Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Diversa

 

NápovědaFórum » Technika  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Diversa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2021 18:21 Muž Finn [11] Re: DanS
Bohužel tento případ to zcela jistě není.
Vypadá to na tu reklamaci. Ale je to z Invitalu, takže teď vymýšlím jak odeslat metrovou skleněnou trubici poštou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2021 22:52 Muž DanS [77] Re: Finn
Mám obdobné v menším provedení 13W (50 cm). Vše bez problémů. Jen do toho občas žďuchnu třeba při údržbě, trochu se natočí a rázem jakoby skoro "nesvítilo".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2021 15:06 Muž Finn [11] Re: Lojza007
Je to bohužel v jednom kuse až do zásuvky, musel bych řezat kabel a bylo by po záruce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2021 11:15 Muž Lojza007 [1204] Re: Finn
Nemáš jiný adaptér podobných parametrů? Problém by mohl být jenom ve zdroji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2021 21:52 Muž Finn [11] – Diversa led expert color
Ahoj, mám asi rok a čtvrt v akváriu verzi tohohle osvětlení 24w 90 cm.
Celou dobu spokojenost, ale teď mi ze dne na den spadla intenzita osvětlení někam pod 50%, čili je to teď náhle k ničemu. Budu muset reklamovat.
Máte někdo podobnou zkušenost?
Jak vám dopadla reklamace?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2020 17:21 Muž GeXeS [67] – LED EXPERT/LED COLOR?
Ahoj vespolek! Řeším pořízení nového akvária a primárně chci něco s krytem včetně LED osvětlení (a nechce se mi bastlit). U LCL, Chihiros a spol mi vadí, že odkryté LED panely dost oslňují okolí, chci mít nasvícené opravdu jen akvárium, proto ten kryt.

Nuže - na půdorys 60×30 má Diversa k dispozici kryt s LED trubicí dvou typů:
- LED EXPERT (13W, 1350 lm, bílá)
- LED COLOR (13W, 765 lm, "RGB")
A já se ptám: není to málo? Když pod to dám akvárium 30 cm vysoké (54l), bude myslím ta svítivější LED tak akorát. U 35cm už to bude asi trochu na hraně, ale na Vallisnerie a Anubiasy pořád OK. No ale u té LED COLOR už je ta svítivost vyloženě slabá. Mýlím se?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2020 11:47 Muž Lister [169] – Zkušenost s řadou Fine
Má někdo zkušenost s řadou Fine od Diversy?

Hledám větší set s uzavřenou nádrží. Potřebuju akvárium, slušný kryt a slušnou skříň. Nechci zbytečné platit za filtr, který pak hned vyříznu ven a budu muset prodat. Světlo - beru tak, že většinou se stejně bude muset dokoupit další trubice, takže až tak nehraje roli.

Zvažuju set Fine 342 litrů s 30w led trubici.

www.diversa.info.pl/…

Skříň vypadá docela bytelně - lamino 18mm. Sice vzhledově žádná hitparáda, ale bude stát v místě, kde to nehraje roli.

Akvarium je prostě běžný standard, věřím, že bude držet a nic víc od něj nechci. I když je pravda že 8mm sklo je asi na hraně, ale snad ví, co dělají.

Kryt vypadá hezky, je konstruovány tak, že by neměl být problém přidávat a odebírat osvětlovací rampy dle libosti. Je z hliníku
Je dost pevný, nerezonuje?

Výrobce sídlí 40km od nás, takže bych si tam asi zajel - až se otevřou hranice.

Dívám se samozřejmě i jinam, ale když budu brát požadavky na set bez zbytečnosti, co nevyužiju, a přičtu cenu tohoto setu, tak jsem zatím nic zajímavějšího nenašel.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 21:14 hurvajz77 Re: Lampal
118L (35x80cm)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 21:13 hurvajz77 Re: silviebaris
no jo to je ono...ale za 1500,- :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2019 21:10 Silviebaris Re: hurvajz77
www.akvamex.cz/… Ještě jsem našla tohle...pak jedině zkusit nějaký bazarový,třeba pokud někomu prasklo akva a světlo mu zůstalo...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 21:08 Muž Lampal [6] Re: hurvajz77
V tech krytech je i svetlo, prolez to cele, jakou mas velikost akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 20:54 hurvajz77 Re: silviebaris
díky, tady jsem už byl. Jsou to jen kryty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 20:51 Silviebaris Re: hurvajz77
www.rostlinna-akvaria.cz/… zkus se tady podívat.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 20:24 hurvajz77 – diversa osvětlení
Fotka k příspěvku Ahoj. Po celodenním výpadku elektřiny se mi pokazilo osvětlení od Diversy.
Nevíte, kde seženu tento díl, nebo čím ho nahradit?
Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.04.2019 17:52 jamajcan Re: Jirka1987
Z důvodu rozdílu teploty mezi vodou a vzduchem. Ideální je, aby obě teploty byly stejné. Proto to sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 17:36 Jirka1987 Re: afc1886
Aha, tak to asi ještě bude potřeba zvážit, akvarko budu v byte v paneláku. Čichavec tedy vyžaduje alespoň sklo z důvodu teploty ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2019 11:10 Žena ellienka [-3] Re: AkvaBlázen
Ale čichavec naopak kryt potřebuje, kvůli studenému vzduchu - aby nenastydl při nadechování. Záleží samozřejmě na tom, kde to akvárko bude umístěné. Taky mám špatné zkušenosti s vlhkostí v místnosti s akvárkem, ve kterém topím na 28 - 30 stupňů a v místnosti se vytápí podstatně méně, takže tam je kryt nutností. Výběr rybek bych taky trošku poupravila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 15:26 Jirka1987 Re: afc1886
Děkuji za vyčerpávající odpověď. HW akvárka vyřešeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.04.2019 15:09 R Muž afc1886 [14695] Re: Jirka1987
akvárium www.vyprodeje24.cz/…
světlo www.rostlinna-akvaria.cz/… nebo www.rostlinna-akvaria.cz/…
filtr www.rostlinna-akvaria.cz/… nebo www.rostlinna-akvaria.cz/… + kostka bioakvacitu
www.akva-tera.cz/…
Čerpadlo si zvol podle sebe (každý má svou oblíbenou značku)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 14:18 Jirka1987 Re: afc1886
Ouu díky, no samozřejmě to nemusí být od Diversa. čili světlo bych mohl použít co mi zde bylo doporučeno a ta kostka bioakvacitu + čerpadlo, by jste volili jaké ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 13:57 R Muž afc1886 [14695] Re: AkvaBlázen
A přidej k tomu kostku bioakvacitu + čerpadlo a je na třech tisících.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 13:48 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Jirka1987
U krytu bych zvolil NE. Sice paví očka nedoporučujou do otevřených nádrží, ale mě nikdy nevyskakovali. Ale musí mít dobře zarostlou fungující nádrž. A je taky otázka, jestli chceš všechno od diversi.
Světlo: cca 1500 kč
Akvárium: cca 1000 Kč
To seš na 2500 Kč. Není v tom filtr a topítko. Levnějc to těžko seženeš. Určitě bych se kouknul i k jiným výrobcům. A rozhodně bych nenakupoval od již použité věci z inzerátů.
PS; složení ryb bych ještě pořešil v příslušném vlákně
rybicky.net/forum/120-ryby-do-akvaria-51-150-l-stredni-akvarium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 13:35 Jirka1987 Re: afc1886
Tak rozpočet na HW do akvárka(nepočítám do toho substrát,rostliny a rybky) jsem si nastavil na 3000 kč. Ten Diversa vychází na 2500 cca. Co se týče rostlin chtěl bych do začátku ty které nejsou nijak specificky náročné. Rybky bych rád neonky modré, paví očka, čichavce, šnečky. Vzhledem k tomu že začínám nikam nespěchám a nechám si rád poradit. U toho krytu nevím, jestli Ano/Ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 13:15 R Muž afc1886 [14695] Re: Jirka1987
Bylo by dobré uvést jaké rybky a rostliny plánuješ a nastavit cenový mantinel, přes který nechceš jít. Taky by bylo dobré informovat, jestli vyžaduješ kryt nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 13:14 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Jirka1987
www.akvamex.cz/… doporučuji toto. Mám stejné, akorát menší rozměr na menší akvárium. Funguje skvěle!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 13:10 Jirka1987 Re: afc1886
Děkuji za rychlou odpoved, takze bych mohl koupit vse zvlast diversa akvarium, topítko, filtr si necham poradit a jak poresim svetlo a kryt ? Je nejaka jina varianta nez originál ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.04.2019 13:05 R Muž afc1886 [14695] Re: Jirka1987
Světlo- Verze Startup 80 obsahuje osvětlení o výkonu 2x18W -Podle mě je dostačující na hodně rostlin
Filtr- tvoje zamýšlená změna je tzv. z deště pod okap, to už bych dal úplně jiný filtr
Já bych si na tvém místě vše zakoupil zvlášť. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2019 13:04 jamajcan Re: Jirka1987
V podstatě sis odpověděl sám. Určitě bude lepší si to bude poskládat sám. Ve finále Ti z toho zbyde stejně jen nádrž a topítko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 12:45 Jirka1987 – Dotaz
Zdravíčko všem, využiji již založeného vlákna s dotazem. Rád bych zakoupil Diversa akvarijní set Startup 80 černý 112l. Bohužel se mi nelíbí filtr, takže budu muset hned po koupi, vyměnit za AquaEl Turbo Filter 500. Přemýšlel jsem že bych zakoupil vše zvlášt ale díky světlu se dostanu na stejné peníze jako bych koupil set + nový filtr a to hlavně díky tomu krytu ze světlem. Měli by jste radu ? Díky tomu že jsem si přečetl zde úvod pro začínající akvaristy jsem pochopil že ten setový filtr je k prdu a možná i to led světlo bude málo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.11.2018 07:31 Muž Yirka [9126] Re: Genovesa
Dovol jednu poznámku. Já tedy považuji tuto otázku v tomto vláně fóra za poněkud, jak to říci, nechytrou..... Proč?
Je tu vlákno s názvem Diversa. Má pouhé 4 stránky příspěvků a velmi mnoho z nich je odpovědí na tvou otázku. Některé odpovídají ano, pár ne. Je to stejné jako třeba internetové recenze výrobků, kde je to podobné. Tím chci říci, že pokud se nějaký majitel AQ této značky ozve, bude to jen opakování toho co již bylo napsáno a rozhodnutí stejně zůstane na tobě. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 23:13 Genovesa
Dobrý den, chystáme se koupit set Diversa s akvariem 126 l. Máte někdo zkušenost s kvalitou prosím?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 18:17 Roman88 – dotaz
Mam dotaz mate někdo zkušenost z tím že se světlo diversa led rosí uvnitř. no

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 16:41 Muž Afropithecus [1692] Re: gabrik8
Není zač. Ať se daří a DIVERSA ti dělá jenom radost palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 16:35 gabrik8 Re: Lucasxx
Ďakujem všetkym za odpovede. A nakoniec to budem brať asi aj ja po častiach lebo cez veľkosklad to budem mať ešte zhruba o stovku lacnejšie ako set takže nakoniec sa to po častiach oplati viac.. čo sa krytu týka tak to budem riešiť dodatočnou montážou led osvetlenia od firmy jk animals ktoré mám teraz a dostačuje aj samostatne v atypickom 220l akva, tak v kombinácii s neonmi by v 450l malo byť dostačujúce, uvidíme v realite ako sa to bude správať. Som ale rád že akva samotné je ok a niesu s nimi problémy to som si overil aj u viacerých majiteľoch v okolí o ktorých som sa dozvedel že ich vlastnia.. najviac ma presvedčil chlapik ktorý býva nečakane blízko a je majiteľom 600l diversy a okrem slabšieho osvetlenia ktoré tiež doplnil, mu všetko ostatné funguje už niekoľko rokov. Teraz mám len dilemu ktorý dekor si vybrať. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2017 13:11 Muž DeRosa [12] - CichlidyRe: gabrik8
Tak já zvolil Zekii z Uherského Hradiště. Tyhle velké Aq tam vyjdou o 1000,- až 2000,- levněji než je Diversa (nebo Sklorex). Skříň vyjde cirka nastejno a můžeš si vybrat z víc možností. Mě tam teď vyrábí 180x50x50 a ještě sem si pár kaček připlatil za začernění zadní stěny sprejem ať se s tím nemusím doma piplat.Tak už jen čekám až se ozvou ze to je hotové...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.11.2017 06:53 Muž LukšaNM [309] Re: gabrik8
Také mám set včetně skříňky a krytu (200L rovný), sice jen od letošního dubna, ale jsem maximálně spokojený.
Ale nesouhlasím, že samostatně vyjde dráž než komplet, u mě to bylo naprosto opačně! ;-)
Když jsem koupil po dílech, ušetřil jsem proti sestavě cca 1500 Kč.

Takhle sestava (11.700):
www.akvamex.cz/…
A takhle postupně (10.241):
www.akvamex.cz/…
www.akvamex.cz/…
www.akvamex.cz/…
www.akvamex.cz/…

Navíc když koupíš osvětlovací kryt zvlášť, můžeš si do něj lépe nakonfigurovat osvětlení (máš i možnost LED).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2017 22:37 Muž Afropithecus [1692] Re: gabrik8
Ahoj . Na těchto stránkách najdeš mnoho akvaristů , kteří mají akvária od této firmy. Já osobně také vlastím kompletní set DIVERSA 200 L vypouklý . Akvárium mám od 5.6.2016 a nemám žádné špatné zkušenosti . Lepené spoje jsou precizně zpracovány a drží . Samozřejmě záleží na dodaném kusu . Kryt akvária a celá osvětlovací rampa je dost těžká . Kryt je vyroben z hliníku a potažen samolepící tapetou . Asi dostačující ovšem tapeta nevydrží a již je znát odlupování . Také celková svítivost je mizerná .Já musel dokoupit ještě jednu zářivku abych uspokojil potřeby rostlinek . Skříňka je lamino ze zažehlenou imitací . celou si ji musíš poskládat sám a tak případné nedostatky opravíš ihned ( musel jsem vrtat díry na poličky , které jsou součástí skříňky ) Celá sestava je stabilní a po celou dobu provozu funguje jak má . ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 12:01 gabrik8 – Diversa 150x50x60 450l
Zdravím, chcel by som sa na Vás obrátiť s otázkou na kvalitu akvárii značky Diversa. Páčia sa mi celé sety viac ako sety od Juwelu. Na parametroch akva nevidim nič zle (myslim hrúbka skla+výstuhy) takto ich lepi aj pán sklenár na ktorého mám len dobré dlhoročné chváli- takže skôr tu je otázka kvality skla a lepených spojov. Prípadne nejaké poznámky smerom kuk krytu a stoliku su taktiež vítané. Ale najväčšie obavy mám s kvakity samotného akvária. Za odpovede vopred ďakujem.

Ps: prípadná možnosť dať si zlepiť akva u sklenára a kryt a stolik kúpiť diversa len to výjde takto samostatne po častiach trocha drahšie cca o 100 eur tak preto sa pýtam na set a akva priamo od diversi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2017 22:26 Muž wexli [-4] Re: stenlystenly
Když to přikotvíš, tak se tomu nic nestane, ale jak píšeš překlopit půl tuny,to dá už hodně práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2017 08:01 stenlystenly Re: LeRi
Jj, věřím že to mají spočítaný. Mám doma dvě děti a chtěl jsem mýt jistotu? Je to váha skoro půl tuny. Kotvíte to ke zdi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2017 16:00 Muž LeRi [315] Re: stenlystenly
Skříňka je originál od výrobce nemusíš mít strach mají to spočítané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2017 11:46 stenlystenly – nosnost skříňky
Dobrý den,
mám objenanou sestavu 350l od výrobce Diversa. Mám doma už akvárium 120l od jiného výrobce a skříň je v poho. U té 350 si nejsem tak jistý. Četl jsem, že se to dá nějak spočítat a věřím, že ta skříň to unese. Ale stejně se chci zeptat zda tu skříň nějak vyztužit? Nebo s tím máte nejaké jiné zkušenosti? www.vyprodeje24.cz/…
díky Standa

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 14:54 R Muž afc1886 [14695] Re: Zbynalos
Tento set obsahuje:akvárium,podložku pod akvárium,hliníkový kryt (bez zářivek),skříňku, která je barevně sladěna s krytem akvária.Teda to je pěkně drahé,když ještě musíš dokoupit filtr,zářivky a asi topení.To tě vyjde levněji si to pořídit zvlášť.A to světlo je velká slabota,jak už psala Jája.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 14:43 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Zbynalos
Tenké sklo + slabé osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 11:37 Zbynalos
Dobrý den, uvažuji o koupi akvária Diversa comfort 300l. Nemáte někdo zkušenosti s kvalitou a zpracováním. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 11:53 Muž Yirka [9126] Re: Veronika
Bez dostatečného manipulačního prostoru se ti bude akvárko těžko provozovat. copak otvor na krmení, to ještě jde. ale nezapomeň, že je třena také měnit vodu a odkalovat a to potřebuješ kryt zcela odklopit či sundat. A když ho sundáváš, tak je třeba myslet, že do něj vedou také kabely k osvětlení či filtru. Takže to není moc šikovné ani pro sundávání, kdy by teoreticky tolik místa nebylo třeba.
Osobně doporučuji místo nad nádrží na šířku krytu, aby se dal odklopit a opřít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 10:32 Veronika – Vyska akvaria
Zdravim, mam zaujem zakupit si akvarium Startup 80 112l. Lenze som si nie ista xi sa mi zmesti nakolko vyrobca na obale neuvadza vysku spolu s krytom.len rozmery akvaria (80x35x40) Mam prenho policku 90x 36cm, je limitovana aj vyskou nakolko mam este jednu policku vo vyske 55cm nad nou. Je vobec realne to mat na takomto mieste? Budem vedet otvorit ten maly kryt na nakrmenie ryb? A vobec da sa ten kryt nejak lahko davat dole(bez toho ze by som ho vyklapala, ale len zlozila). Mohol by mi niekto poradit, pomerat. Dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2016 10:32 Muž petromas [10] – Problém s osvětlením
Zdravím. Mám akva od diversi a i kryt.když jsem ho koupil bylo vše ok. Teď nejde světlo občas ano občas ne .Předřadník je zalitý v krytu ze spoda nejde se tam dostat.občas pomůže poklepani občas pootočení zarivkama občas nic.Máte někdo zkušenost. Někde jsem četl ze se tam dostane voda k předřadníku a celej zrezne a pak blbne.Chci to předělat na světlo www.rostlinna-akvaria.cz/…. Jde o 200 l akva. Bude to stačit. Díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 19:02 Žena Irbis191 [13] Re: afc1886
není to přesné akvo jsme dělali 3. října a nějak jsem se přepočítala :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 18:59 R Muž afc1886 [14695] Re: Irbis191
V deníku píšeš,že 16.10.2016 - jsme zprovoznily filtr, zasadily rostlinky a postupně naléváme vodu.Ať počítám jak počítám akva nemůže být zaběhlé měsíc a půl.Tady jeden takový graf www.akvarijni.cz/… .Rybičky se tmy nebojí,to spíš budou strádat rostlinky,ale vždycky jde udělat nějaké provizorní řešení.
ahoj

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7156x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14021-diversa-