Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stěhování akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Stěhování akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2023 08:07 Žena Beastie [320] Re: vlka, Lojza007
Děkuji, u mě jde spíš o problém s časem, na hraní mám tenhle víkend, kdy mě zase popadly nějaké nápady, a pak budu mít dost jiné práce až tak do října a pak zase budu mít půl roku okno, kdy budu koukat do akvárek a vymýšlet co změnit (asi jako jsem to dělala od listopadu do teď, dvě nové akva, několik nových ryb, atd :-D ). Tak si to nechám jako projekt až na později. Sice je to takové kontraproduktivní tam teď nasázet kytky, nechat to zakořenit a pak to prohazovat, ale zase kdo ví, jaká vlastně bude kde situace na podzim. I tak děkuji za názory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2023 21:52 Muž vlka [3453] Re: Beastie
Častokrát se mi stane, že si nevšimnu několika Krevetek a jsou den dva v napuštěné chlorované vodě z kohoutku a nikdy žádná nepošla. Tedy z krevetek co mám. Vydrží docela dost. Jehlounky neznám. Také bych nečekal měsíce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2023 18:12 Muž Lojza007 [1204] Re: Beastie
Dej tam dno, rostliny a vodu z nějakýho jinýho akvária. Za týden tam klidně můžeš dat krevetky, přežijou bez problémů. U jehlounků nevím, jak moc jsou citliví na kvalitu vody, u těch možná raději počkat dýl. Nemyslím si, že je potřeba čekat měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2023 17:46 Žena Beastie [320] Re: Yirka
Díky, nechám si to jako zábavu na podzim, až mě zase bude něco napadat když nebude co dělat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2023 17:21 Muž Yirka [9126] Re: Beastie
Jedině založit a nějaký měsíc nechat zaběhnout. (3 a více)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2023 16:29 Žena Beastie [320]
Jdu s hypotetickým dotazem. Přijde mi nové, malé akva, původně na něco jiného, ale. Napadlo mě, že by v něm možná nebylo špatné mít jehlounky a krevetky, v té 40 nejsou skoro vidět akva skoro prázdné, ryby fakt malé, podle mě jim prostor nesvědčí, kvůli lovení jídla, které se jim pak zbytečně schovává. Když bych je ale chtěla přesunout do menšího, jak bych to s krevetkami dělala, s rybami co jsou citlivé, s novým substrátem, s parametry vody, vždyť krevetky nesnáší velké změny v parametrech...jak by se to dalo provést? Nechtěla bych stěhovat dno z Pracovny, neodkalovala jsem ho tak dva roky a žádné terno to nebylo ani předtím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.02.2022 09:15 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Stěhování posledního akvária
Ahoj všem,

dneska se tedy už definitivně stěhuji do nového domova. Z 5 akvárií mi zůstaly 3 - dvoustovka a stovka jsou už na novém místě a dnes budeme stěhovat Malou nudli. Bude se převážet s částí vody, protože potěr je příliš drobný na odlovení. Snad se Sličným bude dařit i v nové vodě.

Zároveň chci tady poděkovat všem, co mi radili, jak připravit předchozí dvě akvária ke stěhování. Všechno dopadlo na výbornou a obě akvária jsou ve velmi dobré kondici ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2022 11:36 Muž miclha [0] Re: Lojza007
Ok. Díky... Asi to teda zkusímr i když to vypadá ok. A co to pochozí duňeni? Máme 2 děti 3 leté tak pořád dupou :). Uvažuji jestli koberec jen před to nebo raději větší.... Zvednout tu ikea skříň i s akvárkem a šoupnout ten koberec i pod tu skříň...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2022 11:45 Muž Lojza007 [1204] Re: miclha
Když tam bude 10cm vody, tak to ty ryby přežijou a akvárko taky. Ale i tak je potřeba počítat s tím, že to akvárko v tu chvíli bude vážit minimálně 50kg.
A samozřejmě je pak potřeba vrátit aspoň polovinu původní vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2022 11:26 Muž miclha [0] – Zvednutí akvária 80x35x35 ze skříně Kallax na desku s podložkou a zpět
Fotka k příspěvku Ahoj. Máme akva celkem čerstvě založené a bohužel bylo moc vody a voda se dostala na skříňku Kalllax a trochu i pod podložku (modrá co se dává pod lamino). Vysušili jsme to toaleťakem a celý večer jsem na to pustil ventilátor a vypadá to suché.... ale říkám si že ta položka už byla dost tenká(použita z minule)... Tak že by jsme akvárko zvedli pořádně pod tím utřeli do sucha a dali na desku kde bude další podložka a dali zpět.... Myslíte že to dno vydrží? Vodu by ksme odčerpali co nejvíc ale máme tam 20x microrasbora galaxy a 9 endlerek...
Nebo trošku vody co tam bylo neva....?
A ještě máme vinylovou podlahu a na tom tu skříň kalax3 a když jdu kolem tal tím duňenim vibruje hladina..... Že by raději dát před to kusový koberec?
Díky....
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.01.2022 17:03 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry200 a 112 litrů v novém domově
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Převoz a nové založení dvoustovky hotové hop
Stovka byla jen vypuštěná, ale dvoustovka byla tak těžká, že jsem musela vybrat rostliny a část substrátu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.01.2022 10:47 R Muž Anthrax [4786] Re: zelenakapusta
Řekl bych, že žádný problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2022 10:33 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Anthrax
No můj plán je, že je odlovím do boxů v pátek dopoledne (odpolední směny), v sobotu dopoledne se přestěhují do nového a ještě v sobotu obnovím chod akvárií na novém místě. Suma sumárum by rybky mohly být mimo akvárium méně než 30 hodin.
Snažila jsem se to naplánovat s minimální dobou pobytu rybek v boxech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2022 10:08 R Muž Anthrax [4786] Re: zelenakapusta
Ahoj. Záleží kolik potřebuješ času ty. Ryby určitě nemají potřebu přelovení v několikadenním předstihu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2022 09:41 Žena zelenakapusta [1626] - TetryPříprava na převoz
Zdravím,

pokud všechno dobře dopadne, v sobotu bych měla s kolegyní přestěhovat 200 a 112 akvária. Zajímalo by mě, kolik dní předem je potřeba rybky odlovit do boxů? Stačí den před?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2021 16:43 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: kofejn
Tak tohle je boží palec

Takže budu moct počítat, že mi akary zblajznou mečovčí omladinu, ale ony i mají funkci regulátorů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.12.2021 14:34 Muž kofejn [963] Re: zelenakapusta
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám teď za sebou měsíc po stěhování dvěstěpadesátky a postupoval jsem jak píše MH. V konvích byly ryby a kytky šest dní, protože se stěhoval i původní nábytek. Ryby měly původní vodu, filtr a topení, kytky jen vodu. Skaláry sežraly mladá pávčata, ale s tím jsem počítal. Akorát jsem nezvládl pořádně proprat dno, tak jela dva dny filtrace v akvárku bez ryb.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2021 16:33 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: MARTIN HORÁK
Za pomoc bych byla každopádně ráda, ale z Víru (pokud vím, je na Vysočině) to máš hodně z ruky.
Vím, že budu potřebovat dva hoboky, na rybky ze dvoustovky a na ty ze stovky, v žádném případě nesmějí být v jednom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.12.2021 15:39 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: zelenakapusta
Takhle určitě ne. Z nádrže se nechá jen část vody. Ta se dá do barelu, dopustí se čistou vodou, vloží se vzduchovadlo a ryby. Případně topítko. V nádrži nezůstane žádná voda, pouze mokrý substrát a rostliny. Na to se dá bublinková fólie, celé se to pak zastrečkuje. Pak převeze z bodu A do bodu B.
Nalije se opět jen část vody z barelu, dopustí se čistá voda a vloží ryby.
Pokud v té době budu mít zdravé nohy, přijedu pomocí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2021 14:37 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: MARTIN HORÁK
Každopádně to vypadá, že si ty hoboky budu muset přeci jen pořídit. Vybrané dno bude těžké jako kráva.
Chtěla jsem to udělat tak, že bych do cirka 50 litrových hoboků přelovila rybky, maximálně odpustila vodu a nechala cirka 10 cm nade dnem. Rostliny bych nakryla nějakým igelitem, aby nevysychaly a na místě bych vodu hned napustila. V hoboku s fungujícím filtrem by rybky měly vydržet do druhého dne úplně v klidu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2021 14:05 Muž 4Sima [1897] Re: MARTIN HORÁK
Dá se vybrat písek a vše ven a po přestěhování ihned založit znovu. Může nechat i vodu z akva třeba do 50 litrové konve. Pak to není založení úplně znovu. Bylo by ideální mít na to čas a odstěhovat jedno akva v jeden den a založit a další den to samé s druhým. Je to sice záhul, ale jde to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2021 11:18 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: zelenakapusta
Ty tři nejmenší jsou úplně v pohodě, stačí odpustit vodu a zakrýt fólií. Ty dvě velký už bude chtít zrušit, přestěhovat a založit znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2021 07:28 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: MARTIN HORÁK
200, 100, 36, 25 a 22 litrů - 5 akvárií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2021 22:49 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: zelenakapusta
Kolik nádrží a jak velké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2021 20:02 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: MARTIN HORÁK
Tak to budu ráda, zatím ani neznám časový horizont, ale nejspíš někdy na jaře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2021 20:02 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Silviebaris
Bohužel nemám, jsem člověk, co velmi těžce navazuje vztahy, takže je to složité. Jako ptala jsem se v práci, jestli někdo neví, nepomohl by, ale vlastně jediné, čeho jsem dosáhla bylo, že mi vyjádřili účast, že vědí, jak je to složité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2021 19:45 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: zelenakapusta
Stěhoval jsem mnoho nádrží, včetně zajetých.
Kdyžtak poradím co a jak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2021 19:43 Silviebaris Re: zelenakapusta
To nemáš žádné známé,kolegy a kamarády co mají dodavku..My se stěhovali přes 2 ulice a za jednu dodavku zaplatili pomalu 2tisíce..dost..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2021 19:07 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Anthrax
Že se stěhovat budu je na 95% jisté, jen je to otázka času.
Vůbec by pro mě bylo nejlepší prostě snížit hladinu na možné minimum a tak akvária i stěhovat. Stěhováci si s tím budou umět poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2021 10:30 R Muž Anthrax [4786] Re: zelenakapusta
Chápu, takže je to zatím prostě v obecné rovině. Nevím na kolik bude v obou místech rozdílná voda. Ale pokud nejsou parametry vody úplně rozdílné, tak bych se s tou akvarijní vodou netahal. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2021 07:20 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: vlka
Velmi zajímavé stránky, ale prozatím je nebudu moct využít. Zatím totiž nevím kam ani kdy se budu stěhovat a takový zákazník nikoho nezajímá.
Zatím si předběžně hledám informace, aby pak aspoň vědět, kam se obrátit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2021 22:45 Muž vlka [3453] Re: zelenakapusta
Já bych mimo jiné také prubnul info@poptavej.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2021 20:32 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Anthrax
Všechno je teprve na začátku, samotné rozhodnutí padlo relativně před několika dny, takže ještě ani nevím, kam se budu stěhovat.
Chtěla bych zůstat v dosahu práce, takže na trase Břeclav - Znojmo.
Vzhledem k tomuto ani nevím, kolik času na to budu mít, prozatím jsem nepodala výpověď z nájmu.

Počítám s nákupem plastových hoboků pro převoz akvarijní vody a části ryb.

S půjčením dodávky to neklapne, nemám řidičák ani nikoho, kdo by mi s tím pomohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2021 19:59 R Muž Anthrax [4786] Re: Lojza007
Nová akvárka (i velká) vozí normálně spediční firmy (např. Geis atd.). Je to prostě výrazně levnější. Nevím o tom, že by to někde dělali vyloženě stěhovaci. To by se dost prodražilo, kdyby posílali stěhováky kvůli prázdnému akváriu. :-)
Extra velká akvaria se pak lepí přímo na místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2021 19:55 Muž Lojza007 [1204] Re: zelenakapusta
Já si nemyslím, že by tyto věci měli přímo na webu. Standardní rozvoz bude pro normální eshop, ale u větších akvárek na zakázku je pak musí být schopni nějak doručit. Pravděpodobně to nedělají sami, ale budou na to mít prověřenou firmu a dá se čekat, že pokud zrovna čas od času nevozí pro Sklorex akvárka, tak to budou normální stěhováci.
Ale u tohoto opravdu nejde čekat, že to budou mít kdekoliv na webu, není k tomu důvod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2021 19:35 Silviebaris Re: zelenakapusta
www.stehovani-zeravik.cz/…
Mají přímo pobočku v Břeclavi..
www.facebook.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2021 19:30 R Muž Anthrax [4786] Re: zelenakapusta
Jak daleko se stěhuješ? Minimálně ty tři menší akvárka pujdou přestěhovat bez větších problémů. Prostě se jen prevezou bez části vody. Nevidím tedy důvod je rušit. :-)
Kolik času na přestěhování bude? Alespoň jedno z těch větších imho není prostě problém „zrušit“ a hned na místě založit. Pokud nebude dost času na obě. Už jsem takhle akvárko stěhoval opakovaně a bylo to v pohodě, na rybách ani krevetách se to neprojevilo. Případnou nerovnováhu v akva si snadno ohlídáš častějšími výměnami. Samozřejmě řešit uprostřed stěhování akvárka člověku na klidu nepřidá ale jde to :-)
Ať už se stěhovákama nebo třeba s půjčenou dodávkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2021 18:50 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Lojza007
Díky za tip, to by rozhodně stálo za pokus. Oni ale rozvážejí prázdná akvária a pořádně zabalená, já mám v úmyslu stěhovat akvária s částí objemu. Logisticky bych prostě nezvládla všechno vyndat a nově založit v krátkém časovém období.
Obávám se, že by obsádka nepřežila.
Edit: Aha, takže sám Sklorex stěhování nerealizuje, ale má k dispozici různé dopravce, se kterými spolupracuje. Podívala jsem se na jejich seznam, jsou to kurýrní firmy, ne stěhováci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2021 18:38 Muž Lojza007 [1204] Re: zelenakapusta
Co se zkusit zeptat třeba ve Sklorexu? Určitě musí mít někoho, kdo pro ně řeší rozvoz těch velkých akvárií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2021 18:15 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Pohroma s názvem "stěhování"
Zdravím,

na 95% mě někdy na jaře čeká stěhování do nového bydlení. Ještě netuším, jestli se mi podaří se přestěhovat s akvárii nebo budu muset svoje hobby prostě zrušit. Pochopitelně bych dala přednost zachování, ale nemám ani nejmenší ponětí, jak bych mohla stěhování tolika akvárií realizovat.

Především...
Nevíte někdo o nějaké stěhovací firmě na jižní Moravě, která by se toho dokázala zhostit? Sama nemám nejmenší šanci, budu potřebovat profíky a zatím se mi nedaří žádnou takovou firmu najít. Jako jo, je jich dost, stěhováků jako takových, ale žádné v popisu nemají, že dokáží stěhovat i akvária a já to nepovažuji za samozřejmost.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.08.2021 17:58 Silviebaris Re: ctibum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak pan "Lorenc" to schválil,a my to zvládli precizně.. palec
Akvárium přestěhováno a má i novej stoleček.. :-D
1 a 2 foto teď,3 dříve..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2021 18:40 Muž vlka [3453] Re: Silviebaris
Dva stěhovací háky a ve dvou je to brnkačka. Jednou rukou držím hák, druhou ,,balanc skříně,,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2021 21:00 Silviebaris Re: vaclav
Díky..to přenesem,ale kolečka bych určité v garáži vyhrabala.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2021 20:45 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Silviebaris
stěhovací kolečka pod nábytek www.obalove-materialy.cz/…= :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2021 20:41 Silviebaris Re: ctibum
No nebudeme to tahat,udělá se malý stolik,na kterej se to akva přesune a přenese.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2021 20:40 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Silviebaris
To chce rudlík a uveze to jeden člověk. www.google.com/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2021 20:35 R Muž ctibum [6920] Re: Silviebaris
No nevim, jestli bych to takhle přesouval po korkový podlaze (za 10 l), ale to už je jiná kapitola...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2021 12:38 Silviebaris Re: Lojza007
Fotka k příspěvku Tohle celý jak je,se bude přesouvat..O.K..upustim jak to půjde,a přesuneme to..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2021 12:01 Muž Lojza007 [1204] Re: Silviebaris
Prostě vypustit do kýblů s citem. Pokud se ti tam budou mrskat ryby, je to blbě, pokud to neunesete, nezvládnete přesunout, tak je to taky blbě. Pár cm je prostě nízká hladina, ve které ty ryby dokážou být a současně to dokážete přesunout. Jak už psali jiní, pokud se akvárko přenáší, je to nápor na dno, pokud se přesouvá na nábytku nebo desce, je to lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2021 00:55 Silviebaris Re: ctibum
Kouli přenesu. .
To se nebude přenášet,jen posunovat-táhnout i ze stěnou,a to je to,z čeho nám strach..No nějak to dopadne ..Dík..

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 13

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 14623x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1396-stehovani-akvaria