Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 14:49 Muž jirkab [2] Re: ČichavecTom, Re: Barakainus
Děkuji pánové, myslel jsem si to (rozměry). Nic méně filtru se teda raději přidržím interního a co jsem si přečetl tak asi zvolím tento "Eheim Aquaball". Ještě jednou dík, Jirka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 14:41 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: jirkab
ten rozmer je naprosto jedno. 5cm nezmeni vubec nic.
jediny uplne bezpecny je zadny filtr (pri spravne skladbe dna, rostlin a ryb to neni problem). druhy v poradi je vnitrni filtr (pokud se ti neurve, nenakloni a nezacne strikat vodu ven z akva ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 14:36 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: jirkab
myslím že rozdíl mezi uvedenými rozměry nehraje velkou roli.
Filtr je z hlediska bezpečnosti lepší interní, ale pokud chceš akvárko jako dekoraci tak doporučuji mít v něm rostliny a ryby a filtr schovat do skříně :o)
Šance na katastrofický scénář s externím filtrem je, ale pokud je člověk opatrný a důsledný tak ho lze vyloučit - prostě když to rozebereš a složíš tak zkontroluješ zda neteče a pokud ne tak ještě po hodině a je to v pohodě.... sklenice sma ze stolu taky nespadne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 14:24 Muž jirkab [2]
Ahoj. Mám prosbu, akvárium jsem měl naposled asi před 20 lety. Nyní bych chtěl akvárko znova, jako dekoraci. Přemýšlel jsem o 80x40x40, ale známej mi říkal, že to je špatný rozměr, že mám pořídit 80x35x40. Je to pravda? Je nějaký důvod nepořídit akvarium 80x40x40? A ještě bydlím v paneláku a tak potřebuji co nebezpečnější filtr. Jaký mám pořídit? Vnitřní? Vnější závěsný? A nebo bublifuk. Doufám, že otazky nejsou moc stupído :)Předem děkuji, Jirka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 17:28 Muž snehulda007 [850] Re: Snoopy
A jaké to jsou? Jak velké aq máte,kolik ryb,jak dlouho ho máte, jak se o něj staráte?Děláte testy vody? Nejsou to náhodou labiryntky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 16:39 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Snoopy
pročtěte si tohle www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/… (v druhém odkazu hlavně kapitolu filtrace a založení nádrže)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 16:36 Snoopy – Pomoc
Všechny předem zdravím , pořídili jsme si s přítelem rybičky a jsme začátečníci.
Rybičky se divně chovají, nechají se jen unášet proudem, neplavou, jsou pořád u dna, ale občas se vynoří a nadechnou. Ale tak do 2 dnů umřou sad

Jsou to jen některé a ostatním se daří a mají se k světu ano

Poraďte nám, prosím. ahoj Děkujeme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 13:58 Žena Kamishiro [4] - Miniakvária
játaky zakládám přibližně stejné akvárko a bude tam jeden beťák a asi neonky. časem budou snad i krevetky, tak přeji hodně štěstí mmchdm v menší nádrži vypadá hezky kroucená vrba-viděla jsem to na netu a navíc se potopí během pár dní XD
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 13:03 eassy Re: katterinecka
ja vim promin ... ale kdyz na jsi zacala mluvit o bojivnicich tak jsem nevedel co odepsat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 13:03 Muž fido16 [631] Re: katterinecka
Presne jak rika katterinecka neco si precti a zbytek doladis tady na foru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.07.2011 13:01 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: eassy
a co tak si něco přečíst rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra rybicky.net/forum/1276 těžko ti tady někdo poví zfleku všechno o akvaristice to potřebuješ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 12:59 eassy Re: katterinecka
a neni chov bojovnic nejak tezky ? jsem slysel ze musi bejt nejak oddelene ... ted presne envim jak :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 12:55 Muž fido16 [631] Re: eassy
Niceho se neboj cim vic tim lip. Sam jsem si myslel ze to budu mit relativne velke akva a uz po mesici bylo male takze se niceho neboj!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 12:55 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: eassy
ke krevetkám skoro nic vědět nemusíš, je to s nimi skoro jak s pavími očky. Ale když se ti nelíbí tak je tam nedávej.
Paví očka se často přemnoží a pak si je většinou nikdo nechce vzít.
Můžeš si tam dát samce bojovnice a k němu několik samiček, samozřejmostí je ale zarostá nádrž. (živé rostliny jsou důležité pro všechny druhy)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 12:52 eassy Re: fido16
ja se jen bojim aby to na me nebylo moc litru :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 12:51 eassy – Re: katterinecka
je problem ze krevetky se mi moc nelibi a vubec nic o nich envim coze spis bych chtel rybicky jako neonky a pavi ocka palec to jsou podle me krasne rybky stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 12:51 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: eassy
mořské ryby potřebují hodně stabilní prostředí, takže čím větší nádrž tím lepší, není to ani tak o prostoru. Koukni se tady pro zajímavost na mořská akvária (i když jich tu moc není). Ty ceny taky nejsou zrovna malé. já bych se do menšího než 200 litrů nepouštěla.
rybicky.net/nadrze/11826&kateg=0&kateg=0&typ=9 tohle je maličké ale nejsou tam ryby, ty ceny dole jsou zajímavé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 12:51 Muž fido16 [631] Re: eassy
Minimalne 110 litru. Ale napred zaloz sve prvni sladkovodni akva a az budes mit vic zkusenosti pust se do morskeho morske chce hodne casu a penez. Snazsi je sladkovodni takze udelej jednoznacne sladkovodni. A pokud mozno vetsi jak 45 litru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 12:47 eassy Re: fido16
A pokud bych v budoucnu chtel chovat klauna ockateho kolik potrebuje prostoru ? (l)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 12:43 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: eassy
na neonky je to docela malé, mají rády hodně prostoru na plavání.
Zkus se kouknout na krevetky, toto jsou málo náročné druhy:
rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena_var_red_cherry
rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_neocaridina_zhangjiajiensis_var_white
rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_palmata_sp_green
rybicky.net/atlasostatnich/kevetka_heteropoda_var_yellow
Jak je viděť mají různé barvy od přírodních po sytě zbarvené, mají kolem 2-3cm a dobře se v běžném akváriu množí.
K nim nějaké menší rybky, např.: neonka modrá, tetra ohnivá, razborka (bornejská, trpasličí), razbora (skvrnoocasá, hengelova, espeho).
Druhů které by byly vhodné do malého akvária je hodně jen se musí dobře vybírat a ne všude je prodávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 12:42 PetrNovakBolid
45 litrů je malá nádrž, ale neonky budiž. Jiné ryby bych k nim nedával, při střídmém krmení si udržíte pěknou nádrž, vložit kořen, jávský mech, hnědovku (Microsorium).
Klaun očkatý je mořská ryba a začínat s mořskou akvaristikou bez zkušeností se sladkovodní nelze doporučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 12:42 Muž fido16 [631] Re: eassy
Cau tady si neco precti rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
Jinak ten klaun je do morskeho akvaria takze pokud chces sladkovodni akva tak nad nim ani nepremyslej. Jinak akva bych volil urcite vetsi sam mam 65 litru a je male chtelo by to min aspon 200L. Takze pokud mas vice prostoru porid vetsi urcite se to vyplati! Jinak se podivej na to co jsem ti poslal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 12:39 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: eassy
O klaunovi no na to ani nemysli protože když už bys chtěl moře jen pro klauníky tak i tak je to dost náročný proti sladkovodnímu o reefové nádrži ani nemluvím tam je to pro tebe asi úplně zabitý takže začni s něčím jednoduchým...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 12:35 eassy – Začátek
Prosím o radu kazdeho :)

Chtel bych si zalozit moje prvni akvarium a chtel bych poradit nektere krasne druhy ryb do akvaria o objemu do 45l. jake ryby jsou vhodne a jake naopak ne . Rozhodne se mi libi neonky ale nevim s jakymi druhy ryb se s nasi a s jakymi ne ...

Dale bych poprosim a rady pro vyber akvariam a o dalsi potrebne rady ...



Mam jeste jednu bonusovou otazku :) je klaun ockaty jednoduchy na chov ? byl by vhodny do akvaria o objemu 45l ? nebo je to pro nej maly prostor ?



proste prosim o rady pro zacatecnika :) dekuji
takovy tutorial palec ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 16:28 Muž Jack [7] – Psal jsem výše
Tak jsem nakoupil 5 nových rostlin+ nový reflektor od Juwelu, a pořád stejný problém. Ale zvláštní je že rozsivka ustupuje v místech kde je tma. To mi hlava nebere.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 20:04 S Muž invalida [3881]
Možná to není k věci ale..široká řeka má tmu jen u břehů a v hloubce...potok v pralese je celej pod korunama...na druhou stranu rostliny jsou spíš na mělčinách v zákrutech..nejvíc vody tam připomíná asi tak naši Jizeru :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 19:39 Muž grassleaf [0] - RostlinyRe: filipsi
díky Ti za příspěvek. jak jsem psal výše...ale dodám: stáhnul jsem si jednu diplomku a zde se píše:Barva denního světla se neustále mění. Teplota jeho barvy je závislá na zeměpisné poloze, mění se s denní i roční dobou, podléhá atmosférickým změnám. víc bohužel nic. Tak proto jsem se ptal na tu oblast. ale souhlasím s Vámi.

potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 19:21 Muž grassleaf [0] - RostlinyRe: Barakainus
díky Ti za příspěvek. dělám do osvětlení pro lidi, přijde mi, ale že osvětlení pro rostliny v akváriu je pořádná věda a teprv se do ní dostávám...měl bych mít na zkoušku LED lampu 60W pro mořské akva. podám report:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 09:13 Muž filipsi [1295] Re: grassleaf
Otazka je, proc vubec barevnou teplotu resis? Napsat "Jizni Amerika" je ponekud obsahle. Stejne tak muzu napsat: jižní amerika slunecny den 5-6000K, malawi stin 7-8000K. Proste plati to po celem svete a stejne(jen hodne na severu a jihu se to posouva, a mirne meni podle rocnich dob, atd...).
V hlubsi vode se opet barevna teplota posouva.
A americe jsou biotopy jak s "cernou" vodou, tak s pruzracnou, jak s pomalu tekouci, tak s horskymi rickami. Stejne jako jinde na svete.
Lidske oko ve spojeni s mozkem je strasne mocny nastroj, umi pracovat jak s rozdilnou teplotou barev, tak s intenzitou.
Proste abych to ukoncil - nasvit to tak, aby se Ti to libilo. Pokud ma byt akva s rostlinami, tak i dostatecnou intenzitou (ne urcovanou od oka). Chybu jiste neudelas.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 07:14 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: grassleaf
No, v jizni americe je ve vode hlavne tma jak v pytli. Nemluve o tom, ze ta voda je casto pekne tmava. Tam bych rekl, ze ti bude stacit jedna mala zarovka ;)
Ale vazne, rozdil mezi 6500 a 8000K ztezi poznas, pokud nebudou vedle sebe.
Me osobne se nic pod 6500K nelibi a 10 000K mi prijde moc modre. Ale to je opravdu velmi osobni.
V USA jsou preferovane obecne vyssi hodnoty Kelvin (6500K a vic), v Cechach naopak (pod 6500K). Coz asi s biotopem ryb nema nic spolecneho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 22:12 Muž grassleaf [0] - RostlinyRe: filipsi
no jo, ale jakou tedy vybrat? jižní amerika stin 7-8000K, malawi tedy slunecny den 5-6000K? nebo jaká je souvislost palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 20:29 Muž filipsi [1295]
grassleaf napsal:..nevíte někdo teploty pro jižní ameriku? ..

Myslis, ze v Americe se svetlo chova jinak nez v Evrope nebo Africe ?? coze
Slunecny den 5-6000K, stin 7-8000K, vychod a zapad slunce 3-4000K ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 20:06 Muž grassleaf [0] - RostlinyRe: souky
teď budu testovat 60W LED bílá 4000K plus další modré čipy. dám vědět, jak to jede. nevíte někdo teploty pro jižní ameriku? existujou čipy, co se uměj úřizpůsobit. dík. G. coze coze tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 12:46 Muž souky [592] - RostlinyRe: grassleaf
a všim si že to má stěží 20W, píšou 16x1W led + 8x60mW kdoví jakých led a za cca 2,5 litru by byl člověk asi blázen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 22:38 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: grassleaf
a běžný tělesa nad akvárko ti nestačí? To musí být LED?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 22:24 Muž grassleaf [0] - RostlinyRe: Jack
mám asi stejný problém světlo "waterhome" už ten název s osvětlením moc společnýho nemá..:-)) max je 2x30W na 200L ..tj: 03W/L. na kytky nestačí, to víme, to je jinej článek.
Dá se z toho vybruslit www.aquariumguys.com/… např., zatím jsem do toho nešel, hledám teď někoho v čechách..G.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 18:58 Muž Jack [7]
romant napsal: Podívej se do sekce nádrže na akvária Tvého rozměru a inspiruj se u majitelů stejných nádrží, jak mají oni řešeno osvětlení. Určitě tam najdeš několik akvárií kde je zářivka doplňovaná, popř. předělávanej celej kryt. X-)

No to sem se sice díval. Jenže ten kryt je na pevno přidělanej k akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 18:53 R Muž romant [27981] Re: Jack
Podívej se do sekce nádrže na akvária Tvého rozměru a inspiruj se u majitelů stejných nádrží, jak mají oni řešeno osvětlení. Určitě tam najdeš několik akvárií kde je zářivka doplňovaná, popř. předělávanej celej kryt. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 18:49 Muž Jack [7]
romant napsal: Rozsivka dostala nafrak, protože jsi tou výměnou zářivky zlepšil světelný podmínky v akva. Stejnou službu Ti udělá i obyčejná třípásmová zářivka a její životnost bude ještě delší než té speciálky. Žádný zázračný prostředky na bázi Algicidů do akva nelej a drž se toho osvědčenýho postupu výměny 30% objemu akva jednou týdně. Klidně můžeš měnit i více vody. X-)

A nedala by se tam třeba nějak přidělat ještě jedna zářivka? Je pravda že se teda kryt alobalem oblepil, ale moc jsme si od toho původního stavu moc nepolepšil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.06.2011 18:44 R Muž romant [27981] Re: Jack
Rozsivka dostala nafrak, protože jsi tou výměnou zářivky zlepšil světelný podmínky v akva. Stejnou službu Ti udělá i obyčejná třípásmová zářivka a její životnost bude ještě delší než té speciálky. Žádný zázračný prostředky na bázi Algicidů do akva nelej a drž se toho osvědčenýho postupu výměny 30% objemu akva jednou týdně. Klidně můžeš měnit i více vody. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 18:40 Muž Jack [7]
katterinecka napsala: Ti známí jsou mají rostlinné akvárium?
Prosimtě nic tam nelij


Ano mají. Ještě mi řekli že tu rozsivku mám utírat, přidat světlo (u setu se to sice nedá) a pořád odpouštět vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 18:36 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jack
Ti známí jsou mají rostlinné akvárium?
Prosimtě nic tam nelij
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 18:35 Muž Jack [7]
romant napsal: Pokud je ta velikost toho otvoru větší jak popisuješ, tak tam dej třeba kousek biomolitanu, aby přes ní mohla voda, ale už ne rybky. X-)

Teď rozsivka dostala přímo královskou nakládačku.. Po výměně zářivka- známí mi doporučil nějakou přímo na kytky jmenuje se Aquaglo- se rozsivka dala na ústup. Pomalu bledne a navíc jsem vše co od ní bylo včetně kytek očistil. Mám doma zbytek Algolu- přípravku proti řasám, mám ho tam nalít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 18:09 R Muž romant [27981] Re: Jack
Pokud je ta velikost toho otvoru větší jak popisuješ, tak tam dej třeba kousek biomolitanu, aby přes ní mohla voda, ale už ne rybky. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 18:06 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jack
tak to jsem si nikdy nevšimla že by tam taková díra byla, ale teď se na to podívat nemůžu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 18:05 R Muž romant [27981] Re: Jack
Super, to je pro akvárko to správný řešení. Co ta voda a její zápach?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 18:05 Muž Jack [7]
katterinecka napsala: ty části by měly být na těsno u sebe. Kde se nechávaj unášet proudem? ne vy mi nerozumíte. Zezadu na filtru je ještě jedna taková pomocná díra pro nasávání vody. Velikosti dospělé neonky. A tam občas ráno nějakou najdu. Ale stává se mi to i přes den. Rybičky létají v proudu jako v rytmu regae, prostě jako kdyby si něco vzali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 18:03 Muž Jack [7]
romant napsal: Když ráno zapínáš akva, tak zapínáš jenom světlo, nebo i ten filtr? Filtr běží nonstop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 22:33 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jack
ty části by měly být na těsno u sebe. Kde se nechávaj unášet proudem?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145811x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=4442