Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Otrava ryb CO2

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Otrava ryb CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.10.2014 10:11 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: LiborSprysl
A uspání nějakou látkou není určitým druhem otravy? ;-)
Jako anestetikum se přece v akvaristice hodně používá(lo), otevři si třeba knihu Živorodky od Dokoupila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 09:42 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: LiborSprysl
Nechci nijak vyvolávat flame, ale materiál z Mendelovy univerziti CO2 jako ansetetikum uvažuje.

web2.mendelu.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 03:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: MichoCZ
MichoCZ napsal: CO2 funguje jako anestetikum. Rybu uspíš. Jsi špatně pochopil co jsem myslel já. Mě se to stalo asi v půl osmé večer při svícení.Mimochodem v CO2 se dá uspat nemocná ryba k finální cestě. Ale to je otázka jiného topicu.
Nefunguje jako anestetikum, opravdu je to otrava - ve větší či menší míře....Wikina píše...Na 3 % v ovzduší člověk nereaguje. 5 % způsobuje závratě, nouzi o dech, ospalost. 8-10 % bezvědomí a smrt. Při 20 % se člověk náhle zhroutí, smrt nastává do 5-10 minut. U zvířat to bude stejné, jen ty poměry budou úměrné jejich hmotnosti.
A přece se v medicíně používá... pouze do 5% se ho přidává do medicínského kyslíku ke zvýšení efektivity dýchání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.10.2014 00:35 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: MichoCZ
Promiň,pokud je kysličník uhličitý anestetikum,tak si to nech patentovat.Vytěsnění kyslíku kysličníkem uhličitým se běžně nazývá otrava,dál to nemíním komentovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 23:47 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Libcin
CO2 funguje jako anestetikum. Rybu uspíš. Jsi špatně pochopil co jsem myslel já. Mě se to stalo asi v půl osmé večer při svícení.

Mimochodem v CO2 se dá uspat nemocná ryba k finální cestě. Ale to je otázka jiného topicu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2014 12:38 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Libcin
ani tak mi to nesedí, pH vzduchu 10 - to by se ti moc dobře nedýchalo ;-) jinak hodnota CO2 kolem 30 mg/l je naprosto běžná v rostlinných akva s rybami, takže žádný stres ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 23:40 Libcin Re: grunda
Já nevím, to PH 10 bylo asi vzduchu :-D Jak jsem zapojil sondu tak jsem při cca KH 5-6 naměřil PH ve vodě 6,7. To jenom pro upřesnění :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 23:11 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Libcin
pH 10 a CO2 - 30mg/l, něco mi tu nesedí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 23:03 Libcin Re: MichoCZ
To bylo první co jsem udělal, hledal jsem ryby ještě v nerozsvíceném akváriu. Bylo štěstí, že nebublám přes noc a že jsem ráno PH kontroloval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 22:57 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Libcin
Jednou mi to tak uletělo a akvárko celé spalo. Naštěští když jsem vyměnil tak 60% vody, tak se do hodiny všichni probrali. Ale byl to šok a od té doby bublám radši míň než víc. Pokud jsi na rybách nic nepozoroval, tak jsi "pořád břídil". Každopádně nedoporučuju zkoušet, kolik ryby vydrží. Není to pěkný pohled na uspané akvárko.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 21:52 Libcin – Uf!
Tak dnes to bylo o vlásek. Včera večer jsem kalibroval PH sondu a zapomněl jsem ji zapojit do měřáku. Ráno se divím, proč je PH 10! Naštěstí CO2 bylo jen krátce přes hodnotu 30mg/l.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 23:11 Muž karelchess [45] Re: dydy
To je řekl bych nesmysl. Na kyslík se rozhodně neváže, nemá jak. Spíše se jedná o vyrovnávání parciálních tlaků provzdušňováním, protože ve vzduchu je mnohem více kyslíku, než CO2. Když už při hnojení vzduchovat, tak na noc, jinak to postrádá smysl. Ty rybky mohly také odejít na velkou změnu pH na kyselo, pokud je nízká kH. Tohle je potřeba určitě změřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 23:04 Muž dydy [0] - Rostliny
někde sem četl že CO2 se rychle váže na kyslík tak si myslím že větší prokysličování vody při nadměrném C02 pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 22:12 Muž zordix [37]
No já kontroluju množství CO2 dle KH a pH (Tillmanova tabulka). Pokud vím, jaká mi teče z vodovodu voda a vím taky, že se mi v akváriu nemění KH, pak mi stačí pouze sledovat pH. A opravdu to funguje. Jednou jsem to s CO2 totálně přehulil a stejně vyprchávalo všemožně pryč. Ryby jsou v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 14:06 Muž Fery78 [3] Re: exit
jasan , nemám zatím permanentní měření , ale chtěl bych CO2 contorler nějákej aby ovládal přívod do akva .... jen hlavní sponzor( manželka) zatím dělá drahoty :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 14:01 Muž exit [116] - RostlinyRe: Fery78
pořid si ten drop checker je to super věc pro orientaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 13:57 Muž Fery78 [3] Re: exit
mám 200l akva viz . prezentace , teď dávám 1bublinu /3s a tak to už nechám , před tím jsem dával zhruba 3/s , je mi jasné na čem všem to závisí proto jsem to zkusil spíše pozorováním ale....:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 13:43 Muž exit [116] - RostlinyRe: Fery78
ono všeobecně platí že co2 utíká směrem k hladině.čili u hladiny býva obvykle vyšší koncentrace než u dna.lze změřit drop checkrem.proto možna ryby u dna přežily.chce to dávkovat pomalu a opatrně.já dával zhruba 2bublinky za sekundu.záleží i na velikosti akva a kolik máš rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 13:36 GP Re: Fery78
ryby, co zustaly, mohou vyuzit vzdusny kyslik, jestli to pomuze... opravdu se takovy boj s rasou vyplatil? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 12:02 Muž Fery78 [3] – otrava ?
Zdravím Všechny , chci se zeptat zkušenějších , abych se zbavil řas trochu jsem přidal CO2 šel jsem na to pozorováním , řasa opravdu začala ustupovat a teď se mi vyskytuje pouze na některých rostlinách a to jen pomálu , bohužel se mi stalo to co jsem nechtěl , odešlo mi 2/3 ryb , T.Kolumbijské , Černé a Neonky ,ryby byly malátné, zůstalo mi vše co mi leze po dně Pancíkové a Ancíkové a to je to,co mě straší , zde na serveru jsem četl že přebytek CO2 se první projevuje právě na těchto rybách ( u mě přeživších ) , tak teď nevím jestli to není nějáká jiná choroba .
Momentálně vše vypadá v pořadku . Nevíte jak to tedy je ? Pls
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 13:13 Muž filipsi [1295] Re: exit
exit napsal: A nedokážu pochopit jak je možné,že by to mohlo propustit více co2 při nižším tlaku než po naplnění kdy je tlak o mnoho vyšší a tudíž větší pravděpodobnost úniku? Co způsobuje ono (pobláznění)???
Tlak v lahvi co2 je vicemene konstantni od naplneni az do chvile, kdy je v lahvi nejaky tekuty co2. Pak s vyprazdnovanim rychle klesa, tak jak se snizuje tlak plynneho co2 v lahvi. Ale naproti tomu tlak za redukcnim ventilem pri tomto snizovani tlaku v lahvi casto prudce stoupne nad nastaveny tlak. To je dane beznou konstrukci techto ventilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 12:17 Muž exit [116] - RostlinyRe: Barakainus
Mám koupený co2 set profesional z polska a po vyzkoušení a několika měsíčním provozu bez problému.(doted) Nevím jaký lepší regulátor bych tam měl dát? Jinak to co2 mi opravdu došlo i když před odchodem ho bylo dostatek na mnoho dní.A nedokážu pochopit jak je možné,že by to mohlo propustit více co2 při nižším tlaku než po naplnění kdy je tlak o mnoho vyšší a tudíž větší pravděpodobnost úniku? Co způsobuje ono (pobláznění)???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.11.2011 02:28 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: exit
tohle je bezne. co2 se nekdy zblazni (casto tesne pred vyprazdnenim bomby) a vsechno zive uspi a v horsim pripade zabije. hodne vzduchuj a cer hladinu a pokud neco prezije, kup si poradny regulator na co2. pro priste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 01:27 Muž exit [116] - Rostliny – otrava ???
Odpoledne odcházím do práce a ryby i krevety v pohodě.Po devíti hodinách přijdu a krevety ko a ryby se učí plavat břichem vzhůru.Honem jsem je přelovil do čiste vody a par krevet co jsou v posledním tažení doufaje že alespon něco přežije.Změřil jsem vodu a no2,no3 ok,ale ph se mi zdálo nižší asi 6,4podle testu nejnižší hodnota na stupnici.Jedna rybka ze čtyř najednou prudce začala plavat a za par vteřin bylo po ni.Ostatní se pomalu rozplávají a možna přežije i pár krevet.Jenom by mě zajímala příčina.Chemii žádnou nedávám jenom co2 a doted vše v pořádku.Jedine co mě napadá je otrava co2,ale nevím jak by se to mohlo stát(vše řízene spin.hodinama)Poradí někdo kde mohla nastat chyba???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 15:25 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Tudy
Zkuste intenzitu sycení CO2 snížit a pozorujte reakci těch akar a uvidíte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 13:23 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Sid
Špatně jsem se vyjádřil, chovají se tak na střídačku obě dvě - jen občas v dopoledních hodinách, což by odpovídalo na omámení CO2 v době jeho nejvyšší koncentrace...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 11:34 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Tudy
Citlivost různých druhů rybek může být rozdílná, stejně, jako je rozdílné jejich chování při "nadmíru" se zvyšující koncentraci CO2 - některé "zalézají" do porostu rostlin, jiné "lehají" na hladinu, kde je více O2.
Teoreticky může být akara hnědá na koncentraci CO2 citlivější, takže by ji méně citlivé rybky jemně pošťuchovat mohly, ale vy máte ty akary dvě. Pokud se druhá chová normálně, pak o otravu CO2 velmi pravděpodobně nepůjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 10:04 Muž Tudy [330] - Krevetky
Všechy ryby jsou OK, ale po ránu se občas stává (třeba dnes), že Akara hnědá zaparkuje na dně, roztáhne prsní ploutve, zvolní dýchání a je naprosto netečná - chová se stejně jako při spánku, jen nemá noční zbarvení - nereaguje ani na jemné pošťuchování ostatních ryb. Může jít o příznak předávkování CO2 ? Před aplikací CO2 jsem si nikdy takového chování nevšimnul.
pH mi kolísá mezi 6,5 a 7,4 (dnes ráno jsem naměřil 7,1).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 19:46 jakubkofi Re: Tudy
no dal som to von a za takú pol hodku rybky začali plávať vo vrstvách akých by mali :) a ako náhle budem mať zopár euro našetrených tak si tie testy kúpim ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 18:07 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: jakubkofi
Pokud se rybky dusí už teď za světla, rozhodně v noci CO2 do akvárka nepumpuj a určitě si sežeň ty testy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 16:23 jakubkofi Re: katterinecka
nemám ich ale rád by som ich mal hmm ale radšej to ukončím na hodku a potom zasa začnem hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 15:33 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: jakubkofi
jestli je tam opravdu toho CO2 ve vodě dost tak to hlidně na nějakou dobu vyndej. Máš testy na pH a UT?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 15:29 jakubkofi Re: katterinecka
no ja som to napoil na filter a dobre sa rozpúšta vo vode také pikolo bublinky :-D a mam to vibrať na 4 hodinky ??? a potom to tam dám naspeť ... nie ??? :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 14:58 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: jakubkofi
přez co to rozpouštíš? Záleží jaká je koncetrace CO2 ve vodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 14:53 jakubkofi
mám ten kvasnicový CO2 a dodávam už 4 hodiny rybky prejavujú náznaky nedostatku O2 (1-2 krát idú ku hladine a akokeby dýchali vzduch).Kolko mám necháť CO2 ,mám ho mať nonstop alebo po nejakých dávkach ??? som neskúsený stydim stydim stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 08:41 Muž jeník [54] Re: robo35
Též mám CO2 "naplno" (kvašením), bez jakékoliv regulace, nikdy jsem nic neměřil (jsem líný, nevyznám se v tom, spoléhám na trochu pozorování a opatrnost) a nikdy žádný problém. Pouze když jsem to dal poprvé, nezačal jsem na noc, ale ráno, a rybky pozoroval. A nikdy žádný problém. Laická úvaha - není v nádrži příliš mnoho ryb v kombinaci s pomaleji rostoucími rostlinami (vyjma kosokvětu)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 06:45 Muž robo35 [4] - CichlidyRe: FranzFritz
50% mojej nadrze je asi 140L. ja menim 30az40L tyzdenne pri odkalovani a nikdy som nemal problem.
uz je vsetko v poriadku ryby ok. ziadny uhyn co2 zrusene.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 23:10 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: robo35
Osobně si myslím, že rybky jsi neotrávil CO2, ale spíše je problém ve špatné kvalitě vody. Mám CO2 v akvárku puštěno naplno celé dny i noci a nikdy žádná otrava. Tvé rybky začaly lapat po vzduchu až třetí den, přitom nejprudší reakce CO2 je prvních 24 hodin. Výměna 20% vody taky není nic moc. Kolik vody jinak pravidelně vyměňuješ? U takového akvárka bys měl měnit 50 % vody minimálně jednou týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 22:21 Muž filipsi [1295] Re: Moucha
Moucha napsal:.. treba kdyz pH snizim raselinou/kyselym raselinym vyluhem....
Presto plati.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 22:21 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Moucha
Nedá se říct, že vadí, ale nekažte bludy. Doporučíte-li, aby si někdo změřil "uhličitanovou tvrdost" a pH, je víc než pravděpodobné, že se obsahu CO2 nedobere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 22:19 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: filipsi
treba kdyz pH snizim raselinou/kyselym raselinym vyluhem.... ale kdyby byl ten test, kterej meri skutecny obsah co2, tak bych si to mohl kazdej overit.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 22:16 Muž filipsi [1295] Re: Moucha
Moucha napsal:... upozorneno ze ta tilmanova tabulka nemusi vzdy platit....
Hodne rozsireny omyl, s kterym jsem doufal, ze jsem se uz vyporadal. Mimo okolnosti, ktere nas opravdu zajimat nemusi, plati tabulka vzdy. Problem je jen v tom, co a jak merime a co z toho odvozujeme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 22:03 Muž filipsi [1295] Re: Johan
15 ciste teoreticky mohla, ale je to nepravdepodobne. "trik" je v tom, ze beznym testem se nemeri obsah uhlicitanu, ale alkalita. I kdyz to ma souvislost, neni to totez. U bezne vody je zpravidla alkalita vyssi, nez pouze kdyby byla "uhlicitanova" (i kdyz toto vetsinou tvori nejvyznamnejsi podil).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 21:51 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sid
Ale když napustím vodu z vodovodu, tak se z ní "vyvalí" spousta plynů, proč né CO2, krom toho na trubkách žije spousta bakterií, a ty určitě nějaký oxid uhličitý taky produkují...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 21:40 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Johan
Protože by musela být CO2 uměle sycená. Nebo by muselo být citelně snižováno pH. Obojí je nepravděpodobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 21:36 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sid
Jakožto laik na tuto problematuku... proč vodovodní voda nemohla obsahovat tolik CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 21:34 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Moucha
...opravdu bych jeste otestoval ... tu uhlicitanovou tvrdost v kombinaci s ph si odectesh obsah co2...
Když naměřím u vodovodní vody "uhličitanovou tvrdost" 15 dKH a pH 7,5, je podle vás reálné, aby voda obsahovala cca 15mg CO2/l? (Viz Tilmannova tabulka z vašeho odkazu.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 21:08 Muž robo35 [4] - CichlidyRe: Moucha
paradny clanok dik palec tie testy kupim a potom sa uvidi
podla toho co som tam cital - dazdova voda,prerybnene +to CO2 asi bude este niekde chyba. este raz Ď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 20:38 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: robo35
nepodarilo se ti prekrmit? opravdu bych jeste otestoval ty dusicnany a dusitany, pro jistotu a tu uhlicitanovou tvrdost v kombinaci s ph si odectesh obsah co2
maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 20:26 Muž robo35 [4] - CichlidyRe: Bak
neviem ten CO2 test som kupil az po nehode :-( ale teraz je PH7 aspon podla testeru napln som menil uz 3x za 5dni

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 3

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 4145x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14011-otrava-ryb-co2?od=37