Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky a raci

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krevetky a raci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2021 11:45 Muž mikig [512] - Živorodky – Rak modrý
Fotka k příspěvku Ano,krevety jsou rychlé a nemají ani strach ujídat to co rakovi při krmení odpadne.Nicméně ten můj rak je navíc asi dost pohodlný než aby něco honil,když to může dostat přímo pod klepeta :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.04.2020 22:10 Muž HonzaChvojka [10] Re: Veverca
Zdar všem, mám CPOčka (dorostou cca do 5cm) samec je ve velkém akváriu sám, samici uskříp klepítko pak ji dodělali ryby. Teď mám měsíc 2 samičky -což určitě doporučuji, kvůli neustálému nahánění samcem,než je vykrmím, nedám mu je.
Krmím je skoro každý den- buď jim dám pinzetou kousek file,nebo stříkačkou s hadičkou to co rybám(rozmražené-patentky atd) už číhaj a klapou klepetama nahoru:)

Rozhodně jsou nebezpečím pro krevety- krevety jsou rychlý ale blbý.

Pro tyhle ráčky jsou nebezpečím hlavně samci a ryby v době svleku- každý ďoubnutí může být jejich konec- takže se musí mít kam schovat.

To jsou mé zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2020 20:46 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: Veverca
Raci žerou vše. A jsou to dobytci. To chce zvláštní akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2020 19:49 Muž Papik [617] Re: Veverca
Není, bude ti je žrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2020 19:19 Veverca
Dobrý den.
Je dobrý nápad ke krevetkám (do 30l) přidat jednoho ráčka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2017 04:43 R Muž ctibum [6870] Re: Amatértom
No, zdejší atlas říká opak, u Raka malého se o modré nepíše nic, naopak u Mexického zakrslíka ano, ale občas jsou v atlasu nepřesnosti...
Ale popravdě, mně je to celkem jedno :)
EDIT
Ale tady ano ;-)
m.caridina.webnode.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2017 02:32 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: ctibum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku stydim Cambarellus diminutus se prodavá jako modrej, mexičani e-e
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2017 23:32 Muž Banung [28] Re: ctibum
tak jestli ten je modrej, tak já mam parmičky MODROPLOUTVÝ smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2017 22:29 R Muž ctibum [6870] Re: Banung
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku První je modrej Mexikán, ta gorila v mlze je těhotná paní Šmitová. Líp to zatím vyfotit nešlo, moc se neukazujou. Musim jich prej porodit aspoň 30, aby byli alespoň dva vidět :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2017 22:22 Muž Banung [28] Re: ctibum
takže jsou bezbarví? No mě se líbili ti hnědí. Dík za tip na inzerci
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2017 22:16 R Muž ctibum [6870] Re: Banung
Jo, Šmiťáci vypadají prakticky stejně, jako ten modrej Mexikánec. A hezký na nich bylo, že hned po vypuštění začali dva souložit a stará Šmitová už nosí vajíčka :)
Kdybys do nich šel, tak Doubler je nabízí v inzerci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2017 22:13 Muž Banung [28] Re: ctibum
No zrovna jsem koukal na tvé AQ a v deníčku máš že jsi kupoval Ráčky Schmittiho, tak o nich přemýšlím taky.
Teplota je u nich do 26C, takže to nejvíc koreluje s rybama...
Hlavně nechci červený :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2017 22:02 R Muž ctibum [6870] Re: Banung
Já teď kupoval červenýho a modrýho zakrslíka a modrej není modrej, ale spíš bez barvy... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2017 21:56 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Banung
Modrý bude spíš ta druha varianta. Ale ani diminutus není zrovna taková barva, která je k vidění na internetových obrázcích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2017 21:52 Muž Banung [28] – Modrý rak
Chci si koupit pár modrých ráčků do svého AQ

otázka 1) našel jsem i inzerci že prodávají mexické zakrslé ( Cambarellus patzcuarensis) - varianta modrá. Není no kec? a nejsou to spíš Rak malý (Cambarellus diminutus)

otázka 2) kde je koupit? Nic naslepo a nebo dobírkou se mi kupovat nechce...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 08:48 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: chodec
Pro jednoho by to šlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 17:42 chodec – Rak mexický z.
Ahoj, chci se zeptat. Je pro tento druh raka dostačující nádrž o 20 litrech? Kdyby tam byl jen on a šneci, s dostatkem rostlin a úkrytů? Počítám s tím, že pár by nebyl dobrý nápad..
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 01:03 - Re: EvaaH
Treba si uvedomiť jedinú vec a to tú,že veľký rak jednoducho veľkými klepetami nedokáže maličkú,rýchlu krevetku chytiť.Dajte krevetky k 100 maličkým P.clarkii a nezostane po nich ani stopa.Skôr či neskôr by raky krevetky vychytali.Takže radiť niekomu ,že je takéto spolužitie bezproblémove a priam ideálne je scestné.Hlavne ak sa vám začnú raky množiť. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2015 23:40 EvaaH
Mám pohromadě procambarus clarkii a red cherry, naprosto bez problému, naopak bych vřele doporučila, v akvárku vládne dokonalá symbióza. Krevetky čistí rakům krunýř a všechen ten hnůj, co po nich zůstane z krmení (drobky). Raci si jich absolutně nevšímají. Ale možná to je tím, že pro ně krevety nejsou hrozbou ani soupeřem, u CPO to vzhledem k velkosti asi může být jinak.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 05:01 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: rasticek
Také v době svleků se můžou stát potravou pro raka.Já nedoporučuji chov společně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2014 23:32 rasticek Re: Turbínka
Tam bolo „všetko”. Všetky možné farby. Na oko to vyzeralo super, len som sa tak teraz zamyslel, asi im tam nebolo najlepšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2014 23:09 Žena Turbínka [2558] Re: rasticek
15 druhů krevetek v jednom akváriu si dost dobře nedovedu představit. Jde o to, že mezidruhovým křížením ztratí v dalších generacích potomci svoji krásnou barvu a vrátí se zpět k přírodní formě a kazí se tak čisté vyšlechtěné barevné linie. Obecně platí, že většina neocaridin se kříží mezi sebou a s caridinami ne, u caridin je to složitější, některé druhy spolu být mohou jiné ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2014 22:59 rasticek Re: Turbínka
Dík za radu, tak sa mi zdá že by som mal prehodnotiť moje vízie. Asi to nebude tak ako hovoril jeden chovatel z Trenčína. On mal asi 15 druhov krevetiek v akvárku, tak som si myslel že keď to funguje jemu tak to bude fungovať aj mne.
To medzidruhové kríženie im môže ublížiť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.09.2014 22:48 Žena Turbínka [2558] Re: rasticek
Ulovit je může, když bude dost rychlý nebo mít hlad, o tom žádná. Ale ta směs krevet coze Každý druh s jinými preferencemi na kvalitu vody a navíc to mezidruhové křížení u caridin hmm Osobně bych volila jen jeden druh krevet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2014 22:37 rasticek – mexický CPO a krevetky
Čaute, mám doma v 60 litrovom akvárku dvoch Mexických CPO ráčkov (odsťahoval som ich lebo v spoločnom 300 litrovom robili bordel, šklbali trávu a likvidovali okružníkov), a teraz v nedelu na Akvaterre v trenčíne by som k nim chcel prikúpiť takú zmesku krevetiek, Red Cherry, Crystal Red, White Pearl, Bumblebee a Tiger. Myslíte že by im raci robili zle?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 18:03 burnes
Včera večer jsem pozoroval jak CPO ulovil a sežral krevetku

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 21:26 Žena Andulka [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: bily
Já mám zakrslé Orange ráčky a k tomu spoustu White Pearl krevetek a žádný problem. Raci to sice občas zkoušej, ale krevetky jsou holt rychlejší a mají svůj prostor - jávák, kam se raci špatně dostanou.... takže proč ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 20:47 bily – rak
mujrak je potvora budto jen hrabe a zere nebo hrabe a lovi ryby jo s krevetama je nejlepsi chovat raky rodu cherax

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.05.2010 20:12 petulevrtule Re: Utahraptor
Fotka k příspěvku předchvílí živá krevetka...ráček cambarellus texanus od pana Maláta ;-) Tím samozřejmě neříkám že on za to může :-D Jen informuji, že prostě pokud nemají dost stravy, jede to jako po másle. Dost Whitek mám bez nožiček, takže jsem začala o to víc krmit a s akváriem je o to větší práce - co se týká údržby a následného zařasení akvária...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 12:57 billy Re: wert69
nejlepsi je kombinace malych krevet a velkych raku protorze se navzajem nenapadaj kvuli uzemi navic krevety cisti rakum krunyr a rici zas kdyz zerou tak ji od pusi litaj drobky a ty zerou krevety takze zijou v takove symbioze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 10:54 jose Re: Utahraptor
Cambarellusy mám s krevetkami spolu v akvárkach a ešte sa nepodarilo zlikvidovať populáciu krevetiek ani v jednom, tvrdiť však že sa im nič nestane nemôžem, to ako keby niekto dal jahňa k levovi a povedal by nič sa nestane, stane, keď bude hladný vyštartuje po ňom. Takisto ráčiky, hladný samček je celkom dobrý lovec. Ak je však akvárko plné rastlín a miest na schovávanie, plávajúcich rastlín, obmedzí to straty na minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 09:47 Muž vlacek [402] Re: Utahraptor
Tak to ja mam nejakou sikovnou samicku texanuse, protoze ta dokonce chytila otika. Udrzela ho sice jen vterinu a otik se pak vysmekl, ale stejne :) Otikovi ovsem nic neudelala. Moje skore za pul roku:
1 x c.babaulti na konto CPO (ale v docasne stisnenem prostoru)
1 x red cherry na konto texanuse (cherry byla cerstve svlecena a sedela na dne)

Jinak jsem videl hodne pokusu texanuse vytahnout levatku z ulity, ale nikdy jesm nevidel, ze by se jim to podarilo.

Kdyz jsem dal racka do akvarka, ve kterem byly po nejakou dobu jen krevetky, byly utoky ze zacatku dost caste a vylozene cilene. Krevetky totiz byly zvykle se bezstarostne past na dne a musely si postupne zvyknout na to, ze jim tam hrozi nebezpeci. Nektere to odnesly ztratou temer vsech nozicek, ale prezily a naucily se davat si vice pozor a zdrzovat se spise na rostlinach a korenech. Od te doby v pohode. To same s otikama, take se poucili :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 08:48 Žena Utahraptor [91] Re: wert69
Já mám pohromadě red cherry a cambarellus patzuarensis v 27 litrech, bez sebemenšího problému, krevetky pravidelně odchovávají, jediné co mi zmizelo byly takoví ti pármilimetroví šnečci a ubylo levatek :)
Nikdy jsem útok raka na krevetku nezaznamenala, když do raka krevetka narazí, on se po ní ožene, ale stihnou bez problémů odskočit.
Samozřejmě záleží na druhu raka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 08:43 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: invalida
Mám stejnou kombinaci jako Vlacek...Red cherry a cambarellus texanus dohromady ..Jak krevetky tak i raci se množí bez problémů..Mám je v 60 litrovém akváriu..Ještě sem nezaznamenal útok raka na krevetku.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 06:33 snekac Re: invalida
Nevidím v tom problém,ale nádrž musí být prostorná s dostatkem úkrytů.Sám jsem to zkoušel raci,ryby a krevetky a žádné ztráty jsem nezaznamenal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 23:44 Muž vlacek [402] Re: invalida
:-) Tak nevim,kterou odpoved bych si vybral nemit red cherry a cambarellus texanus dohromady :)
Ja rikam, udelej to, ale ztraty musi byt povoleny :-) Zalezi na druhu racku a krevetek, na zarizeni nadrze a dost na krmeni. Pokud racky nekrmim, agresivita nebo spise lovecke pudy dost stoupaji, ale zdravou krevetku sezerou jen pokud na ni narazi tesne po svlikani. Obcas to ale odnesou nozicky. Drahe nemnozici krevetky bych k rackum nedaval. Jinak v zarostlem akvarku se bude darit obema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 22:04 S Muž invalida [3881] Re: snekac
Je to malý..nebude to dělat dobrotu......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2010 22:03 snekac Re: wert69
Udělej to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 22:00 S Muž invalida [3881] Re: wert69
Nedělej to no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:57 wert69 – krevetky&raci
Máte někdo zkušenosti z chovem těchto tvorů pohromadě?Chci si do krevetkária pořídit nějaký menší druh ráčků ale nerad bych o krevetky přišel tak se ptám jestli má někdo zkušenost.Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 22:03 petulevrtule Re: entlio
Tak prošmejdila jsem všechno, včetně jeskyní a nikde není, takže musela někde umřít, kde jsme jí neviděli a tělo bylo přirozenou cestou sežráno :-(
To co píšeš, se stalo, zmizela asi na tři dny, ale to je už 3 týdny, pak vylezla, vajíčka nikde...A malí ráčci taky nikde, jsou to tři týdny, počítám, že kdyby z toho něco bylo, tak už nějakýho toho malýho raka najdeme... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 17:13 Muž entlio [8] Re: petulevrtule
jednou někdy dvakrát denně, jinak samička nemusela umřít u u mých krevetek je to tak, že když pouští vajíčka tak se někam zašije a není k nalezení. Myslím, že u těch raků to bude podobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 13:38 petulevrtule Re: entlio
a jak často ho krmíš? Pokud máš samečka, určitě k němu pořiď samičku. Určitě si nevybírá krevetky jen tak náhodou...Já třeba krmím oddělelně - rybám sypu na jíné místo, krevetám taky a rakovi taky, aby se zamezilo právě šarvátkám o potravu. Samozřejmě někdy se to nevychytá úplně, ale oni si zvyknou, kde najdou jídlo...
My je taky nemáme k nějakýmu rozmnožovacímu baby booomu...Jen bych ráda vytvořila v akvárku nějakou malou populaci, aby nám tu zůstali...Zatím jsem ale v odchovu začátečník...Moc se mi nedaří...Jediný úspěch byli vajíčka, který se nevyklubali a samička umřela, páč jí nemůžeme najít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 12:14 Muž entlio [8] Re: petulevrtule
To je pravda na rostlinku ani nešáhne :-) Jinak jíst jsem ho viděl. Dělá to tak, že sebere kus tablety a utíká s ní před krevetkama do jeskyňky. Jeden útok jsem viděl krevetka při něm přišla o tykadlo, rak ji ho utrhl. Nemám ambice množit jen se mi líbil tak jsem jednoho koupil na okrasu :-) ,krevetky, ale množím a nerad bych přišel o všechny samičky. Asi to zkusím pokusem a omylem, koupím ještě jednoho a když to nepůjde tak je přesunu jinam.
Můj rak je sameček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 11:40 petulevrtule Re: entlio
Momentálně mám pouze jednoho. Co se týká odchovů, nedaří se mi...Mám je ve společenským a vadí jim pancíci - rejdí furt ve dně. Nosila mi samice vajíčka, ale když se měli narodit, požrala je - stres z ryb, pak najednou zmizela i ona...Plánujeme další akvárko, abychom je mohli mít bez ryb. Nedělá to dobrotu. Co se týká potravy - vidíš ho jíst?
Dál taky nemohla se krevetka špatně svléct? Viděl jsi, že je rak napadá a ubližuje jim? Páč drobné šarvátky o potravu mezi raky a krevetkami a rybami jsou u nás na denním pořádku, ale nikdy jim nic neudělal...Samozřejmě, že je možný, že krevetce ublížil - z mých zkušeností jsou samci teritoriální - jakmile je v akvárku víc jak jeden samec, pěkně se mi rubali a věčně byli bez klepet. Když sme měli 2 samice a jednoho samce, zase se do něj pouštěly samice při páření - od posledního páření chudák nemá 4 klepeta...Píšou, že jsou mírumilovní - ono asi jak kteří...ale jediné, co 100% sedí je to, že neničí rostlinky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 10:50 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: petulevrtule
Díky moc.. ;-) palec Já mám ty raky dva tak to bude snad v pohodě..Toho krmení mám dost ....Krevetky chci nechat zatím samotné jen s těmi ráčky ..Tak to bude snad v pohodě.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 10:39 Muž entlio [8] Re: petulevrtule
V tom to asi nebude, krmím je všechny opravdu dobře :) dostavají tabletky s obsahem nitěnek a pak normalní rostlinné tabletky, včera jsem jim dal i spařený salát. Opravdu jediné co mne napadá je, že je ten ráček pouze jeden. Kolik jich máte vy ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 10:24 petulevrtule Re: entlio
Já už tyhle raky chovám s krevetkama v akvárku třičtvrtě roku a v životě jsem neviděla, že by napadali krevetky. Problém vidím v potravě. Na německém webu jsem se dočetla, že je tohle možné, pokud raci mají hlad - nejsou dostatečně živeni. V takovou chvíli jsou schopni zaútočit i na menší rybičky. Takže bych radila nějaké tabletky pro pancíky - které rychle spadnou ke dnu a rak si je najde a nebo mražené dafnie, korety, patentky, to mají taky moc rádi...Prostě něco, co spadne dřív nebo později ke dnu a rakovi to zbyde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 08:10 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: entlio
Tak to mě docela překvapilo...Přivezl jsem si z Úval právě tyto ráčky...Mají tak 1,5 cm...Všude tvrdí,že jsou ke krevetkám vhodní...Dneska si jedu pro krevetky Red Cherry..Tak jsem z toho docela udivéný...Má někde ješte podobné zkušenosti s tímto ráčkem ..a krevetkama ??Díky moc za každý názor a zkušenost... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 21:59 Muž entlio [8] Re: Semtex
no ta krevetka je z toho špatná vůbec nežere a pořád jen plave vím, že by jí to mělo dorust, pokud bude ale každý den v permanenci raka tak dlouho nevydrží-taky by mi nebylo hej kdyby mi někdo šmikl ucho(pokaždé když mi znovu naroste). S tím rakem je to složitější má tak 3cm a představa, že bych mu na ty miniklepítka navlíkal gumku nebo je obmotaval je děsivá. Jde mi spíš o to, že jestli bude ty krevetky napadat každý den tak mi z nich za chvili nic nezbude. Napadlo mne, že bych koupil ještě jednoho aby si mohli konkurovat a nehledali "kamarády" okolo.
Je to špatná úvaha?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 2215x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14786-krevetky-raci