Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stěhování akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Stěhování akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2014 22:08 radim Re: buballa
Určitě si vem co nejvíc vody z akva a pokud nebudeš dávat nové dno, tak to staré nenechávej např. v kyblu stát snad ani den, nebo vše živé v něm zahyne a solidně to pak zasmrádne...zahnije. Ani mi ten kýbl nejde doteď vypucovat...
Ryby stěhuj pokud možno, aby měly tmu (nádobu s nima dej např. do černého pytle)
Ten kořen opravdu jen s krunýřovci. Ostatní ryby, hlavně ty větší si při takové akci můžou o něj dost ublížit. Už tak to pro ně bude dost nepříjemný zážitek.
Ať se to povede;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2014 21:44 amrtin Re: buballa
Já bych jen podotknul,že ancáky stěhovat klidně i s kořenem(pokud je to možné),oni se k němu pčicucnou a nepustí se :-D Přeji stěhování bez problémů ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 13:07 Žena buballa [0]
Ahoj,
kvôli svojmu dieťatu neviem prečítať celé téma, tak poprosím o nejaké dobré rady ohladne sťahovania akvárka.
ide o:
145*60*50 cm hebedo, kt sa premiestni do iného bytu na druhý koniec mesta, cesta cca 7 min. autom. osadenstvo uvidíte v mojom profile, jednoducho ide o dospelé jedince, celkom veľké kúsky.
máme pripravené:
dodávku, 120 l barel, pevné vrecia, vedrá s krytom, poprípade termo bedňu ...
čo ešte odporúčate? veľmi by mi to pomohlo diky
sťahovanie sa predpokladá na tento víkend, bude u nás okolo 24°

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 22:10 Muž krtekpetr [0]
Tak sem to opatrně "odbagroval" na substrat a pak ve 2 lidech zvedl a zase polozil akva je napustene a drzi takze to dopadlo dobře potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 05:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: krtekpetr
Za mne odebrat půlku a zbytek rozprostřít po celém dně a mohlo by to projít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 18:10 Muž krtekpetr [0] Re: LiborSprysl
Hmm dobra nake navrhy muz odebrat maximalne pulku sterku jinak fakt nevim :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 08:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: PaDa
PaDa napsal: Jestli tam máš jen ten písek, tak úplně v pohodě.
18 kilo je na vlasovou trhlinu docela dooost... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 00:40 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: krtekpetr
Jestli tam máš jen ten písek, tak úplně v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 00:30 Muž krtekpetr [0] – preneseni aq
Mam dotaz potrebuji prenest akva ze krinky na stul cca 3 metry, udelat drobnou technickou upravu na skrince a zase prenest na zpet. V akva mam cca 18 kg sterku a substratu. Neposkodi se dno ( vybouleni prasknuti) pokud to vememe nakraji? (bohuzel presuniti na desku neni technicky mozny) rozmer akva 90x40 6ka sklo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 17:25 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Najednou, po realizaci týden denně měnit min. 1/3 vody a krmit jenom velmi minimálně. To nový dno, tzv. na sucho možno prolejt bordelem z toho rušenýho akva, není podmínkou, ale může lehce pomoci, jako tzv. naočkování kulturou nitrifikačních bakterií a dbát na do, aby ani to dno, ani filtrace nebyla déle než 2-3 hodiny bez přísunu kyslíku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 17:18 Žena Beastie [318]
Zdravím
čeká mě teď někdy v průběhu taková velká akce
Mám 54l a 20tku, osazenstvo 15 razbora hengelova + ancistrus z 54l a 3 dožívající boraras maculatus a jedna betta splenders ve 20l
Protože chci dát 54ku domů na místo té 20tky a chci vyměnit ve 20tce dno a přidat ještě nějakou kytičku, bude to vážně masivní akce

Dno bych viděla na nějaký hrubší písek nebo štěrk, mám se světlým pískem do bazénové filtrace mizernou zkušenost. Kvůli ancíkovi zase nechci hrubý štěrk. Teď je tam ta černo-bílá noční můra už pár let, ale protože akvárko bylo v práci, nebylo jak to vyměnit.

Mám to dělat na nějaké etapy, ať je šance na aklimatizaci, nebo vyloženě tomu věnovat jeden den, přivézt akva, nechat si 10 l vody z obou ( víc kyblů nemám), rybky hezky v separátních pytlikách v krabici, nové proprané dno, odstátá voda, nasázet již stávající kytky a nechat tam běžet oba filtry ( oba bublifuky stejně) a za 4-5 hodin, až se to usadí, tam potmě pustit všechny ryby?

Co myslíte? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 10:17 Žena baletka [624]
Já mám pocit, Jaleo, že seš už předem trochu negativně naladěná :-D Nehodlám, nechci, riskuj atd... Buď v pohodě, proběhne to snáze, než si myslíš. Přestože je dobré se připravit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 23:19 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: jalea
ještě poznámka-nehodlám podstupovat anabázi s převážením staré vody atd.
Převoz staré vody je to nejmenší, určitě zcela zanedbatelná práce s ohledem na přípravu "náhradní ubikace".
Tady je pro inspiraci pár fotek z našeho stěhování, bez problémů za cca 3 hodiny. rybicky.net/nadrze/7413… "stěhování"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 22:38 Žena jalea [3] Re: romant
vážně? já bych nerada zase prožila akci "nevidím na zadní stěnu akvária protože mám řasy a zákaly" ještě poznámka-nehodlám podstupovat anabázi s převážením staré vody atd. To snad radši ryby nechám nějakou dobu v náhradní ubykaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 22:35 Žena jalea [3] Re: baletka
no už jednou to nahoru donesli, ale riskuj, že ted to nedonesou a rozbijí vid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 22:35 R Muž romant [27987] Re: jalea
Projeď tohle vlákno, je to tady popsaný vícekrát, dá se to zvládnout všechno za jeden den i s navrácením osádky do akva a to i když budeš měnit dno. Podržíš to výměnama vody a budeš mít v záloze nitrivec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 22:34 Žena jalea [3] Re: jalea
a ještě jedna věc. řeším jestli akvárko nemám raději nechat přesilikonovat když už bude vypuštěné. Mám ho napuštěné 2 roky, předtím stálo poloplné kdesi v Liberci. těžko říct jak dlouho je to staré. Když jsem si ho dovezla táta mi ty spoje zevnitř ještě přetáhl lepidlem, ale nerozlepovalo se to celé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 22:33 Žena baletka [624] Re: jalea
Já bych si opravdu skoro myslela, že dva chlapi to docela v pohodě unesou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 22:31 Žena jalea [3] Re: romant
aha- to by mi asi mohli půjčit ve sklenářství co? to je dobrý nápad. ono je nejhorší že 2 chlapi to stěhují těžce a 3 už se zase nevytočí na schodech takže ty přísavky by mohly ulehčit práci. To bude operace hmm ryby asi umístím do akvaristiky do prázdných akvárií. mám rezervní akorát 60L nádrž a tam všechny nenacpu. Asi upřednostním "cennější" kusy a s nějakým tím úhynem se bude počítat. Jinak to asi nepůjde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.12.2013 22:19 R Muž romant [27987]
Na stěhování rozměrnějších nádrží jsou vynikající sklenářský přísavky na nošení skla.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 22:16 Kuba Re: jalea
330 litrů je pro dva chlapy. Ve velikosti stěhovaného akva tady asi vedu. Stěhoval jsem akvárium 20 km. Obvolal jsem pár kámošů(5) a s dodávkou se jelo pro akvárko. No nevěřil jsem, že ho v pořádku přestěhujeme. Protože jsem nechtěl riskovat rozbití, nesli jsme ho i s kovovým stojanem i s obložením. Akvárko má 316x60x70cm, vážílo i se stojanem něco kolem 400 kg .Nejhorší bylo dostat ho přes lávku k baráku, která je široká 80 cm. To jsme ho váleli po lešeňových trubkách. No ale nekup to za ty prachy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 21:59 Žena baletka [624] Re: jalea
Nevím jak ryby, to asi chce nějaké termoboxy a hodně sáčků. Ale já převážela 30km akva 150x65x60 (480l). Ze schodů to snesli čtyři chlapi, každý za jeden roh. Ale chvilkama se nevešli (v zatáčce), takže to nesli i dva. Připouštím, že byli docela nabušení, ale i tak... Do schodů v druhém baráku to pak zase nesli čtyři. Já kibicovala a hlídala případně ťuknutí ;-) Převážela jsem to ve Fordu Mondeo Combi, ani jsme nijak neřešili obložení, jen jsem pod rohy nastrkala kusy molitanu. To akva je tak těžké, že se po cestě ani nehnulo. Dokonce jsme zvládli naložit i kryt a rozloženou skříň pod akva. Já bych se toho tak nebála, těch 330 máš o dost menší váhu, takže unést to nebude tak strašný problém (i když ty chlapy určitě potřebuješ), ale zase to není tak lehké, aby Ti to někde v autě lítalo z rohu do rohu a otloukalo se. Tak zlom vaz. PS: Hlavně ať ti borci, co Ti budou pomáhat, nemají potivé ruce ;-) A ještě edit: případnou nejistotu v těsnění vyřešíš postupným napouštěním. Jakmile to začne někde prosakovat, uhlídáš to. Koneckonců, prý by se to mělo dělat u každého akva, které přineseš domů..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 21:47 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: jalea
Já stěhoval 180 litrové přes celou Prahu, naštěstí jsem měl originál krabici, velké stěhovací auto a hromadu polystyrenu zvenku na obložení, jelo se hodně po dlažebních kostkách. :) Větší strach než z akvárka jsem měl z ryb, že to nepřežijí, zvlášť když to bylo na začátku ledna a při velkých mrazech. Ale sehnali jsme dva asi stolitrové "barely" po nějakých léčivech, do kterých jsme rozdělili vodu i ryby a nakonec to všechno proběhlo úplně bez problémů. Držím palce s tak velkým akva, nechci být sexista, ale sežeň si na to nějaké silné ruce, zvlášť když tam máš schody. Ale je mi jasný, že na tohle bys taky přišla. :) Ale jinak tě uklidním, jestli se stěhuješ komplet, bude asi lehčí snést dolů akvárko, než třeba lednici nebo sporák. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 21:05 Žena jalea [3]
Ahoj,
po velmi velmi dlouhé době se ozývám pro radu. Čeká mě stěhování akvárka. zatím jen výhledově v řádu cca měsíce až 2 a v rámci jednoho malého města,ale chtěla bych to spojit s kompletní přestavbou akvárka, výměnou písků, pozadí atd. A jelikož akvárium není žádný drobeček bude problém ho i snést ze schodů. Máte někdo s takovouhle větší akcí zkušenosti? Jedná se mi o stěhování akvárka cca 330L. jak jste řešili ryby atd. prostě prosím o všechny postřehy ať vím na co si mám dávat pozor. Mám především hrůzu z napouštějícího se akvárka a toho, že se někde při převozu cinklo atd a teče. hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 14:24 JirkaR
Zdravím mám dotaz, možná i prosbičku. Dokázal by mi někdo pohlídat ryby? Zní to blbě, to přiznávám. Stěhuju se na přechodnou dobu a nemám kam dát ryby, neznám nikoho kdo by mi je pohlídal, tak to zkouším tady. Bylo by to na cca 3měsíce, potom bych si je vzal nazpět. Jedná se o (8x neonka,4x ancitrus cca6cm,8x panceřniček a jedno L-ko 3cm). Předem dík za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 21:30 JirkaR – pomoc s rybami
Zdravím, měl bych na Vás prosbu. Cca za měsíc se budu stěhovat a mám docela problém. Chtěl bych přestěhovat akva, to by až tak nebyl problém, ale na 2 až 3 měsíce budu tzv. "bezdomovec". Stěhovat atva na dvakrát mi nepřipadá moc moudré, navíc přes zimu. Tak jsem chtěl poprost nějakou dobrou duši (OV, Kopřivnice a okolí) zda by mi nepohlídal ryby (kytky oželím), protě prodat bych je opravdu nechtěl. Jedná se o cca 8 neinek a 6x panceřniček, 4x ancik všechno samice (5cm) a 1x elko (3cm). Ryby jsou zdravé až moc vitální. Byl bych ochoten přidal i nějakou tu korunu na žrádlo. Předem dík za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 13:53 JirkaR – Pomoc při stěhování
Zdravím, měl bych na Vás prosbu. Cca za měsíc se budu stěhovat a mám docela problém. Chtěl bych přestěhovat akva, to by až tak nebyl problém, ale na 2 až 3 měsíce budu tzv. "bezdomovec". Stěhovat atva na dvakrát mi nepřipadá moc moudré, navíc přes zimu. Tak jsem chtěl poprost nějakou dobrou duši (OV, Kopřivnice a okolí) zda by mi nepohlídal ryby (kytky oželím), protě prodat bych je opravdu nechtěl. Jedná se o cca 8 neinek a 6x panceřniček, 4x ancik všechno samice (5cm) a 1x elko (3cm). Ryby jsou zdravé až moc vitální. Byl bych ochoten přidal i nějakou tu korunu na žrádlo. Předem dík za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 08:43 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry
Tak jsem taky včera převážel obě akvárka. No jelikož to větší je totálně zarostlé, tak jsem nechal i ryby (jen malé tetry). Bohužel ten převoz s odpuštěním vody nepřežilo cca 15 ryb to je docela masakr. Dost mě to mrzí a doufám, že už se akvárko dál stěhovat nebude. Tohle je pro mně pohroma. Dost ryb uhynulo jen kuli tomu že se otloukly o dno do kterého se snažily schovat. Hold katastrofa. No každému kdo se chystá stěhovat na delší trasu tak doporučuji vše udělat klasickým rozložením a složením. Tak jak jsem to já dělal před lety a je popsáno v tomto článku.

www.akvarista.cz/…

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.10.2013 17:13 R Muž romant [27987]
Jenom připodotknu, že velmi dobrá finta při stěhování na větší vzdálenosti, třeba tím autem, je super věc to poodpuštěný akvo zakrytovat nafest třeba trojkou polystyrenem a vytvořit tak jakoby uzavřenej kvádr. Čím menší je akvo, tím méně vody se musí odpouštět, to záleží na transportní hmotnosti. Čím těsnejší bude ten polystyren, tím lépe se zamezí šplouchání vody a může se v akváriu nechat třeba i většina rostlin. Ověřeno praxí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.10.2013 14:24 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: predator3313
Mám nádrž 53 cm x 35 cm x 40 cm (75 l). V posledním půl roce se stěhovalo 10 km v autě, z jednoho pokoje do druhého a z jedné skříně na druhou. To vše vždy jen s povypuštěnou vodou s téměř celou rybí osádkou a dnem. I to auto bylo v pohodě. Pokud se dnem nebouchne do něčeho tvrdého a drobného, tak to půjde. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 13:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: predator3313
Strach je vzdycky na miste, pac hrdinu jsou plne hrbitovy ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 13:27 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: predator3313
Určite by som to nelovil,ked tú nádrž spustíš na pár cm vody tak to prenesenie určite zvládne.zostane tam iba pár litrov,toho by som sa nebál.Loviť 150 krevet v takej džungli to máš na pekne dlhú chvílku a to ich ani všetky nechytíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 13:20 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí
No tak nvm zda to nebude snadnější to teda vylovit...:-D pač mam trochu strach o to...a nerad bych vytopil nový byt :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 13:11 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: predator3313
Pre takéto prípady mám pod malými akvárkami vždy ešte jednu nábytkovú dosku,takže nezdvíham akvárko,ale dosku na ktorom sedí akvárko.Ked to urobíš tak ako píšeš,mohlo by to vydržať.Pokial sa ho bojíš zdvihnúť,tak ho iba skús prešuchnúť na nejaký iný stôl alebo skrinku,samozrejme čím viacej spustené od vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 13:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: predator3313
Neriskoval bych. Akvarko 60x30x30 jsem stehoval taky asi tak o 2m. A slo to kupodivu snadno.

Priprav si vhodne velke prkno (kdyz nemas, nech si uriznout kus lamina atp.), poloz to prkno na neco co muzes soupat (mysleno soupat po zemi, nebo neco s kolecky), vypodloz na stejnou vysku a presoupni akvarko i s podlozkou (podlozka a dno se vzajemne nehybou). Ty to nestehujes definitivne jako ja, takze to jen soupni kam potrebujes, a pak to zase nasoupes vsechno zpet. Ani se nenadres.

EDIT: Pochopitelne jsem odpustil vodu jak to jen slo, ale stehovalo se to i s rybama, bez vylovu :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 12:51 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí
Mám 60l akva, dno 50x30cm. Potřebuju ho přenést asi 2metry na stul, a pak zase Z5, jelikož musím zpevnit komodu na které tedka stojí. Protože se v něm prohání kolem 150 krevetek, tak moc nejsem nadšen s toho že bych je musel vylovovat (zase, před měsicem jsem to cele stehoval). Čili by mě zajímalo zda dno vydrží když tam nechám pár cm vody + dno (štěrk asi 2cm vrstva)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 12:38 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: kacercz
Ani si to nevšimnú,dokonca sa potešia rozvírenému dnu,pekne sa nadlábnu ;-) Len nech sa po ceste nenastydnú coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 12:35 Muž kacercz [36]
Tak, aby toho nebylo malo, tak mou kancelarskou nadrz ceka v nejblizssi dobe stehovani. Vodu odleju, ryby odlovim, necham si dostatek puvodni vody a pomalu prevezem. Ale je tam i cca 50 krevet, to opravdu odlovovat nebudu. Jak se na to budou tvarit? Nejake zkusenoste ci postrehy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 11:27 R Muž romant [27987] Re: macsim
Ideál bude vše přestěhovat najednou. Odlovíš ryby, vyndáš, nebo i můžeš nechat rostliny, snížíš hladinu vody tak na 1/3(je vhodný přikrýt na fest třeba deskou polystyrenu, těsně nad hladinou), odpojíš filtr a jede se. Akvárium je dobrý přenášet na nějaký pevný podložce. Na novým místě dopustíš vodu(čerstvou), dosadíš rostliny, zapneš filtr, ten je dobrý mít mimo provoz co nejkratší dobu a vpustíš ryby. Vše proběhne během několika hodin a následný dny po dobu týdne měníš 1/3 vody denně a další týden obden, minimálně krmíš, do akva nijak nezasahuješ a necháš to usadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 11:15 macsim – male akvarium po dobu stehovani
Potreboval bych radu od zkusenejsich akvaristu. Uz nejakej ten rok mam v akvarku 5 plat koralovych, 3 black molly a 2 ancistruse. Od te doby se mi platy a black molly docela dost rapidne rozmnozily. Molly az tak moc ne, typuji aktualne i s mladymi celkem 5 kusu, ale platy... tech bych typoval na takovych 10 uz dospelych a k tomu dalsich deset mladych. Neni toho az tak moc, ale v 60 litrovem akvarku to vypada trochu preplnene.
Jde o to, ze se v prubehu tohoto tydnu stehujeme. Opravdu nevim, jak na to. Jedine, co me napadlo je, ze bych vyuzil stareho cca 10ti litroveho akvarka po dobu stehovani. Takze bych rybicky premistil, mezitim prevez velke akvarko do noveho domu, tam bych ho obnovil, zalozil a pockal, nez se utvori alespon nejaka ta biologicka rovnovaha a nasledne prevez i ty ryby.
Dale jde o prevoz samotny. V cem prevazet? Jak prevazet? Mam doma par pytlu z akvaristiky, ty jsou celkem pohodlne, ale nevim, vejdou-li se tam vsechny. A nakonec se obavam, ze nedokazi vylovit vsechny mlade. Chapu, ze vetsina z nich zhyne nez doroste, ale precijenom je to skoda a nedovedu si predstavit, ze bych je splachnul do zachoda i s javskym mechem...
Dekuji za jakekoliv rady a pripadne se omlouvam, pokud je podobne tema jiz zalozene. (usilovne jsem na vasem serveru hledal, ale nenasel)

PS: Neriddte se mou prezentaci akvaria na serveru rybicky.net, je to zastarala prezentace.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 21:27 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
To je samozřejmě obecná rada. Každej musí vědět co je a není možný. Pokud je to nějak složité akvárko a silně zarostlé, tak vypouštění a odlovení je ztráta času. Pokud je to placka písku s valisnerkou v rohu, tak se většina ryb dá vylovit během minuty a může si tím ušetřit starosti se zbytečně těžkým akvárkem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 21:22 Muž Jiri_99 [425] Re: grunda
800l je vážně jiný level.. To ti závidím. :-D


TO Ičin: V mém případě vše přelovit je nemožné. Musel bych celé akvárko vyházet a tím bych zabil celý den. Takhle jsem měl "jen" strach, aby mi neprasklo dno. Naštěstí to dopadlo dobře.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2013 21:17 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Drahoš .
už je na místě a stěhovat se bude jen přes mou mrtvolu rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 21:17 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Jiri_99
Osobně bych radši na dobu stěhování přelovil obyvatele do kýble s vodou z akvária. To dvojí přelovení bude menší stres než všechno to třepání a vlnobití při přenášení. A zároveň člověk může upustit víc vody a sníží si tak možnost problémů při stěhování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2013 21:10 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Jiri_99
já naopak vazba jsem a přistěhování prázdné osmi set litrovky jsme se řádně zapotili - 260 kg prázdné akva, hnus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 21:04 Muž Jiri_99 [425] Re: toni
To máš v poho. Já jsem z kámošem stěhoval přes celý byt 100l plné kamení /viz. presentace gupky/ a šlo to v docela dobře. A to nejsem žádná vazba. :-)
Stačilo odpustit většinu vody. Ale tak, aby obyvatelé nebyli na suchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 11:04 Žena toni [68] Re: grunda
hmm....ze ja to tenkrat tak privrtala,bylo by to snadnejsi,ale co,ja to tak zkusim,hlavne aby rybky nebyly v tom horku,dekuju za radu... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 10:58 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: toni
tak v tom případě bych akva odpustil, sundal ze skříňky, odmontoval desku, přestěhoval skříňku, dal ji do váhy, akva zpět na desku a desku i z akva položit zpět na skříňku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 10:56 Žena toni [68] Re: grunda
bohuzel z vrchu stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 10:54 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: toni
a šroubky jsou z vrchu, nebo zespodu?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 13

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 14623x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1396-stehovani-akvaria?od=296