro ně není ideální, potřebovaly by větší plochu dna X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 17:19 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Juck
jen tak pro zajímavost, pancéřníček skvrnitý a kropenatý není totéž ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 17:08 Raider Re: Juck
Kropenáči jsou moc fajn...Ti moje žerou z ruky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 17:02 Muž Juck [1] - Cichlidy – Panceřníček kropenatý
Mohu mít 2 kusy panceřníčku skvrnitých skoro zadarmo,ale někde jsem četl že to jsou taková '' čuníci '' tak nevím jestli si je mám vzít.V nádrží mam křemičitý písek,rostliny by jsem osázel většíma kamenama do kolečka,aby mi nemohli vyhrabat.Děkuji za každou odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 22:47 Muž Vašek [56] Re: bluedream
Přejmenuju akvárium na pouštní duny. Thorokáty si koupím, jsou to krásné rybky, jen jsem zvědav co na ně řekne můj dominantní Ramirézák,kterej od "svého" Echynodoru odhání i šneky:-)

Horší to nebude, stejně skoro každý den rovnám dno a sázím vyhrabané kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 18:20 Žena bluedream [245] Re: Horác
Aha, chybička, já letmo koukla na text a orientovala se podle fotek, jak jdou po sobě. Někdo dělá kopečky úmyslně, tak jsem myslela, že je ancíci srovnali se zemí. V tom případě máte pravdu, že by se rybky dobře doplňovaly ano.
Jen aby pak akva nevypadalo každý den jinak :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 18:13 Muž Horác [3942] Re: bluedream
Tak to já mám opačnou zkušenost - thorakáti mi při svém šmejdění a hrabošení planýrujou dno v akvárku desperátů do "dokonalé" roviny :o) ... Pokud má Vašek takhle hyperaktivní krunýřovce, kombinace s thorakáty by byla takřka idální - co jedni vyhloubí/navrší, druzí zase srovnají :o))) ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 15:38 Žena bluedream [245] Re: Vašek
Já tedy nevím, ale při hledání něčeho k jídlu prohrabávají čumákem dno statečně. Docela bych si dovolila říct, že by tohle dno dopadlo stejně jako od zmíněných ancíků ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 14:37 Muž Vašek [56] Re: Semtex
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já tento příspěvek psal večer v práci a ráno mě zase málem skolika mozková příhoda, co mi ty hovada Ancistrusy v akváriu udělali. Spušť dokládají fotky, včera bylo akvárium po údržbě a dno rovné bez jakýchkoli kopečků. Já je snad odnesu do akvaristiky. Takovouhle spoušť říkáte Thorokáti nenadělají?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 09:27 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Vašek
my máme 4 kousky, šmejdí to jo, cákají, a zarývají se do dna taky, ale pokud se udržuje akvárium, tak se nic neděje, rostlinky co se rozrůstají přirozeně, tak nevyryjí.....

A pokud je někdo chce a má pro ně podmínky, tak bych mu je doporučil.... ale chce to mít tu nádrž už trošku zajetou, kde rostliny už pevně zakořenili....

teď dokonce nabublali pěnové hnízdo, ale jestli z toho něco bude.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 09:05 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Vašek
Fotka k příspěvku Ja mám riadne urastený párik v spoločenskom a sú to moji oblúbenci fúzatý - Oskar a Filipka (kým som zistila že to nie je Filip). Aj keď sa niekedy na nich hnevám, keď mi "presádzajú" rastlinky. Keď sa blíži čas kŕmenia špliechajú vodu von a v pohode mi žerú červíky z ruky. Pred kŕmením je voda krásna priezračná, ale po kŕmení sa postarajú týto dvaja o riadne kalnú. So svojimi fúzikmi prehodia snáď každý kamienok. Sú to také malé torpédka. Pred týmito dvomi som mala tiež dvoch asi 15 rokov. Týchto mám zatiaľ 6 rokov. Pozri moje fotky, sú tam aj iné týchto dvoch.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 07:08 Muž Horác [3942] Re: Sewer
To mi zavání popíráním zákona zachování hmoty :o) ... Co se týče například likvidace nespotřebované potravy, tak máš asi pravdu - všechno prošmejdí a vyčistí, ale své výkaly nežerou. A produkují jich opravdu hodně - což úzce souvisí s jejich pažravostí. Kdo je měl v akvárku s holým dnem (já ano) a může srovnávat s jinými rybami (já ano), určitě mi dá zapravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 00:33 Muž Vašek [56] Re: Sewer
Ještě bych chtěl přidat odkaz na Horácovi stránky. Klidně prosím piště cokoli vás k této úžasné rybičce napadne.

www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 22:46 Muž Sewer [99] Re: Vašek
Já si vždycky myslel, že pancéřnícek (všeobecně) toho bordelu spíš více sežere než nadělá :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 22:38 Muž karelpavel [18] Re: Vašek
Že by byli čuňata si nemyslím, ale ty rostlinky vyrýt můžou ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 22:32 Muž Vašek [56] – Pancéřníček kropenatý
Jako malý kluk jsem měl v akváriu Pančéřníčky kropenaté (Thorokáty), měl jsem je moc rád a chtěl bych si je poídit i do stávající nádrže. Jenže jsem u Horácovo stránek narazil na jeho zkušenosti jaký jsou to čuňata. Už si nepamatuju jak se tehdá ti moji chovali. Mám relativně jemné dno a jsem úplně vyřízenej z mých nadprůměrných staroušků Ancistrusů. Pořád se někam zahrabávají a mění reliéf dna. Už jsou to opravdu veteráni a myslím, že do maximálních 10 let jim už moc nechybí, pokud už "nepřesluhujou". Nedávno mi umřela jedna samička a nyní už mám jen jednu a dva chlapáky. Až nebudou, tak řeším jaké sumečky.

A tak se ptám jsou to opravdu takový čuňátka, jde mi hlavně o to aby nevyrývali rostliny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 18:01 Muž Yirka [9123] Re: pepik
Rozdíly v pohlaví - popsáno v atlasu ryb: rybicky.net/atlasryb/pancernicek_kropenaty
Dospívají dle podmínek v nádrži a kvalitě opečovávání.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 17:59 pepik
Prosim vas v kolika letech a pri jake velikosti se da urcit pohlavy?Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.02.2010 13:09 Muž Yirka [9123] Re: fish
To mně řekni co to má za logiku. Píšeš, že víš že ta tvoje litráž je málo i pro toho jednoho co máš a obratem koupíš ještě jednoho. To že jednoho podrážíš přece nemusí znamenat že podrazíš i dalšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 11:31 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: fish
Ahoj. Ja mám dvoch kropenáčov (párik) a tiež sú moji obľúbení. Keď ich idem kŕmiť, tak špliechajú vodu aj von, ale rybky nenaháňajú. Najprv hľadajú krmivo hore, ale po chviľke idú hladať dole, čo popadalo a dobre to prebagrujú. Skús tomu jednému dávať jesť na inú stranu akvarka, ako ostatným. Ja im dávam mrazené červíky z ruky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 21:31 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: fish
Máš tam úkryty? Já mám několik trubek kam se schovává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2010 19:28 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: fish
to je mozne ze ked nema priestor tak neraste a asi by sa potesil koniec koncov je to panciernik :p
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 13:54 fish Re: basa1313
Ja mam kryt,jen pri krmeni se otvira.To ja ho nemuzu dat pric,nemam kam a je to muj oblibenec.ale kdydy byly dva,zabavili by se.Takže mu muzu porídit kamosku?ale on neni tak velky,uz neroste,mam ho docela dlouho,v malych akva se nedorustaji plne velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.02.2010 13:29 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: fish
podla toho kolko tam toho mas a ked uz tam mas jedneho tak to mas asi jedno :p a co sa tyka tej potravy ak mu ju ina ryba nezje tak by ju mal najst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.02.2010 13:28 Muž ancistrus [25] - RostlinyRe: fish
Je to hejnova ryba, ale chtelo by to vetsi akvarko a hlavne ho zakryt! nebo ho nekuómu daruj a kup nekolik pancernicku zlatopasych/zelenych. Jsou mensi a nebudou ti plasit ostatni ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 13:26 fish – kropenáč
Ahoj.Mám akvárko pouhých 54 litrů.Mám tu pancéřníčka kropenatého.Vím že by potřeboval víc místa.Když krmím,hodím tabletku na dno,a on ji nemůže najít,začne vyskakovat nad hladinu(jednou vyskočil do šuplíku co byl pod akva),prohání ostaní ryby,sice jim neubližuje,ale ani se nemůžou najíst.Napadlo mě udělat mu radost ještě jedním(holkou).Užíval by si s ní a nenudil by se.Je to dobrý nápad?Neměl by být sám..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 20:49 Muž Horác [3942] Re: klaviristka
To je u pancéřníčků normální. Polyká vzduch. Vtřebává kyslík bohatě prokrvenou střevní sliznicí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 18:54 Žena klaviristka [0] - TetryRe: Miras
Jo, chtěl by ostatním rybkám všechno sežrat, lakomec jeden :-D Ale on to dělá, i když se nekrmí... Hlavně večer, když koukáme na televizi, to jsou občas rány, že mám pocit, že vybourá ten kryt hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 18:34 Muž Miras [111] Re: klaviristka
no tak moji to dělají taky, nevím jak moc ti tvoji, ale celkově lítaj po akva jak blázni, když jdu krmit tak to vypadá že vyleze a sežere pixlu se žrádlem smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 18:30 Žena klaviristka [0] - Tetry
Ahojky, mám na vás takový dotaz... Můj pancéřníček kropenatý občas blázní a strká hlavu vez z vody, jako by se chtěl dostat ven. Někdy to dělá celý den. Vzduchuju pořád i jídlo dostává.. Nevíte, proč to ten šílenec dělá?? rozzureny

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 2 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4072x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14838-pancernicek-kropenaty--chov?od=76