Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2023 21:35 Muž Freedlo [221] Re: Sibal
Ahoj
Rasa na anubiasu: je dle meho GSA rasa. Je i na skle? Párkrát jsem ji mel a vždy pomohl fosfor. Dostala se ze skla, dokonce me prislo, ze i z listu. Nicméně v současné době kdyz vidim jeji nabeh, zmizi ze skla, ale na listech zůstane. Hádám, ze se vyskytuje hlavne na pomalu rostoucich rostlinách. Pak na rostlinách, které jsou primo pod světlem nebo blízko světla(bez stinu). Řekl bych, ze jedina možnost je list odstranit. Nebo teda nějak koupat rostlinky v savu, ale do toho jsem nesel:-D

Proč ryby okusují rostliny : zalezi jake ryby tam mas. Jake podminky v akvariu mas apod. Možná rostlina chřadne a nikdo ji neokusuje. Nektere ryby je okusuji, protože maji proste hlad..

Jinak do akvária bych určitě pridal vice rostlinek - prijde mi, ze tam mas jen dve?? - určitě by pomohlo udelat si prezentaci - bez toho se dost špatně radi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2023 20:20 Muž Sibal [0] – Anubias rasa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj hokejova rodino,

Mam takovej vetsi problem. Proc ryby jedi po 2 letech rostliny a co delat aby nebyla tak ohoblovana? A druhy dotaz. Co delat s rasou na anubiasu? Nekde jsem cetl ze pricina muze byt mnoho hodin sviceni.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.10.2023 15:37 Muž vlka [3444] Re: hovi
Začal bych každý týden měnit alespoň polovinu vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2023 14:56 Muž Sha [500] Re: hovi
Založte si prezentaci akvária, takhle se se dobře míněné rady nedočkáte. Možná i výměna 20l vody po dvou týdnech bude ten problém.
Edit: A tekuté CO je desinfekce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2023 14:41 Muž hovi [0] – Množení řas po výměně akvária?
Fotka k příspěvku Dobrý den,
před rokem jsem vyměnil akvarium, a cca po čtvrt roce se začaly množit řasy, se kterými jsem před tím neměl moc problémů. Nyní je to mazec. :O( Zkouším tekuté CO2 na podporu růstu rostlin, ale bez výsledku. Snad jen, že se začaly objevovat i ty štětičkovaté řasy. Vodu měním cca 20l 1x za 14 dní.
Poradíte prosím co je to za řasy a jak na ně? Děkuji.
Akvárium od Tetra 130l, osvětlení LED.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2023 23:00 Muž vlka [3444] – ...dnes...
Fotka k příspěvku Mám ve svém akvárku, mimo jiné, i dvě řasy, které se mi líbí. Té dlouhé vyhovuje proud z filtru a ta druhá ,,chlupatá,, sedí hezky na Hnědovce...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.02.2023 15:45 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rainy
Je to ruducha na tohle téma je tu poměrně dost infomací. rybicky.net/forum/p69 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2023 15:33 Rainy – Řasa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mohl by mi prosím někdo poradit o jakou rasu se jedná a jak se jí zbavit. Mám krevetkarko 160l a tato řasa tu je již rok. Používám excel, před 3mesici jsem pomalu zvýšil dávku na dvojnásobek a bez výsledku řasa si roste dal... Výměnu vody provádím týdně, kterou náhradním novou z osmonozy již namichanou s shrimp mineral.
Tds 200-250. Budu rád za odpovědi,dekuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2023 22:30 R Muž Anthrax [4756] Re: Ondřej47
Co údržba? Co krmení? Přidal bych nějaký rychle rostoucí plevel. rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
Světlo těžko říct. Jaká je doba svícení?
Edit: Obecně by bylo lepší kdyby tu komunikoval přímo kolega. On jediný ví jak se věci v reálu mají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2023 21:18 Muž Ondřej47 [39] Re: Lojza007
Ahoj, hele prý hnojivo nepřidává, co2 taky nemá
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2023 20:51 Muž Lojza007 [1198] Re: Ondřej47
Z té jedné fotky toho moc poznat nejde. Hnojí? Jak často? Přidává CO2? Co to je za světlo? Každopádně je tam ukrutně málo rostlin. Pokud může, ať si tady s někým domluví převzetí přebytků a zasadí je. Něčemu se dařit bude, něčemu ne.
Pokud to nějak jde, vytáhnul bych to 3D pozadí, který zbytečně zabírá místo a místo něho dozadu zasadit rostliny, který zadní část zakryjou. Takových je spousta. Rybám se to bude líbit, protože budou mít úkryty a je to snazší na údržbu, než nějak čistit to pozadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2023 20:39 Muž Ondřej47 [39] – Co by mohl být problém?
Fotka k příspěvku Zdravím, kolega mi poslal jeho domácí akvárium juwel Rio 240l, potýká se hlavně s černou řasou na 3D pozadí, já mu navrhl špatné dno, málo rostlin a silné světlo. Můžete mi nějak poradit, jak by s tím měl bojovat, popřípadě co změnit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2022 21:33 Muž Roger [1873] Re: Daniell
U mš když se objeví ruducha tak je to prakticky vždy z přemíry světla. Alespoň u mě to tak funguje, podle toho i poznám kterým rostlinám světlo vyhovuje a na které je to moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2022 20:36 Muž Daniell [38]
Přidám jen svůj poznatek .. přes dva měsíce jsem zápasil s ruchou a hnědou řasou. Nakonec jako první pomoc zabralo dávkování Flourish Excel. Nicméně po nasazení plovoucích rostlin jsem zjistil, že právě v místě pod nimi se daří rostlinám o dost více ( barva i růst ) a bez řas, takže jsem snížil intenzitu světla a je po problému. Ony ty málo náročné rostliny opravdu nepotřebují moc intezity a když jsem odebral pár živin ze sloupce plovoucí Nepukalkou, tak se vše stabilizovalo. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2022 10:37 Muž Rovano [235] - Rostliny – Řasy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Na prvních 2 fotkách jsou podle mě 2 řasy dohromady.
Nemusíte se týrat při určování. Dávám to sem k podívání. Ty řasy už mě asi trápit nebudou po stabilizaci akvárka a seřízení světla.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.08.2022 17:11 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Rovano
Souhlas, měl jsem roky problémy s řasou a vše se vyřešilo snížením osvětlení (dal jsem pryč rampu Chihiros). Teď mám ve 112 l akva jen klasické T8 2x18 W a rostliny jedou, řasa zmizela. Rezignoval jsem na náročné rostliny, páč udržet v tom potom rovnováhu může být obtížné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.08.2022 15:45 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Beastie
Z té řasokoulové řasy bych si nic nedělal. Horší je ta dlouhá vláknitá nebo ruducha.

Taky bych znovu zapřemýšlel nad světlem. Třetí nejnižší je třeba stále hodně u tak malé nádrže v kombinaci s 20W LED. Těžko říct. Na fotkách to člověk nepozná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2022 12:51 Žena Beastie [318] Re: Brodys
Je to pravda. Jenže já tohle akva chci v říjnu/listopadu vyměnit za nové, tak nevím jak moc do toho investovat :) dám tomu týden a mužů tam návrat ještě růžkatec, mám ho kýbl, klasika. Ale v něm se ta řasa drží ještě víc ze zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2022 12:50 Žena Beastie [318] Re: skypi
Mám tam najas a předtím tam byl růžkatec, ani jednomu nevyhovuje proud ale najas je statečnější. Tak uvidím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2022 12:35 Muž Lojza007 [1198] Re: Beastie
Mně to dělalo zelenou vláknitou na začátku, ale strašně dlouho. Je to vidět i na prezentaci 250L. Nakonec jsem zjistil, že jsem strašně přehnojoval makroprvky. Ve zdrojové vodě jich máme hodně (přehrada a všude okolo jsou pole), špatně jsem dávkoval hnojivo a málo svítil. Trvalo skoro rok, než se mně to podařilo vyladit, ale hodně svítím a přidávám CO2, takže moc neporadím, jak to vychytat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2022 11:45 Brodys Re: Beastie
Tímhle si projde asi každý, být to moje, tak poctivě zkontroluji ty větve/kořen zda nehnijí. Světlo nechal normálně svítit 12 hodin s nějakou polední dvou hodinovou přestávkou. Přestal hnojit a poctivě co týden vyměnil 1/3 vody a dal Růžkatec, Pupečník či jednoduchou Hygrophilu, prostě něco, co roste před očima a nechal, dokud to nebude džungle. Zdravé kytky by tu řasu měly vytlačit, pak popřípadě postupně přidávat něco náročnějšího,co by jsi tam ráda měla....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2022 11:45 Muž skypi [248] Re: Beastie
No, určitě bych přidal nějakej ten "plevel" mně se např. osvědčila Valisneria "nana", roste a odnožuje velmi rychle..
A vyčistit od ruduchy, co lze-určitě tu filtrační houbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2022 11:16 Žena Beastie [318] Re: skypi
Podle mě byla chyba, že jsem začala hnojit, dlouho sem o tom přemýšlela, četla si, všude že živiny, živiny, nemám žádný substrát, nekrmím tak jsem si říkala ok, zkusím to. Ze zkoušky vzešla ruducha.
udělala jsem brutální odkalení, výměnu 50%, zkusmo zasadila zpět předtím cirkulující ludwigie, už tam není šnek, co by je odežral. Rearanžovala jsem to tam, přestanu hnojit a uvidím za dva týdny, jak to bude vypadat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2022 10:47 Muž skypi [248] Re: Beastie
Ruducha v kombinaci s vláknitou řasou - tipuji na nadměrné organické znečištění, špatně fungující dekompoziční a mineralizační procesy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2022 10:41 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Beastie
Shrnuto bezchybně potlesk
Každý jeden má svůj vlastní "biotop" biologické (ne)rovnováhy, a co u jednoho funguje u druhého nemusí...i to je koníček sám pro sebe... mě žena říká, že jsem expert na výrobu řasy :-) ,a když žádná není, říká "dej tomu čas"...a bude i řasa, spíš řasy .

Rychlá řešení typu:dezinfekce akva,znovuzaložení, a čekání jestli to tentokrát půjde,jsou k zlosti, a odrazují ty méně trpělivé.
Já se držím kondice rostlin,jestli rostou a mají správnou barvu, tak mi nějaké řasy ( většinou ty vláknité,nebo ruducha) nevadí, patří to do přírody ( jde jen o tu míru- všeho moc škodí)
Nebo to brát z té stránky úhlu pohledu: snažím se o zdravé, pěkně rostoucí kytky a neunavuji se bojem z řasami...
Každý má to své trápení a radosti . love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2022 09:47 Žena Beastie [318]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je to takové zajímavé, ale dlouhodobě čím míň ryb mám a méně krmím, tím víc mám řasy.
Jasně, dlouhá vláknitá, co tam je je jiné téma (ať žijí řasokoule), ale najednou se to rozjelo na písku (hodně po odebrání brotie, která to prorývala, ale tak pořád jsou tam piskořky, neritina,...), ruducha ve filtru molitanu, prostě zajímavé.
Za posledních cca 6 měsíců jsem postupně měnila, co šlo a čekala nějaké výsledky. Míň kytek, víc kytek. Začít hnojit. Víc svítit (byla jsem na 6ti hodinách na začátku, teď jsem na 8). Častější výměna vody vs méně častá (1x týdně vs 1x 14 dní). Víc krmit. Míň krmit. Větší proud vody.
V téhle fázi je to nejhorší situace, co kdy byla. Přemýšlím, že to dneska vyčistím, odmotám, odeberu klacky a listy, co tam bylo kvůli brotii, odkalím, přidám růžkatec a uvidím? Nebo je nějaká jiná varianta, co mám zkusit, jako třeba nechat to být a zatemnit, neměnit vodu vůbec,...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2022 13:33 Muž ajajak [228] Re: Sha
Uchovat, vzácná to řasa ;-) Thorea hispida
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.06.2022 13:23 Muž Sha [500] – Thorea hispida
Fotka k příspěvku Při včerejším prostřihu jsem objevil tento chomáček. Jsem stále hrdým majitelem. :-D A děkuji Beastie za určení.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2022 07:49 Muž ajajak [228] Re: Banung
Založ prezentaci, vyplň údaje a budeme se moci o něco opřít. :-) Takhle se to jenom hádá co to může být
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2022 07:42 Muž Frogyman [4] Re: Banung
Během prvního půlrok se tohle bude dít... Jaké máš filtr? Pokud nemáš externí a dal si tolik ryb takhle brzo tak budou problémy furt... Chtělo počkat měsíc minimálně... Este nejsou vytvořený bakterie který by tu osadku zvládly...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2022 21:48 Muž Banung [28] – osvětlení
Co znamená slabší osvětlení aby nerostly řasy?
Synovi jsou založil 60 akvárium. Prvních 14 dní jelo s rostlinami a původní setovou zářivkou. Údajně 18w. Vzduchování bublifukem. Dno Liapor. Bez problému.

Pak jsme přidali 16 neonek a asi 14w led osvětlení. (starou zářivku jsem dal pryč) Rozjela se zelená řasa jako nikdy. Osvětlení jsem stáhl na 10w.
Řasa jede stále, i když ne tolik.
Je to asi zelená vláknitá řasa.

Vždy jse měl problém spíš s hnědými řasami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.06.2022 16:51 Muž Frogyman [4] – Prachová řasa
Fotka k příspěvku Zadaravím všecky akvaristy ;-) nedávno jsem tu řešil řasu ve svém akvariu tak bych se chtěl pochlubit jak jsem se jí zbavil.... Pro zopakování to byl problém se zelenou řasou prachovou, která se dokázala utvořit klidně druhý den po vyčištění akvária. Byl jsem úplně zoufalý a čím více jsem ji cítil, tím více se jí dařilo. Pak mi jeden chytrý kolega v práci poradil abych se do toho přestal hrabat, abych ji nechal měsíc růst a pak vyčistil 2krat za sebou. Pánové akvarium je úplně bez řasy... Infikovane rostliny jsem vytrhal vyměnil 2krat vodu a už měsíc je klid. Tak snad to někomu pomůže ???? fotka je po měsíci od vyčištění
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 23:15 Muž ajajak [228] Re: MARTIN HORÁK
V Bystřině nechávám řasu na skle úmyslně aby se mohly rybky pást hlavně živorodky a Ancíci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 23:00 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: ajajak
Díky, ty taky. Jinak zelenou řasu mám ve dvou nádržích také. V kostce jsou pokryty boční skla, jelikož tam od jara do podzimu svítí ráno slunce. Ale jsou tam krevetky, tak to vůbec neřeším. A v 54 litrové je zelená vláknitá, to je nádrž mé ženy a mám zakázáno ji odstranit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 22:54 Muž ajajak [228] Re: MARTIN HORÁK
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mně se řasa rozjela při přechodu na vrt a byl to také mazec. Štětka a hned potom zelená přisedlá. Prakticky sedla na Štětku kde byla nižší a snad ji i vyhubila. Trvalo to hezky dlouho ale je pryč. palec Jinak máš akváro super
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2022 22:45 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: skypi
Fotka k příspěvku To máš s těmi spóry řas pravdu. Na druhou stranu nikdy jsem neměl řasu v nádržích s bublifuky a nemám ani nyní hop
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.05.2022 16:22 Muž ajajak [228] Re: skypi
Řasy (Spory) jsou téměř všude i v pitné vodě. Tady jde o to, kde ty řasy začnou bujet. Vždy to je v prostředí jim příznivé. Tedy Spory máme určitě všichni v akváriu akorát jim připravíme podmínky a pak to vypukne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 15:40 Muž Jozef [311] Re: skypi
Ale veď to nikto nepovedal, že z ničoho. Ja plne súhlasím, že to bude trochu zložitejšie. Len som reagoval na citované. Chcel som tým povedať, že ani najsterilnejšie rastliny z akejkoľvek pestiarne (ani dezinfekcia) nezabránia rozvoju, keď budú mať podmienky.
O pôvode spórov sa nebudem hádať - celosvetový export/import sa extrémne zvýšil (nejakú logiku to má). Ale zas na druhú stranu, riasy sú popísané aj v starých akvaristických knihách a nie že ich nepoznali (málo pri ktorej je napísané že je "nová/exotická"), čo ma opäť vracia k podmienkam :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 15:12 Muž skypi [248] Re: ajajak, Josef
Pánové, pevně doufám, že mi nechcete tvrdit, že ta řasa "vznikne z ničeho" coze
Ty spory se přece musí do nádrže napřed dostat. Pokud ne na rostlinách, klidně s vodou resp. s faunou i florou. Ve spraších do akvaria v domácích podmínkách asi těžko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 12:49 Muž Jozef [311] Re: skypi
skypi napsal: O "kvalitě" podmínek a hygieně produkce v pěstírnach v zemích třetího světa netřeba mít iluze.
Keď rastliny nebudú mať "kvalitné" podmienky tak na nich nič nezarobia - nebudú predajné možno ani neznesú transport... Čuduj sa svete, rastliny z holandských pestiarní a ruducha ide. Rastliny in-vitro (hygiena/sterilita) a ruducha ide...
Mne z toho vyplýva, že je to len o podmienkach pre danú riasu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 12:05 Muž ajajak [228] Re: skypi
I to je možné ale nesmíme jim v akváriích dát šanci se rozjet i když je řasa v přírodě úplně normální. I když v některých akvárkách se mi zarostlý kořen řasou jak tam vlaje líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 11:48 Muž skypi [248] Re: MARTIN HORÁK
No, myslim to bude ještě trošku složitější. Ruduchy (a např. i některé obtížné vláknité řasy) se do tuzemských akvárií "importovaly" masivním rozšířením dovozu rostlin z pěstíren z celého světa. O "kvalitě" podmínek a hygieně produkce v pěstírnach v zemích třetího světa netřeba mít iluze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 09:56 Muž ajajak [228] Re: MARTIN HORÁK
Samozřejmě máš pravdu. Já CO2 nepatrně přidávám. Odpolední hodnoty CO2 mi PH metr naměří o celé 2 stupně víc než ráno. (silně zarostlá nádrž) Téměř bez řasy Filtry mám na minimum pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.05.2022 09:26 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: ajajak
Zdravím tě. Víš proč za našich mladých let "nebyla" štětka? Protože se používaly hlavně bublifuky. Takže minimální proud a minimální vytlačování CO2 z vody. A samozřejmě nebylo tak silné osvětlení. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2022 06:36 Muž ajajak [228] Re: Passenger77
Jde o to že dříve žádné hnojiva nebyla a člověk si vypomohl sám výluhy z hlíny zmiňované železo také nebylo, ani testy na celkovou tvrdost. Tvrdost se orientačně zkoušela do sklenice s vodou dát mýdlo a jestliže byla tvrdá voda mýdlo se vysráželo. Takto se to dělalo když jsem byl mladý. Uteklo pár let a na trhu byly super věci které vše změnilo. V tom tápe spousta akvaristů, hodně hnojit odkalovat vyměnit vodu atd. Také jsem podlehl reklamám a vyprávěním, ale vždy to zkončilo nezdarem. Dvě akvária jsem začal dělat po staru a hle za pár měsíců vše ok. Na nově založené rostlinné jsem konzultoval s ProfiPlantem a pán dle dostupných materiálů poradil. Akvárium jede. Ale o co hlavně jde? O to že dříve si nepamatuji že by byla v akváriích u někoho Štětka. Osvětlení obyč žárovka a poté max zářivka. Prostě nějaké invaze řas nepamatuji. Řasa byla ale v rozumné míře. Silná světla a rychlý růst rostlin bez řas je hodně o sledování rostlin dnes co jim chybí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2022 22:33 Muž Passenger77 [523] - Rostliny
ajajak napsal: Je to jednoduché. Sledováním rostlin zjistíš hrozně moc, testy nejsou třeba. Jsou velmi nepřesné :-) A to mě zajímá, jak se na to dá přijít pozorováním bez testů, že bych ušetřil :-) Ano, věřím, že někdo, kdo má letité zkušenosti podpořené testováním, to pak zvládá i bez těch testů, ale jinak se to lze naučit asi jedině dlouhodobým a systematickým experimentováním. Nebo je to jinak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2022 16:26 Muž zabak2019 [0] Re: Lojza007
Tak to jste mě potěšil, mám nerity takže to nechám snekum ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2022 16:13 Muž ajajak [228] Re: zabak2019
Tyto pupky sem míval a možná ještě mám pod kořeny Anubiasů na kořenech a nijak jsem to neřešil. Možná houby, plísně na dřevu nijak se to nemnožilo tak jsem to přestal sledovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2022 16:06 Muž Lojza007 [1198] Re: zabak2019
Šnekům to chutná, chce to šneky a za chvíli to tam nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2022 15:37 Muž zabak2019 [0] – černé tečky na kořenu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím Rybičkáři, nevím jestli jsem trefil kategorii a patří to sem ale určitě mi nekdo poradí jako vždy :-) Na kořenu Red moor se mi vytvořili černě tečky, ale jen na jednom klacíku z celé nádrže cca na 15cm, jinak všude bez podobných příznaků. O co by mohlo jít ?

- našel jsem jeden dotaz na toto na Ifauna ale nebyl zodpovězen, podle fotky co zde pán zasílal bych řekl ze se jedná o to samé.

www.ifauna.cz/…

Děkuji
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79063x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351-rasy