Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bublinkující rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Bublinkující rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 18:07 Muž diskoclub [40] - Cichlidy
Jo je to normální..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 18:05 netmenko – Div v mojom aqwa.
Dnes som pridal novú náplň CO2 po pár hodinách mi začali vallisnerie vypúštať z listov mini bodky potom som prišiel na to že je to kyslík normálne nechápem,je to asi normalne že?????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 21:37 Žena Bainah [3]
Správně, tak to je fajn hop No test na uhličitanovou tvrdost nemám, ale hned zítra pro něj skočím do akvaristiky (snad stačí obyčejný) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 21:34 Žena Bainah [3]
No a je to teda dobře, nebo špatně? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 21:34 Usine – Re: Bainah
Neboj se je to správně, ale hlídej to. Podívej se na uhličitanovou tvrdost aby nebyla moc malá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 21:32 Muž kortezhugo [983] – Re: Bainah
"ale takhle okatě??" ano ak je CO2+svetla+zivin dost - tak takto... :) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 21:32 GP – Re: Bainah
voda je uz nasicena kyslikem a ten se nestiha rozpoustet a dela bublinky na rostlinkach. pokud jsou prihodne podminky mohou to byt retizky jemnych bublinek z mnoha mist. jinak take mohou unikat tam, kde je poskozena rostlina, ale to by byla spis mistni zalezitost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 21:26 Žena Bainah [3] – Bublinkující rostliny
Ahoj, mám dotaz - včera jsme začali s CO2 (burčák), jemně to probublává (vývod jde rovnou do sání filtru), rybičky jsou v pohodě, hodnoty pH taky, ale dneska jsem si všimla, že rostliny vypouštějí jemný pramínek bublin (v pravidelných intervalech). Nikde jsem tady nenašla, co by to mělo znamenat - připadá mi to, jakoby vyráběly kyslík (ale takhle okatě??). Nedělá je to jen jeden druh rostlin, ale prakticky všechny, které mám v akvárku....Byla bych ráda, kdyby mi to někdo vysvětlil, nebo jste mi to aspoň přiblížili (bojím se, aby něbylo něco špatně)...Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 23:24 Muž meroň [18] - Rostliny
z těch poškozených a ustřihnutých částí to asi bude bublat při trošku lepším osvětlení každému jak to tady tak pročítám, včetně mých rostlin. Jinak při přidávání CO2 celé akva řetízkuje, hlavně tedy ty zastřižené rostliny , k večeru se na vrcholcích Hottonia inflata vytváří takové velké bublinky jako by byly na té rostlině přilepené, dokud do nich nějaká ryba nešťouchne, pak to taky dělá hemianthus calitrichoides cuba a občas i jiné rostlinky ale nejvíc ty dvě, to je pak radost pozorovat hop nejvíc teda akva bublá po namíchání nového burčáku, kdy je reakce nejintenzivnější to pak ryby mají skoro perličkovou koupel :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 23:04 ؤشححعؤؤهىخ – Re: maznak007
mne bublajú po 6 hodinách svietenia ..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 22:57 Romiš – Re: Ninco
Vypozoroval jsem, že bublaji vetšinou z odstrihnutych časti, natrženych listu atd.
Z poraněných cév unikají plyny podobně, jako u živočichů krev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 21:09 Muž chicko [124]
Někdy vůbec a jak v kterém akvárku, ale běžně půl hodiny rozsvícení a do hoddiny to už bublá fakt hodně(pruhy bublinek)-nejvíce mi bublá krevetdome a chickovy kytky, watergarden má slabší světla, tak tam jen tak k večeru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 21:06 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Lukša
Vypousteji kyslik, protoze to bublani je viditelny dukaz fotosyntezy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 20:58 karlos55
pul hodiny po rosvícení pak většinou celí den. 12hod do 15hod nebublají nesvítím. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 20:22 Muž Lukša [18]
Mě taky bublají z odstřihnutých častí.A to vypouštějí kyslík nebo CO2 když ho používám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 20:11 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Mě třeba začaly rostliny bublat asi 10 minut po rozsviceni světla v nově založenem akva a ted bublaji porad kazdy den od rana do večera.

Vypozoroval jsem, že bublaji vetšinou z odstrihnutych časti, natrženych listu atd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 11:18 Muž filipsi [1295] – Re: Sid
Rybickari by o tom asi nevypraveli z pohledu mnozstvi plynu rozpustenych ve vode. Fyzikari to radeji spocitaji, a vyjde jim, ze to na bublani pri beznych zmenach jaksi nestaci.
To ta teplota, to je jine "kafe" (z pohledu rozpustenych plynu). Teplotni rozdil na hladine den/noc na stojate vode je klidne 10st. No a to uz je na rozpustnosti plynu a jejich difuzi sakra znat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 11:08 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: johan
Váhal jsem, jestli CHSK uvést, ale nechal jsem vám prostor. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 11:07 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: filipsi
Já bych vliv změn tlaku nepodcenil. O tom by mohli vyprávět rybičkáři, co taková změna dokáže udělat s rybkami... :-) A když se k tomu přidá změna teploty, kdo ví...? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 11:02 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: johan
Tak teď už jenom musí někdo vyrazit změřit BSK a obsah kyslíku, pH a alkalitu, teplotu, tlak a rosný bod a možná na to příjdeme... :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 11:02 Muž filipsi [1295] – Re: Sid
Ja bych mel jiste pochyby o vyraznych zmenach bublani pri zmenach atmosferickeho tlaku (tedy pokud nebudeme akva stehovat od more na Snezku). Tlak se meni cca o 5%, zmeny jsou malokdy v tomto rozsahu rychle. Jaky to ma vliv na rozpustnost plynu ve vode je patrne.
Daleko vetsi vliv ma kolisani teplot v nadrzi behem dne (zvlast v mensich akva), kde osvetleni a kryt dokazi s teplotou kolisat o par stupnu. A to muze znamenat i 10-20%, pomerne rychla zmena, behem par hodin.
To jsme uplne stranou nechali biochemicke vlivy, a zamerili se jen na fyziku. Kdyz se vlivu sejde vic, pak proste nekdy bubla, nekdy ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 10:37 Muž Johan [4945] - Rostliny
A nebo tam je naopak málo organické hmoty, prokysličenější voda (čili nasycená O2) a stálé pH téměř 8. V tom případě budou rostliny využíva HCO3- a spolu s vyší teplotou asimilovat rychleji, čili budou unikat bublinky kyslíku ;-) . :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 10:22 Muž Sid [6634] - Rostliny
deCORF OBRAEN: "...niekedy z rastlín sa viditeľne uvolnuje kyslík...proste CO2 nepridávam, teplota vody 23-25 stupne, svetelné podmienky stále rovnaké ako za iných dní a napriek tomu sem tam nastane den kedy je možné spozorovať na viacerých miestach ako sa uvolnuje kyslík...
Na Horácově vysvětlení něco bude... :-)
Já bych přidal spekulaci... :)
Třeba se tak děje při vyšších teplotách, kdy se rychleji rozkládá organická hmota - rostliny mají více CO2 a pokud je nelimituje světlo (a ostatní živiny), fotosyntéza probíhá intenzivněji... hmm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 09:59 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: achyles73
Řekněme že bublinky unikají, je-li voda dostatečně nasycena kyslíkem, a zároveň rostliny mají dostatek CO2 i světla pro asimilaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 09:36 Muž achyles73 [12] - Živorodky – Re: Eff
Špatně jsem si to přečetl, když je večer hodně O2 a světlo svítí tak je asi málo céočka rostliny neasimilují a nemůžou s nich unikat žádné bublinky ! Je to tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 09:33 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: achyles73
Bavíme se o bublinkách kyslíku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 09:12 Muž achyles73 [12] - Živorodky – Re: Eff
Podle mojeho rozumu, pokud se nepřidává CO2, tak ho rostliny přes den spotřebovávají a večer by ho mělo být miň ne ? Ráno je vždy nižší pH než večer, proč asi ? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 09:04 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: achyles73
A nestává se to třeba před zhasnutím světel, kdy je dostatečné množství O2 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 08:55 Muž achyles73 [12] - Živorodky
A nestává se to třeba po rozsvícení světel, kdy je dostatečné množství CO2 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 13:10 Žena Laduschka [120] – Re: deCORF OBRAEN
jasný, však to tam píšu, že to je jen při přidání, jinak nevím :) to byla spíš reakce na ty ostatní příspěvky X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 12:37 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: deCORF OBRAEN
Horác už odpověděl ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 12:31 deCORF OBRAEN – Re: Laduschka
no može byť pravda čo píšeš,ale ja sa pýtam na situáciu kedy sa nijako nezasahuje do akvaria ;-) ano ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 11:52 Žena Laduschka [120]
osobně si myslím, že po přidání kytky bublají, protože v přidaná voda většinou obsahuje nový chemický prvky, který rostlinky hned využijou jako hnojivo...jak kde... ale jestli bublají pořád, tak to je spíš důvod k radosti...? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 22:02 Muž Diego [72]
johan napsal: Protože se rychle změní teplota, a to je ke tření stimuluje.


To já vím. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 21:55 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: prikpa
Protože se rychle změní teplota, a to je ke tření stimuluje. No, já taky furt vytrhával spoustu rostlin naráz, a nic, až sem si před tejdnem díky tomu "amoniakem" přiotrávil ryby ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 21:54 Muž Diego [72] – Re: johan
Aha,tak to jsem nevěděl.Dík za připomenutí.Ale já tak vodu měním pořád a ryby o.k a dokonce se z té výměny někdy třou pancéřníčci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 21:51 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: prikpa
Ono se to nechává odstát hlavně kvůli těm bublinkám ;-) . Protože rybkám hrozí embolie atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 21:38 Muž Diego [72] – Re: Mrakoplash
Většina třeba ano,ale já tam chlor atd nemám,tak to nenechávám odstát a to máš vidět kolik bublinek z těch kytek lítá. smich X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 21:31 deCORF OBRAEN – Re: achyles73
pri výmene vody je to normálne..ale stava sa to niekedy ako som už písal aj bez toho že do akvaria ani nezasiahnem ano ..proste zrazu bublinky za rovnakých podmienok hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 21:20 Muž Diego [72] – Re: Mrakoplash
není to třeba tlakem vody z vodovodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 21:17 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: achyles73
u vymeny bych si tipnul ze pridavana voda je dostatecne okyslicena a neni schopna uz dalsi kyslik prijimat (nerozpousti se),tak ten kyslik unika bublinkama ven ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 21:13 Muž achyles73 [12] - Živorodky
A mě se to, dokud jsem nepřidával co 2, nejčastěji stávalo při výměně části vody. Teď už se to děje pořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 16:47 Muž Horác [3942] – Re: deCORF OBRAEN
Já bych si tipnul na změny atmosférického tlaku. Dejme tomu, že je akvárium v rovnováze - při dané konkrétní teplotě a tlaku je ve vodě odpovídající množství rozpuštěných plynů. Při náhlém zvýšení tlaku se vytvořený kyslík už nestačí rozpouštět ve vodě a uvolňuje se v podobě bublinek. (Teď fakt spekuluju). :) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 16:40 Muž Diego [72]
Mě to dělá každá rostlina každý den a celý den.Jako kdybych tam měl vzduchový motorek. smich Třeba je to tím,že některé dny na akva svítí víc slunce a pak rostliny mají rychlejší fotosyntézu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 16:13 deCORF OBRAEN – Kyslík z rastlín...
Zdravím Vás..chcel by som sa opýtať či nemáte skúsenosti s prípadmi že niekedy z rastlín sa viditeľne uvolnuje kyslík..proste CO2 nepridávam,teplota vody 23-25 stupne,svetelné podmienky stále rovnaké ako za iných dní a napriek tomu sem tam nastane den kedy je možné spozorovať na viacerých miestach ako sa uvolnuje kyslík.Viem že je to prirodzený jav ale neviete my vysvetliť prečo počas niektorých dní je to až tak viditeľne??? hmm Čím to može byť ovplyvnené??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 10:21 Muž maznak007 [12] – Re: Sid
Jop, tak to mam zhruba stejne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2008 10:18 Muž ghostik [81] – Re: maznak007
OK pak tedy mne to bubla na 100% po vymene vody a pak behem 14dnu kazda rostlinka jindy a jinak intenzivne a nekdy treba 14 dni nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2008 10:17 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: maznak007
Někdy v (pravé :)) poledne, někdy večer, někdy vůbec. Mezi těmito variantami bývá různě dlouhý časový interval... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 10:13 Muž maznak007 [12]
A prave o to jde. Neco jako takovy odlehceny pruzkum bublavosti v nadrzich :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 10:07 Muž ghostik [81] – Re: maznak007
No nevim k cemu Vam to bude ale rekl bych ze to bude zaviset i na mnozstvy kysliku ve vode a tudis i na teplote vody dele pak na mnozstvi zivin atd.
Takze co akvarista to bude jinaci poznatek

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 5130x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13415-bublinkujici-rostliny?od=155