Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak udělat černé pozadí

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Jak udělat černé pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2021 23:24 kolemjdoucí – Lesklá vs. matná tapeta
Ještě bych měl dotaz prosím. Liší se lesklá a matná černá tapeta i z "lepící" strany? Nebo se lesk a mat rozlišuje jen z vrchní strany?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2021 12:18 BJ Re: kolemjdoucí
Osobně si myslím, že když by se malá bublinka opatrně seřízla žiletkou a přelepila kouskem nové folie, tak by to nemuselo být vidět. Tedy myslím tím, že to pak bude alespoň černé a nebude tam svítit vzduchová bublina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2021 06:47 Muž Káca [62] Re: kolemjdoucí
Jestli je to jen 10 cm nad dnem a nechceš čekat na zarostení kytkama, udělej terénní vlnu (lehký scape) a je to... Moc bych se tím netrápil ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2021 23:33 kolemjdoucí Re: Buldr, Yirka, PetrO, Lojza007
Asi máte pravdu. Je to cca 10 cm nade dnem, tak to překryjí rostliny. Teď mám akva prázdné, tak to trochu bije do očí. Jen jsem si říkal, že kdybyste někdo měl nějaký trik, tak to opravím než akvárium vrátím zpět na místo. Přelepovat celou plochu se mi fakt nechce. Ve finále by to mohlo být horší než lepší.
Díky a ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2021 20:39 Muž Lojza007 [1204] Re: kolemjdoucí
My jsme nedostatky vůbec neřešili, bylo jich tam hned několik, ale věděl jsem, že zadní strana zaroste a nebude vidět vůbec nic. A tak se i stalo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2021 19:23 Muž PetrO [752] Re: kolemjdoucí
Nevím, jak moc to je poškozené, ale než se trápit s tapetou, nešlo by to jen zabarvit černým fixem (tedy jestli je to jen málo).
Ono to opravdu zaroste, tedy jestli plánuješ rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2021 18:38 Muž Yirka [9126] Re: kolemjdoucí
Nebylo by lepší dát před trhlinu nějakou dekoraci či zasadit rostlinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2021 16:29 kolemjdoucí – Oprava černé samolepící folie
Zdravím všechny akvaristy a akvaristky. Zajímalo by mě, zda už jste někdo nezkoušel opravit černou samolepící folii.
Přesněji řečeno jde o to, že jsem na zadní straně akvária měl bublinu, kterou se mi nepodařilo vytlačit. A jak jsem zkoušel propíchnutí, tak jsem nakonec folii trochu natrhl a je to prostě vidět. Napadlo mě, jestli by nešel kousek cca 2x2cm vyříznout a přelepit novým kouskem folie. Přeci jen se mi nechce kvůli jedné drobné vadě strhávat celou, skoro více než 1m dlouhou folii. Klidně bych koupil celou novou, o to nejde, ale nedovedu si představit tu práci s odstraněním folie a umytím skla od lepidla...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 18:43 Muž RadekH1 [129] Re: Yirka
už mám koupenou černou folii, ale dneska mě to napadlo v práci s tím sklem. Máme tam spousta zbytků. lesklý, matný, hodně tmavou šedou. Zkusím teda nalepit folii a když tam budou bublinky, ztrhnu ji a dám tam to sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 18:40 Muž Yirka [9126] Re: RadekH1
Klidně bych to jenom přiložil. Určitě by to šlo zafixovat i nějakou páskou aby to nebylo vidět. Jakmile nádrž zaroste, leccos se v tom tmavém pozadí ztratí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 18:38 Muž RadekH1 [129] Re: Yirka
Jasně, z venku to může být taky. to je celkem jedno. Jen mě zajímá jestli má někdo nějakou zkušenost. Jsou i různé barvy a odstíny. Jedině co nevím, jak to z venku připevnit. Přilepit by to asi nešlo. bylo by to vidět. a jen to tam položit. to by asi šlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 18:33 Muž Yirka [9126] Re: RadekH1
A proč ne zvenku? Připadlo by mi to snazší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 18:05 Muž RadekH1 [129]
Ahoj, napadlo mě, dát za akvárium černé sklo (lacobel) místo lepení folie.
Přemýšlel jsem ho vložit dovnitř a v rozích to objet černým silikonem, aby tam nezatekla voda, ale nevím jak by se to mohlo chovat. Máte někdo zkušenost ze sklem jako tapetou? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.12.2012 21:01 Žena baletka [624]
Taky všeobecně hlasuji pro černou tapetu. Nedávno jsem odstraňovala nátěr ve třech vrstvách z akva z druhé ruky z plochy 150x65cm. Přes všechny vymoženosti a odstraňovače starých nátěrů to byl opruz. Neříkám, že to nejde, jen že je to opruz, na pár hodin práce, smradu je z toho a při sebemenším zaváhání to docela naleptává všechno kolem. Ale určitě jsou i šikovnější koumáci, kterým chemikálie nevadí. Já bych přeci jen volila černou tapetu. Aplikace snadná, i při té velké ploše jako mám já (i když ve dvou se to opravdu lépe táhne a o samotě si člověk trochu zanadává), s jarovou vodou úplně srandovní. Odstranit to pak jde během několika minut, je to levné... samá pozitiva ;-) Jo a jestli matná nebo lesklá, to je dost fuk, protože dovnitř akva směřuje lepící plocha, která je u všechn stejná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 13:21 Muž stafflik [119] - RostlinyRe: Martinero
No já nic lepit nebudu, psal sem jak to mám udělany a měnit nechci. To bylo jenom jako inspirace když někdo bude shánět info co se dá použít ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 13:11 Muž Martinero [41] - AmerikaRe: stafflik
Podívej se mi do prezentace. Tam je jednoduchý a efektivní návod jak na to. Samolepící tapeta, odmaštěné čisté zadní sko. Tapetu nalepíš na sklo MOKROU CESTOU tj. Sklo bude rovnoměrně mokré (použij co nejměkčí vodu) a aby ti na něm tapeta jakoby klouzala. Od středu potom co nejdůkladněji vytlačíš vodu a vzduchové bubliny směrem ke kraji něčím opravdu rovným neostrým a pevným. Já používal kovové pravítko. Pozor ať tapetu nezdeformuješ nebo neprotrhneš práce by přišla v niveč. Malinké bublinky které ti mohou vzniknout můžeš později propíchnout špendlíkem a tapetu přitlačit. Ale já neměl bublinku ani jednu. Šlo to fakt dobře. Pár dní na to to bude vypadat hrozně, protože bude vidět lepidlo z tapety. Ale to se postupně vytratí, a výsledný efekt bude vypadat jako originální černé sklo.
Ať ti to dobře dopadne. Doporučuji dělat ve dvou. Já to dělal sám a docela jsem si u toho zanadával. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 07:54 Muž stafflik [119] - Rostliny
Nechal jsem si uřezat černý sololak (prostě sololit, to co je ve skříních) na míru akva a normálně to za akvárko postavil. Taky to nevypadá nejhůř a kdykoli to jde odtranit bez následků..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2012 19:25 Muž mori79 [6]
dat do rozprasovaca 3kvapku puru nastriekat na sklo celu foliu odlepit od toho papiera a peken polozit na sklo a povytlacat bubliny a je to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2012 08:19 Muž Yirka [9126] Re: LiborSprysl
Je opravdu potřeba to zkusit vlastními silami. Barev a odstraňovačů mraky. Práce s nimi a výsledek ne vždy jistý, a hlavně, více než dost pracný. Existují neporovnatelně snazží a flexibilnější možností očernění i odčernění zadních stěn. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   08.05.2012 07:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: Yirka
Při dnešních barvách a jejich odstraňovaších? coze Jiří,již jsem přiznal, že manuálně mi to moc nejde, ale rád se dívám na šikovné lidi... smich Ta tvoje teorie určitě platila před dvaceti lety...dnešní vymoženosti ji již popírají... smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2012 19:02 Muž Yirka [9126] Re: pavlispaja
To sice může být, ale nátěr má rozhodně více nevýhod než výhod. Hlavně je to skoro nevratné řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 18:11 pavlispaja
já jsem natřel černou barvou z venku a super matný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 14:42 Muž petr68 [27] - Rostliny
Já jsem koupil ůplně obyčejnou černou tapetu-lesklou kterou jsem přilepil černou samolepící páskou-bylo to teda o nervy, dělal jsem to na dvakrát a nakonec mi to musel udělat taťka ale výsledek byl dokonalý žádné bubliny, chce to pevné nervy. X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 09:11 Muž NASREDDIN [1383] Re: dair
Lepicí strana lesklá bude, ovšem pozadí lesklé být nemusí a to je hlavní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.03.2012 05:04 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Nympheas
Nesouhlas. Já mám samolepící tapetu několik let a žádnou snahu odlepit se nepozoruji. Naopak doporučuju z důvodu rychlé a jednoduché instalace.
A může se stát, že ti časem barva pozadí přestane vyhovovat. Tak věř, že sundat tapetu je snažší nežli barvu ve třech vrstvách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 23:19 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Jarik
Já to mám natřené barvou ve třech nátěrech.tapeta se odlepuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 22:18 Muž dair [29] - AsieRe: Jarik
Ahoj. Leskla nebo matna je jedno. Jestli bude nalepovaci tak ta lepici strana bude vzdy leskla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 19:28 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
ja jsem si vzal čtvrtky a slepil je a potom sem je černou fixou postupne vymalovaval :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.03.2012 19:23 Muž dblazek [16] - Cichlidy
Já tam mám normálně sáčky do koše vzal jsem si karton změřil si akvarium podle toho nařezal ten karton a vložil jsem ho do sáčku na odpadky potá jsem to pečlivě zalepil oblepil a jeto vypadá to pěkně a ani není poznat že je to pytel do koše

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2011 20:30 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Kajka99
souhlasím, ale z mé zkušenosti, matná se lépe vyhlazuje do stavu bez bublin
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.02.2011 20:24 Žena Kajka99 [229] Re: Jarik
řekla bych že je to úplně jedno, protože tam stejně budeš mít tak jako tak odraz světla od té skleněné stěny, a i když si tu tapetu koupíš matnou, na té lepící straně je lesklá X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 19:45 Muž Konhi [1] Re: Jarik
Já bych ti teda doporučil matnou ;-)

Lesklá se mě zdá moc "umělá"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 18:14 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírekRe: romant
No prve ze se rostlinam vubec nedari takze jich tam moc nebude.Ja bych tam dal lesklej protoze se me zda vic cernej ale aby se na nem vsechno neodrazelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 18:05 R Muž romant [27987] Re: Jarik
Pokud plánuješ i hodně rostlin, tak to zaroste a bude to stejně jedno. Dej tam to co se líbí Tobě. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 18:00 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Ahoj,přemyslim ze bych si dal na akvarko černou tepetu tak bych se chtel zeptat jestli matnou nebo leskou? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2010 16:54 Jindrik
mě nedávno prasklo akva kde jsem měl 3D pozadí natřené balakrylem tak jsem udělal na rychlo jedno, aby mi nepochcípali rybičky a to jsem vyřešil tak že jsem za něj dal matnej černej pytel na odpadky... je to docela dobrý, akorát když je to špatně nasvícený jsou vidět trochu odrazy ve skle, je to zatím jen přechodný stav :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2010 14:33 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Vašek
Nelekněte se, že po nalepení bude folie šedá - to se po pár dnech "spraví" a folie zčerná. :-)
S tím Jarem to nepřehánějte - stačí pár kapek do 1 litru vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2010 13:58 Muž Vašek [56]
Právě jsem se vrátil z nákupu. Samolepící černá folie s UV ochranou v rozměru 60x45cm stála 45,-
napepím ji na zadní stěnu a bude klid. Před lepením doporučujizadní stěnu pořádně nastříkat jarovou vodou. Lepí se tak folie na autoskla, dá se s ní hýbat a po vytlačení vody třeba kartičkou od pojišťovny se perfektně přilepí bez jediné vzduchové bublinky, nebo faldíku. Jdu na to!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2010 11:27 Muž BAKrv [2] Re: Verča.d
Já jsem koupil černou samolepící tapetu a je to bez problému stála mě cca 50 kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2010 09:05 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kikuška
...je to lepší než to přilepit normálně jako tapetu, pak kdyby se ti to třeba nepovedlo, nešlo by to už odlepit...
Pozadí z černé samolepící tapety zásadně lepím normálně jako tapetu, (na hladkou plochu jako je sklo "to jde samo" :)), a odlepit taková tapety jde poměrně dobře i po letech. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2010 08:56 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: Verča.D
Zkus třeba samolepící tapetu (dá se zakoupit v Bauhausu,Obi..apod) změř akvárko jak je široké a nech si tapetu udělat na míru, potom si vem takovou tu modrou gumu a tím to přilep (je to lepší než to přilepit normálně jako tapetu, pak kdyby se ti to třeba nepovedlo, nešlo by to už odlepit) zkus se zeptat, v BAUHAUSU, můžeš si vybrat i se vzorem nebo i jinou barvu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2010 23:33 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: Verča.d
co jen proste natrit zadni sklo z venku nejakou hooodne hustou a cernou barvou ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 23:32 Muž cc355 [1] Re: Verča.d
Ahoj, kdyby nechtěli, tak nenapíšou... Ta samolepka bude asi nejlepší. Já tam dával obyčejné pozadí zvenku a celé jsme to poolejoval. Pak to líp chytlo ( nemám to ani celé oblepené izolepou, jen zvrchu to mám přichycené na pár místech, abych to neodtrhl, když sundávám kryt) a ty bublinky tam stejně zůstaly, ať jsem se snažil, jak jsem chtěl. Ale nevím jak to, oni se časem vypařily a teď je to v pohodě. Nejlíp ale stejně vypadá ten upravený polystyren..:-) ahoj a hodně zdaru ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2010 22:16 Muž Rexistens [16] Re: Verča.d
natrit cernou barvou zadni stenu akvaria...nejaky rodic urco pomuze;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 22:10 Žena Verča.D [3] Re: Hannibalus
Dá se ta samolepící tapeta koupit běžně ? V našem zapadákově se toho moc nesežene :-D a hlavně nemám prostor na cestování do cizích měst :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 22:06 Muž Hannibalus [13] Re: Verča.D
Nejlepší je na to samolepící tapeta, natřený papír nikdy nepřilepíš tak, aby jsi vytlačila vzduch takže to moc hezky vypadat nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 22:05 Muž roper [10] - CichlidyRe: Verča.d
kup v papíráku černou lepící tapetu, čí fólii palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 22:01 Žena Verča.D [3] – Jak udělat černé pozadí ?
Zdravím všechny,
chystám se v týdnu udělat jednobarevný pozadí
po akva - černý. Kartón si obstarám, to není
problém. Rodiče vlastní 2 obchody, takže ve skladu
se vždycky něco najde :) ale chtěla bych se zeptat
jakým materiálem to mám 'začernit' ? Temperou,
vodovkama, mám si koupit černou tapetu ? Bála
jsem se, aby to třeba nějak nepouštělo. Nějak
nevím a nějaká rada by se hodila :) Předem díky za
rady ! ahoj

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 3407x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14385-jak-udelat-cerne-pozadi-