Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k neonkám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k neonkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2022 18:31 Muž vlka [3444] Re: JaR
Rostlinek se nikdy ani nedotkli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2022 18:26 Muž JaR [1] Re: vlka
Díky za názor a fotky, jak se chovají k porostu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2022 18:21 Muž JaR [1] Re: Brodys
Díky za radu. K prezentaci se nemůžeme nějak dokopat... skalary, parek jsme totiž zkusili, ale nefungovalo to, hned začali trhat na kusy rostliny na kořenech i ze dna, vůbec jsem to nečekal a tak museli jit po dvou dnech o dům dále, jinak by z vodní zahrádky nic nezbylo... proto se jen tak opatrně dotazuji na další alternativu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2022 18:15 Muž JaR [1] Re: afc1886
Díky za radu, právě toho se chci vyvarovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2022 15:52 Brodys Re: JaR
Souhlasím s R, neonky drží hejno i bez velkých ryb, ale ne vždy, prostě taky někdy jen tak plavou ;-) Každopádně tvá nádrž na mě působí sympaticky, škoda, že nemáš prezentaci. A za sebe bych doporučil pár Skalár.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2022 15:46 R Muž afc1886 [14681] Re: JaR
Můj názor je, že ti ani větší ryby nepomůžou s tím, aby se ty neonky držely v hejnu. Aby se ti nakonec nestalo, že budou zalezlé úplně v rostlinách a akva bude působit prázdněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2022 15:08 Muž vlka [3444] Re: JaR
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já bych nasadil Čichavce perleťové. Nádherné dominantní rybičky...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2022 14:52 Muž JaR [1] – Přidat něco k současné osádce?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hodně zdaru všem akvaristům, mám dotaz a budu rád za každý názor, nynější stav (250l cista litraz) je 50hlavé hejno neonek cervenych, 6ks panda, 6ks gepard pancernicci a 15ks otiku. Stále uvažuji, co by se dalo a jestli vůbec přidavat nějaký pár větších ryb, které by drželi neonky v hejnu ale nebudou ničit rostinky a terorizovat současné osazenstvo. Díky za názory.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2021 18:57 Muž vlka [3444] Re: mazal
Neonky černé mám od chovatele z burzy v Kroměříži. Momentálně u mě největší rybičky a jsou to doslova ,,torpéda,,. S červenými vychází dobře, nevšímají si jich. Sem tam proženou nějakou menší Krevetku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 18:12 Muž RAP [1553] Re: afc1886, Gazva
Ono to není jenom o celkovém počtu. Jde o celkové podmínky.
Pokud budou příhodné podmínky, přirozeněji se paradoxně chová hejno o 10ks. ;-)
Edit: www.youtube.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 16:29 mazal Re: vaclav
Hmm, "papírově" jsou přibližně stejně velké... Vypadají pěkně obě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 16:22 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mazal
Kakadu jsou poměrně malé rybky a aby drželo hejno pohromadě chce to něco větší třeba akarku zelenou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 16:04 mazal Re: PetrO
Jo, na kakadu jsem taky koukal. Dám do výběru. ano Mimochodem - koukal jsem na neonky černé naživo a vypadají nádherně. To je správná black metalová rybička. Možná to opravdu zkombinuji s červenými a holt se s tou vodou trochu víc potrápím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 14:43 Muž PetrO [752] Re: mazal
Mám s nimi jeden pár Kakaďáků a vůbec si Neonek nevšímají. Tedy, pokud se nevytřou a neodhánějí vše z blízkosti mladých.

rybicky.net/atlasryb/cichlidka_papousci

Dál tam mám dvě hejna Panceřníčků (Štěrbáky a Třískvrňáky) a taky žádný problém. Je fakt, že Třískvrňáci jsou živější.
Jinak ještě Otíky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2021 14:36 R Muž afc1886 [14681] Re: Gazva
V 10 kusech se nebudou cítit tak neohroženě a budou držet více pospolu. No a v 30 kusech budou už více rozstřelený po celém akva a příjdeš o tu krásu plavajícího hejna. Rybky budou po celém akváriu a výsledek nakonec nebude tak pěkný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 13:47 Gazva Re: RAP
To ma zaujíma.
Môžeš presnejšie popísať, aký bude rozdiel/aké máš skúsenosti (správania) pri 10 a 30 neónkach (pri cca tých 200 litrov).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 13:46 mazal Re: Buldr
Pancéřníčky tam rozhodně dát chci, cca 10ks, uvažoval jsem tedy větší.. Pokud je pancéřníček malý živější, tak no problem to změnit. (Např. pancéřníčky zelené jsem kdysi měl, nepřipadali mi jako nudné rybky, spíš živější..) Jak jsem psal na začátku:

10x pancéřníček
4ks nějaká menší cichlidka z amazonie (vybíral jsem podle velikosti, nároků a snášenlivosti, ale jen podle charakteristiky, ne podle vlastních zkušeností. Nikdy jsem cichlidky neměl.)
hejno neonek - červených, nebo modrých

No a řeším to množství neonek, abych nepřehnal kapacitu té 240ky. (Předpokládám, že aspoň občas cichlidky neonkám zavelí "a do hejna!"..)
O mixu dvou druhů neonek jsem taky uvažoval, ale tam mi "opticky" vychází jen neonka černá + nějaká jiná. Ale i tak platí - kolik celkem a pořád tam asi bude omezení celkové tvrdosti vody max. 5. Jinak jedině, že bych k někomu musel jezdit pro studniční vodu a ladit to, což se mi moc nechce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.08.2021 13:30 Muž RAP [1553] Re: Buldr, PetrO
Z vlastní zkušenosti vím, jak se ve 240cítce chová 30 nebo 10 neonek. Je to dost velký rozdíl. Sice jsou to hejnové ryby, ale každá potřebuje svůj prostor.
Pořád platí, že méně je někdy více. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.08.2021 12:53 R Muž afc1886 [14681] Re: Buldr
Je veliký rozdíl 240 a 800 litrů, to už se na chování rybek projeví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2021 12:34 Muž PetrO [752] Re: Buldr
No, nevím..
Ve třístovce mám něco kolem sta Neonek červených (a je to až moc) a v hejnu jsou jen když se vylekají a nebo jak píší ve zdejším atlasu, když jsou stresované.
Jinak jsou tak nějak rozprsklé po akváriu, spíš klidné statické ryby.
Spíše nudnější.
Žádný zábavný čardáš nesleduji.

Nehledě na to, že mají jednotlivé druhy spíše jiné nároky na parametry vody..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 11:21 Muž RAP [1553] Re: Buldr
Buldr napsal: Namixovalbych neonky z několika druhů....
Jaký význam a výhody má mix neonek v jednom akváriu? Pokud nemáš na mysli např. červené a černé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 10:26 Muž RAP [1553] Re: vlka
vlka napsal: Osobně bych si do 240tky brutto klidně dal hejno 60-70 Neonek červených a k tomu hafo rostlinek.
To je trochu přehnaný počet, bude to vypadat jak sardinky. Bohatě bude stačit polovina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 06:38 mazal Re: vlka
Díky. Rostlinky jistě, to je i podmínka od manželky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2021 17:18 Muž vlka [3444] Re: mazal
Osobně bych si do 240tky brutto klidně dal hejno 60-70 Neonek červených a k tomu hafo rostlinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2021 15:55 mazal – Kolik neonek do akva
Ahoj. Do přestavby obýváku se mi podařilo prosadit instalaci akva (kdysi jsem se akvaristice věnoval, určité základy si ještě pamatuji). Cca 240-280 litrů, 120x40x50, nebo 140x40x50 (pokud mi tenhle rozměr udělají a jak přesně mi vyjde místo), venkovní filtrace, rostliny, CO2 asi ne, ale uvidím. Klidnější "kout" obýváku, bez přímého slunečního světla. Vodu mám k dispozici 4,5-5dGH, pH cca 6,8-7 (nemám teď čím změřit přesně, ale to půjde případně upravit dolů). Představa je, že amazonie, tedy neonky. Ale přesněji: 10ks Pancéřníček Adolfův (případně podobný druh do cca 6cm), 2-4ks Cichlidka Schulzova, NEBO Cichlidka panduro, NEBO Cichlidka oranžová, zkrátka "harém" nějakých drobných, méně náročných cichlidek (uvítám, když mi navrhnete klidně nějaké jiné podobné velikosti).
A teď jde o to - kolikakusové hejno neonek modrých, případně neonek červených (ty by měly být větší) si můžu s touhle obsazeností akva dovolit pořídit do té menší verze 120x40x50 (240L, real asi 215-220L). Líbilo by se mi hejno alespoň 40ti neonek modrých, ale kolik tam reálně můžu dát?
(Vím, že je to obehrané téma, tak se předem omlouvám za možná nejapný dotaz.)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 23:51 Muž Bin993 [19] – Kerri super blue a neonka modrá
Zdravím chtěl bych se zeptat na radu.
Mohu k sobě dát hejno 10ks kerri super blue a neonka modrá taky 20-30ks + pár cihlidka ramirezova? Nebudou se tlouct, nebo ještě jedna varianta vynechat neonky modré a místo nich dát obecné.
Na dně už mám panceřníky leopardí a sterbai
Po 6ks od obou.
Akva mám 112l
Čistý objem je 90l
Chovám teď čisté linie guppek, ale jsem z krumlova a musím si s vodou dost hrát kvůli tvrdosti a tak.
Ale z kohoutku mi teče 120 ppm, což je krásná voda pro Tetry a měl bych to úplně bez starostí
Filtr mám Fluval 407, kupoval jsem ho tkvůli živorodkám N látkám. Takže 30-40 ks malých tetriček by to měl dát jak nic.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.12.2020 17:00 Muž RAP [1553] Re: Mrija
Nepíšeš ke kterým neonkám, ale podle teploty tipuji "inesky".
Tak modré bych nedával, mohly by si z neonek udělat svačinku. Zelené jsou v pohodě. Z větších by se hodily hnědé, tečkované nebo zlaté. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2020 16:30 Žena Mrija [27]
Poraďte čo väčšie by ste dali ku neonkam do 270l akva , teplota cca 23 ° , stredne tvrdá voda , rozmýšľam nad akarkou zelenou alebo akarou modrou

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2020 22:08 Muž daren [408] Re: Motas
Ja jich mel 50, a byly naprosto nebojacne. Pak se ale neco zmenilo, mozna jich neco ubylo (na 30?) a ted je to pravej opak, jsou skoro porad zalezly. A pak se v tom vyznej :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2020 11:59 Muž Longer01 [21] Re: Motas
mam jich asi 50ks ve 112 (viz prezentace). Zadní část dost zarostlá a pokud i pomalu projdu, schvají se. Pokud ale je klid, plavou v popředí. Ale jak jsem psal, co akva, to asi jiná zkušenost. Jinak ale vypadjí pěkně, když už jsou v hejnu ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2020 11:26 Muž Motas [38] Re: Longer01
Díky za zkušenost, ještě to zvážím, bázlivost a schovávají to je přesný opak toho co bych chtel. V popisech jsem četl že lépe drží hejno a protože mám malé akva chtěl jsem více drobných rybiček hejnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2020 08:12 Muž Longer01 [21] Re: Motas
U mě (a nejen u mě) jsou modré neonky bázlivé, dost často schované, pokud je před sklem pohyb. Ale od některých kolegů vím, že je má v tom to směru v pohodě a nebojí se. Takže těžko říct.
Jinak s prodejem se podívej na www.kalaba.eu. Zde jsem je bral dvakrát a vše OK. Myslím, že je kousek od Pardubic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2020 22:13 Muž Motas [38] – Míchání neonek
Ahoj, mám v nádrži neonky červené, ale vidím že jak rostou začínají být dost velké, radši bych teď bral modré, ktere jsou menší, máte někdo zkušenost s mícháním více druhů neonek? Budou se držet v jednom hejnu nebo to budou dvě oddělené skupinky?
Popřípadě doporučit kde v Královéhradeckém kraji sehnat neonky modré?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2020 15:58 R Muž afc1886 [14681] Re: BlackieSirrah
S pandama budou v pohodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2020 15:33 BlackieSirrah – Neonky modré vs. panda
Zdravím, zvažuji do budoucího akvária cca 100-160 litrů skupinu neonek modrých. Nebudou je příliš stresovat pandové? V současné padesátce když se k večeru rozdivočej tak jsou prostě všude :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2020 19:51 Muž Tom83 [1] Re: Wanderer, _ucx_
Díky za rady,asi se přikloním jenom k neonkám. Ancistrusy se pokusím rozdat po známých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2020 20:20 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Tom83
Škoda, že tam máš ty ancistrusy, budou svinit vodu a žrát kytky.

Kdybys je dal pryč, tak si dokážu představit stovku neonek, přidat ještě deset pancéřníčků a bude z toho super akvárium. palec

A nebo, jak píše ucx, nechat je, jak máš a přidat třeba skaláry. Ale ti ancistrusi tam moc nesedí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2020 20:15 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Tom83
No to záleží, co od toho čekáš. Jestli neonky mají být dominantní druh, pak bych jim tam dal klidně 80, možná pokud přidáš rostliny a pak k tomu ještě třeba sekernatky (například: rybicky.net/atlasryb/sekernatka_mramorova ), pancéřníčky už tam máš. Nebo si můžeš vymyslet, že chceš nějaký dominantní druh, pak nech těch 45 neonek a přidej třeba dva páry skalár amazonských nebo akar hnědých, podle vkusu.

Ancistruse bych naopak asi dal pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2020 18:43 Muž Tom83 [1]
Ahoj,potřeboval bych poradit kolik můžu dát neonek červených do akvária Rio 180 popřípadě jaké rybky k ním přidat.Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2019 20:41 Muž RAP [1553] Re: HeRa
Do tak malého akva bych zvolil rybky do celkové délky 3cm, např. rybicky.net/atlasryb/danio_perlove , rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva , rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva apod. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2019 14:12 Muž HeRa [15] Re: EllaAtáta
A co tedy venovat tetry(cervena, kralovska ) tchyni a koupit nejake mensi razbory(Espeho, Hengelova,) ci razborky(barmská, bornejská, galaxy, kalimantanská, mikro,) ? To by jste mi uz schavlili nebo mam ty neonky dat radeji take pryc ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2019 15:39 Jan Bísek
Můžeme potvrdit, že neonky jsou v pohybu tak od 180l akvária a většího. My máme ve 240l smíchané červené, modré, pygmejáky a Danio perlové 12+12+12+6 a vypadají dlouhodobě spokojeně, žádný úhyn a problémy. Neonky plavou oba druhy spolu. Bohužel nemůžeme mít obrovskou nádrž, jinak bychom jim koupili aspoň 450l a dali jich tam velké hejno. Pandům bychom asi nedávali žádnou kobercovku, nebudou mít kde rýpat, v už takhle malém akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 15:35 Muž RAP [1553] Re: Sára73
Hele, to bude extrém. Mám celkem 3veterány, desetiletou a 2osmileté, vždy koupené hejno po deseti kusech. Zbylé se dožily +- průměru. Ono to bude závislé na podmínkách a kvalitě ryb.
Za mne modré neonky chovat samostatně v dlouhém, po stranách a vzadu zarostlém akváriu. Maximálně pro kontrast červené krevety. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 14:15 Žena Sára73 [68] Re: RAP
No teda taky nemám dvoucentimetrový prťata. Jako desetiletá neonka?...podle atlasu je psáno cca 4 roky, já je mám 3 roky a už jsem se s nimi pomalu v duchu začala loučit, kéž by vydržely déle ano
asi OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2019 14:11 Muž RAP [1553] Re: Sára73
Modré neonky mohou velikostně vyrůst až na velikost inesek. Alespoň ta moje 10letá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 14:09 Muž RAP [1553] Re: HeRa
Zkusil jsem to zadat do vyhledavače v atlasu rybicky.net/atlasryb/hledat/ a vyšla mi nahoru pouze sekernatka malá a horní a střední část další 4 druhy. Ale u těch je to nejisté, protože se v každém akváriu mohou chovat odlišně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 13:49 Žena Sára73 [68] Re: HeRa
Mě to přijde malé i na ty neonky. Sama mám neonky modré, které jsou menší než neonka obecná a doporučované do menších nádrží. Měla jsem je ve 112-ti litrech a ve své podstatě, když vyrostly, tak se jen tak šmrdolily na jednom místě, teď jsou v 240-ti litrech a je neuvěřitelné, jak změnily chování, jak plavou a když se přeženou přes akvárko tak i těch 120cm délky připadá málo.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 12:46 Muž HeRa [15] Re: RAP
Mám v plánu dat královské a červené tchýni do 120ky, kde má nějaké živorodky, ale co nejoptimalnejsiho jako druhý druh k těm neonam aby to bylo vyrovnané u dna a pod hladinou? Děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2019 12:37 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: RAP
Rap má pravdu. Zkus min druhů. Dvě malá hejna vpadají líp než víc druhů a od každého pár kousků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2019 12:30 Muž RAP [1553] Re: HeRa
Královské jsou jasné, samci si hlídají teritorium a jsou nevhodné do tak malého akva. Červené by šly. Spíš, než honění neonek, jde o pokus vytvořit hejno. ;-)
Co k těm neonkám? Už takhle jsi na hraně, ikdyž nebudu počítat tetry.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 14942x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13517-jake-ryby-k-neonkam