Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 22:05 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: FranzFritz
Já krmím vločkovým universal od rataje a mraženýma patentkama.Je to poprvé,co se mi nějaká nemoc objevila.Pořád neonky sleduju,ta postižená je čilá,jen se ted trošku straní.Já si myslím,že to nebude krmením...U mě tu bouličku má na hlavě. Zatím to nijak neroste.Dívala jsem se snad do všech knih a žádný podobný příznak jsem nenašla.ach jo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 15:10 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: harpunar
To je zajímavá informace. Také krmím micro pellets Hikari Tropical. Jedou už jsem s neonkymi problémy se žrádlem měl. To když jsem jim přímo do akvárka dával TetraMin. Hlavně samičky ho sbíraly ještě nenasákly z hladiny a potom měly problémy s ponořením, takže poskakovaly ve vodě hlavou dolů a snažili se potopit. Po nějaké době to vždy přešlo. Od té doby krmivo nejdříve vlhčím.
Ale souvislost mezi nádorovým útvarem na boku neonky a krmivem Hikari mne nenapadla. Čím krmí další postižení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 14:02 harpunar – neonka
Stalo se mi to u jedné samičky přesně to samé,bylo to po vydatnějším krmení granulemi od Hikariho a mám dojem,jako by to byla nějaká perforace střeva,nebo trávícího traktu.Já jsem ji nechal v hejnku dále(22ks) a asi za deset dní jsem už nepoznal,která to byla.Takže myslím že to nic nebezpečného není.Vypadalo to naprosto identicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 08:47 Žena weron [2] – poradna
Neskúšali ste písať do dajana poradne: www.dajanapet.cz/… ? Možno tam by vám vedel poradiť, za pokus by to každopádne asi stálo. Prípadne možno skúsiť nakontaktovať nejakého chovateľa neoniek, ak sa to prejavuje iba na nich...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 07:31 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Je zajímavé, že i když nás je více, kteří se s takovou nemocí u rybek setkali, zatím nám nikdo nedokázal říct, co to je. Zkusil jsem pátrat na netu po nějaké podobné nemoci, ale žádnou stejně se projevující nemoc jsem nenašel. Postihlo to pouze neonky, u jiného druhu rybek se to neobjevilo. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 23:14 Muž Gerrik [5]
Hele, tak já mám stejný problém, odborníci taky zklamali. Nemoc je jen u neonek, už to maji cca 3 měsíc. Léčil jsem to porůznu, nic nezabralo. Takže až uvidím že ta boule je viditelná, tak neonku utratim. Celkem jich takhle odešlo cca 5. Kupoval jsem je od jedné chovatelky, v karanténě bylo vše ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 23:05 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: glumča
Kdepak, nikdo se k tomu nevyjádřil. Odborníků došly písmenka :)
Celkem to postihlo tři neonky. Všechny jsem raději odeslal......však víš kam. Od té doby žádný další případ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 20:43 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: FranzFritz
ahoj,chci se zeptat,jestli po odebrání postižené neonky se neobjevila nemoc u jiných tvých rybek?Já ted totiž objevila podobný problém,taky u neonky,ale ten vřídek je více ohraničený a vystouplejší,prostě jako bílá kulička na těle neonky.třeba někdo přítomný bude vědět.jako nemoc mě napadla akorát oodinióza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2009 22:53 Mates1
Fotka k příspěvku Tak nevím, dneska jedna bohužel nepřežila, ostatním rybám nic není, mám u neonek ještě mečovky a paví očka, black molly a 2 ancíky. Ty se chovají zcela normálně, není na nich nic vidět. Neonky jsou čím dál tím víc bledší a bledší, jedna je taková celá nafouklá. Už ani neplavou v hejně, je každá na nějakém místě po akvárku, to se mi vůbec nelíbí. Dnes proběhlo i čištění 1/3 obsahu, cca 30 l. Nevím, jestli to přežijí. Snažil jsem se to vyfotit, ale nevím, jestli to bude vidět.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2009 13:22 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Mates1
Neonka je jako chameleon smich Minulý týden jsem předělával akvárko, přelovil jsem neonky do bílého kbelíku. Po přelovení zpět jsem je málem nepoznal. Místo barevných neonek mi v akvárku plavaly bílé, až průhledné rybky. Žádný červený a modrý proužek, jen pár červených teček na vybledlém bříšku. Chvíli jsem uvažoval, zda jsem v kýblu nezapomněl savo, jak byly vybělené smich Druhý den se jim barva vrátila a po nakrmení se rozzářily zase jako pravé neonky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2009 12:07 marcus1990 – Re: já
mnozia sa dost tazko spolocenskej nadrzi bez sance musis ich prelovit do chovnej nadrze voda ma mat ph 6,0 az 5,0 dgh 2 dat do nadrze parik alebo skupinu a javsky mach aby sa mohli vytret treju sa rano pred vyterom ich sice krm zivou potravou a teplotu daj na 26 stupnov neonky maju radsej vecsiu teplotu ako obecne ked sa vytru odlov ich a zatemni nadrz po 24 hodinach sa liahnu krm ich zaiabronozkamy solnimi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2009 11:58 marcus1990
neonky cervene alebo obecne ich vyfarbenie zavisi na potrave prostredi alebo spokojnosti najradsej maju ked je ich v hufe co najviac v tdy maju krasne svarbenie a vecer vyblednu pred spanim,najrkrajsie su vyfarbene ked sa rozmnozuju chovm neonky obecne a najlepsie su mne vyfarbene pri teplote 22 stupnov :-D:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2009 10:21 Muž DavidDizzer [26] – Re: Jrk
jo všechny rybky na večer, jak se zhasne Aq vyblednou! prot se nedoporučuje svítit přes noc! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2009 04:07 Muž Jrk [143] – Re: Mates1
Je to v pořádku! Neonka, když spí, tak sice nezavře oči, ale "zhasne". Normální, chovám je taky, nemějte strach!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 23:53 Mates1
Celkem bych potřeboval poradit, ještě dnes večer kolem 20.hod byly neonky zcela v pořádku, ale teď, když jsem si chtěl jít lehnout, koukám, že jsou totálně vybledlý, kolem žaber a dole na bříšku vidím miniaturní zbarvení krve, proboha, co to může být??? Prosím poraďte, tohle se mi nikdy nestalo. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 20:45 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Vidím, že jsem svým dotazem zaskočil i renomované rádce a rybí doktory :-O Raději jsem tedy nečekal, neonku utratil a za znění táhlých tónů splachovače odeslal potrubní poštou do rybího nebe ;-) Teď jen doufám, že to opravdu byl jen nádor a ne nějaká infekce. Bez znalosti příčiny bych je těžko mohl léčit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 15:14 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Matoosh
Není zač. To víš, taky jsem si s tím lámal hlavu. TetraMin je prevít :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 15:01 Matoosh
FranzFritz diki za link, ale to ze to robia dva mesiace by ti nemalo byt divne, pretoze v tej diskusii sa to objasnilo tak, ze je to len problem zradla a je to normalna vec, budem ho asi musiet predtym nejak namacat alebo co... ale diki za link :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 14:52 Matoosh
diki moc za rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 08:56 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: FranzFritz
Fotka k příspěvku Ještě jedna z boku. Ryby jsou úžasně nefotogenické, chvíli nepostojí na místě :)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 08:55 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: FranzFritz
Fotka k příspěvku Další z profilu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 08:55 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: FranzFritz
Fotka k příspěvku Další fotka z profilu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 08:54 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Tetra neonová - nádor?
Fotka k příspěvku Na boku neonky se objevil bílý vypouklý útvar podobný nádoru. Nevím jak dlouho ho má, ale během tří měsíců to je už druhá neonka, u které jsem tento útvar nalezl. První neonka ho měla stejný, myslel jsem, že je to nádor, tak jsem ji raději utratil. Teď mne napadlo, zda to není přeci jen nějaké infekční nebo parazitické onemocnění. Uvažoval jsem o Piscinoodinium pillularis, ale rybka se chová úplně normálně, nesnaží se otírat, ani nemá jiné symptomy nějaké nemoci. Pokusil jsem pořídit pár fotografií, snad se najde nějaký odborník, který dokáže problém identifikovat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 22:34 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Egon
Cudne je po slovensky divně, a ne cudně smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 21:28 Egon – Re: Matoosh
Cudne?jako ze se stydi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 21:16 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Matoosh
Hele, trumbero, nedávno se to tu několikrát probíralo :) Musíš se podívat do fóra. Toto je starý problém krmiva, neonek a jejich nenažraností :) Pročti si tuto diskuzi a bude ti problém jasný rybicky.net/forum/62…
Se divím, že ti to rybky vydržely dva měsíce smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 21:09 Muž Jrk [143] – Re: Matoosh
Chtělo by to prezentaci nádrže nebo alespoň napsat co a jak se u Vás děje: Jak je dlouho založená, kdo v ní žije a roste? Měřil jste základní hodnoty vody? Bez těchto informací Vám těžko kdo poradí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 20:57 Matoosh – Neonka plava cudne, prosim poradte
Zdravim, mam taky problem, ze kazdy den mi asi jedna alebo dve neonky obycajne plavaju cudne, chvostom nahor a hlavou dole, su takmer uplne zvislo obratene ku dnu. Vzdy k veceru to prestanu robit a takto sa to opakuje asi dva mesiace. Viete mi poradit? Diki moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 09:26 Žena Amy01 [39]
:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 20:41 Žena Amy01 [39]
hm tak asi nic teda :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 19:47 Žena Amy01 [39]
Fotka k příspěvku ešte jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 19:46 Žena Amy01 [39]
Fotka k příspěvku foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 19:45 Žena Amy01 [39] – Neonka
Fotka k příspěvku Ahojte, dnes som objavila ako keby moja neonka mala odtrhnutu jednu žiabru je to možne? hm myslite ze je to nejaka choroba? poradte prosim
dakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 17:57 Kinga
Ale ja nevim co vlastne lecim? Co to bude podle tech priznaku? A jesteli to je treba lecit nebo nedelat nic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 16:37 Muž metal [96] - Cichlidy
ja by som dal baktopur je setrnejsi ako hypermangan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 16:22 ss3x – Re: Yirka
a proč ne? ja je měl taky nemocný a dal jsem do akva hypermangan, a lžičku soly a během pár dnu byli OK. a mam je doteď živí a zdraví. já rádím ho tam zkusit dát ale fakt jen trošku, pokud se má něco stát tak je to stejně jedno:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 14:48 Kinga
Teplota mi nekolisa - mam 24 stupne. V lete vic, ale ted celou zimu teplota se nemeni.Mam teplomer a kontroluju to. Jeste vcera jsem vodu castecne vymenila.
Dnes bily povlak zmizel. Myslite ze uz je dobre, nebo to resit dal.Neoknky zijou a maji se dobre. Zadna ryba nema problemy. Takze vlasne zbyva problem neonek a malych ocasku u 2 kusu. 3 je v poradku. Jeste pro vysvetleni proc mam tak zvlastni slozeni rybicek - 3 neonky a dalsi ryby co k nim se moc nedava tak vysvetluju, ze ja jim zahranila zivot. Vzala jsme ryby co nemel se o ne kdo starat. Tak jsem je vzala a ted o ne pecuji a ony jsou asi vecne. Tak mozna ty neonky jsou proste stare?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 07:59 Muž Yirka [9123] – Re: Kinga
Hypermangan přímo do nádrže-to bych nedělal ani v malé koncentraci.
Nádrž už máš docela dlouho, měříš občas vodu?
Jakou máš teplotu vody, nekolísá moc bez topítka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 02:54 0 – Re: Kinga
Vyměnil by všechnu vodu , a pak si vyjasnil , proč byla ta původní v akváriu tak agresivní - rozhodných faktorů je několik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 01:27 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Kinga
Neodpovídají příznaky bakteriálnímu rozpadu ploutví?
www.aquar.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 00:45 Kinga – pomoze prosim, mam nemocne neonky
Prosim pomozte. Vsimla jsem si dnes, ze vsechny moje neonky maji na ocasku jakoby ohnily, ocasek je mensi a na konci je rozstrepeny a jakoby bily- tak nezdrave. Krpuicka to asi neni, plisen take? Nevim. Vsechny ryby v akvarku se mi otiraji o kameny, jakoby je svedelo. Ale ted to nejlepsi. Na vode se mi dnes udelal bily povlak tak jsem ho odstranila a jak jsem to delala dala jsem ruku do vody. Jsem docela alergicka na hodne latek, ale nikdy jsem nemela problem dat ruku k rybam, dnes ale mam cervenou vyrazku na cela ruce i ja. Takze neco se vazne spatneho stalo. Pomozte. Svoji ruku si osetsim a bude ok, ale co ryby. Mam tak takove fajn rybicky! Pritel rika at je lecim hypermaganem, ale me se to nezda. Co mam delat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 17:48 Muž . : Hunter : . [17]
mozno ze tam ma ikru mne to vypada ako samicka smich ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 13:58 Žena Linda [0]
Každopádně díky za ohlas, mam strach aby to nebylo neco nakazlivyho a smtrelnyho....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 08:57 Žena Linda [0] – plisen asi ne
Myslim, ze plisen to nebude, je to pod kuzi a utvar je dobre ohraniceny. Kompaktni kulicka. Napadl me nejaky zapouzdreny parazit, mozna nador.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 01:10 Tumek
JEDNOU JSEM MĚL ZÁVOJNATKU A VYROSTLA JÍ NA HLAVĚ BÍLÁ BOULE POD KŮŽÍ DOCELA VELKÁ , ASI NĚJAKÝ NÁDOR NEBO CO.NO A PAK UMŘELA
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 00:03 Muž Mirek7651 [5] - Mořské ryby – BONSAJ DISCUS + KOSTŘÁCI...
Fotka k příspěvku Moje neonka to měla taky, vypadalo to jako kus vaty, po týdnu ztratila barvu. Tak jsem jí poslal na WC. ;-) Ptal jsem se tu taky, ale nikdo nereagoval!!!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 23:50 Žena Linda [0] – fotka
Fotka k příspěvku tahle fotka uz snad neco rekne... Doufam.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 22:24 Žena Linda [0] – bíla kulička pod kůží neonky
Fotka k příspěvku Jedné z neonek vyrostla na bříšku pod kůží bílá kulička. Rybka se chová normálně. Jedná se o nějakého parazita? Ta fotka je celkem k nicemu, je z mobilu, ale alespon poskytuje informaci o velikosti utvaru. Díky za radu. L.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 16:53 Žena Bledule [0] – Re: vitek38
Tak nevím, jestli je to nemoc, nebo jestli blbě vidím, ale jedna neonka se leskně jakoby "sametově". Má taky trochu větší bříško. Možná to nic není, možná je to jen samice po výtěru. Může to být nemoc, nebo se i vaše neonky sametově lesknou? zejména na hrběte, na tmavých šupinách. a také má červënou na hrudi jako "rozpytou". Žere normálně, akortá se spolu s dalšími 2 rybkami stranní odstatních (hejno v jendom rohu a na druhé straně tahleta rybky a 10 cm od ní další). Jsem paranoidní, nebo je tu něco špatně??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 13:46 vitek38 – preventin
preventin se osvědšil i jako první pomoc pro rybky :)...u mě teda ano. A jinak gratuluji k záchraně rybek ;)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357-neonka-nemoc?od=1766