Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skrýše a schovávačky

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno  

Skrýše a schovávačky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2022 15:16 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kozlik
Pokud jde o klasické ancíky tak ti mají radši když to není průchoďák. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2022 11:18 Muž Lojza007 [1204] Re: Kozlik
Případně můžeš použít akvarijní silikon, tam ty závadné příměsi nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2022 11:02 Muž Habbakuck [32] Re: Kozlik
V sanitárním silikonu bývají baktericidní a fungicidní příměsi, které v akvárku asi úplně nechceš, nevím, já bych to nedělal a sáhnul po klasickém kyanoakrylátovém vteřinovém lepidle. To je levné, bezpečné, plast lepí krásně a do akvárka to můžeš hodit prakticky okamžitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2022 00:54 Muž Kozlik [4]
Ahoj
Chtěl bych si udělat skrýš pro Ancistrusy a krevetky. Něco takového.
www.shrimp.cz/…
Mám plastovou trubku. Čím je mám slepit k sobě? Může se to lepit čirým sanitární silikonem? Díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 13:38 Kriss Re: TRULY
I když kokos vyvaříte, bude stále pouštět barvu! Toho barvení se nezbavíte, ale ničemu to nevadí, pokud nechcete v akvárku mít čirou vodu ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2015 15:34 Muž snehulda007 [850] Re: TRULY
Já jsem kokos vydlabal,nechal dva dny ve vodě nasáknout,pak trochu oplách a vrazil ho do akv...ancíci očistlili chlupy za mě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 15:29 Muž TRULY [164] Re: Legioix
Okej vdaka, tak to necham dovariť, 10 minut, vymenim vodu a necham to hodku vo vode, nech to vyplachne farbivo zvyšne čo ostalo po varení. Vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 15:24 Muž Legioix [574] Re: TRULY
No právě on to pouští jen při tom vaření. Jinak vodu nezbarví.

Já jsem ho vydlabal a nepůlil. Mám z jedné strany jen 4cm otvor, jinak je ten kokos vcelku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 15:23 Muž TRULY [164] Re: Legioix
tak ja som ten moj kupil za 24kč z akvashopu, pani mi povedala že ho stačí opláchnuť a trochu ošuchať. Prečo ale potom púšťa červenhnedu farbu? Pri varení ovšem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2015 15:18 Muž Legioix [574] Re: TRULY
Kořeny se neimpregnují. Já to řešil s kokosem jinak. Kokos z lidlu, ošourat chlupy, vydlabat, vyvrtat, trochu umýt a šup s ním do AQ. Žádná věda ;-) cena 18kč.

Barvu nepouštěl a podle mě je zbytečný ho vařit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 15:13 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvku AHOJTE, kupil som pred týždnom kokos pre antikov z akvashopu a dneska som hodal pre istotu vyvariť. Kokos začal púšťať hnedu farbu ako korene, ale pušťa ju len ako voda začína byť horuca, resp. vrieť. Mám ho variť a meniť vodu kým zafarbenie nezmizne? Alebo ho povariť napr. 10-15 minut a potom ho dať do normálnej vody 22 stupnou a pozorovať či farbý alebo nie?
Zrejme je to ako u kupovaných korenov ked sa asi impregnuju nejakou latkou na konzervaciu.
PS: šipku si nevšímajte, tam som riešil otvor, je to stiahnute z inej temy tu na stranke
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 14:06 Denisson – Malawy se schovávají, nejsou vidět
Před lety jsem měl Afriku a teď jsem si jí znovu čerstvě zařídil.
Minule (před lety) a i dnes mám stejný problém - jak ryby zvednout ode dna aby hezky plavaly celým akva. Prolejzačky co mají poblíž dna se jim líbí a do zbytku akva se jim nechce, takže nejsou moc vidět.

Nabízí se řešení "nedávat to tam",ale kromě dekorace je to tam jako úkryt pro rybky, který by to mohly potřebovat (samice co budou nosit, malí až je máma vyplivne atd.). Navíc, v mnoha akvárkách to je, a ryby plavou všude, v celým sloupci. Tak si říkám, čím to... ? Nemáte někdo tip ?

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 12:21 Krevetka Re: Moucha
Presne na ten silikon jsem myslel .. ;) Krevetky maji akvarko plne blbovin .. Jedna samička Má plnoo vajiček a je furt zalezlá v Kokosákovi tak se snazim se vyhejbat kontaktu s vodou a vubec manipulaci s AQ nechci nic riskovat ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 12:06 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: krevetka
zalezi pro koho ty skrise chcesh... pokud pro krevety tak clenity koreny, rostlinstvo (javskej mech, rasokoule, microsorium, Monosolenium apod.), maly kvetinace (treba rozpuleny), kameny, tvarnice
musle a ulity se nedoporucuji kvuli zmenam chemismu

prakticky jde pouzit cokoliv nejlepe inertni povahy a nechat to porust kytkama ci mechy
nektere rostliny vytvareji takove spletence ze jsou nepristupne jak rybam tak i vetsim bezobratlim

na lepeni pouzivej akvarijni/potravinarsky silikon, pak se daj vytvorit opravdu zajimave veci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 09:55 Marekkt Re: krevetka
potom ak mas nijake ploske kamene tak z toho si hrobis co len chces . alebo stari pohar skelneny je tiez dovry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 09:50 Krevetka Re: jetotak
Jasně kokosák ;) Toho tam mam a krevetky se tam moooc rady schovovaj ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 09:49 jetotak Re: krevetka
ja mam velmi dobru skusenost s kokosa :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 09:47 Krevetka – Skrýše a Schovávačky
Ahoj , prosim poradtem i z ceho a jak vyrobit neake skryse a schovavacky ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2008 22:56 Muž samis [5] Re: Toony
Fotka k příspěvku Já vyrobil imitaci skály na dno z polystyrénu, stejně jak se dělají 3D pozadí. Z toho jde udělat jeskyňky jedná báseň. Pak to je ale třeba pořádně zatížit ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 17:22 Aneta Re: Toony
Schovávačky nemusí být jeskyně... Já mam jako schovávačku pro mladý paví očka kytky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 17:14 Toony Re: Aneta
S větším otvorem???ty jo, ty asi nečteš to co tady píšu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 17:07 Aneta Re: Toony
Skus ňákou jeskyňku s většim otvorem. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 16:35 Toony – máte typy na různe schovávačky??
Kdo má nějaký typy na jeskyňky a různý schovávačky pro ramirezky a podobný cihlidky?mam akvarium v něm dva velký kořeny a něco z kamenů se mi v tom vůbec nelíbí.přemýšlím, že vydlabu vice kokosáčů a přivrtám do nich přisavky a nalepím to jako jeskyně na zadni a boční stěny akvaria.máte někdo nějakej nápad nebo isnpiraci, kde hledat.prošmejdil jsem to všude možně a nic moc teda.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 19:27 fishinqa – dakedy...
ahojet!!!ja som niekedy pred casom mala urobenu jaskynku tak ze som tam dala umely priesvitny pohar(do vnutra som dala strk a zrovnala s dnom)a to som na to este dala strk...no po case som t o zrusil alebo sa tam prisavnik stale zdziaval...no a to sa mi nepacilo lebo som nevedela ze ci zije alebo co:-D..hehe....mate super napada ludkovia ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 20:31 Falcon-554 Re: Sharon
No to s tou schovkou obsypanou kamením ( nalepeným ) to může vypadat opravdu dobře. Já momentálně to vyřešil vydlabaným a "vymočeným" kokosovým ořechem. Vypadá to ve vedě hezky a chystám se na to koupit Jávský mech a až to obroste, tak by to mohlo vypadat hezky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 15:15 Žena sharon [126] Re: Falcon-554
někdo tady psal o jeskyňkách ze skla(nebo čehokoliv jiného) , napatlaných silikonem a obsypaných stejným štěrkem, jako dno, to nemusí být marné, uvažuju o tom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 09:56 Vodník Re: Falcon-554
Tak včera mě napadl geniální nápad. Udělat jim to z dlažby. Vybrat nějakou tenkou a aby se barevností hodila. Můžeš jí pak nařezat a nějakým silikonem slepit jak chceš. Třeba jim udělej činžák i s podzemníma garážema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2006 22:32 Muž [] Re: Falcon-554
Kořeny kameny pěkně proplést a je hotovo.Já jsem přes květináče.na tření to maj čisté a já mám klid :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2006 11:17 Muž [] Re: Falcon-554
..nebo lávové kameny naskládat na sebe....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2006 09:55 Vodník Re: Falcon-554
Něco z placatých šutrů, ale chtělo by to nějak slepit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2006 09:05 Falcon-554 – SCHOVKA
Doporučíte mě někdo jak udělat hezkou a "přírodní" schovku pro rybičky? Momentálně připravujeme vydlabaný kokosový ořech, který se odmočuje ve vodě...Nápady stylu květináč, či plastová trubka a nebo kupovaný "kýč" se mě vůbec nezamlouvají no

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 1945x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13817-skryse-a-schovavacky?od=1