Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stěhování akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Stěhování akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2013 21:10 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Jiri_99
já naopak vazba jsem a přistěhování prázdné osmi set litrovky jsme se řádně zapotili - 260 kg prázdné akva, hnus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 21:04 Muž Jiri_99 [425] Re: toni
To máš v poho. Já jsem z kámošem stěhoval přes celý byt 100l plné kamení /viz. presentace gupky/ a šlo to v docela dobře. A to nejsem žádná vazba. :-)
Stačilo odpustit většinu vody. Ale tak, aby obyvatelé nebyli na suchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 11:04 Žena toni [68] Re: grunda
hmm....ze ja to tenkrat tak privrtala,bylo by to snadnejsi,ale co,ja to tak zkusim,hlavne aby rybky nebyly v tom horku,dekuju za radu... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 10:58 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: toni
tak v tom případě bych akva odpustil, sundal ze skříňky, odmontoval desku, přestěhoval skříňku, dal ji do váhy, akva zpět na desku a desku i z akva položit zpět na skříňku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 10:56 Žena toni [68] Re: grunda
bohuzel z vrchu stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 10:54 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: toni
a šroubky jsou z vrchu, nebo zespodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 10:50 Žena toni [68] Re: grunda
jenze ta drevena podlozka je bohuzel navrtana na skrinku.....rikala jsem si tenkrat ze pro jistotu a ted je mi to spis na skodu:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 10:46 Muž grunda [1781] - Cichlidy
já bych zvedl akva s tou podložkou co tam máš, skříňku bych stěhoval zvlášť - je lepší si první dát skříňku do váhy a teprve potom na ni postavit akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 10:42 Žena toni [68] – Re: lhajek
dekuju:-)jo je to to v prezentaci,ted je to v pohode ale v lete mame v obyvaku i 35 stupnu a to by mi rybycky nevydrzely...mela jsem prave strach jestli to sklo nepraskne kdyz se to nadzvedne....ale dat neco pod skrinku je taky dobrej napad:-)... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 22:26 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: toni
Jestli jde o to co máš v prezentaci tak myslím že pro stěhování na jinou podložku či do jiné místnosti je ještě v pohodě a bude stačit odpustit vodu tak aby tu chvíli jí tam bylo tak akorát na přežití živočichů a pak lépe 2 siláci když se toho chopí tak ho v pohodě přemístí dle potřeby. Pak zpět vodu a je hotovo ....
Já ten samý rozměr přemísťoval sám i se skříňkou na které stojí. Jen jsem si na hladké podlaze dal pod skříňku něco klouzavého ... už ani nevím co to bylo a už to fičelo ....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 22:07 Žena toni [68] – Preprava-premisteni akvaria
Ahoj lidicky,neverila jsem ze to budu muset resit ale musim-jak by bylo mozne premistit akvarium do chladnejsi mistnosti nebo jiny podstavec?...dekuju:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   30.10.2012 15:04 Muž Cosmogagy [592] - Amerika
ještě bych dodal že pokud je kapacita, určitě by bylo dobrý si vzít do několika kanystrů nebo do spousty petflašek vodu z toho akvária, a tu použít při napouštění na novém místě. Nemusíš všechnu, ale třeba 1/3 - 1/2 by nebyla na škodu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   30.10.2012 03:30 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Buba
To hodne zalezi na tom jak je to akva velke. Pokud tak do 100L, ryby do pytliku, kytky taky nebo je nechat v akvariu zasazene, vsechnu vodu ven a jet. Na novem miste to napustit, pustit filtr. Za hodinku, dve vymenit vodu, dat ryby a a nekrmit par dni. Pokud nemas prerybneno a moc zasrany substrat a filtr, nemel by byt problem.
Ryby se posilaji pres cely svet a casto jim to trva dny, takze nejakych 300km and par hodin sotva postrehnou ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 23:36 Buba – Stěhování s přejezdem 300km
Dobrý den :-) prosím o radu. Čeká nás stěhování, háček je v tom, že nás a akvárko od nového bydlení dělí 300km a cesta trvá buď 3 hodiny po dálnici (ale nevím jestli D1 je nejideálnější) nebo další je čtyři a půlhodinová varianta:-( Neradi bychom se akvárka vzdali nebo jej zakládali znovu......myslíte, že je transport nějak možný? Jak rybičky a akvárium zajistit?
Předem díky za rady ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 12:41 Žena Ketty [0] Re: Danila
Dobře, moc díky. Stěhováním jsem nemyslela, že jako vůbec nestěhoval. Tomu věřím, když tady koukám na ta krásná velká akvária (můj tajný sen, časem to snad bude), tak že i ta obrovská se musela stěhovat. Spíš jsem myslela, že ve fóru jsem nikde nenašla k velkému příspěvky. Abych se poučila. Snad to nějak zvládnu. Každopádně děkuji všem za jakoukoli radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2012 11:21 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: Ketty
Ketty napsala: ... Tak velké akvárko tady nikdo nestěhoval. Jen samotné akvárko je těžké, takže asi budu muset vše, včetně kaminků vyndat. Nevíte, jak dlouho vydrží bakterie ve filtru? Asi nemám čistit ani filtr ani kamínky, nebo ano? Kolik vody z původního si mám radši vzít? Nevím, zda stěhování potrvá 4,5 hodin, možná celé dopoledne. Tak jestli není zbytečné stěhovat i vodu, když po tak dlouhé době v ní nebude ani jedna přátelská bakterie.
Stěhoval i větší:-) Vyndat bude potřeba úplně všechno,písek bych neprala, pokud se filtr převeze rychle, tak ho hned na novém místě hodit do barelu se starou vodou a zapnout. Čím více původní vody, tím lépe, nejde jen o bakterie. Doporučila bych po napuštění nádrže přidat Nitrivec a bude to dobré.
Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 10:47 R Muž romant [27983] Re: Ketty
Jenom doplním, že po tom přestěhování a znovunastartování akvária je určitě dobrý intenzivněji měnit vodu, protože tak či tak k narušení biologický rovnováhy dojde a je pravděpodobnější výskyt zvýšených hodnot N látek, tak ať si to podržíš tou výměnou vody. Měnit týden denně a další obden 1/3 akva a bude to jak má. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 10:05 R Muž romant [27983] Re: Ketty
Souhlas s tím co napsal kolega. Můžeš mrknout třeba na tento článek jenž o bakteriích ve filtru a bezpečné době bez kyslíku pojednává. rybicky.net/clanky/373-zakladni-pouziti-filtracnich-hmot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.10.2012 09:52 Muž Yirka [9123] Re: Ketty
Tvé úvahy jdou správným směrem. Filtr ani dno bych opravdu nečistil. Starou vodu bych ponechal jen v množství v kterém budeš po dobu stěhování přechovávat v náhradních nádobách rybky, zbytek bych doplnil čerstvou. Její vliv na bakterie není rozhodující. Filtr, to nejdůležitější je třeba nechat běžet v náhradní nádobě pokud možno co nejdelší dobu vyjma času samotného transportu. Pak neutrpí ani on ani bakterie v něma zabydlené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 09:45 Žena Ketty [0] – stěhování akvária 360 l
Fotka k příspěvku Prosím o radu. Myslela jsem, že už mám bydlení na celý život a bohužel jsem nucena (jak to tak bývá) se stěhovat. Rozhodně si s sebou chci vzít své akvárko. Stěhuji se jen v rámci města - cca 1/4 hodiny jízdy autem. Celé vlákno jsme si už přečetla, takže ohledně rostlin a ryb mám jasno, půjdou do kyblíků. Ale co zbytek? Tak velké akvárko tady nikdo nestěhoval. Jen samotné akvárko je těžké, takže asi budu muset vše, včetně kaminků vyndat. Nevíte, jak dlouho vydrží bakterie ve filtru? Asi nemám čistit ani filtr ani kamínky, nebo ano? Kolik vody z původního si mám radši vzít? Nevím, zda stěhování potrvá 4,5 hodin, možná celé dopoledne. Tak jestli není zbytečné stěhovat i vodu, když po tak dlouhé době v ní nebude ani jedna přátelská bakterie.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 20:20 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Fotka k příspěvku Náhodou jsem našel jak jsem převážel v autě do nové bytu malou elementku kolem 10L. Dokonce jsem neměl ani žádnou vodu vypuštěnou a pokud si pamatuju tak se do auta nic nevylilo :-)
A děsí mě že jsem tenkrát v něčem tak malém měl gupky :-/
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 15:27 R Muž romant [27983] Re: majka93
Při napouštění vody je možné použít nějakou hadici(třeba z odkalovače) a z toho kýble to napouštět tou hadicí, třeba na stěnu akva, čímž se ta možnost zvíření bude eliminiovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.07.2012 15:25 R Muž romant [27983] Re: Fidorka
To, že jsem použil slovo "znovuzaložení", to je moje vnímání stěhování a následného znovuuvedení doprovozu. :-) Ještě k těm pomocníkům z řad komerčních přípravků. Nic proti Aqua safe, ale jako daleko zajímavějšího a účinnnějšího pomocníka bych viděl třeba Nitrivec na podporu bakteriotvorby a eliminaci dusitanů. Ono to bude vždycky individuální záležitost ovlivněná spoustou faktorů, tak je jenom dobře, že zde zazní osobní zkušenosti od těch jenž tu operaci stěhování mají za sebou. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 14:58 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: lhajek
Jo to jsem taky dělala, když jsem dávala akva dopořádku po mé nepřítomnosti. Ale začátečník si nikdy není jist takže radši se pořád informuju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 14:51 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: majka93
S tím rizikem řas je to přesně jak píše Romant. Doplnil bych jen, že by se tomu mělo dát předejít častějšími výměnami vody. Znám rostlinkáře, kteří po větším přesazování rostlin mění 1-2 týdny každý den (někdy obden) 50% vody. A postupně mezi výměnami nechávají delší čas až se vrátí k normálu. Odčerpají tak nežádoucí látky uvolněné ze dna, které mohou odstartovat růst řas. Možná kratší doba svícení na přechodnou dobu jako po založení akva by nemusela být od věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 14:49 Muž wassup [7] Re: Fidorka
Asi dost záleží na akva a manipulaci s ním během cesty. Řekl bych, že pro kvalitu vody bude rozdíl, když se při transportu rozmíchá zahnojený dno (živorodka, ancitrus), nebo když se povede nerozmíchat čisté dno.
Každopádně to budu hlídat a radši i měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 14:42 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: romant
No já právě přes sprchu dopouštím vodu při každé výměně, ale do kýble a ten pak nosím. Nerozvířilo by to moc substrát? Jedině to pouštět na talířek, ale ten by zase polámal rostliny hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 14:39 Žena Fidorka [312] Re: romant
já jen doplním, že jak jsem stěhovala já, tak jsem převážela taky jen asi polovinu vody, zbytek jsem dolila čerstvou (dva kýbly jsem měla už doma připravené odstáté, zbytek tam šel tak po půlhodině odstátí, jen jsem použila AquaSafe), filtr jel v kýblu s kytkama, a s krevetkárkem to bylo taky tak nějak podobně... Výsledek: Dusitany se ani nehly, průběžně jsem měřila, a fakt nic, ani po deseti dnech, kdy jsem poprvé měnila vodu. Nezaznamenala jsem žádný problém ani s rybama nebo krevetkama, ani s kytkama. Jeli jsme asi půl hodiny, ale taky dost dlouho trvalo, než jsem to doma vybalila. To vše ve třicetistupňovém pařáku. Takže jen chci říct, že to jde i bez "znovuzaložení".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2012 14:27 R Muž romant [27983] Re: majka93
Bakteriím nová voda nevadí, ony jsou převážně přítomny v prostoru akvária(dno, filtr, stěny atd.). Odstátí vody taktéž není nutné, pro sichr napustit přes sprchu a je odstraněn ten potenciální problém, kvůli němuž se to odstátí doporučuje a tím je možná přítomnost chlóru v napouštěné vodě. Stěhování akvária je vpodstatě znovuzaložení akvária, protože ve značné míře k narušení prostředí tou operací byť je provedena sebešetrněji dojde, takže otázka výskytu řas či sinic je stejně tak aktuální, jako při prvním založení, vždycky to bude o nastolených podmínkách pro jejich růst či nerůst. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.07.2012 14:10 Muž wassup [7] Re: romant
Všechnu vodu jsem určitě táhnout nechtěl, nemám ani v čem. Myslel jsem jen pro ryby v akváriu a v kbelíku pro filtr a část rostlin.
Na přežití bakterií myslím od začátku. Fórum tu sleduju přes půl roku skoro každý den, takže mám Vaše rady (díky za ně) už docela zafixované.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 14:02 Muž wassup [7] Re: lhajek
Tak teď už mi ten polystyren dává smysl. Takovou funkci určitě petky nesplní. No, zkusím se optat zítra někde po obchodech, snad se do polystyrenu ještě balí. A když nebude, tak budeme muset jet pomaleji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 14:01 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: romant
Takže když budou bakterie na filtru a substrátu, tak už nehrozí třeba sinice nebo něco? Jako když zakládáte nové akvárium. Taky by mě to zajímalo s tím stěhováním hmm A když se po stěhování napouští nová voda, nevadí to bakteriím, že není odstátá? Protože nechat odstát 60l vody... nevim nevim kam bych to dala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 13:58 Žena Fidorka [312]
PET lahve podle mě ten polystyren nenahradí, to bych neriskovala. Ten polystyren se fakt osvědčil, možná by šel použít i molitan - část vody vsákne, takže hladina taky nebude šplouchat. V jakémkoliv hobbymarketu ten polystyren seženeš, já kupovala v OBI velkou desku za 35 korun, zbytek jsem použila pro oblepení po stranách zvenku, kdyby s tím pánové někde ťukli o roh...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.07.2012 13:56 R Muž romant [27983] Re: majka93
Zralá, podle mého názvosloví vydejchaná voda opravdu není tím nejdůležitějším. Když měním 80% vody v akváriu, tak ani na rybách ani na rostlinách nepozoruji žádné negativní účinky. Nutno ovšem poznamenat, že moje akvárium je na tento postup zvyklé, takže nechť každý činí jak uzná za vhodné a jak je zvyklý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 13:52 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: romant
No já bych raději polovinu vody převezla. Bála bych se, že to bude šok pro rostliny a ryby a taky přecijen ta zralá voda bude nejlepší, nevím ale kolik času to zabere hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.07.2012 13:43 R Muž romant [27983]
Já jenom lehounce k tomu možná zbytečnýmu trápení s původní vodou z transportovaného akvária. Přetransportovat ať už tak či onak všechnu vodu nutné není, daleko důležitější je celou operaci provést co nejrychleji, s nějakým minimem vody v akva, tak aby bylo dno, jenž je největší zásobárnou nitrifikačních bakterií co možná nejkratší dobu bez přísunu kyslíku a bakterií tak odumřelo co nemíň. To samý platí o filtru, co nejkratší dobu bez kyslíku, nebo-li mimo provoz. Tou krátkou dobou mám na mysli hodiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 13:28 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: wassup
Já při stěhování ryb používám mikrotenové sáčky. U krunýřovců bych ale raději dala dvě vrstvy a položila sáčky třeba do toho kýble. Normálně do nich napustím trochu vody z akvária, nafouknu trošku a zagumičkuji. Podobně jako když ryby kupujete. Jinak nevím no, já bych asi vypustila vodu všechnu (do pet láhví a převezla si ji taky) a zbytek nechala v akva. Když jsme převáželi moje akva o stejné velikosti (ale prázdné) normálně jsme ho postavili do kufru na lepenku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 13:22 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Ten polystyren by podle mě mohl být nahrazen jakýmkoliv materiálem, který se dá relativně napevno umístit do akva na hladinu, tak aby zabránil tomu vlnobití. Petky se obávám budou mezi sebou nechávat prostory kde by mohla voda šplouchat. Ikdyž na druhou stranu když budou částečně plné a tím i ponořené tak by to možná také šlo. Ale je potřeba je upevnit tak aby je voda podle svého pohybu nemohla nikde zvedat. Ten polystyren má tu výhodu že se udělá trochu větší a trochu se zmáčkne aby byl v akva mezi stěnami napevno.
Nezkoušel jsem to ale takže to ber tak, že jsem uvažoval "nahlas".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 13:17 Muž wassup [7]
Díky za reakce. Deku a podložení do auta jsem určitě plánoval, ale nevím, jestli stihnu sehnat polystyren. :/ Nešlo by ho alespoň trošku nahradit poloprázdnými PETflaškami?

Fidorce děkuji za nabídku, v Praze sice jsem, ale mám teď čas a auto jen na ten převoz. Tak nevím, jak a kdy bych nabízené věci vyzvedával, natož vracel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.07.2012 10:04 Žena Fidorka [312] Re: wassup
My jsme před třemi týdny stěhovali za provozu akvárko 80x35x40, a bylo to naprosto v pohodě - nechali jsme dno, většinu kytek, asi 5 cm vody, krevetky a dokonce pár teter ohnivých, které se nám nepovedlo chytit. Polystyren na hladinu je určitě dobrá věc, hlavně kvůli tomu, že zabrání promíchání dna. ryby volně do kýblů bych neriskovala, ono to v autě fakt dost šplouchá, chce to mít zavřený. Takže buď do pytlíků, nebo nějakej zavírací kýbl - mohla bych ti půjčit takový ten bílý kýbl s víkem od Flexiobkladů, jestli jsi z Prahy, nebudu ho teď nějakou dobu potřebovat. Stěhovala jsem v něm kytky s vodou a v pohodě. Desku bych ti mohla půjčit taky, mám ale delší - myslím 90x40. Nebo se dá použít nějaká polička ze skříňky, jestli máš nějakou vhodnou doma. V autě určitě všechno obložit a zajistit proti pohybu. Ve dvou lidech to určitě zvládnete jako nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.07.2012 09:38 Muž Rida [85] - CichlidyRe: wassup
Polystyren na hladinu bych určitě dal, ideálně tak aby vyplnil celou plochu hladiny. Jinak budeš mít uvnitř hotovou bouři, sice ti to přes krycí skla možná nebude stříkat ven ale bude to pěkně mlátit s rybama. Polystyren na hladině tohleto utlumí.

Asi bych nechal ryby v akva, odkud bych vyndal všechny dekorace apod které by se mohli sesunout a zavalit je. Vodu odpustit natolik aby se to dalo unést a přestěhovat do auta a pak zase ven. Polystyren na hladinu, opatrná jízda, ven z auta a umístit......
Asi bych doporučil i v autě to umístit na další polystyrenovou desku nebo jinou měkkou podložku, a obalit dekou- jednak aby nic nemohlo ťuknout do skla, jednak aby byli ryby potmě, omezí se tím stres.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 00:51 Muž wassup [7] Re: lhajek
Takové akva bych asi taky neřešil a vzal ho do náruče, ale tohle větší si nelajznu. Má krycí skla, takže by to za jízdy ven šplouchat nemělo. Na ten přenos bych je ale rád vyndal, ať neseme co nejmíň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 00:44 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: wassup
Stěhoval jsem zatím jenom 25L objemu což je sranda. Nechal jsem vše včetně ryb v akva jen jsem měl odpuštěnou vodu tak aby se to dalo přenášet a na hladině jsem měl nějaký polystyren, aby to nešplouchalo při převozu. Utlumilo to největší vlnobití. Ale už si nějak nevybavuji jak jsem tam ten polystyren přidělával, možná byl tak na těsno, že se sám ani pod tlakem vody nehnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 00:32 Muž wassup [7] – Stěhování zařízeného akvária
Zdravím, v nejbližších dnech mne čeká stěhování "běžícího" akvária. Je to menší kousek 60x35x35 cm, ale nevím, co si můžu dovolit, nikdy jsem akvárium nestěhoval.
Cestu odhaduju na maximálně hodinu s rezervou a opatrnější jízdou. Otázka na Vás zní, jestli bude lepší nechat ryby (a teda i nějakou vodu) v akváriu, nebo je šoupnout do kbelíku (nebo dvou) - žádný barel nemám. V kbelíku se bojím, aby je to někde v zatáčce "nevyšplouchlo". A varianta odlovit do kbelíku, odnést do auta, přendat do akva, odvézt, odlovit do kbelíku, donést akva, přendat do akva se mi moc nezdá.
Desku jsem našel jen 55 cm, tedy o 2,5 cm kratší na každé straně. Zvládne to starší sklo?

Pro informaci je tam 20+ pavích oček, 3 krunýřovci a 3 pancéřníčci. Substrátu na dně není mnoho. (Skladbu ryb neřešte, akva není mé.)

S co nejdéle běžícím a co nejrychleji puštěným filtrem, výměnami vody a dalším se počítá.

Zkušenější prosím poraďte. (:

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.07.2012 14:26 Žena Fidorka [312]
Tak akce stěhování proběhla u nás úspěšně potlesk . V neděli jsme převezli obě akvária (110 l a 38 l) do nového bytu, vezli jsme je se dnem, většinou kytek a částí vody (jo, a většinou krevetek a s pár tetrama ohnivýma, který se nenechaly chytit). Všechno přežilo, dno zůstalo neporušený i po jízdě autem přes celou Prahu, zřejmě díky polystyrenu na hladině. I to velké v pohodě unesli dva chlapi. Už je to tři dny a dusitany se ještě nezvedly, ale mám pro jistotu připravenou odstátou vodu v barelu. Akvárka vypadají naprosto v pohodě, ryby už se taky vzpamatovaly ze šoku. Bála jsem se toho jako čert kříže, ale proběhlo to naprosto bez problémů hop .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.04.2012 07:10 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: nerf
K promíchání pravděpodobně dojde. Předpokládám, že budeš stěhovat autem. Vibrace vzniklé jízdou způsobí srovnávání dna. Bál bych se i nechat při stěhování v terasách kameny. Stačí málo, kámen břinkne do skla a je po parádě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 18:57 lap Re: Ivoš
Co soudíte o zmíněném "promíchání" dna? Toho se bojím nejvíc. Dno budu mít koncipováno s větším převýšením - přední stěna 3-4 cm, zadní cca 15 cm. Nejspíš využiju terasy z kamenů, aby se mi dno časem samovolně sesouvalo co nejméně. Do dna chci použít výživný substrát a jíl, tak by případné promíchání či pohyb dna z hlediska biologické stability podmínek v nádrži pro měl byl katastrofou rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2012 10:35 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: JanaF
S váhou bych si nedělal starosti - 2 chlapi to unesou i se štěrkem levou zadní. Hádám že se štěrkem a rozumným sloupcem vody (já bych nechal max 10 cm) bude váha stěhovaného akvária do 40 kg. Ale pro jistotu bych to každopádně stěhoval položené na bytelné desce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 08:51 lap Re: JanaF
Ahoj Jano. Napiš potom, jak jsi dopadla. Docela mě to zajímá - čeká mě to samý. Postup mám vymyšlenej podobně, dokonce mám v desce pod akva na každé straně vyfrézovaný dvě rýhy na ruce, aby se to celé lépe neslo. Desce to nevadí a vidět to není :-) čeho se spíš bojím já, to je sesutí dna. Akva teď právě znovu zakládám a stěhovat se budu cca za půl roku. Dno bude jemná frakce 1-2 mm a pod tím ještě zásobní substrát plus nějaký ty jílový dobroty pro rostliny, takže mám docela vítr z toho, kdyby se to mělo rozmíchat a dát do pohybu. Dej vědět jak jsi s tím stěhováním dopadla X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 17:11 Žena JanaF [3] - MiniakváriaRe: Tomas Enderson
Díky moc za radu..Je tam štěrk Amazonia a rostliny, kořen samozřejmě vyndám, tak snad váha akva nebude tak velká.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 13

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 14621x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1396-stehovani-akvaria?od=341