Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Polystyrenové pozadí

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Polystyrenové pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 12:24 Muž honzaprouza77 [18] Re: deCORF.OBRAEN
aha:) a to se dá dělat akvapozadí z dřevovláknite desky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 12:21 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: honzaprouza77
ja som mal na mysli dosky z MDF a podobne materialy..nie akva pozadia..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 11:45 Muž honzaprouza77 [18] Re: deCORF.OBRAEN
ok dík to je super, protože tátu vyšlo pozadí do 500l akva na 3k, tolik stálo to akvárko, to mi přijde dost blbí :/
tak mě napadá, jestli jsme si dobře rozuměli, že myslím desky akvapozadí a né obyčejný polystyren. Myslíš akvapozdí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 11:41 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: honzaprouza77
doska o rozmere 30 x 30 cm stojí pár korún..dokonca v tých predajniach majú také kúsky na predaj ako zbytky z odpadu..a dokonca za cenu cca 10 korun.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 11:34 Muž honzaprouza77 [18] Re: deCORF.OBRAEN
dík za tipy, nevíte kolik by stáli 2x deska o 30x30 cm? j se zapoměl v hornbachu kouknout, a to je jediný obchod, kde jsem to viděl.
Jo a jinak, jaký rotliny mají rádi proud? mě už dvě rortliny vždy v malim proudu začali chřadnout a opadávali jim listy, protože se ohejbali a lámali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 21:46 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Filip980
filter zakryje rastlinami a má to vyriešené ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 21:44 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Tak to je pěkně vyřešeno, to bych možná zkusil já. Ale honza psal, že by chtěl zakrýt filtr a tímhle ho teda nezakryje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 21:38 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: honzaprouza77
skor by som skúsil v takom akvarku rybicky.net/clanky/304-extralevne-a-efektni-pseudo-3d-pozadi-za-akvarium-za-30-minut-a-60kc-ano
ušetríš litre a vyzerá to fajnovo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 20:55 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: honzaprouza77
Tak to už bych asi pořídil to deskové pozadí, ušetříš pár litrů v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 15:59 Muž honzaprouza77 [18] Re: Filip980
je, ale to pozadí by mělo být podovné jako to deskové pozadí, nanejvíš 2-3cm tlusté, jen u toho krytu filtru by to bylo plastické. Mělo to být jako placatá skála jen malé prohlubně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 15:49 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: honzaprouza77
Není to škoda ztratit litry v takový nádrži?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 15:42 Muž honzaprouza77 [18]
chtěl bych si byrobit z polystirenu pozadí o 60x30 cm, ale chtěl bych mít nalevo z předního pohledu na akva mít schovanej filtr v "kořeni" Jak udělat, aby tam dobře proudila voda? A jak se to má do akva umístit? stačí vypustit a odhrnout štěrk? nalepit zaschnout a napustit? neb musí jít i celé dno pryč? Protože na dně mám dost drahý substrát od JBL a nechci to míchat se štěrkem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 18:31 Žena Danila [4489] - SumciRe: ampik
Silikon se neředí, já to většinou patlám prsty v gumových rukavicích - trošku pakárna,ale asi nejlepší způsob. Následně na to nasypu jemný písek, antuku, kokosovou drť (dle libosti) zatlačím a hotovo.Ať se daří. dan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 16:58 Muž ampik [2] - Rostliny
hele cim se da ten silikon zredit? vzdyd je hustej, tak ho nejspis po tom pozadi nerozetru nebo snad jo? a čím? stetcem?
chci udelat starou metodu, vzal se 15cm polystyren, trafackou opracoval a natrel lepidlem. to se zasypalo sterkem, ale nesmelo to do akva. tak mi bylo receno ze misto lepisla silikon...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 23:28 Muž HWS [1] Re: Kuca
jj. - holt si počkám, až to pěkně zaroste...snad hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 23:19 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: katterinecka
Aha,tak to jsem nečetl.
V tomto případě je pozadí zbytečný žrout drahocenného místa X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 22:33 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kuca
ono se dá říct že jakékoli pozadí je zbytečné (zvlášť když se tu mluvilo o rostlinkách)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 22:31 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: katterinecka
X-) Kupované pozadí je naprostá zbytečnost.
Když je akvarista trochu zručný,tak si vyrobí krásné pozadí za zlomek ceny.
Co se týče instalace nádrže,tak vypuštění bude nezbytné.
Chce to vypustit,vypláchnou,odmastit stěny na kterých bude pozadí přilepené,vysušit a až potom se může pozadí nalepit.Rozhodně bych silikonem nešetřil.Před zaschnutím silikonu se zasypou okraje pozadí pískem,aby se zakyls silikon a po zaschnutí se přetřou Balakrylem uni mat ve stejném odstínu jako je pozadí.Pak už stačí počkat cca 48h a může se začít se znovuzaložením nádrže.
HWS:To budeš mít do té 450ky??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 22:23 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: HWS
achjo, když to napustíš tak na něj bude zase působit velká síla a když ho dostatečně něpřipevníš, tak se může stát to co psal pavelbartek.
Tak máš několik možností
a)zmenšit objemovou hmotnost pozadí (jiný materiál)
b)zvýšit únosnost spojů (které nemusí bý dostatečné právě proto že není akvárko celé vypuštěné a nejde tudíš pořádně přilepit)
c)zvýšit hmotnost (zatížení kameny, přidělání kamenů do pozadí...)
d)zmenším objem pozadí (tenčí)
e)nalít do akvárka něco lehčího než polystyren ale to asi neklapne
...
Co takhle kupovaná pozadí? vyrábí se mnohdy z plastu a ten tolik neplave, očistíš místo na trochu silikonu napustíš zbytek vody druhej den a máš klid, jestli opravdu musíš mít pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 22:05 Muž HWS [1] Re: katterinecka
A to zas jako proč ? ne ...sem z tebe celej ...co jsem zas napsal nesrozumitelné? coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 22:01 Muž HWS [1] Re: katterinecka
Jj. rostlinky ano potlesk snasd se jim bude u mne dařit a pak skovaj i tu tapetu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 22:01 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: HWS
to bys to ale nemohl nikdy napustit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 21:58 Muž HWS [1] Re: katterinecka
Sem si to po sobě přečet ještě jednou a ...mělo to bejt...bez "úpného" vypouštění "A bez všeho, co už v akva je".To by s tím starej Archim už problém mít neměl :-) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 21:58 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: HWS
co tak černou tapetu? Živý kytky jsou nejlepším pozadím a dokážou schovat i veškerou techniku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 21:54 Muž HWS [1] Re: pavelbartek
Tý jo coze
Tak to si teda asi nechám zatím zajít chuť.Akva mám tejden napuštěný a osázený a teď to dávat zase pryč. tak to ne. Dal jsem tam tapetu, která vypadala velice dobře, ale bohužel, nějak začíná měnit barvy :-O , tak jsem začal uvažovat...že jako v klídku něco vyrobím a pak to dam šupnu. Třeba za měsíc, za dva.... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 21:21 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: HWS
Nedávno v jedné diskusi psal jeden kolega jak mu jedna polovina (1metr na 50cm,šíře asi 5cm)vloženého polystyrénu(dělal dvoumetrové ze dvou dílů) vyklouzla a přerazila vzpěry(sklo 1cm!),div mu to zuby nevyrazilo :-D Vyděl bych to jako velmi rizikovou hovadinu.Už tak pokud instaluji takové pozadí tak dbám aby bylo dokonale oblepeno aby se za něj nedostala voda a to v napuštěné nádrži není možné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 19:53 Fugee Re: HWS
Navíc, silikon jen tak neuschne, když bude celou dobu pod vodou. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 19:48 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: HWS
tak se zamysli nad Archimedovým zákonem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 19:19 Muž HWS [1]
zdar... máte někdo zkušenosti s upevněním polystyr,pozadí do již zajetého akvárka. Bez vypouštění všeho, co v akva je... :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 11:11 Muž JendaVana [22] - CichlidyRe: Krkovička
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 10:59 Muž Krkovička [0] – Vnější 3D pozadí - polistyren
Ahoj,
mám 150 L aqua a v tuto chvíli řeším jaké budu mít pozadí.Původně jsem chtěl vyrábět 3D ale po výpočtu úbytku vody, který je strašný jsem toto řešení musel zavrhnout. V tuto chvíli jsem byl již pevně royhodnut pro "Horácův" čený nátěr když jsem se doslechl o možnosti vnějšího 3D pozadí z polistyrenu (lepeno z venku).Údajně se dá dosáhnout příjemného vzhledu, který působí jako opravdové 3D. Nemáte někdo fotku této implementace?
popř. bych rád požádal o radu a to jak nejlépe přichytit pozadí tak aby okraje za které je pozadí uchyceno nehyzdily vzhled akvária. Dále bych rád věděl nebo viděl jak moc je vidět, že pozadí je až za sklem.
Díky všem za rady a nápady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 20:42 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe:
to Maio777: kde se to da sehnat ?:-D to Rexistens:ja uz znicil 2 a obe jsou pujceny :-D to Kousn :davam tam normalni medenej drat a jojo ty plastovy sou na hovno ale tu komunistickou nemuzu sehnat to KarelPavel: jenze za jakej to vymenit :-D a to PPro : ano davam



jinak vsem diky za ochotu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 18:26 PPro Re: Smatts
Dáváš tam měděný drát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 18:18 Muž karelpavel [18] Re: kousn
Pokud se ti už i plast roztéká - tak je pájka K.O. ! :-) zřejmě s tou to se to dělat nedá. Ano stará trafačka je kus pořádnýho komunistickýho výrobku ta vydrží i delší zátěž - no jo no - škoda, dnes ty věci nejsou tak naddimenzovaný ;-) takže zřejmě budeš muset vyměnit nástroj čím to dělat ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 17:11 Muž kousn [0] Re: Rexistens
jj levná pájka je na pizzu. ja to delal takovou tou eště komunistickou a bez problémů. dal sem tam asi 30cm dlouhý oko a řezala taky.a máš tam správnej drát? snad tam nedaváš nějakej hliník :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 16:58 Muž Rexistens [16] Re: Smatts
no asi je to tim, ze je to pajka za levny peniz...
ted taky vyrabim pozadi a nicmi na tom bratrikovy pajku za litr :-D
Taky jsem nakoupil polystyrenu a zkusim ruzne techniky jak to zajimave vymodelovat. Ted mam v planu rozzhavit kameny a tvarovat to primo rozhavenyma kamenama, tak jsme zvedavy jak to dopadne:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 15:45 maio777 Re: Smatts
teplovzdusnu pistol... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 13:54 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: karelpavel
jojo vsechno sem udelal tak jak ma...zarovicka sviti...moturek nebo co je uvnitr bzuci ale drat se neohriva :( ale jeste vcera to slo :( a dalsi problem je ....ze je to v plastovem krytu..takze kdyz pajim dlouho kryt se rozehreje a roztyka....tak sem furt musel cekat nez to vychladne a znova....nemate prosim nejaky jiny tip na nastroj kterym to udelat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 11:40 Muž karelpavel [18] Re: Smatts
ten drát máš dobře přidělanej dotaženej ? svítí to ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 10:34 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: karelpavel
no ja nevím jako ono to vydavá zvuk jako předtim ale prostě to ten drát neohřeje :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 10:30 Muž karelpavel [18] Re: Smatts
ona už teď vůbec nehřeje jo ? tak jestli si ju už neodpálil - měl si ju zmáčklou dlouho ? možná má i tepelnou pojistku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 10:22 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: karelpavel
tak drátem to není...:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 10:16 Muž karelpavel [18] Re: Smatts
takže takhle www.svarecky-obchod.cz/…
ok, nevím jestli to u těch nových jde - zkus tam dát tenší drát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 10:14 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: katelpavel
něco jako malá aku vrtačka akorát to má ve prědu takový dva držáky na drát + maličký světýlko :-D
www.elektro-partner.cz/… to vypadá akorát jiný výrobce atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 10:11 Muž karelpavel [18] Re: Smatts
jak to vypadá ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 10:11 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: karelpavel
co já vim :-D držim to v ruce poprve :-D prostě pájící pistole z Obi za 350 kč :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 10:07 Muž karelpavel [18] Re: Smatts
Jaká pájka ? normální trafačka ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 10:06 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Polystyrénové pozadí
Dobrý den uŽ jsem při výrobě pozadí zničil dvě pájky :-D můžete mi prosím někdo říct co dělám špatně ?:-D pokážde to funguje....něco málo udělám ale pak vĚtšinou druhý den už pájka nehřeje :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 11:32 Muž HATED [25] - CichlidyRe: Citroneek
na to a by tam dal 3D pozadie ano zabere to vela miesta a ma tam aj dost ryb ta ze tak ach jaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 11:30 Citroneek Re: HATED
80 litrů je malé ? xD

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4 5

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 4681x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14377-polystyrenove-pozadi?od=51