Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 19:26 Žena Danila [4489] - Sumci
U nás nikdo nechce malé ancíky žrát:-))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 19:17 Muž Miras [111] – Re: avast
i paví očka mi žerou malé ancíky, tedy čerstvě vylíhnuté tak nevim nevim s nima hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 19:15 Muž dvorak [94] - Rostliny – Re: avast
A když plánuju mít v akva cca 10-15 Ancistrusů kolik těch Gupek tam může být???Taky 10-15???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 19:08 Muž avast [49] – Re: dvorak
Bez problému se rozmnožují paví očka, endlerky a mečovky, z čehož bych mečovky asi vyloučil jak pro jejich velikost v dospělosti, tak i jejich "dravosti (podle mých zkušeností), paví očka jsou klidné a nijak moc velké a endlerky jsem nikdy neměl, ale bude to hodně podobné jako u pavích oček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 18:57 Muž dvorak [94] - Rostliny
Chci takovou,která se bezproblému rozmnožuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2009 18:49 Muž pancéřníček [168] – Re: dvorak
Jak napsal Semtex,jakákoliv klidná rybka.Třeba pancéřníčci,tetrovité ryby...záleží jaké podmínky v akva vytvoříš a jaké rybky chceš.Na výběr jich je dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 18:42 Muž dvorak [94] - Rostliny
Jaké ryby k těm ancistrusů aby jim nevadily při rozmnožování???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 18:11 Muž dvorak [94] - Rostliny
Můj druhý strejda(ne ten,který si bude zakládat okurkáč) pracuje nebo je vlstníkem malé akvaristiky,a právě on mě požádal o to,že všechny namnožené rybky,které ,,nebudu chtít,, si ode mě s radostí vezme.Zkrátka odbyt na ně mám 100%tní
Schází mi už je jen rozmnožit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 17:51 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: dvorak
1) pokud je chceš množit, tak asi jen je.....
jinak tam snima může být jakákoli vhodná poklidná rybka....
2) pokud se ti budou množit, víš co snima? ono až jich budeš mít plno, tak je jen tak neudáš pokud nemáš zajištěný odkup. Znám několik lidí co ancíky rozdávají na zkrmení dravým rybám....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 17:18 Muž dvorak [94] - Rostliny – Popř. dárek k Vánocům
Tak brouzdám po internetu,hledám si případný dárek k Vánocům,A našel jsem Suprovou nádrž,kde by mohli být Ancistrusáci
1. možnost:
Akva velké 60x30x35(63 l) vlastnoručně posskládaný komplet za 3552 což je super
2. možnost:
Akva velké 80x30x35(96 l) vlatnoručně poskládaný komplet za 2814 Akorát že bez skříňky-páč ji mají poze o vel. 80x35x60
To už by bylo pro ancíky dobrý ne???
Teď mi ještě řekněte,jestli mi tento dárek projde,Jaké rybky můžou být s ancitrusákama když je hcu rozmnožovat.Asi Gupky+??????????????????
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2009 15:18 Muž pancéřníček [168] – Re: dvorak
Tak to si starej na mladým masíčku pěkně smlsne smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 15:16 Muž dvorak [94] - Rostliny
Co když dám starého ancíka k nově koupené mladé samici?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 15:14 xx – Re: dvorak
Vyprdni se na nějaké hledání dominantní samic, to s jistotou poznáš až u 2-3 letých krunýřovců.

Pořádně ty krunýřovce krm patentkama, nech si jednoho samce a 2-3 samice a za chvilku budeš mít hromadu mladých, že budeš vědět co s nimi. Dobře krmení se třou od 1,5 roku věku, každých 14 dní. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2009 15:07 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: dvorak
Jdeš na to zásadně špatně. Do 100-300l akvária dej 20 mladých ancistrusů, pořádně 2x denně krm, aspoň 2x týdně mraženýma patentkama. Za dva až tři roky postupně vyřadíš samce a zbyde ti jeden samec a třeba 5-7 samic. Tříleté ryby budou deset a víc cm velké a budou se třít. Květináč, kokos, trubku se smace a jikram dáš pátý den po výtěru do malé elementky a až se potěr vykulí, vrátíš samce zpět do velké nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2009 14:56 Muž pancéřníček [168] – Re: dvorak
Je nadřazená ostatním samicím.Vybírá si nejlepší úkryt,odežene ostatní od jídla,bývá největší(chované bez samce) a dovoluje si i na samce...Někdy mu dá i přes budku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 14:49 Muž dvorak [94] - Rostliny
jÁ ALE POŘÁD NECHÁPU,JAK POZNÁCH ALFA SAMICI
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 14:45 Muž pancéřníček [168] – Re: xx
To je pravda,ale co potom s tou hromadou mladých.Neměl by pro ně podmínky,pokud by se to teda podařilo.Ale nejpodstatnější je,že alfa samice je nejsilnější a nejchytřejší :-) a potomstvo je kvalitní a ne žádní mrzáčči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 14:43 Muž Miras [111] – Re: dvorak
samičku zahání do úkrytu, tak uvidíš která to bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 14:36 Muž pancéřníček [168] – Re: dvorak
To poznáš i bez rad sám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 14:36 xx – Re: xx
Edit: Pokus=Pokud :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 14:35 xx – Re: dvorak
Pokus je samec dominatní vytře se během jednoho dne klidně se 3 samicemi pokud jsou připravené ke tření.

Když ho přepere samice, ze tření nic nebude. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 14:29 Muž dvorak [94] - Rostliny – Re: pancéřníček
Jak poznám alfa(vůdčí) samici????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 14:26 Muž pancéřníček [168] – Re: dvorak
A jak píše Miras,nejdřív se musej spárovat a teprve pak je můžeš přelovit.Pokud je samic víc,samec se vždycky spáruje s alfa samicí,takže je nejjednodušší odlovit samce s alfa samicí hned.Ta je totiž připravená k páření okamžitě.Proto je nejlepší chovat samičky samostatně,udělaj si mezi sebou hierarchii a pak stačí si třeba jenom půjčit samečka a ten se v krátké době(nám se to podařilo během 1 týdne)spáří s alfa samicí.A až odchová mladý můžeš ho zase vrátit,nebo dát zvlášť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 14:16 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: dvorak
Proč to cpát do té malé nádržky?Máš v prezentaci hezkou 120 l.Dospělý,tedy chovný ancík má kolem 12cm,takže párek je na těch 120 akorát. Když se vytřou,samec se o všechno postará sám.Mladé hlídá vodí ,stará se o ně už do 3cm,pak je začne zahánět.Proč ho týrat v porodničce pro živorodky.Mně se samec perfektně postaral o všech 40 mladých ve společenském akva s hromadou gupek a 20cm gibíkem ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2009 14:13 Muž pancéřníček [168] – Re: dvorak
Tak to by šlo,ale bude to hrozně pracný.A s tím odlovováním má Miras pravdu,sou to úplný torpéda a chytit je je horor hmm Já už teď mám hrůzu z toho až budem odlovovat těch našich 80 kousků co máme podle posledního sčítání :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2009 14:05 Muž Miras [111] – Re: dvorak
no píšeš odlovil, ono odlovit ancíky kor malé neni žádná pr... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 14:05 Muž Miras [111]
jj, je potřeba aby se ti spárovali, mě se spárovali ve větší nádrži a pak jsem je dal do menší cca.40l, kde je jen tento pár. Co největší množství skrýší(kameny, kořen kokos...) oni si tu ideální vyberou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 14:04 Muž dvorak [94] - Rostliny
Místo pro budoucí generyaci bych měl.TeĎ potřebuji poradit,jak nejlépe připravit 12 l ,aby se mi ancíci vytřel na 100%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 14:02 Muž dvorak [94] - Rostliny – Re: pancéřníček
Já vím že je to malé,ale na druhou stranu si myslím,že to není až zas tak malé.
Moje představa je,že by v té 12 l odchovně byly do vylíhnutí mladých,a potom bych samce odlovil do velkého akva,a mladé rozdělil.Třetina by zůstala v odchovně,pak mám další 12 l akva(prázdné) tam by přišlůa další třetina(nebo polovina).Když by pořád bylo málo místa,překecal bych ségru,aby mi půjčila cca 20 la akva.(má v nich křečky,na ně bych jí půjčil klec od babičky)

Takže na mladý mám při nejhorším 3 akva
12 l
10 l
20 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2009 13:58 Muž pancéřníček [168] – Re: dvorak
Šance určitě je,ale musíš mít dospělý pár,nebo nejlépe 1 samce a 2 nebo 3 samičky k němu.Ale do tý odchovny je můžeš dát jen na dobu nezbytně nutnou když bude zřejmé,že se chtěj pářit.A na to je ta nádržka moc malá.A musíš vzít v úvahu,že o mladý se pořád až do opuštění skrýše stará samec.A když mladý opustí svůj rodnej barák,potřebujou prostor! Běžně jich je přes 50,umíš si je v tý nádržce představit?Prostě to je malý,pořiď si pro ně něco většího.A nebo na ně zapomeň a dej si tam neco jinýho.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 13:46 Muž dvorak [94] - Rostliny – Re: pancéřníček
No jen tak dlouho,než se mi rozmnoží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2009 13:43 Muž pancéřníček [168] – Re: dvorak
Ale doufám,že je tam nechceš mít na stálo,na to je ta nádržka moc malá no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 13:43 Muž dvorak [94] - Rostliny
Mám šanci odchovat mlůadé ancitrusáky??????
Musí být v nádrži filtr???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 13:41 Muž pancéřníček [168] – Re: dvorak
Určitě jim dej nějaký kořen,moc jim chutná třeba mangrove.Kokos brousit nemusíš,stačí ho podhrabat a udělat jim ten vchod zcela přírodní,tak jak jsou zvyklý a sami si je dělaj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 13:32 Muž dvorak [94] - Rostliny – Nádrž pro ANCITRUSE
mám zřízenou odchovnu,ale zatím se mi nic odchovat nepodařilo,a tak ji chci přebudovat na nádrž pro ancitruse.
nevím jaké je nejlepší prostředí,nebo jak nejlépe zařídit nádrž pro ně.určitě jim tam nechám tu půlku květináče,přidám kokos,ale nevím,zda hö mám nějak ubrousit(aby v něm byl ,,vchod,,).
a teď mi došly nápady a potřeboval bych poradit.

V akváriu na 100% zůstane černý štěrk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 14:11 whatisis – Re: Miras
dakujem za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 13:59 Muž Miras [111] – Re: whatisis
těžko říct, ale pokud si myslíš, že je vysílen tak ho odděl, na druhou stranu pokud je tomu tak v přírodě tak ho taky nikdo neoddělí a je to jen na něm jak si poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 13:54 whatisis – Re: popelnik, Miras
:-) dakujem za reakciu... no ano. ja viem. len som chcel vediet ci ho mam na nejaky cas oddelit od tych samic, alebo to nevadi a moze sa v pohode starat o pripadne dalsie potomstvo. momentalne sa stara o uz v poradi stvrte za sebou bez prestavky, z coho mi vychadza, ze mu kladie ikry viac samiciek. a nechcel by som aby sa vysilil. preto by som potreboval poradit ci oddelit (dat prestavku) alebo to vobec nevadi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 13:50 Muž Miras [111] – Re: whatisis
mě se několikrát vytřeli do takové malinkaté díry, která byla v kořenu v akva, ani jsem to nečekal, ža jim to tolik půjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 13:38 popelnik – Re: whatisis
U anckáků je to trošku umění pro někoho je to jednoduchý a jedou mu furt nebo s nějakejma přestávkama někomu nejdou vůbec. Chce to udělat nějakou vytěračku z trubky 15 cm dlouhou a asi tak 4 cm v průměru. Material bambus, novodur nebo nějakou keramiku trubku z jedný strany zaselpit, pak je otázka jeslti tu rouru postavit na stojáka nebo na ležáka mě šli víc na ležáka do těch stojatejch moc nelezli a jsou lidi který to maj kolmo dolů furt a ty ryby jim jedou. Mému známému se vytírali hodně do kokosu což mě nešli vůbec u jednoho chovatele jsem vyděl že je dělá v menších ozdobných vázách. Další věc je třeba složení stravy. To jsem kombinoval červenej a zelenej sak tabelty pro ancistrusy mrkev a salát těžko říci jesli unich tření zapříčiňuje masitá nebo zelená strava. Dobrá věc je třeba na nějakou dobu snížit teplotu třeba k 18ti stupňům nechat samičky až se jim zvětší bříška a pak tu teplotu zvednout na 26. Taky to může dělat Ph ikdyž se říká že ancistrusy nepotřebují nijak zvlášt upravit vodu a přesto všechno samci bývají aktivnějšívevodě kolem 6,5 ph. Je prostě spousta rad a fíglů něco je pravda něco fáma. Je to jen o tom skoušt skoušet a skoušet. Myslim, že návod na to znaj jen velko chovatelé a těch když se zeptáš tak ti taky neřekou všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 12:32 whatisis – samec ancitrusa
mohol by niekto znaly poradit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 16:08 whatisis – samec ancitrusa
chcem sa opytat ci samec pri ovievani poteru prijima potravu a ci mu nejak neublizi ked mu samice kladu ikry hned po rozplavani poteru??? toto je uz v poradi stvrte potomstvo bez prestavky a zda sa mi ze je uz unaveny. aby nezdochol...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 19:29 Muž Yirka [9118] – Re: juraj
Při dobrých podmínkách jsou to cca 4 týdny. Žádné umělé urychlování bych nedoporučoval, přirozeným stimulantem je dobře zavedená nádrž a vydatné a vhodné krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 16:43 juraj
Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať ako často sa vytierajú Ancitrusi, poprípade ako to urýchliť, keďže sa mi pred týždňom vytreli a pri rozplávaní mi ich zožrali iné ryby.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 10:21 epto – Re: Mrakoplash
nie, slimakov nemam.

kokos mam ale zrejme im nevyhovuje.
odkalil som (jemne) za postupneho prilievania vody takze ikry neboli na suchu.
Teraz caka co bude.

Akurat ze samcek ich vobec nestrazi a zacinam mat pochybnosti ci o nich vobec vie.
Pomohlo by premiestnenie ikier do kokosu? (tam sa samcek zdrziava)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 07:04 Mrakoplash – Re: lama
Oni se vytřou tam, kde je pro ně dobré proudění vody a úkryt. Přidání kokosu může a nemusí pomoct :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2009 19:16 Muž lama [51] - Živorodky – Re: epto
To jsou jikry ancíku,nech je tam pokuď se nevylíhnou a potom je mužeš opatrně přelovit do jiné nádržky.Příště stačí dát do akvárka kokosoví ořech a nebudou se tě třít za filtr.To jedno odkalení bych klidně vynechal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 17:51 Muž gonza [3] - Cichlidy
a ŠNEKY TAM NEMAS???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 14:22 epto
no, mam len ancitrusy, neonky a krevetky.
Takze to musel byt ancik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 01:34 Muž All001 [2] – Re: epto
od ancistruse to jikry nebudou ten by u nich byl jinak kdyš jednou vynecháš odkalení tak se nic nestane ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479-ancistrus-odchov?od=3399