Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 19:19 Žena Janica [5]
Ampulárii koupím co nejdříve a nasadím ancistrusy, moc děkuji za rady, jsem vám vděčná až budu mít více zkušeností. Ráda poradím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 15:42 Muž Johan [4945] - Rostliny
já bych jen počkal. na tom kořenu mají jen živnou půdu, až se to vyčerpá samo to ustoupí a šneci s rybkama se o to začas taky postaraj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 15:31 Muž DrSova [28] - Rostliny
Plisen x houba,hypermangan,savo,vyvarit v slane vode..... hodne moznosti. Me toho zbavili snecci a ancistrusove.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 09:11 Muž filipsi [1295] – Re: Janica
Odsaj to hadickou, a zkus nasadit ampularii a nechat byt. Kdyz to nepomuze, zkus podle ajky, jen bych mozna vymenil hypermangan za savo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 09:06 Žena Janica [5]
Mimochodem děkuji za radu ajko, možná to také zkusím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 19:57 ajka – Re: Janica
Také jsem ho koupila v Hornbachu,ze začátku hrozně barvil vodu(i po vyvaření se solí)a tento"sliz"se tam také udělal,vydrbala jsem ho rejžákem a vymáchala v hypermanganu,měla jsem ho v nádobě přes týden a už to dalo pokoj.Je krásný!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 19:38 Žena Janica [5] – Sliz na kořenu
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu. Mám nové aqva.Dala jsem tam kořen z obchodu, samozřejmě jsem ho vyvařila. udělal se mi na něm takový světle bílý sliz. Nevím jestli to zmizí samo až se zaběhne filtr. Nebo ho mám zlikvidovat. Prosím poraďte.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 10:55 Muž TomášB [12]
;-) Dik za rady ;-) pořádně jo osprchuju a přes noc ho nechám asi ve vaně koupat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 00:19 TommySMASH
co je složitýho to osprchovat pak to přeject kartačem cca 10min prace pak jít na balkon dát si cigárko ožďobat při tom to co se mi na nom nelíbí a pak to sprchovat horkou vodou dokud se nenapusti vana a nechat to tam přes noc??? pořád lepší než to vyvařovat a nebo potom dlouhavě smejvat savo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 23:59 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: TommySMASH
proč to dělat jednoduše, když to de složitě ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 23:55 TommySMASH
Já ho sprchoval vařicí vodou asi 10 min pak jsem ho tak trošku vydrbal kartáčem a dal jsem ho na balkon pekne se z neho kouřilo pak jsem ho dal zase do vany zase osprchoval dokavad se nenapustila vana a pak jsem ho tam nechal přes noc druhej den jsem ho dal do napůl napuštěného akva a moc nebarví jen mírně se voda zbarvila ale né moc a až akva napustím úplně - čekám na kytky tak myslím že to nebude poznat vůbec... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 13:47 Muž Roman [100] - Cichlidy
Nač vyvářet obludu???Stačí namočit do sava či hypermanganu přes noc ve vaně a druhý den řádně osprchovat a hurá do aqa. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 13:44 Žena bucliik [99]
no, ale mě teda barvil dost fest-takže mě málem pochcípaly všechny kytky kvůli světýlku, ale rybám se to velice líbilo, jak kořen tak barva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 13:38 Muž Johan [4945] - Rostliny
nikdy jsem žádnej nevyvářel a všechno bylo v pohodě. a když náhodou začne barvit, tak se to začas spraví. Krom toho, že bude na chvíli akvárko dohněda tak se nic nestane a myslím, že to rybky oceněj. a když náhodou chytne plísň, tak je za pár týdnů fuč..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 12:52 marsz
Docela velký kořen z hornbachu sem nechal jen dva dny ve studené vodě a šup s ním do akvárka. ;-) Při kvalitě, tedy zdraví, rybek z akvaristiky bych převařoval spíš je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 11:09 Muž TomášB [12]
Tak už se koupe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 10:52 Žena bucliik [99]
pak si vyzkoušej jestli nebarví-nech ho chvíli někde namočený. já ho vydrbala a nebarvil a po týdnu v akva byla voda hnusná. taky jsem měla tak velikej, s tím je kříž ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 10:48 Muž TomášB [12]
tak dobře nějak ho jdu vydrbat a do vařicí vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 10:44 Muž filipsi [1295] – Re: TomášB
Horka voda, vydrbat, savo. Pouzil si pred otazkou vyhledani odpovedi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 10:42 Muž TomášB [12]
Děda má takoví necky s kotlem když je zabíjačka smich smich Tak že by zatopil :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 10:41 Muž Ludek [39]
V automatce na vyvářku smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 10:39 Muž TomášB [12] – Jak vyvařit 70cm dlouhý kořen?
Jak ho mám vyvařit nebo stačí několik hodin koupat ve vařicí vodě a pak nechat ve stuhený?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 10:12 Frigo112
hmm, tak to mam stastie na korene, pretoze ja som novy co som kupil v piatok asi 10minut varil potom som ho namocil na 3hodiny a teraz je uz v akvarku a nic, vobec nefarby ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 09:12 Muž chicko [124]
tady je to kořen od kořene, záleží co "chytneš" za kousek-jinak nejlepší je vyvařit-pokud máš dostatečně velký hrnec :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 08:34 Žena Naďa [33]
Mám velký kořen, asi 43 cm, měsíc byl v kýbli ve vodě na balkóně, párkrát i celý zamrzl. Vodu v akvárku pak vůbec nebarvil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 08:27 Duny – Re: Andynka
no ja by som ho namacal aj viac a stale vymienal vodu ked sa zafarbi v kibli kde ho namacas a potom ho vyvarit kamos to robil presne takto a nic sa mu s tym nestalo vsetko bolo v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 08:22 Duny – Re: Andynka
no ja by som ho namacal aj viac a stale vymienal vodu ked sa zafarbi v kibli kde ho namacas a potom ho vyvarit kamos to robil presne takto a nic sa mu s tym nestalo vsetko bolo v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 07:46 Andynka – Barvení
Koupila jsem si dřevěný kmen a strašně moc pouští i přes to, že jsem ho 14 dní máchala ve vodě ... Nemáte někdo radu, jak se zbavit toho pouštění.Mám malé akvárko a ta voda se zbarví hrozně rychle.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2007 01:51 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Dobré jsou kořeny bahenních borovic (mj. obsahují antimykotické silice) ;-) . I když nechávám některé velké kořeny vykukovat nad hladinu, s plísní nebo jiným neřádem jsem problémy nikdy neměl. Na druhou stranu, u těch kupovaných člověk neví, jak dlouho a kde se válely... Mám trochu výhodu že k rašeliništi dojedu tak za třičtvrtě hodiny autobusem, takže je beru odtamtud. Čištění, potažmo dezinfekci vlastně nijak neřeším, prostě je vydrbu pod sprchou a už jdou do akvárka. Některé louh neuvolňují, jiné trochu ano, ale na to stačí párkrát vyměnit část vody a během krátké doby přestanou i ty a voda zůstává nadále čistá. Přitom moje akvárka vypadají jak náplavová oblast (docela velká změť dříví, inspirováno lesními tůněmi), k tomu přidávám ještě něco bukového listí (rybám se to ohromně líbí a s chutí se v tom rochní)... X-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2007 21:24 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: agent007
když já mám radši, aby si s tím akva poradilo samo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 21:11 agent007 – Savo
Tak jsem to udělal dle rad.Kořen jsem na 30 minut ponořil do lázně voda + savo. Pak lázeň v horké vodě další 90 minut. Kořen je vyšisovaný no prostě balada. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2007 15:32 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: johan
takže kdyby někoho zajímalo jak dopadnul ten kokos s plísní, kterej chytnul plíseň, tak po víc jak tejdnu bez jakéhokoliv přičinění, je kokos úplně bez plísně. v posledním dnu, mi ji asi sežrali šneci..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 18:51 Elí
Takže obyčejná slaná voda (samosebou na sporáku) by mohla pomoct? A když ne (jepouze o malé chomáčky plísně - ale nevypadá to hezky), neublížilo by to rybkám? Třeba ancistrusům, ti kořeny ožírají jak diví...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 16:50 Anuk
To určitě ne - savo rychle vyprchá, to bys to musel do akvárka hodit hned po namočení v savu. Já tím po krupici dezinfikovala všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 16:39 agent007 – Savo?
Následky už nepíšu samozřejmě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 16:38 agent007 – Savo?
V hodně příspěvcích se tady píše, že kořen lze vydezinfikovat v Savu. Ptám se: nehrozí nebezpečí v tom, že Savo ulpí někde ivnitř kořene, v mezerách, atd..., prostě se nevypláchne a tímto způsobem se dostane do akvária? no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 15:23 rolandmynar – Re: johan
smich Teďka už nic nezařizuji, ale kdybych to věděl, tak to asi udělám palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2007 15:19 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: rolandmynar
tak ber dřevo z řeky. tam ti ho nikdo nenaleje rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 15:15 rolandmynar – Re: johan
To máš určitě pravdu, ale já kdybych třeba kdysi nevyvařil kořen, tak jsem měl v akvu Primalex smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2007 15:11 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: rolandmynar
dužninu sem zbaštil.. a zaručuju že tam nic nezůstalo hop . jeden mám i u keříčkovců, ale tam sem si ničeho nevšim. tak sem zvědavej jak to s tím, co mám teď dopadne. snad se mi moc nerozpadne. ale jelikoš akrávko není sterilní prostředí a plísně mají fakt malý spóry, tak stejně nevidím důvod proč to vyvařovat. už jen to, že do akvária strčíš ruku, tam zanášíš takovej orgasnimů, že se to dá přirovnat noemově arše=)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 15:05 rolandmynar – Re: johan
Já kokos nemám, ale četl jsem o něm, že je třeba dát pozor při čištění skořápky, aby tam nezůstal ani náznak dužiny. Asi proto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2007 15:03 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: rolandmynar
do akvárek už roky cpu dřevo z řeky a nikdy sem tam žádnou plíseň neměl. nicméně teď sem do jednoho šoupnul skořápnu kokosu a hups, má plíseň.. tak pozoruju jak to dopadne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 14:55 rolandmynar – Re: johan
Škodlivé látky jsem měl na mysli ty, které pak jsou příčinou té plísně. Nemyslel jsem vyplaví, ale zničí se jejich zárodky. Nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2007 14:53 Muž Johan [4945] - Rostliny
Já tomu asi nerozumí, najdeš kořen, třeba v lese a dáš ho do trouby? Nebo je to kupovaný, nebo to je máčený. Přemýšlím a nenapá mě důvod proč by kořen po vypečení neměl barvit......když se dá do vody nebo se vaří, tak z něj látky které barví vodu vyplaví, ale pečením. hmm ahoj :)


Když to vaříš ve vodě, tak bod varu vody je 100 stupňů ne? V troubě uděláš 2x tolik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 14:43 rolandmynar – Re: johan
co tím myslíš dvakrát tolik ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 14:40 Muž chicko [124]
už sem tady někde psal, že se to má vyvařit ve slané vodě hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 14:37 johan
tak ale když to pečeš ve vodě, tak tam asi dvakrát tolik nemůže být ne? X-) a jaké myslíte, že se vyluhujou škodlivé látky?..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 14:11 Elí – znova plísen!!!
Ahojky, mám prosbičku: cca před 4 lety jsem zakládala akvárko a mj jsem si pořídila v akvapotřebách i kořen. Vydrbala jsem ho a vyvařila, jenže pak ani ne po týdnu mi přímo v akváriu začal plesnivět :-( (bílé štětičky-flíčky) vyndala jsem ho, do vody se naštěstí nic nedostalo. A tedka v sobotu jsem zakládala nové akvárko a stalo se mi to samý... můžete mi někdo poradit, jak z toho kořene udělat použitelný?? Dřeva v akváriu se tentokrát nehodlám vzdát. Děkuju moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 01:04 Muž zikyc [79] - Sumci
mám taky kořen DECOR WOOD, ale řek bych že je to trochu jiné dřevo než je na fotce a ten kořen šel hned ke dnu a vubec vodu nebarvil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 11:03 Muž JirkaJirka [10]
koupil jsem zrejme spatny koren, stale se droli :-( ted kdyz jsem cistil akva tak jsem ho vyndal a celej odrbal ale obavam se ze to stejne bude to same.
necha se s tim neco udelat?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55378x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553-koren?od=2495