Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Procambarus clarkii - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Procambarus clarkii - chov
TENTO DRUH SE Z NAŘÍZENÍ KOMISE EU 2016/1141 NESMÍ CHOVAT, MNOŽIT, VYPOUŠTĚT ANI DAROVAT. HROZÍ POKUTA 20.000,- AŽ 1.000.000,- Kč
https://rybicky.net/atlasostatnich/rak_cerveny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.05.2019 21:07 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: vlka
Ne,nesmí se prodávat,darovat a množit.Tak rozdělit podle pohlaví a nechat dožít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2019 19:08 Muž vlka [3441] Re: rak
Chtěl jsem se zeptat, podle nařízení Bruselu se pod pokutou nesmí chovat. Ale co když už chov mám. To se jako mají pozabíjet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2019 18:57 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: KuBvA
Mám je v chovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2019 16:51 Muž KuBvA [40] Re: Rak
Moc děkuji a nechová ho tady někdo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.05.2019 09:45 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: KuBvA
Ano mám Procambarus alleni,ten tam není zapsán.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 21:27 R Muž ctibum [6870] Re: KuBvA
Řešilo se to teď tady rybicky.net/forum/19543
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 21:22 Muž KuBvA [40] Re: Ctibum, Žralok
aha děkuji ale stejně kontroluje to někdo proto že mě se ty raci hrozně líbí ale když se to nesmí tak bohužel ale neměly by jste nejaké doporučení na podobné raky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 21:05 Muž Žralok [129] - Poecilia reticulataRe: KuBvA
Aktuálne chované jedince, ktoré sa nachádzajú u chovateľov, sú kusy zakúpené pred vydaním zoznamu invazívnych druhov a v akváriách sú len na dožitie, nie na ďaľšiu reprodulciu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 20:42 R Muž ctibum [6870] Re: KuBvA
Chovat se nesmí, protože je to nepůvodní zavlečený druh a EU to zakázala. Viz již zmíněné nařízení komise...
A nevím, koho tím "všichni" myslíš. Nařízení vešlo v platnost 13. července 2016, jestli se nepletu. Po tomto datu je tu jediný příspěvek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 18:07 Muž KuBvA [40]
Chci se zeptat. Proč se nesmí chovat? A proč ho všicni teda chováte? coze
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2017 10:43 R Muž ctibum [6870] Re: Tarkan
Asi bych to možná na veřejném fóru neřešil... :)
"TENTO DRUH Z NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) 2016/1141 SE NESMÍ CHOVAT, MNOŽIT, VYPOUŠTĚT ANI DAROVAT.JE ZDE POKUTA 20 000 - 1 milion Kč"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 10:30 Tarkan
Zdravím, ako vychádza Procambarus Clarkii s bojovnicami a dalšími labyrintkami?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 19:04 Paja222
Ok, díky moc, zapracuji na tom :-) Ještě jsem zapomněl na rukolu nebo salát, které občas dostane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 18:45 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Paja222
Jako zpestření by to nevadilo.Doplnil bych mu potravu i o jiné krmení jak živočišné a rostlinné složky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 18:39 Paja222
Samozřejmě, že ne. Dostává pravidelně granule TetraWafer a jednou za čas paví očka, když se přemnoží. Cvrčka dostával max 1x za 1-2 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 18:02 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Paja222
To byl rak krmen jen takto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 17:50 Paja222 – Krmení hmyzem
Ahoj, krmil jsem raka živými cvrčky, po kterých se mohl utlouct. Cvrčky jsem ovšem nechoval kvůli rakovi, ale kvůli agamě. Nyní jsem přešel z finančních důvodů na argentické šváby (nenáročný chov, nejsou kanibalové). Dotaz tedy zní, zda mohu dát rakovi bez problému i švába, nebo je zde nějaký problém? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2015 11:55 - Re: ANET
1.Je mu to v podstate jedno.Vo väčšej skupine treba brať ohľad hlavne na plochu akvária.Pri nedostatku miesta a častých stretoch dochádza hlavne pri zvlekoch ku kanibalizmu.

2.Môžu ale to akvárium je dosť malé,tak akurát pre jeden pár.

3.Skús sa popýtať cez ss užívateľa ,,rak,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 16:22 ANET
Ahoj, chci se zeptat
1) je Procambarus clarkii skupinový tvor nebo se dá chovat i jako jedinec
2) mohou spolu žít v 60L akvariu dva samci ?
3) nevíte kde v okolí sehnat bílou variantu? (SNOW) jsem z Mladé Boleslavi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 15:47 - Re: Xabara
Určite ide o mladého jedinca a pri tak častom zvliekaní sú samozrejme farebne ešte nevyzreté i svetlejšie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 21:08 Žena Xabara [-16] - ŽivorodkyRe: Prasan
Já ho takto oranžového koupila a nevypadá že by červenal, ale zatím má svleky po týdnu, tak je asi ještě mladý. Pán říkal, že pak bude sytě rudý. Žere krmivo pro raky od SERA, sem tam zobne nějakou rybu a nejvíc miluje jemnolisté rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 19:45 - Re: Xabara
Fotka k příspěvku To sfarbenie orange formy záleží na viacero faktoroch.Moje Procambarus clarkii var.orange viď.foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 18:32 Žena Xabara [-16] - ŽivorodkyRe: cezarmilan
Fotka k příspěvku Tak už vím že mám dál hledat to co hledám od včera (mimochodem podle nějakých článků má být můj orange jasně červený, proč se tedy jmenuje orange?), ale stále nevím zda je podstatné zda samici seženu menší, větší, nebo stejné velikosti.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 16:19 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: prasan
Neviem, ale asi sa tomu nedá zabrániť. Neskríži jeden, urobí to druhý, žiaľ sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 15:33 - Re: Xabara
Xabara napsala: Kdybych mu sehnala babu, musí být stejné barvy? A nesežere mi ji? :)
K odchovom použiť farebnú formu,ktorú už doma máte.Nekrížiť farebné formy navzájom.
1.len sa tak do obehu dostávajú farebne nestále jedince
2.väčšina z nich nedosiahne ,tak krásneho sfarbenia ako roky selektovaný jedinec
3.skôr či neskôr začne prevládať divoké sfarbenie resp.sfarbenie ktoré je geneticky stálejšie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 15:27 - Re: rak
rak napsal: Na barvě až tak nezáleží, ...
Ale záleží! :-|
Kade kto to všelijako mieša a potom ani v akva shopoch nenájde človek ustálenú čistú formu.Mne osobne trvalo 4 roky,než som si farebnú formu vygradoval na to čomu sa správne nadáva var.orange.
Ano stačí,že je to P.clarkii,ale osobne by som nedoporučoval miešať farebné formy.
Tento druh raka je v CZ a SK už tak zastúpený,že určite nebude problém zohnať si aspoň ako tak čistú formu a takéhoto jedinca ďalej doma použiť pri odchovoch.
Je až zarážajúce ako sa k tomuto ľahkovážne stavia kopec chovateľov a vidina zisku presahuje hranice.
Za seba:,,K odchovom použiť farebnú formu,ktorú už chovateľka doma má´´.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 11:44 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Xabara
Když je samec velký cca 10 cm, tak samice cca 8-12 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 10:43 Žena Xabara [-16] - ŽivorodkyRe: rak
Jde mi hlavně o to, jak moc pravděpodobné je, že ji sežere. Kupovala jsem ho před třemi týdny jako cca 3-4cm, teď má tak 10. Tak zda nějak extra záleží i na velikosti té baby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2014 06:04 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Xabara
Na barvě až tak nezáleží, jen je potřeba aby to byl Procambarus clarkii .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 21:37 Žena Xabara [-16] - ŽivorodkyRe: rak
Kdybych mu sehnala babu, musí být stejné barvy? A nesežere mi ji? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 20:37 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Xabara
Ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 20:31 Žena Xabara [-16] - Živorodky
Fotka k příspěvku Prosím vás, je tohle samec?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2014 15:38 - Re: Alkestis
Niektoré P.clarkii občas filtrén ,,obhlodávajú,,.Nie moc ale treba s tým počítať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 15:35 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetkyRe: Alkestis
Ten Atman je čerpacia hlava - je to určie výkonnešie než vzduchovací motorček.
Tie , pre akva 80 l môžu mať výkon tipujem tak do 200l/hod.
Tu sú hodnoty čerpacích hláv Atman.
Atman At-200 6 W 400 l/h 50 - 200 l
Atman At-201 8 W 500 l/h 200 - 400 l
Atman At-202 10 W 600 l/h 400 - 600 l
Atman At-203 30 W 2000 l/h nad 600 l

Ten najslabší mám v 50l akvárku, na polovičný výkon s mega molitanom, a zatiaľ som nič nemusel riešiť (mám ho ale ešte len cca 4-5 mesiacov):-)
Tá čerpacia hlava bude určite výkonnejšia a zabezpečí aj dostatočné prúdenie vody.

PS: nemusí to byť Atman, určite nájdeš aj iné čerpacie hlavy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 15:29 Žena Alkestis [9] Re: sony14
Momentalne tam mam vzduchovaci motorek plus starej dobrej molitan www.akva-exo.cz/… ale prijde mi, ze to neni ono. Jak tam neni proud vody hmm
PS: Fuj atman.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 15:25 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetkyRe: Alkestis
Ak má 80l pre seba samého tak podľa mňa v pohode.
Samozrejme je ale potrebná pravidelná výmena vody + odkalovanie. Prípadne menej kŕmiť počas toho obdobia.

A filter nemusí byť drahí, stačí aj čerpacia hlava www.akva-exo.cz/… + biomolitan a máš super (a hlavne účinný) filter palec

EDIT: na uvedenom linku uvádzajú že je dlhodobo nedostupný, tak prípadne pozri na www.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 14:51 Žena Alkestis [9] – Filtr
Zdravim, myslite, ze muze byt rak docasne bez filtru?

Konkretne se jedna o 80l velke akvarium ktere ma sam pro sebe. Vzduchovani tam samozrejme ma a odkaluje se mu to.
Filtraci tam tedy taky ma, ale posledni dobou nejak blbne, takze vykon pokulhava a znate obcas tu financni stranku veci... stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 07:07 - Re: Nicky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Všetko záleží na tom aký je chovateľ.Ak si človek dlhoročne drží čistú líniu,tak orange je vždy orange.Keď som prvý krát kupoval svoje Procambarus clarkii,tak mi trvalo asi 4 roky než som to vyselektoval a než mi samice začali mať krásne krvavo červené mladé tak ako treba.Teraz mám pri orange vždy krásne ráčiky(krvavo červené) už v mladom veku.Čiže i čerstvo rozlezené sú krásne krvavo červené.Ďalšia vec sú podmienky a podávaná strava,čo tiež vplýva na sfarbenie.
Čistá línia je ale čistá línia.
Na fotke čo som dal je orange forma,niekedy absurdne ponúkaná ako marlboro.

1) Na tejto mojej fotke jasne vidno rozdiel medzi ružovou a orange formou.(fotky sú staršieho dáta preto sa ospravedlňujem za kvalitu)

2) Tento Procambarus clarkii je v divokom sfarbení.Ponúka sa ako var.red.Mladé sú nevýrazné hnedosivé flekaté,až neskôr sa pomaličky od klepiet začínajú farbiť do čierno červena.

3) Procambarus clarkii sa ešte ponúka v bielej forme var. white - niekedy snow white

Momentálne skušobne začínam s Cambarellus diminutus a nový je i párik Procambarus clarkii var.white.Ostatné ako aj vtedy.Čiže Procambarus clarkii var.orange/ var.pink/ var.red(tie som už ale rozdal a popredal)/ Cherax holthuisi var.black/ no a posladná samica Cherax quadicarinatus(tu som mladé tiež rozdal i popredal a posledného dospelého samca som daroval na Fakultu rybárstva a ochrany vôd do Vodňan.Tieto už ale moc v pláne chovať nemám,dorastajú fakt dosť veľké.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 06:27 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Prasan, rak
Jsou to ještě mimina, cca 3,5-4cm a podle prodávajícího to CPO rozhodně nejsou (tak snad ví, jak vypadají jejich rodiče). Jestli budou jen červení, oranžoví, super red apod mě tolik netrápí, spíš jsem nechtěla mít CPOčka spolu s Floridskými... to by asi neklapalo. Tak doufám, že do požadovaného vzhledu a třeba i barvy dorostou. Já jsem zatím nenarazila na člověka, který by prodával třeba krevetky babaulti green tak zelené, jako mají být (a jako jsou na fotkách), tak to bude asi něco podobného... Kdyžtak hodím fotku, až povyrostou, protože to na tom krunýři, jak bylo v odkazu, tam nevidím ani okem, natož foťákem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 17:35 - Re: Nicky
Fotka k příspěvku Super red resp orange forma to určite nebude ,ak sa jedná o Procambarus clarkii.
Orange forma viď. foto.
Skôr predpokladám,že to môže byť svetlá pink forma.
Ako píše rak z fotky sa to dá určiť dosť ťažko a je potreba vidieť rostrum a aj postorbitálne lišty.
Tu sú základné znaky Procambarus clarkii
www.science.marshall.edu/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 15:06 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Nicky
Kdyby šlo ho vyfotit seshora aby byly vidět postorbitální lišty ( jedná se o halvu kde jsou vidět takové útvary které připomínají lišty).
Jak je velký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 12:13 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Zdravím,
chtěla bych se ujistit... je tohle rak červený? Je nějaký malý a vypdá (podle mě) stejně jako CPO. Měl by to být clarkii "super red". Kdyby bylo potřeba vyfotit nějaký detail, není problém...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2014 18:24 - Re: Nicky
P.alleni by som povedal,že je trocha cilivejší ,ale nie zas o veľa.Chovám oba druhy rovnako a bez problémov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 17:47 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: rak
Děkuji, léčivo tu už někdo zkoušel s krevetkami a v pohodě, prý je z těch šetrnějších, ale vypadá to, že bych měla stihnout akva přeléčit, než raci dorazí, doufám. Ale nějaké zbytky léčiva tam nejspíš ještě budou. Přijede mi páreček raků červených a floridských, vím, že je to trochu OT, ale ti floridští jsou citlivější než červení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 16:35 - Re: rak
Osobne mám račej nižšiu teplotu.Približne okolo 20-22C.Raci sa tak nežerú a nie sú až tak prehnane aktívny pri párení,zato však v takejto vode rastú omnoho krajšie a väčšie.Hlavne preto,že sa ich toľko navzájom nepožerie.Pri teplote 25 a viac sa samce aktívne podielajú na párení už v mladšom veku a tak dáko pozabúdajú žrať a rásť.V mnou spomenutej nižšej teplote som dochoval vždy krajšie a životaschopnejšie kúsky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 16:06 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Nicky
Rak červený toho poměrně mnoho vydrží.Teplota vody by měla být cca 25°C, sůl v malém množství by vadit neměla a to léčivo bych nedoporučoval ( neznám přesné složení) ,ale všeobecně se nedoporučuje používat léčiva tam kde jsou korýši.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 11:20 Žena Nicky [195] - Labyrintky
mohu ještě dotaz...
jaká je maximální teplota, ve které je rak červený schopný spokojeně fungovat? a vadí mu sůl v akvarijní vodě, případně eSHa Exit a 2000?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2014 14:39 -
Fotka k příspěvku Pribudol párik Procambarus clarkii var.Snow White (Ďakujem Tomáš a samozrejme i Matúš-za dovoz) pivo
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 12:10 - Re: Nicky
Záleží na jednotlivom kuse raka.Niektoré mávajú hold taký apetít,že príde doba kedy ti zožerú i anubias.Inokedy si ho pre tvrdšie listy navšímajú.Záleží i na množstve rakov v nádrži a množstve ponúkanej stravy.Pokiaľ do akva nedáš vyložene dáku jedovatú rastliny,tak všetky bežne dostupné nie sú pre raka problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 12:06 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: prasan
Dík, s tím tak nějak počítám, ještě mu tam nasadím nějaké další přebytky od vedle. Hnědovka taky není jedovatá? A myslíš, že ty Anubisy nechá na pokoji? Abych tam měla taky něco, co poroste.
TENTO DRUH SE Z NAŘÍZENÍ KOMISE EU 2016/1141 NESMÍ CHOVAT, MNOŽIT, VYPOUŠTĚT ANI DAROVAT. HROZÍ POKUTA 20.000,- AŽ 1.000.000,- Kč
https://rybicky.net/atlasostatnich/rak_cerveny

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 2954x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13699-chov-rakaprocambarus-clarkii