Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 15:01 gisner – kořen
Tak já kupuji zásadně kořeny od firmy DecorWood u nás v prodejně, jsou to kořeny přímo do akva, různé velikosti,super cena ( ted jsem koupil 50 cm výška, 40 šířka,všelijak tvarovaný za 251kč :) ), stačí je vždy povařit tak tři hodky se solí a výměnou vody a pak už nebarví, výjimečně minimálně. potlesk hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 20:24 Žena Dinamit [68] – Re: Otta
Díky, hned v sobotu vezmu kolo a batoh a jedu tam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 10:29 Muž agent007 [47] – Driftwood
Souhlas mám Driftwooda bez problémů. Jednopřevaření jedna koupel v savu a vše je OK. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 10:14 Otta
To rašeliniště je když jedeš z Perninku do Abrtam na levé straně hned u silnice.Je lepší tam jít o výkendu,to tam nikdo neni.Dělat to na kšeft mě taky napadlo ale nejsou prostory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 22:37 Žena Dinamit [68] – Re: Otta
Který rašeliniště? Příští víkend jedu do Varů, že bych si taky jeden ulovila. Nejsou to náhodou ty na Božim Daru?
A jestli máš smysl pro obchod, tak poslechni Filipsiho. Má pravdu. Nebo ho poslechnu já :-) . A to možná hned...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 22:16 Muž filipsi [1295] – Re: Otta
No tak co to davas sem, sup, poridit poradnou nadrz na maceni a cisteni, pilku, dohodnout se z tim, co tezi, ze si koreny budes brat za 2 stovky tunu na topeni, a jsi milionar ;-)
(myslim to vazne, zisk by opravdu mohl byt zajimavy)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 22:13 Otta – kořeny z rašeliniště
Fotka k příspěvku Jsem z Ostrova u Varů,asi 15km od nás těžej rašelinu,všechny kořeny házej okolo místa těžby,když sleduju ty ceny v obchodech tak tam toho je za milion.Kořen jsem asi měsíc máčel,potom povařil se solí.Voda je po měsíci jen lehce nahnědlá.Takové hromady jsou tam okolo těžební plochy.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 18:53 RAP
Po třech letech pod vodou kořen stále mírně barví. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 11:12 Muž Mobbydick [4]
Moje ryby plavou v poloslivovici - mám v akva kořen ze švestky!!! A jak se jim to líbí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 23:29 Muž Yirka [9126] – Re: sokar
Holt není kořen jako kořen. Pokud ti to vyhovuje takje to v poho.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 21:56 sokar – Re: Yirka
Já je vařil v kotlu od zabíjačky celej den,pak měsíc máčel v solné lázni s pravidelnou výměnou vody,pak hypermanganová lázeň asi 14 dnů a pak 14 dnů v obyč vodě a nakonec týden nasucho.Výsledkem je nažloutlá voda.Ale zvykl jsem si.Rybám to prý prospívá. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 23:53 Muž Horác [3942] – Re: kolcun2
Trpělivost přináší nejen růže, ... ale i krásně nacucané kořeny :-D ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 22:51 kolcun2
nNašiel som si pekný koreň. Problem mam že mi stale plava na hladine. Co s nim? DíK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 22:31 sokar
Zdravim.Už sem kdesi v diskuzi o kořenech psal i postup.Jenže momentálně zase barví vodu i po té složité procedůře.No a co?Buď to časem zmizí nebo to bude nažloutlý.Rybám to prý nevadí.Moje černá arowana byla v akvárku bez kořene a byla úplně jako stříbrná arowana,ale po vložení kořene mi dost ztmavla,takže jen ať barví vodu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 20:34 Muž Horác [3942] – Re: ghostik
Aktivní uhlí nepodceňovat! :o) ... Kávová lžička AU má povrch velikosti fotbalového hřiště!
více viz např. zde horacovoakvarium.cz/… X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 20:20 Muž Yirka [9126] – Re: TomášB
Jestli se ti ještě bude chtít vyndávat tak při sprchování zkus vedle maximálně horké vody použít i sůl a trochu octa. Nech to v tom pořádně vylouhovat a pak máčet 12-24 hod ve studené vodě. (Mně se to vždy osvědčilo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 20:15 Muž TomášB [12]
no já mám v 112l 70cm dlouhý kořen, a pořád parchant barví,horší je že tak velkej nemůžu vyvařit a jen sem ho koupal a sprchoval teplou i studenou vodou no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 16:04 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: ghostik
By ses divil. Jako bejvalej chemik muzu povtrdit, ze hnedej hnuj + aktivni uhli ti po odfiltrovani (granule samozrejme filtrovat nemusis) da absolutne cirej roztok. Kdyz to odstrani leciva, proc by to neodstranilo cajicek ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 15:37 Muž ghostik [81] – Re: Povalec
Nejsem si jisty jestli uhli dokaze po korenu obarvenou vodu odbarvit !! Pokud ano tak urcite ne par granulek ale odhaduji to tak na jeden uhlak :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 14:51 Muž Povalec [7] - Cichlidy
Co zkusit hodit granule aktivniho uhli do filtru (teda pokud to neni "otevrena" kostka molitanu? To by mohlo pomoct.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 14:13 Muž DonJuanKarlos [30]
Já mám kořeny z vodních nádrží a nebarví (bohužel :-) ) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 14:04 dado – Re: Snofrev
díky,aka to je stranka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 14:00 Muž Snofrev [54] – Re: dado
už jsem an ně koukal, ale jelikož na netu maj stejný a ještě mnohem víc, tak jsem si objednal ty z netu
navíc vám doporučuji srovnat ceny z baumaxu s internetem, na internetu to samé sežene minimálně o třetinu levněji palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 13:34 dado
Chcel by som sa spytat,kupovali ste niekto korene v baumaxe?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 15:54 Micky – Plesnivý kořen - co s tím?
Ahoj, mám ve svém akvárku nový akvarijní kořen a odspodu mi začal trošku plesnivět, plíseň jsem sice odělala a pořádně umyla, ale nejsem si jistá, jestli pouhé umytí stačí a jestli se plíseň znovu neobjeví. Mám kořěn vyměnit za jiný nebo se zachovat jinak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 07:51 Muž achyles73 [12] - Živorodky
Co já bych za to dal kdyby mi kořeny barvily vodu !!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 22:53 Žena zora [0] – Re: sokar
Taky sem je koupila v hornbachu :-| No ono záleží asi na tom kdo na jaké koreny narazí... a hlavne odkud puvodne pochádzí ;-) Já se už nebudu s nimi dál trápit a dám je už do akva... Dekuji všem za rady ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 21:41 Petr1
Já nikdy nic nepřevařoval, v akva mám kořeny dva (dost velké) a voda je normální. Byly to takové ty těžké jako kámen, s visačkou ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 21:09 Muž MiHl [55] - Cichlidy
Nějak nechápu v čem je problém? Ty látky z kořene, které barví vodu, jsou pro ryby velice prospěšné. Spousta akvaristů, obzvláště ti, kteří chtějí rybám přilepšit nebo jen odchovávají citlivější ryby, lijí stále do akvária drahé kupované výluhy. Nejlepší je voda, která je skutečně rezavá jako slabý čaj. Jde jen o to si zvyknout a nepodléhat fikci, že průzračně čistí voda=to nejlepší pro ryby. Osobně bych kořeny do akvária dal, časem barvit přestanou. Do té doby ale není nutné z toho dělat problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 20:58 Muž Yirka [9126] – Re: sokar
Já jsem vařil ty Driftwood 3x po hodině s výměnou vody. Pak 48 hodin ve vodě a vždy bez problému.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 20:55 sokar
Já jsem vařil kořeny v kotlu od zabíjačky celej den a průběžně sem měnil vodu a dosypával sůl.
Pak jsem je máčel týden v hypermanganu a ještě teď je mám v sudu s čistou vodou.Průběžně odebírám vzorky vody a je zatim čistá.Když jsem je dal do akva bez předchozího procesu tak to bylo taky rezavý.

Koupil sem je v hornbachu.Prý zaručeně nebarví tone rozzureny Kecy kecy kecy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 16:50 Muž Yirka [9126] – Re: zora
Jak dlouho jsi převařovala? Měnila jsi vodu? Přidával jsem i trochu octu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 15:11 Žena zora [0] – Re: Dahak
Mam jen 54l akva ;-) a koreny asi 15 a 25 cm dlouhe ne moc siroke. Skusim dat zatim ten vetsi a uvidim... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 15:05 R Muž Mrakoplash [1776]
hmm a me ten mrzak nebarvil :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 15:03 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: zora
No samozrejme zalezi na velikosti akvarka a korenu :).To z nicku zora nezjistim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 14:57 Žena zora [0] – Re: Dahak
No neprirozene nezdravou kristalove pruzracnou vodu mit taky nemusím, ;-) ale to moje akva vypadalo po 3 dnech úplne "rezave" proste toho barviva pouseli ty koreny moc :-O
skusím je teda znovu dat do akva a uvidím, mozna to uz nebude tak hrozný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 14:46 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: isamik
Taky nechapu tu touhu mit doma neprirozene nezdravou kristalove pruzracnou vodu :).Me bohudik koreny porad vodu barvi takze to nevypada jak bazen s chlorovanou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 14:41 Žena zora [0] – Re: Lorsson
Mas pravdu koreny su dvoubarevne :-) tak teda budu cekat a cekat snad se to vyplatí ;-) Dakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 14:38 Lorsson – Re: zora
Mel jsem podobnou zkusenost a po par dnech sly z akva. Byly to ty dvoubarevne Mopani. Pak jsem zjistil ze koreny z akvaristiky, ktere nebarvi, jsou Driftwood. Byly i levnejsi nez Mopani. Budes se muset obrnit trpelivosti a cekat a cekat, on jednou prestane barvit ale muze to nejakou dobu trvat. Ma to vliv jen na barvu vody, pro rybicky to na zavadu neni, naopak je to pro ne dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 14:25 Muž isamik [180] – Re: zora
To jsou koreny z akvaristiky, oni jednou treba jednou prestanou barvit.

Jinak co ja bych za to dal :-), misto toho tam davam akvahum. . .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 13:57 Žena zora [0] – koreny porad barví vodu...
Prosim o radu, pred vice nez mesicem sem si koupila dva koreny do nove zalozeneho akva, ale porad je do akva nemuzu umistnit protoze neustale barví vodu rozzureny uz sem skusila snad vsechny rady z fora... nekolikrat sem koreny prevarila v slane vode nechala uz mesic macet ve vode mimo akvaria dokonce sem skusila i nocni lazen ve vode se savem a nic nezabira :-( :-( :-(
vodu jim menim kazdy den... je jeste neco co bych mohla skusi? Nechci je davat do akva kym este barví. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 21:05 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Docela se vyplatí kořeny z rašeliniště ano. Já to sice mám na nejbližší tak asi hodinu cesty autobusem a k tomu potom nějakou dobu pěšky, ani v nejmenším ale nelituji vynaloženého času. Jednak si kořenů, nebo dokonce i pařezů (!) dotáhneme běžně domů cca tak za deset tisíc peněz českých (porovnáno s cenami ve zverimexech) už po slabé půlhodince sběru z hald (standardně ve dvou krosnách, hromadě igelitek a něčeho ještě v ruce, k nemalé radosti řidičově :-D ), jednak si tam může člověk DOOPRAVDY vybrat. A tohle dřevo vydrží fakt dlouho. Některé kořeny bahenních borovic (viz. "Pokojový rybníček", neberte to jako reklamu) mám v akvárkách už patnáct nebo více let, a ačkoli se postupem času "zmenšují", není s nimi žádný problém. Přestože se nijak zvlášť netlakuju s jejich úpravou. Prostě je jen vysprchuji, důkladně vydrbu rejžákem a nastěhuju do akvárka (a samozřejmě zatížím ty co plavou šutrem). Většina z nich ani výrazně nezbarvuje vodu, ty ostatní toho (až na velmi vzácné vyjímky) taky brzo nechají ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 17:11 kark1 – Re: fantasta
Záleží čemu říkáš na furt,já je měním každý 3 roky.Jsou sice tvrdé,ale rozpadají se...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 21:16 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby – Kořen z řeky
No vídíte to by mě nenapadlo ještě že sem narazil na tuto chytrou otázku tak zítra vezbe pejska a pudem na procházku k řece dnes sem byl v leze se mrknout našel sem 2 parádní kořeny ale velký tak do akva 100L a více já mám 55x30x30 a je to malé takže 100l a více tak to dám někam k jezírku a zasadím k tomu mech nebo něco
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 16:49 Žena ŠDK [3]
Mám kořen z akvaristiky (opravdu malej ale jen za 20,- :) )... samozřejmě že plaval ikdyž jsem ho namočila, mám ho připevněný. Ale mam dojem že trochu barví vodu. Z toho co jsem se dočetla jsem usoudila že je to na závadu spíš vzhledu než vodě a kamarád říkal že způsobuje větší kyselost a proto mi na začátku uhynuli malí zavlečení šnečci ale rybám to prý bude vyhovovat (tedy neonkám). Uvidím, jedu je zrovna dnes koupit... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 14:47 Zdenox – Re: Yirka
báječný díky
potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 20:19 Petr007
jo stačí jen provařit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 19:33 Muž Yirka [9126] – Re: Zdenox
Tak jako ostatní kolegové doporučuji povařit a potom ještě nechat nejméně 12hod ve vodě. Jednak uvidíš zda nebarví vodu a dále pak nasákne vodou a nebude se snažit plavat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 18:34 Muž Tonys [16] – Re: hujik
Já si dal pře dvouma lety do akvárka čerstvě uřízlou vtev z vyšně...,ale tu jsem oloupal od kůry. Nechal vysušit ve vysoké teplotě a nakonec uvařil ve solné vodě. Větev e nerozpadala byla uplěn super. Jen jsem jí asi před měsícem kvůli otmu že byla obalená sinicovou řasou vyndala adl do sava :( to byla blbost jelikož uplně zbělala, takže je teĎ ošklivá a do akvárka jí nedávám. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 18:28 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Zdenox
Sice nevím co to je ten kořen zač, ale asi přírodní bude, ne? Já bych se nebál a dal bych ho tam, vyndat ho můžete vždycky ;-) !

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55381x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553-koren?od=2391