Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 09:16 pukasinek Re: romant
Tak ok, písek ještě dokoupím. Co se týče těch webů, pročítal jsem jich několik, včetně rad tady na stránkách, ale jsem z toho ještě dost paf... Ohledně rostlinek, je to nutnost pěstovat anebo stačí mít rybičky a starat se pouze o ně? Jinak zatím to vypadá tak, že budu mit ancistruse a živorodky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 09:14 pukasinek Re: petulinakk
No, rozměry jsou 60 cm na délku a cca 40 cm na šířku. Jinak přesný objem netuším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 09:10 Žena petulinakk [2016] Re: pukasinek
A o jak velké akvárko jde? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 08:53 R Muž romant [27987] Re: pukasinek
Těch 5 cm dna já považuji za rozumnou vrstvu. Filtr proprat lehce v akva vodě, ale až si o to sám řekne svým viditelně sníženým výkonem, žádný preventivní propírání, to je více ke škodě, než k užitku, dobře zašpiněnej filtr je dobrým pomocníkem při udržování biologické rovnováhy v akváriu. Vodu upravovat netřeba.
Něco málo rad a postřehů co se můžou hodit.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 08:41 pukasinek – Jak na to?
Ahoj, chci se zeptat, před dvěma dny jsem si domů přines první akvárko a už ho mám v provozu, zatím tedy bez rybiček a mám pár otázeček, nerad bych něco podcenil. Koupil sem pytlík křemičitého písku, ale zatím je ho tam málo, doporučuje se těch 5 cm minimálně? Dále jakým způsobem prát molitanovou houbu z filtru, jestli ve vodě z akvárka (dočetl jsem se že normální voda filtr ničí). No a poslední otázka, je potřeba hned od začátku upravovat v akva vodu? Díky moc za odpovědi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2012 22:03 R Muž romant [27987] Re: Karnal
Mě se to líbí, hlavně ten terminus technikus "předzaložení". :) Osobně bych to akvárko normálka založil s tím, že bych neprovedl onu finální úpravu dna, ale dno, nebo alespoň jeho část bych tam dal, nějaký ty rostliny, ty plovoučky a nenáročenj plevel, pustil filtr a akvárko nechal tři neděle zaběhnout a potom tam nasadil nějaký ty zdatný producenty odpadu ať to dno pěkně vyhnojují a vyrobí Ti komerčně prodávaný starý dno. Až proběhne přestěhování a umístění na finální místo, tak si vyhraješ s tím dnem, který už bude plný nitrifikačních bakterií a to je to co se počítá, dosadíš naplánovaný kytky a jede se podle již zamýšlenýho scénáře. Pokud ta operace přemístění proběhne v řádu několika hodin, tak bych Tvůj nápad viděl jako účinně realizovatelný. Předzakládačům zdar. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 19:28 Žena Karnal [196] Re: katterinecka
S tím filtrem a jeho případným zabehnutím v jiném akva mě napadlo, ale bohužel je to plošný filtr přesně na míru tomuhle akvárku. Právě proto mě napadlo to zkusit předzaložit.
Štěrk se mi tam dávat tedy moc nechce, i když by se asi fakt zaběhl a mohlo by to i víc pomoci...
Jinak stěhování mě děsí, ale naštěstí je to cca 10 minut autem, filtry budou odstavené maximálně půl hodiny - to se zvládne (doufám).

Ale jinak je to s tím předzaložením možná fakt blbost, jenže do května je hrozně daleko, skoro měsíc a půl zabíhání filtru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 14:22 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Karnal
jestli máš v jiným akvárku místo na další filtr tak ho tam klidně dej. Pomůže to novýmu akvárku když do něj dáš už zaběhlej filtr. Ale během stěhování by neměl být vyplý víc než pár hodin, aby nepochcípaly bakterie v něm, mezitím může třeba jet v kýblu s vodou (to platí i pro filtry co už máš).

Použít dno které už bylo taky zaběhlé je lepší, jen jestli to stojí za to, pak to všechno přendávat.

Spíš jestli budeš mít při stěhování možnost tak si třeba převez vodu v nějakým větším barelu a do každýho toho stěhovanýho akvárka trochu nalij. Plus ty filtry udržovat aby bakterie přežily. A do toho novýho zasadit třeba část kytek z tvých akvárek, chytnou se nejspíš rychleji než emerzní z obchodu. Jinak osobně bych to s tím předzakládáváním nějak nepřeháněla, spíš si promýšlej jak ho založíš pak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 13:55 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Karnal
...no já ti nevím - asi bych poškal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 13:44 Žena Karnal [196] – Předzaložení akvária
Zdravím, vespolek.
Je možné nějak urychlit založení akvária jeho předzaložením? Totiž, objednala jsem si nové akvárium (cca. 60 litrů), zatím mám jen tu nádž, světla a tak, ale mezitím došlo k tomu, že se budeme během května stěhovat. Plně zakládat akvárium je už asi blbost, mělo být plné skalek a s mírným svahem, takže by se z něj stejně muselo všechno vyndat, zase celé osadit, nahrnout kopeček a tak. I tak budu stěhovat dvě další, byl by to horror.

Ale co to akvárium "předzaložit" - filtr, plovoucí rostiny, kytky v plastových vaničkách, jinak ale holá nádrž. Má to takhle smysl? Myslíte, že pak třeba bude už akvárium stabilnější, se zaběhlejším filtrem nebo to bude celkem jedno? Děkuji za názory :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 12:30 Muž Shrimpman [36]
Kdyby tam dal rybky a ze první dva týdny krmil jen obden velmi málo, tak to skokový zvýšení nemůže být tak hrozný. Ale samo dobrý to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 10:46 R Muž romant [27987] Re: Luis666666
Třeba zde, například. rybicky.net/nadrze/3242
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 10:24 Muž Luis666666 [0] – Akvárium
Chtěl jsem se zeptat jestli akvárium může být i na místě,kde dopadá denní světlo....Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 22:17 Muž 93petr19 [5] - RostlinyRe: romant
Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 22:13 R Muž romant [27987] Re: 93petr19
Ano je to dobrej postup, je to tzv. starý dno, který je vyhnojený a jsou v něm i nitrifikační bakterie o který člověk, když to přendá v řádu hodin nepříjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 22:11 Muž 93petr19 [5] - Rostliny
Je vhodné dát písek ze zaběhnutého akvária do nového?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 17:18 Muž muťa [554] - RostlinyRe: jackeee
kolik jich máš a v jak velkém AQ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 10:34 jackeee
Díky, budu se snažit to co nejdéle protáhnout. Snad betky ještě chvíli v malém akva vydržej..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 05:47 Muž muťa [554] - RostlinyRe: jackeee
Přesně jak píše kolega níže - pokud nemusíš, tak nespěchej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 05:39 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: jackeee
Vzdycky je lepsi pockat, i kdyz pouzitim zajeteho filtru se to da urychlit. V kazdem pripade, pokud ty ryby nemas kam dat, klidne je muzes dat do noveho akvaria i prvni den. Pochopitelne jako vzdy je to neco za neco - caste vymeny vody (klidne denne), nestabilita vedouci k rasam... Obecne to za to nestoji, ale kdyz to obcas jinak nejde...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 00:24 jackeee
To ne,kulatý akvárka doma nevedeme :) je to pro betty :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 23:57 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: jackeee
jestli to nebudou třeba dvě závojnatky do desetilitrové koule :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 23:49 jackeee
No oni tam budou stejně jenom dvě :). Děkuji tedy za rady, počkám ještě dva dny, jestli se voda nezhorší a pokud ne, rybičky budou bydlet :). Hezký večer.M.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   27.02.2012 20:55 R Muž romant [27987] Re: jackeee
Rybičky nasadit lze, ale pěkně pomalu po pár kouskách, aby nedošlo ke skokovýmu zvýšení právě těch dusitanů. Výměny vody jsou dobrou prevencí proti krátkodobýmu zvýšení N látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 20:51 jackeee
Díky za odpovědi, testy na NO2 provádíme a zatím to vypadá dobře. Dno je bohužel nové a je to taky věc, u které se nejvíce bojím, že by proces zpomalila. Do filtru jsem dala houbičku ze zajetého akvárka. Stačí tedy jen kontrolovat NO2 a v případě, že bude hodnota vody i po několika dnech v pořádku, lze nasadit rybičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 16:53 R Muž romant [27987] Re: jackeee
Dno, který je v nově založeným akvárku bude taktéž tzv. zajetý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   27.02.2012 16:52 Muž Yirka [9123] Re: jackeee
Jednak si nemyslím, že je dobře dávat do nádrže jen starou vodu a dále pak bych doporučil provést test na NO2, to je takové hlavní hledisko úspěšnosti přežití nasazených rybek do nového akvária
Edit: Ona totiž ta voda není úplně nejdůležitějším předpokladem, je jen takovým katalyzátorem vývinu užitečných bakterií. A u těch je rozhodující přísun O2, a čas. Záleží také na filtrační náplni, tam se dá pomoci urychlení nasazení použitím některého komerčního přípravku, ovšem já doporučuji jako urychlovač pouze případné "naočkování" filtru bakteriemi z nějakého zajetého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 16:50 jackeee – Kdy mohu nasadit rybky
Ahojky, mám jeden takový dotaz. Zakládám nové akvárium a veškerá voda v něm je z již dlouho zajetého akva včetně filtru. Myslíte, že bych rybky mohla nasadit dříve, než při klasickém zakládání kavária, kde je třeba počkat pár týdnů? Díky za radu.M.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 20:06 TheDoctor
Chci na to napojit bublifuk. Ale radši teda koupím výkonnější motorek... Díky za radu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 18:17 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: TheDoctor
Ahoj, malo by to v pohode stačiť. Čo na to budeš pripájať? Bublifuk alebo len kameň? Ak si nie si istá tak si kúp silnejší a z reguláciou výkonu :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 18:16 jackeee
Všem děkuji za vyčerpávající odpověď :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 18:15 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
rozhodne vykonejši ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 18:13 TheDoctor
Ahoj, potřebovala bych radu. Chci založit akvárko, ale nevím, zda do akvária 54 l bude stačit kompresor APS 50 (je pro 10–60 l), nebo raději koupit výkonnější APS 100 (pro 50–100 l). Máte někdo zkušenost? Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 16:44 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: romant
Jaj ták :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   03.02.2012 16:42 R Muž romant [27987] Re: Michaldvd
O hledání rybek, nebo sedání prachu mě vůbec nejde. Pokud v tom akvárku má být beta, tak je záhodno tam krycí sklo mít z důvodu jejich možnýho nachlazení, jak se nadechují vzduchu, nad hladinou. Proto jsem na to krycí sklo upozornil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2012 16:40 Muž snehulda007 [850] Re: jackeee
Akorát bych se bál toho, že to je Aquael. Z vlastní zkušenosti vim, že maj problémy se světlem. Během půl roku mi odešlo dvakrát. A v jednom obchodu mi řekli,že tyhle světla už neprodávaj,protže na ně byly pořát reklamace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 16:39 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: romant
Veľa ľudí čo máju také male akvária tak ani nepoužívajú krycie skla. Ale zasa je to lepšie ak nechceš hľadať rybky po zemi :-) a samozrejme aby nesadal prach na hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 16:32 Žena petulinakk [2016] Re: romant
Já myslím že tyto sety krycí sklo mají, i když to na obrázku z odkazu není patrné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 16:25 R Muž romant [27987] Re: jackeee
Ještě to bude chtít dovybavit o krycí sklo a bude to v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 16:18 jackeee – vhodné akvárko?
Ahoj, mohla bych se vás zeptat, zda by bylo pro Betty vhodné toto akvárium? zverimex.topfirma.cz/…
Je určeno pro krevety a já netuším, jaký by v tom mohl být rozdíl, každopádně by se mi právě takovéto rozměry hodily. Větší akvárko nemám kam dát a nejprodávanější set této velikosti je právě tento na krevety. Děkuji moc za odpověď. Marie

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   24.01.2012 10:29 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Lucie
Ostrý štěrk vyhoď. Při odkalování, by se ti stejně různé vrstvy promíchaly. A protože panceřníčci rejdí po dně, kde hledají potravu, tak by z ostrého písku mněli za chvíli nejspíš odřené tlamky a fousky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   24.01.2012 10:18 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Lucie
Ostrý štěrk rozhodně není žádná výhra,vyhoď ho hned a máš pokoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   24.01.2012 09:50 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Lucie
Pokud bude velký aspoň jako ten ostrý, tak bych to jenom překryl cca 2cm vrstvou něčím co není ostré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 09:42 Lucie – překrývání štěrku
Ahoj všem, prosím o radu. Založila jsem akvárko a mám v něm ostrý štěrk. Chci tam pancéřníčky panda. Bude stačit ostrý překrýt kulatým nebo se to po čase smíchá a je lepší to vyměnit hned komplet? Děkuji a přeji hezký den!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 21:43 pepino – osvetleni
OK, udelam fotky a dam to tu. zatim to tak necham a uvidim jak dal to poroste. palec Dekuju za rady potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 21:39 Muž fido16 [631] Re: pepino
Tak tady píšeš že tam máš zářivku co má 895mm což je 90tka která má 30w tyhle glomaty co jsem ti poslal tak ty jsou na 60w zářivku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 21:39 pepino Re: romant
Jj foto by bylo urcite lepsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 21:37 pepino Re: fido16
to nevim? ta zarivka prisla i s tim krytem . primo od Juvelu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 21:36 R Muž romant [27987] Re: pepino
Určitě, nějaká fotka kolikrát napoví více, než slohový cvičení. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 21:35 pepino Re: romant
No dobra, zatim to tak necham. Jak bude trochu volno v praci a cas doma , tak se tu regnu a udelam foto at to vydite konkretne co a jak. :)) dekuji za rady, tipy, navody :) palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=4212