Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kam na písek nebo štěrk v okolí Olomouce?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Kam na písek nebo štěrk v okolí Olomouce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 12:06 Zdena1985 Re: mamen1
Co tam mají vse za pisek nebo i nejake drte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 11:00 Muž mamen1 [5]
Pískovna Náklo-za ''hubičku''

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 13:15 Vachi
Zdravíčko.
Možná jen obnovím téma, ale mám otázečku. Kde v okolí Přerova sehnat černej nebo hnědej 1-2 mm písek? Plánuju vyměnit dno v mé #112 a podle kalkulačky na www.akvamalawi.com/… mi vyšlo že potřebuju cca 30 kilo písku.
Dalo by se to objednat z flexi obkladů, ale představa že mi pošták nese 30 kilo písku mě děsí :)

Dá se tedy třeba v nějekém hobby marketu takovej písek sehnat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 20:31 Divočák – Flexi apod...
Zdarec.Možná se po 5 letech něco změnilo :-) . Tak se zeptat kde v OL seženu flexi nebo něco podobného 1-2,2-4 ? A Popř kam chodíte na kořeny pokud to není tajný :-D . Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 23:18 kmara Re: Semtex
Tak to by bylo vynikající. Kilogram za 20 Kč a ještě kdyby mi to někdo předal :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 22:58 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kmara
ne, odemne je to za 20,-, přidám rostlinky, šneky piskořky.... třeba a poštovné je stejné ... navíc jsou možnosti i jiné, třeba od kolegy syn tam studuje, možná by to vzal.... apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 22:52 kmara Re: Semtex
Vždyť vy nejste od Olomouce a v případě poslání poštou to výjde stejně, jako bych si to objednal na flexiobkladech, ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 22:49 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kmara
Ke mě, pro flexi obklady - pošlu ti jej poštou----- nebo by ti to mohl předat někdo ze známích....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 22:12 kmara
Zdravím chtěl bych se zeptat, jestli někdo nevíte kam zajít poblíž Olomouce/Přerova na štěrk 1-2mm, nejlépe černé barvy.

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 15:22 Hostmir Re: Hostimir
Tak a písek je doma. Stačilo na Nákle deset minut strachu a rychlý nohy a je to :-D.. a de se propírat a propírat.. díky za tipy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 12:23 Hostmir Re: Johan
Dobře, nebudu lenivět a udělám si dnes vycházku na Poděbrady, díky za tip.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 12:02 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Hostmir
Prostě tam, kde je dobrý přístup k vodě. Musíte se projít.... :) 100 kg? já už si z tama odvezl takovejch 500... takže se tam něco najít dá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 11:28 Hostmir Re: Johan
Ten z Poděbrad nevypadá špatně. Kde ho tam ale nakopat cca sto kilo? Hlubočky také nejsou nejhorší nápad, kde tam ale konkrétně? Za chvíli totiž projezdím tolik peněz, že si budu moct koupit substrát určený přímo pro akvária.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 11:22 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Hostmir
Je tmavý a v zrnitosti páry mm se různé barvy ztratí.

Jinak jestli chcete co nejtmavší, tak hurá do podhůří Jeseníků, třeba Hlubočky, kde řeky protínají břidlicová údolí.

fotografie písku z Poděbrad: rybicky.net/nadrz/6362/31.jpg ; rybicky.net/nadrz/7223/10.jpg (je teda ještě tmavší - tady je dost nasvícený a ještě použitý blesk).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 11:21 Hostmir Re: Sid
V Presbetonu v bystrovanech jsem dnes byl. Zaparkoval jsem a chvíli jsem tam chodil, ale nějak jsem nepochytil, kam se jít zeptat :-D .. Co nabízejí? Co jsem tak viděl přes plot, tak pouze černé drtě o zrnitosti 4-8mm (používají je na cesty a chodníky jestli se nepletu-ostré a velké..nemám tušení o jaký materiál jde a tudíž jestli je vhodný do akva)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 11:15 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Hostmir
Zkusil jste Presbeton?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 11:06 Hostmir Re: Johan
Raději bych spíše tmavější a jednobarevný štěrk, jestli se nepletu, tak v Grygově a na Nákle mají spíše vícebarevné. Zkoušel jsem objet různé stavebniny a všechno možné už, ale nikde nic použitelného..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 10:50 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Hostmir
Co takhle zkusit kouknout do mapy? :)
Pískovna Krčmaň - Grygov (v okolí jsou ještě další aktivní pískovny)
jezero Poděbrady
pískovny v okolí Mohelnice a Moravičan

(všechny písky jsou ze stejného zdroje s vysokým obsahem tvrdých minerálů a když se budete nudit, můžete rýžovat i zlat....=))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 10:45 Hostmir – Kam na písek/štěrk v Olomouci?
Zdravím,
už nějakou dobu se snažím sehnat dno do svého nového 500l akvária. Nevíte kam v Olomouci a okolí na křemičitý písek, drť či něco vhodného na dno o zrnitosti cca 2-4mm nejlépe tmavší barvy? Jelikož je do 5OOl potřeba pořádná hromada, tak komerční dna u mě moc nepřipadají v úvahu.. Díky za rady :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 1360x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14607-kam-na-pisek-nebo-sterk-v-okoli-olomouce