Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 13:05 Muž hf [54] – Re: rriki
souhlas. Pomalu a draze se k podobnému závěru také sám dopracovávám. Chtěl bych jim ale stejně alespoň občas dopřát nějaké živé krmení, ale je vidět že klasika koretry, nitenky a patentky jim nedělá dobře. V lepším případě stráví po krmení 2 dny dýcháním u hladiny, v horším případě jim vyleze oko nebo něco podobného. Živým už tedy nekrmím ač bych chtěl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 12:50 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: hf
Honzo to jsou ramirezi,jestli je to začínací vřídek těžko říci,určitě to není poranění.Lečení ramirez je téměř bez šance, nejvíc se mi osvědčilo měnění vody do kola.Jakmile se něco objeví začne to změnou zbarvení ,nafukování,vylezání očí;pryč stím s akva můžete to zkusit léčit v karanténě stejně to nepomůže.Ramireza potřebuje čistotu a čistotu jsou to potvory ,ale nádherný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 12:26 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: romant
U mě to nějak přislo s věkem a najetýma litrama:) Teď si dám raději kuba libre z Morgana, než do sebe lít ty litry piva co moje tělo potřebuje k tomu abych se alespoň cinknul...už mi to prostě ty litry tolik nebere.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 11:49 R Muž romant [27987] – Re: soubi
Jo, jo pivní nechutenství je napováženou. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 11:43 Muž soubi [32] – Re: romant
Čau. Dneska mu není zrovna nejlépe. Byl u hladiny a začal být apatický. Ulovit ho byla sranda. Přestal baštit jeho oblíbené sušené nitěnky. Když mi přestane šmakovat pivko tak taky se o mě něco pokouší. Tak je v karanténě a uvidím jak mu bude. Ale nevipadá nejlíp. Asi se o něj pokouší exitus. :-P potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 11:28 R Muž romant [27987] – Re: soubi
Já myslím, že se někde přitisknul, nebo se někam napasoval a má tam prostě modřinu, která sama po čase zmizí. Řekl bych, že aplikace léčiva je zbytečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 11:24 Muž hf [54] – Re: rriki
A od čeho je ta krvavá ploutev? Taky jsem to jednou měl, ani nevím jak to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 01:17 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: hf
parmička čtyřpruhá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 00:49 Muž hf [54] – Re: soubi
Co to je tetrazona?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 23:45 Muž soubi [32] – soubi
tetrazona ... no
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 22:00 Muž soubi [32] – Re: romant
Ne jenom na jedné. Ta fotka neni dobrá. Je to jako vnitřní hematom(krevní výron) ale otevřená rána to neni. Bylo to hodně do barvy krve a co jsem tam dal léčivo se to mění do hněda. Prve to bylo taky tak a pak to po přeléčení zmizelo. Nevidím žádné zaplísnění nebo něco takového. Jenom si vzpomínám že jí tuhle dost natvrdo proháněla terazona. Fakt neví co to je.... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 19:52 R Muž romant [27987] – Re: soubi
Tu načervenalou skvrnu má ty rybka na obou stranách těla, nebo jenom na jedný straně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 19:08 Muž soubi [32] – Re: Renitko
Fotka k příspěvku Ahoj. Mám podobný problém s ramirézkou. Už to měla jednou a nenašel jsem co by to skutečně bylo. Přeléčil jsem to PREVENT od DAJANA a zmizelo to. Teď se to vrátilo a tak jsem zvědavý jestli to rozchodí. Jinak rybka v pohodě žere a apatická taky není. Radek tone
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   25.10.2010 12:05 Muž grizly [145]
wercza napsala: Promiňte, hledala jsem docela dlouho, ale nic podobného jsem nenašla. Vyhledavač mi např. na slovo "vřed" nic nevyhodil, takže vážně nevím. Asi máte jiný vyhledavač coze Hlavně, že si rýpnete, ale neporadíte, to umí každý palec potlesk
Poradil jsem, kde hledat. O vřídkach je tam toho dost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   25.10.2010 11:03 Žena wercza [0] – Re: grizly
Promiňte, hledala jsem docela dlouho, ale nic podobného jsem nenašla. Vyhledavač mi např. na slovo "vřed" nic nevyhodil, takže vážně nevím. Asi máte jiný vyhledavač coze Hlavně, že si rýpnete, ale neporadíte, to umí každý palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   24.10.2010 12:53 Žena wercza [0] – Vřed?
Fotka k příspěvku Ahoj všem. U zlaté Ramirezky-samečka se včera večer objevil jakoby vřed vycházející ze zadku a pořád tam je. Jako kdyby to bylo krvavé. Jinak nemá příznaky žádné nemoci, je čilá a žere normálně. Rybku mám 2 a půl týdne a z toho 2 týdny byla v karanténě. Krmení střídám Tetra pro colour, Hikari granulky a Spirulinu tablety pro pancéřníky. Myslíte, že to zmizí? Jinak nevím, co s tím hmm Díky za rady X-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 19:15 Stistko – re: romant
Moje řeč, právě, že je nechci nějak moc stresovat dalším léčením. Teplotu vody jsem zvýšil na 28 a budu čekat. Vyměním kdyžtak ještě část vody a uvidím. Zítra odjíždím na tři dny, tak snad až se vrátím budou ještě chudinky živý...

Jinak díky moc za informace a rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 19:10 R Muž romant [27987] – Re: Stistko
No, já nejsem zastáncem nějakých častých léčebných kůr. Nechal bych to tak jak to je. Výměnou vody se nikdy nic neskazí, zvýšení teploty je taky možný a přirozený opatření. Prostě bych počkal jak se to vyvine, možná to zní blbě, ale někdy méně je opravdu více. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 19:07 Stistko – Re: romant
Když jsem dělal poslední měření vody - asi dva týdny zpět(NO2, NH3/NH4, NO3, Cu, Fe, PO4, gH, kH)...tak bylo všechno v normě. Poslední týden se dostanu domu vždycky po setmění, takže na nějaké rozsáhlé testy nejsou zrovna příhodné podmínky :-(

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 19:04 Stistko – re: romant
No rostlinek je tam asi o tři méně, než předtím...jsou tam tři echynodory, jeden anubias, potom řasokoule, pistia a růžkatec. Týdně měním třetinu vody. Vím, že jsou dost citlivé na vodu, ale parametry se mohly od posledního odlovu ostatních rybek snad jedině zlepšit (vzhledem k tomu, že tam bylo lehce přerybněno).

Co bys teda radil, že bych měl teď udělat? Po omnipuru se mi nechce zrovna nasazovat další léčbu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 19:00 R Muž romant [27987] – Re: Stistko
I když to nebude tím ph, tak se kloním k názoru, že to bude vodou. Jak jsem to pochopil tak v tom akvárku už nejsou ani rostliny, což může taky sehrát svoji roli. Ramirézky jsou na změny parametrů vody někdy dost háklivý.
EDIT: Ty rostliny beru zpět, teď jsem si podrobně četl Tvoji prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 18:39 Stistko – re: romant
No přestože v tomhle světle prd vidím :-), tak voda je zelenomodrá, takže rozhodně pod 7 to nebude :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 18:32 Stistko – re: romant
Tak jo...já to jdu přeměřit :-) Ale listy jsem tam dal až teďka v neděli, tak nevím, co by to způsobovalo předtím :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 18:26 R Muž romant [27987] – Re: Stistko
Já vím, že jsem s tím ph otravnej, ale nesnižují právě ty listy dubu ph?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 18:21 Stistko – re: romant
Akva je zrušený, ale ještě je tam hodně místa, kde by se mohla schovat. Jsou tam kořeny, skořápky od kokosů. Včera jsem tam přidal několik vyvařený listů dubu, chtěl jsem vyzkoušet, jak to v akva vypadá, tak snad to s tím nesouvisí :-(

Kdyby to byla ale nějaká nemoc, tak by se to snad projevilo i na samečkovi (zvlášť, když první náznaky toho byly už před týdnem - před léčbou omnipurem)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 18:17 R Muž romant [27987] – Re: Stistko
O.K. tak to je v pohodě. Měl jsem podobnou skušenost s cichlidkama kakadu, ale tam byl problém v tom, že ph klesalo dost pod 6. V profilu píšeš, že to akvárko je v podstatě zrušený, tak třeba jestli ji ten sameček více neprohání a ona se nemá kde schovat, tak jí trochu ty ploutve počochnil, ale to opravdu jenom hádám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 18:13 Stistko – re: romant
ph je kolem 7
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 18:11 R Muž romant [27987] – Re: Stistko
Jaký je Ph v tom akvárku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 18:06 Stistko – potrhané prsní ploutvičky
Ahoj, prosím o radu, neustále se mi u ramirezek (teda konrkétně samičky) objevují potrhané ploutvičky (především obě prsní ploutve). Minulý týden se u ji na některých ploutvích udělaly takové bílé skvrnky (krupička to ale nebyla) - neměl jsem doma nic jiného, takže jsem nasadil omnipur. Už předtím měla takové lehce potrhané ploutvičky, pak se to zastavilo a teďka to zase vypadá, že to pokračuje.

Sameček ji trochu prohání a občas k ní připluje a chňapne po ni. Nevím, jestli to má tímhle, nebo má nějakou nemoc. Sameček je naprosto v pohodě. Jiné rybky v akva nejsou (ramirezky čekají na přestěhování do nové 270tky a nerad bych, aby pak nakazily celou novou osádku).

Díky moc za každou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 20:16 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Sanka
třeba by pomohlo přidat ještě jednu samičku aby neotravoval jen ji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 23:39 Muž Sanka [10] – Re: Sadman
Taky mě napadlo,že by to mohlo být tím,že se nechce třít..A to už s tím nepřestane?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 22:09 Muž Sadman [0]
zřejmě to bude jejich povahou ;] . .. nebo se mu nelibi, ze se samicka nechce znovu trit.. . je to vcelku bezny jev u nich, me to take delaly po treni ve spolecenskem akva, jedine co se da delat, je hodne kytek, ukrytu a tak dale, pripadne zkusit pridat samici a rozlozit tim tlak na vic samic..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 20:43 Muž Sanka [10] – Útočí na sebe
Ahoj,chci se prosím zeptat,mám v nádrži 2 X Cichlidku Ramirezovu,samce a samičku..Do teď bylo všechno v pořádku,dokonce se už vytřeli,ale teď začal sameček na samičku útočit a to skoro pořád,dokonce už se před ním začala schovávat..Nevíte prosím čím by to mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 10:42 Žena uniorn [21] - Rostliny
ježiš to bylo dramaaa: ).. gratuluju ke zdárnému konci: )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 09:54 maio777 – Re: TomasOxx
pocuj "nebagruje" ti po dne a neprehadzuje kamienky,!!?Mne tez kedysi takto dopadla a potom som zistil ze ma kamienok a nemoze ani jest ani nic,tak som jej ho akosi pomocou sparatka vybral a zije,zatial ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 08:07 Akvalove – Chudinka
Páni to je chudinka! To chtělo odvahu to vytáhnout fakt! Gratuluji k "úspěšné operaci" :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 09:20 Muž kortezhugo [983] – Re: TomasOxx
...ja viem...som len srandoval ze s tak malej rybi este aj daco vytahovat :-) ...to nie je ako s kapra hacik... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 18:26 Muž O.Tom [439] – Re: kortezhugo
mel jsem co delat .. natoz jeste video, jeste ze ssebou nemrskala.. jinak vytahl jsem to spendlikem, vsechny ostatni nastoje byly moc velke.

Rybka uz plave a ozdibuje co se da, sice horni cast tlamky je jeste trosku povysunuta, vypada jak po botoxove injekci :) , ale asi bude nakonec OK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 14:14 Muž kortezhugo [983] – Re: TomasOxx
...si mohol aj daake video natocit ako si to vyberal... :-D palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 13:47 Žena Johanka [57]
Gratuluju.Teď ještě ,aby se jí to nezanítilo,nezaplísnilo. palec to chtělo odvahu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2009 12:39 Muž O.Tom [439] – Re: TomasOxx
Fotka k příspěvku Operace se zdarila, pacient neprezil :)

Ne, zatim zije, i kdyz plave trosku hlavou dolu, mozna sok, tlamkou uz hybe. Opravdu tam mela kus nevim ceho, sutr to nebyl, slo to rozmackat.

Prilozi foto, nikdy bych neveril, co vsechno me muze u akvaristiky potkat :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 12:17 Muž O.Tom [439] – Re: Labyrintka
Zrovna jsem dosel domu a koukal znova na ni, fakt to vypada na sutr asi se nejak ble povytocil ale nevim, cim ho ztak prtave rybky vytahnout, jakakoliv pinzeta je prilis veka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 10:55 Žena Labyrintka [0] - Labyrintky
Mě to dokonce připadá jako by měla něco zaseknutého v krku,i příznaky odpovídají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 22:15 Žena Johanka [57]
Ahoj..trošku kuriózní situace.Já bych zavolala veterinu a poradila se,jak znám našeho veterináře,řek by mi-přijeďte.Jinak dřív než bych ji utratila,asi bych se pokusila jí dát šanci.Na stůl,zabalenou v kapesníku ,lupa a jehla.Podle toho ,jaký má šutřík tvar-jestli je vůbec možné v tak malé tlamce ho vidět.A tam ,kde je škvírka vést jehlu.Možná by šutřík stačil trochu pootočit,aby se dostal do polohy,kdy už by ho mohla vyplivnout.Držim palec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 19:50 Muž O.Tom [439] – Re: Farrael
No, dneska je to treti den a tlamka porad otevrena, dlouho jsem ji sledoval a cekal az priplave blizko ke sklu... vypada to, ze tam ma opravdu neco vrazene.. nejaky maly sutr. Ale nemam predstavu co stim, tak malo pinzetu pro tak prtavou rybku nemam. Jestli ji rovnou klepnout, at se zdrava vnimajici ryba neutrapi hlady :(
Nejake navrhy, jak predmet (kamen) uvolnit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 12:15 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: TomasOxx
Napadá mne ochrnutí papulky, ale jestli si tam něco opravdu velkého nacpala, tak by to měla být schopna vyplivnou. Já nevim. Tohle je pomalu na to vzit ji do ruky a prohlédnout ji. Vzít do ruky řečeno samozřejmě obrazně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 11:26 Muž O.Tom [439] – Re: michailo
To jako fakt ? Co stim kdyztak ? Jako ja uz pomalu verim vsemu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 08:51 michailo – Re: TomasOxx
Že by křeč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 17:37 GERRY
ja som ich choval a prestal som lebo pri každej zmene chemizmu vody chytili nejakuu plesen a chcííply :-O tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 15:33 Muž O.Tom [439] – Re: kortezhugo
mam ji velice kratce, jestli ma pul roku... je to jeste maly spunt, chtel jsem jeden par a sam chovatel ri kal ze to bude tezke ze jeste nejsou poradne vybarvene... vcery byly OK. I po zradle se snazi jit, ale jako by tu tlamu mela ucpanou... pred chvili s hlavou jakoby skubala na strany a couvala, jako by chtela neco uvolnit... snad neni tak blba a nesprajcla si tam sutr :)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 10

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 10996x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1476-cichlidka-ramirezova--nemoc?od=337