Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 19:57 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: marek21
Není to nejefektivnější způsob jak rozpouštět CO2, ale pokud ten difuzér umístíš dolů pod vývod z filtru tak, že proud bude nahoře zbylé bublinky strhávat a rozbíjet, bude to fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2010 19:45 Muž marek21 [16]
Fotka k příspěvku planujem pouzit co2 z flase .... nie kvasnice ...

www.shopakva.sk/…
tento difuzor by bol vhodny pre 200l akva ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 19:28 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: marek21
Pokud zajistíš, aby pH přes noc nepadalo pod 6.5, můžeš nechat CO2 puštěné v noci(zvlášť pokud se rozhodneš pro CO2 z kvasnic) a tudíž bys magneťák nepotřeboval. Při tebou naměřené uhličitanové tvrdosti nějaké strmé pády pH nehrozí, ale i tak bys měl ze začátku měřit a měřit než CO2 seštěluješ. Já pro rozpouštění CO2 používám reaktory Sera. Z těch levnějších je fajn např. difuzér BOYU s keramickou patronou. Z těch nejlevnějších cigaretový filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 19:20 Muž marek21 [16]
co2 je treba davkovat aj v noci ? alebo len cez den ? neviem ci potrebujem elektromagneticky ventil ....a co je vhodne/najlepsie pouzit pre rozprasovanie co2 vo vode ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2010 13:10 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: marek21
Aha... takže předně: Rostliny zpracovávají živiny (hnojivo) mají-li dostatek světla a CO2 pro fotosyntézu. Tudíž v první řadě je třeba zajistit CO2 a světlo, pak teprve možno začít hnojit, pokud je to potřeba.
Než začnu přidávat CO2, Měl bych mít přehled o uhličitanové tvrdosti a pH (viz maniakva.sweb.cz/… ). Podle tvých měření bych tipoval hrubý nedostatek CO2.
Než začnu hnojit, měl bych, mít přehled o základních živinách v nádrži, tedy zejména N03, P, a Fe. A to tak, že pokud dostatečně svítím a mám dostatek CO2, a zároveň koncetrace těchto prvků stále klesají, můžu začít hnojit. A to buď kompletním spektrem živin, nebo cíleně těmi prvky, které klesají pod měřitelnou úroveň přesto, že jiné prvky měřitelné jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 12:48 Muž marek21 [16]
hmm to ked pouzivam hnojenie od SERA tak mozem k tomu dat sucasne aj CO2 ? alebo len jedno z toho ? lebo dost penazi som dal na hnojivo sera ....Sera florenate A, Sera flore plus, Sera florena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 22:30 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Wexelo
Slepá víra v pravidlo "nehnojit" může být v rostlinné nádrži cestou do pekla. Vyjíměčně ale souhlasím. Já bych ale poukázal spíš na "CO2: zatiaľ nie". Vzhledem k naměřeným pH a KH (ikdyž by se o testech dalo pochybovat) bych se přimlouval za "CO2: už áno".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 22:15 Muž marek21 [16] – Re: Eff
no ked P je fosfor tak to merat neviem ... ale dusicnany som nameral 10 .... zhruba ... pouzivam JBL EASY TEST 5 in 1 (pH,GH,KH,NO2,NO3)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 22:08 Muž marek21 [16]
tie riasy boli uz pred tym hnojenim ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 21:58 Wexelo
marek21 napsal: neviete mi poradit ako sa da zbavit riasy ? su to take zelene bodky po listoch rastlin.. a jemne ako keby vlasy z tych listkoch. Pouzivam hnojenie od sera ... sera flore plus , sera florenate A, sera florena.

Tak nehnojte !!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 21:54 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: marek21
Můžeš změřit P a NO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 21:44 radim – Re: marek21
dam ti 2 neritiny to jsou dobré sekačky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 21:42 Muž marek21 [16]
neviete mi poradit ako sa da zbavit riasy ? su to take zelene bodky po listoch rastlin.. a jemne ako keby vlasy z tych listkoch. Pouzivam hnojenie od sera ... sera flore plus , sera florenate A, sera florena.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 22:10 Muž marek21 [16]
Fotka k příspěvku este jedna lepsia fotka ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 22:09 Muž marek21 [16]
Fotka k příspěvku Dobry vecer

Chcel by som sa spytat ci to co je na obrazku je riasa ? ak ano co s nou ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 06:32 Stan
lachon napsal: možná uber trochu toho PMDD
Podle rad z diskuze jsem přestal úplně hnojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 06:31 Stan
technik napsal: Mám ten samý filtr. Provozujete ho tedy nyní s krytem nebo bez krytu? Bez kritu se mi přichytávaly řasy na ten origo černý hubý molitan.. Jaký jste tam použil? Přemýšlím také o vylepšení...

Z počátku jsem filtr používal bez krytu. Ale nyní jsem vrátil zpět, protože se v krytu zachytí hrubé nečistoty. Použil jsem modrý biomolitan. Jaké vylepšení máte na mysli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 11:39 Muž lachon [8] - Cichlidy – Re: Stan
možná uber trochu toho PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 10:45 Muž technik [3] – Re: Stan
Mám ten samý filtr. Provozujete ho tedy nyní s krytem nebo bez krytu? Bez kritu se mi přichytávaly řasy na ten origo černý hubý molitan.. Jaký jste tam použil? Přemýšlím také o vylepšení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 00:08 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: fantuomas
:-) palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 00:05 Muž fantuomas [35] - Rostliny
:) "skvelé", mám dojem, že som v predošlom set-upe pozoroval, že sa táto škrupina časom akoby sama odlupovala..čiastočne..dúfam, že si dobre pamätám.. Uvidím, čo sa bude diať s odstupom týždňov, keď budú anubiasy zatienené. zatiaľ dík palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 23:47 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: fantuomas
Neznám takového. :-) Ale znám řasy, kterým se ta "krusta" líbí... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 23:34 Muž fantuomas [35] - Rostliny
nie-je nejaký druh slimáka, ktorý by konzumoval "produkt" biogénneho odvápnenia ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 23:12 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: fantuomas
Budete-li svítit a bude-li se rostlinám dařit, sotva dojde k (trvalému) poklesu. Spíš ke zvýšení pH. No a později v závislosti na údržbě akva může pH spadnout, ale to by se vám asi nelíbilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 23:02 Muž fantuomas [35] - Rostliny – Re: Sid
vstupná voda by mala mať nejakých 7,8...spolieham že prácou nech aj vyššej mocnosti sa zvyšovať nebude :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 22:51 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: fantuomas
Jestli je to reálné? To netuším... :-)
Ale nespoléhejte na to, že "prácou rastlín sa pH časom zníži"; spíš počítejte s tím, že naopak zvýší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 22:45 Muž fantuomas [35] - Rostliny – Re: Sid
Tušil som to :p, čoskoro by mali anubiasy "obrásť" heterantherou..ktorá ich dosť zatieni, to snáď pomože. Používam ako substrát lávové dno, v akváriu je dosť vŕbových vetví a v dne zemina, plus prácou rastlín sa ph časom zníži dúfam (akva je nanovo založené presne týždeň teraz) - je to reálne? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 21:56 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: fantuomas
Pro anubias bude to vaše stávající osvětlení natolik "intenzivní", že mu stačí k biogennímu odvápnění.
Řešením je buď snížení intenzity osvětlení nebo snížení pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 21:21 Muž fantuomas [35] - Rostliny – anubias s "krustou"
Zdravím, mám taký problém - na anubiasoch (barteri, barteri - nana) sa vytvára povlak alebo "škrupina", inak zdravé rastlinky to uberá o krásu, lístky nie sú sýto zelené ale koli tejto vrstvičke o dosť belšie..už som to tu niekde spomínal, príde mi to ako riasa+biogénne odvápnenie, no svietim 60W na 150 l, čistý objem tak 120, svetlo mi nepríde príliš silné...je nejaké riešenie ? (nehnojím a nepridávam co2)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 12:43 Muž Yirka [9126] – Re: jasanek29
Podívej se na krunýřovce jednopruhého: rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 10:11 jasanek29
Ahojky ryby,potřeboval bych poradit,na listech květin jsou chloupky(řasy),chci podchytit řasy v počátku a napadlo mě dát do AQ přísavku thajskou,ale to nemohu,poněvadž mám jen 54l AQ,neni něco podobného přísavce do 54l AQ na řasy hop ???? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 19:37 Muž Horác [3942] – Re: miriss
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 21:57 miriss – Re: Horác
zdravím bylo by hloupe neodpovedet po pravde ano jsem spříznen protože si tam spousu vecí obednávám a je to pro mne výhodné pokud znáte obchod s levnejším zbožím budu rá za každý dobrý odkaz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 21:48 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Horác
Spíš mě to připadá že chce naštvat lidi na Kapra, který také občas už zavítal na rybičky. net ale nikdy svůj obchod takhle hloupě nepropagoval hmm Že by konkurence hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 21:45 Muž Horác [3942] – Re: miriss
Po zhlédnutí všech vašich příspěvků ve fóru mi to nedá, abych se nezeptal :o) ...
vy jste nějak spřízněn s obchodem levnaakvaristika.cz? :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 21:32 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: smik
Já to bohužel (bohudík?) vím z vlastních zkušeností. Ovšem každá špatnost člověka obohatí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 19:43 smik
Eff napsal: Troufám si tvrdit že u zarostlé nádrže napadené sinicí ten pokles NO3 může být až 10mg/l/den.

nevylučuji, ale nevím to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 19:00 Žena Nová [0]
možno by to chcelo inú vodu vstupnú možno aj prírodnú z niakeho horského potôčika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 18:51 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: smik
Troufám si tvrdit že u zarostlé nádrže napadené sinicí ten pokles NO3 může být až 10mg/l/den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 16:39 smik
Moucha napsal: opatrne drzet dusik okolo tech 20-30mg/l (ono taky zalezi v jaky casti dne to merish, rano jsou hodnoty vyssi nez na konci sviceni, kdy bejva minimum)

Pokud nemyslíš CO2, pak je rozhodně rozdíl mezi dusíkem a dusičnanem. K poklesu NO3 dochází u hodně zarostlých a dobře osvětlených nádrží (neomezených jiným prvkem) průměrně o cca 3-4 mg/L á den. Běžnými testy nezměřitelné.

Na další věci obsažené v diskusi, které osobně považuji za nesmyslnosti už ani nereaguju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 12:44 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Moucha
...kdyz je dost fosforu tak si sinice ten dusik vzdicky nejak obstara...
Sleduji ty vaše komentáře a už mi to nedá. :-)
A odkud si sinice dusík vždycky nějak obstará? Pokud si myslíte, že z N2, tak to není tak jisté. V případě sinic, napadajících sladkovodní akva, spíš vyloučeno...
...ruducha nejni taky problem...
Tak poraďte všem těm "nešťastníkům", co se jí nemohou zbavit, jak na ni. Když teda ruducha není problém... hmm
...zelezo i fosfor jsou MIKRO prvky (stopove)...
To jste vyčetl kde, že fosfor patří mezi stopové prvky?! coze
...opatrne drzet dusik okolo tech 20-30mg/l (ono taky zalezi v jaky casti dne to merish, rano jsou hodnoty vyssi nez na konci sviceni, kdy bejva minimum)...
Tohle jste naměřil? A mohl byste být konkrétnější - v jaké nádrži a k jak velkému kolísání v průběhu dne dochází? Nespletl jste si to s CO2? :)
(Musím odjet, ale už teď se těším, co se dovím nového, až se večer vrátím. ;-) Díky! :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 12:26 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: maxo
kdyz je dost fosforu tak si sinice ten dusik vzdicky nejak obstara.... ruducha nejni taky problem....
prvotni pruser je ze jsi kratce po zalozeni akvarka nevhodne hnojil, to je zakladni pruser
kdyz mash demikolonu musish zase do vody dodat ten SPRAVNEJ mix zivin, zelezo i fosfor jsou MIKRO prvky (stopove), kdezto dusik patri mezi MAKRO prvky... rozdil mezi mikro prvkem a makro prvkem je v nekolika radech!!! takze huz zadny zelezo a fosfor, opatrne drzet dusik okolo tech 20-30mg/l (ono taky zalezi v jaky casti dne to merish, rano jsou hodnoty vyssi nez na konci sviceni, kdy bejva minimum)

a bych zacal pridavat jine prvky haz kytky ukazi ze jim chybi viz pmdd.mrp-cz.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 12:04 Muž maxo [9] – Re: ustavprochore
Genialny clanok,nakoniec ako vsetky Horacove. To je podla mna popularizator akvaristiky.Obsahovo ucelna,skoro az vedecky, a zabavnou formou popisana problematika tak, ze to zaujme.To musi pochopit aj mentalne retardovany clankonozec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 11:52 Stan
Eff napsal: Je to tak jak píšeš. To želelezo a fosfor je důvodem vzniku ruduchy, sinice vzniká v úplně jiných podmínkách. Jediné, co mají společné je to, že v obou případech trpí rostliny. Já bych řekl že tato teorie o přebytku živin pocháchází od Diany Walstad, která podle mě ve svých textech dostatečně neoddělila jednotlivé druhy řas a sinic.

Já mám v akváriu jak ruduchu tak sinici.
Nevím jestli to není jen přechodný jev. Založil jsem kavárium, hnojil železem a fosforem (0,5ml - myslel jsem že tak malé množství nebude na škodu) a začala mi růst ruducha. Po čase se objevila i sinice. Přestal jsem hnojit, měním 3x týdně vodu a sinice roste ještě více, ale ruducha je v akva stále. Možná ji jen trvá než odumře.
Nebo jsem měl v akváriu nadbytek živin a zároveň i špatný poměr P:N ? A proto rostly obě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 11:45 Stan
ustavprochore napsala: "http://www.horacovoakvarium.cz/clanek_rasy_svetlo_a_ziviny.htm" ;-)

Skvělý článek. Škoda, že jsem něco podobného nečetl už dřív.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 11:07 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Stan
Je to tak jak píšeš. To želelezo a fosfor je důvodem vzniku ruduchy, sinice vzniká v úplně jiných podmínkách. Jediné, co mají společné je to, že v obou případech trpí rostliny. Já bych řekl že tato teorie o přebytku živin pocháchází od Diany Walstad, která podle mě ve svých textech dostatečně neoddělila jednotlivé druhy řas a sinic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 11:04 Žena ustavprochore [567] – Re: Stan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 11:03 Stan – Re: Moucha
podle testu co mash na strance ti huz NO3 stouplo

To asi ne. Od té doby co se mi rozrostly rostliny nejspíš neustále klesá. Odchylky měření jsou určitě způsobeny nepřesným měřením (plus mínus autobus). Kdo má poznat rozdíly v barvách na testech? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 11:00 Stan
Po přečtení hodně diskuzí tady a na internetu, jsem si myslel že řasy se tvoří při nadbytku živin. Hlavně železa a fosforu. Ale jak vidím, asi to nebude tak jednoznačné. Při nadbytku živin se můžou tvořit řasy, při nedostatku se můžou tvořit sinice. Při jednom nebo druhém trpí rostliny. Asi budu muset najít něco mezi. Zatím se mi to stále nedaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 10:59 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Stan
no hlavne u ppmd nahrad KH2PO4 za KNO3 i kdyz podle testu co mash na strance ti huz NO3 stouplo... jo co2 klidne uber... nez vychytash hnojeni... ale zase "optimani" pH se udava nekde mezi 6,8 a 7

pro sinice je opravdu limitni fosfor, respektive pomer fosforu ku dusiku

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79063x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351-rasy?od=2531