Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k neonkám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jaké ryby k neonkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 16:44 Muž Ad@m [1051] Re: marrek13
Aké budeš mať dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 16:10 R Muž Silent [5949] Re: Deathbull
Otíci bývají dost hákliví na kvalitu vody, ale po řádném záběhu proč ne. ano
Edit: Roman je opět jako blesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 16:10 R Muž romant [27981] Re: Deathbull
Ale ty otíčky radši až 2 měsíce, ať nejdou zbytečně do nějakých rozhoupaných vod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 16:08 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Haimdol
No a pár otíčků se jistě také vleze, budou se hodit když je to nové... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 16:05 R Muž Silent [5949] Re: marrek13
I když je nádrž moc malá tak bych udělal hejníčko cca 15 neonek a k nim pouze cca 6 ks malých druhů panceřníčků. Toť vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 16:02 marrek13 – Co k neonkám
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, mám založeno 63l akvárko a plánuju si do něho pořídít cca 10 neonek, Chci si k nim pořídit další ryby, ale nevím jaké chci, hlavně aby byly nenáročné, a taky aby hezky vypadaly. Razbory klínoskvrné a paví očka už nechci. Poradil by mi prosím někdo jaké ryby by jsem si mohl k nim koupit?
Za každou odpověd moc děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 10:54 Muž kofejn [963] Re: romant
Na akary už jsem taky koukal, líbí se mi a možná to bude lepší volba. Když kdyby nebyly skaláry tak krásný hmm . Ještě to promyslím, po neděli jdu kupovat pancéřníčky (panda nebo skvrnité), tak se zeptám na dostupnost akar. Děkuju za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 10:40 R Muž romant [27981] Re: kofejn
Oni se vyberou samy, proto ten větší počet. U skalár máš definitivní jistotu, že je to pár až když se projeví při tření. Ty tzv. zbylý můžeš někomu podarovat, to akvo není zase tak malý aby se tam 5 kousků nevešlo. Jestli chceš něco většího tak co třeba Akaru hnědou, to jsou pěkný kousci a pohodáři, byť to jsou taktéž cichlidy. Ty samotný samce nebo samice moc z vlastní zkušenosti nedoporučuji, oni jsou dost promiskuitní a když nemají možnost se vytřít, tak to nemusí dělat dobrotu, měl jsem jednou partu samic a jedna z nich byla taková divoška, že postavila do latě celý akvárko a prudila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 10:32 Muž kofejn [963] Re: romant
Nerad bych dopadl jako Horác, že mu vyzobaj půlku hejna :-O . Koupit víc skalár problém není, ale nemám tak velkou nádrž a když si pak vyberu ty dvě, co s ostatními? Když koupím tak velké, kdy půjde rozlišit pohlaví, tak už jsou moc velké a zase sežerou neonky. Sakra sakra. Je problém soužití dvou samic či dvou samců?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 10:09 R Muž romant [27981] Re: kofejn
Ano, tak jak píšeš to udělat lze, těch skalár bych pořídil více, aby se vybral pár a ten si necháš. Přidávání neonek do hejna, když tam budou velký skaláry a neonky se budou mít v tom houfu tzv. kde schovat fungovat bude a zcela upřímě, když budeš mít 50 neonek, tak jen těžko spočítáš jestli Ti třeba dvě nezmizely, ale tím to nechci bagatelizovat, to je jenom taková zkušenost, přecijenom jsou skaláry cichlidy a to že si zobnou, tomu nezabráníš nikdy, ani když je budeš futrovat já nevím čím. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 09:22 Muž kofejn [963]
Uvažuju, že k hejnu padesáti neonek přikoupím dvě skaláry. Četl jsem, že když jsou chované spolu od mala, tak je malá pravděpodobnost, že by hejno vyžíraly. Ale jak je to poté, co začnou neonky po pár letech vymírat, a já začnu hejno dopňovat mladými rybami? Nesežerou skaláry nové mladé neonky? Máte někdo tuto zkušenost?
Další varianta je, že neonky nechám jen s pancéřníčky a otíky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 17:04 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Johny
Přečti si toto vlákno a dovíš se vše.

(sloučeno ze samostatného vlákna)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   08.09.2012 16:17 Johny – Rybičky k neonkám
Ahojky, jaké rybky se hodí k neonkám?? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 14:54 Muž Ad@m [1051] Re: dome
Aj ja si myslím, že P. axelordi a P. simulans vytvoria 2 samostatné kŕdle. A pri spojení Paracheirodon innesi, axelordi alebo simulans s Neónkou čiernou alebo zelenou to platí na 100%, pretože N. čierna patrí do rodu Hyphessobrycon a N. zelená do rodu Hemigrammus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 08:41 R Muž romant [27981] Re: dome
Tvoje litráž vybízí k rozhodnutí pouze pro jedno početně slušný hejno složený z jednoho druhu. Bude to vypadat celistvě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 06:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: dome
Nezkoušel jsem to, ale myslím, že se pohromadě držet nebudou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 03:37 Muž dome [6] - Rostliny
zdravím...chci se vás zeptat na chování různých druhů neonek v hejnu...

např.když budu mít neonky červené a modré(nebo jiné barevné var.jako černé atd.) třeba v počtu 10ks.zda-li se busou držet ve svých hejnech,nebo se spojí do jednoho hejna? snad sem to napsal smysluplně :)
chci mít v aq o 72l dvě různé hejna rybiček a nejlépe třeba neonky nebo něco z amazonie...
děkuji moc za odp.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.08.2012 19:55 host Re: 150koni
Nemáš zač. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.08.2012 19:41 Muž 150koni [653] Re: host
Děkuji ... tuto odpověď již považuji za plnohodnotnou palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   04.08.2012 19:34 host Re: 150koni
Spodní teploty v atlase jsou maximální, krátkodobě. Pro chov, aby byly ryby v optimu je pro innesi i pro axelrodi to co jsem napsal. Čím vyšší teplota, tím rychlejší metabolické procesy a tím i kratší doba života. Je to naprosto stejné u všech živočichů. To, že ryby žijí při vysokých teplotách ještě neznamená, že jim to vyhovuje. U innesi v atlase máš jasně napsané co způsobuje vysoká teplota. Pro dobrý zdravotní stav je lhostejné jestli se jedná o chov či odchov. K diskům Ti prodavač správně doporučil axelrodi. Jinak, neonkama se zabývám několik desítek let, tak snad o tom něco maličko snad už vím. smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 19:15 Muž 150koni [653] Re: Stehan
Právě že mi ten prodavač také doporučoval k Diskům spíše ty červené hmm já jen jestli mi nechce natlačit drachší ryby když tady pro tetru neonovou píšou vyšší teploty jak pro tu červenou, kterou mi poradil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   04.08.2012 19:09 Muž 150koni [653] Re: host
Nevím jestli jsem tě pochopil ale moc nemám rád odpovědi typu "přečti si a snad na to příjdeš". Buď to víš a přispěješ svými argumenty, nebo si tu pro mne "hloupou" odpověď nechej. Vlastně jsi nic rozuného neporadil. Teploty co jsi tu napsal jsem si na netu přečetl také.
Jde mi o to kde je pravda. Nezajímají mne teploty odchovu ale max.teploty chovu. Tady v katalogu 28°C , nebo na wiki 22°C, u prodavače 24°C, nebo snad někde jinde ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 18:52 Muž Stehan [2] Re: 150koni
Bratranec chová Neonky červené spolu s Diskusmi v 600l akváriu...neonky stabilne žijú v 32C už dva roky a vyzerajú zdravé...žiadne problemy s krmenim, žiadne neobvykle správanie a pekne v hejnu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.08.2012 18:42 host Re: 150koni
Cheirodon innesi - 22-24°C
Cheirodon axelrodi - 26°C

Že vydrží vyšší teploty, ano. Ale prečti si celý popis u Cheirod innesi, třeba na to přijdeš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 18:32 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: 150koni
Vo velkom akva ich mám už asi 10mesiacov a predtým asi pol roka v malom 25l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 18:30 Muž 150koni [653] Re: savan
jak dlouho je při těchto teplotách chováš ? Jde o to abych jim teplotou nějak rapidně nezkracoval život, nebo aby to třeba nebylo už týrání hmm

Edit. ops promiň 2 měsíce ... nějak jsem to nezaregistroval ... jde mi spíše o dlouhodobé teploty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 18:26 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: 150koni
Tetra neónová v pohode vydrží aj teploty omnoho vyššie.Už asi 2 mesiace mám vodu okolo 28-29stupňou,vydržali už aj 32 po dobu asi 14dní.vôbec nebolo vidieť žeby im to nejako vadilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 18:20 Muž 150koni [653] Re: Adam
právě že podle zdejšího katalogu ryb tetra neonová taky vydrží tech 28°C ale prodavač mi řekl, že je to blud. Tak opravdu nevím čemu, nebo komu věřit hmm na internetu je to s udáváním teplot k rybám také jak na houpačce hmm na Wiki je dokonce pouze do 22°C cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.08.2012 18:00 Muž Ad@m [1051] Re: 150koni
Odolnosť Tetier neónových neviem, ale Neónky červené 28 stupňov vydržia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 17:50 Muž 150koni [653] – teplota vody
Dobrý den. Rád bych se zeptal na odolnost vůči teplotám. Která neonka by se hodila k Terčovcům , kde bude minimální teplota 28°C ? Osobně bych tam raději Tetru neonovou, protože se mi více líbí rybicky.net/atlasryb/tetra_neonova , nicméne v obchodě mi řekli že jí těmi teplotami snížím životnost a že na vyšší teploty se hodí spíše Neonka červená rybicky.net/atlasryb/neonka_cervena . Připadá mi ale, že mi chce udat spíše rybu o 10Kč drachší. Nebo že by se zdejší katalog pletl ? Díky za tipy ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 22:18 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Sera
Guramy ani biele dno už nemám :-) Musím konečne aktualizovať aj fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 12:28 Muž Ad@m [1051] Re: Michaldvd
Tie guramy sú v akva stále? K neónkam sú to trochu nevhodné ryby. Samozrejme mohlo by to byť aj 4-mi Osramkami a bledším dnom. Vyskúšaj nejaké plávajúce rastlinky, napríklad Ricciu fluitans.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 11:15 Muž Michaldvd [45] - Asie
Mám v akváriu 20ks neoniek a stále sa skrývajú. Vyjdu len keď im dám krmivo, potom sa znova schovajú. Môže im vadiť silnejšie svetlo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 17:50 Muž romanekp [-3] – Jakéé ?
Ahoj, chci se zeptat. Jestli se Betta snese s endlerkama ? nebo spíše jestli je nezezobne. ? :-O ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 09:49 R Muž romant [27981] Re: masvers
Podívej se tady v atlasu ryb na Cichlidky a Akarky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 09:45 masvers Re: Tudy
Ahoj a jaký je přesný název těch trpasličích cichlid?Nemůžu to najít ve vyhledávači ,chci si o tom něco přečíst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 08:10 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: masvers
Ryb už máš dost, takže bych další hejno nepřidával. Možná pár méně náročných trpasličích Cichlid . Jinak pokud se rozhodneš pro Neonky, určitě se Tetrami černými snesou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 01:19 masvers – tetra černá a neonka obecná
zdarec rád bych věděl jestli k tetrám černým 9ks můžu dát neonky obecné ,nebudou na sebe útočit? Akvarium je 120 L v kterém jsou ještě pancéřníčci panda 5ks, 2 ancistrusi a jeden samec betta splendens,závojnatky (červené barvy) jsem dnes daroval,takže bych rád barevně doladil obraz života akvaria :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.09.2011 20:03 R Muž romant [27981] Re: Tragett
Na Skaláry a Terčovce zapomeň a tak, jak to zamýšlíš s nima nexperimentuj. Zkus se podívat na nějaký ty cichlidky a nebo dokup ještě více neonek a bude to taky pěkný akvo. Někdy méně(druhů) je více. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 20:00 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: katterinecka
Krevetky odlovim a dam je do krevetaria. Na skalary je to nizke, na discusy male :( co treba dat tam mlade diskusy a az vyrostou, dat je do velkeho? zatim jsem o nich cetl minimalne, ale dalo by se to asi vychytat, i kdyz, asi je to male, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 19:56 R Muž romant [27981] Re: Tragett
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 19:56 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tragett
taky ať ti nezačnou mizet ty krevetky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 19:53 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: romant
Parecek mensich disku by se v tom akva vyjimal vic :) :-D kdyz ja potrebuju nejaky, ktery nehrabou a jsou v klidu ... to je obcas problem najit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 19:51 R Muž romant [27981] Re: Tragett
Třeba párek nějakejch jinejch cichlidek, mrkni se do atlasu, výběr je dost velkej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 19:49 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: romant
Mno a krome tech ramirezek? nejake jine navrhy? :) neco barevnyho by se mi libilo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.09.2011 19:46 R Muž romant [27981] Re: Tragett
Ten párek bych tam viděl jako možný, alespoň budou ty neonky trošku více shánět do hejna. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 19:43 Muž Tragett [61] - Mořské rybyNeonky a cichlidky
Ahoj, muzu dat k neonkam cichlidky Ramirezovy? Jeden parecek do meho akva (foto v prezentaci) chtel bych nejakou dominantnejsi rybu, nebo parecek, ale mam hejno neonek, tak aby se mi neprali :) jinak tam mam jeste krevetky, tak aby mi je to nezralo, ale to asi bude, to bych pri nejhorsim vyndal :) diky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 11:25 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Tragett
Možná jo. Ja mam teda neonky obecné a k nim kardinálky čínské a někdy jsou spolu a někdy zase ne. Asi to bude podobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 21:37 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: červená + modrá
Dotaz, co neonka modra a neonka cervena dohromady, budou se chovat "skupinove" ? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 22:52 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Beastie
Ja mám neonky snad se všema možnýma rybama skalárama, čichavcema, parmičkama mechovýma, pestřencama, tetry atd. Důležité je koupit je s těmito rybami když jsou ještě malé, k těmto rybám když jsou již dospělé a velké přidávat nové malé neonky už moc vhodné není, asi chápetet proč... X-) ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 14939x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13517-jake-ryby-k-neonkam?od=373