Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - svlékání

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Krevetky - svlékání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 00:04 GP – Re: StrNd4
blba otazka to neni, ale vetsinou neznate parametry vody u puvodniho chovatele, takze nemuzete rict, co se zmenilo a na co reaguji nejvice. samozrejme u citlivejsich druhu je prozirave zaridit vodu co mozna nejvice podobnou puvodni a na to musite znat jeji parametry. jinak pokud se nesvlekaly po hodne kratke dobe (stehovani pres akvaristiku), tak by jim to vadit nemelo. vic ze mne nedostanete :) treba nekdo bude vedet vic.
edit: videl jsem zminky, ze tak reagovaly i na vymenu vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 23:47 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: GP
Mozna blba otazka ale co presne mate na mysli tim chemizmem vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 23:40 GP – Re: StrNd4
pri zmene chemizmu vody maji tendenci se svleknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 22:58 Muž Lada2 [11] – Re: Semtex
myslel jsem spise jestli by se nejake na prodej nenasli u tebe koukal sem na tve samecky nadhera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 22:54 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Semtex
Jo diky za odpoved.Ale ta prirodni forma to sou opraavdu jako stripterky.No nestacim se divit.Mozna se jim dari lip ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 22:52 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Lada2
Máš zajímavé dedukce.

K těm samičkám: www.aquabid.com nebo www.splendenspower.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 22:47 Muž Lada2 [11] – Re: Semtex
tys psal ze ty jeho nejsou stripterky tak jsem se zertem ptal jestli neslechtis potaji takovou formu.No nic neres to:-)))
jeste dotaz nekdo mi psal ze jsou i barevne formy samicek bojovnic.mas nejake info kde by se dali sehnat??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 22:44 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Lada2
Co to meleš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2010 22:38 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: StrNd4
Říkaš 3 dny?
No podívej, nejsou to stryptérky, takže se svléknou už budou chtít.
To že se děje u jedněch teď a u druhých ne, nic neznamená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 22:33 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Svlékání krevetek
Zdravím Vás.Mám dvě krevetkárka v jednom mam red cherry a v druhém mam přírodní formu.Red cherryny nic nedelaji ale přírodní forma se mi svléká jak zběsilá.Mám je asi jen tři dny.Mohl by mi někdo řict čím to je?Že jedny se svlékají a druhé ne?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 20:56 killerka Re: švíco
Krevetky se svlíkají podle nálady a podle množství potravy. Mě osobně se svlíkají jedno do měsíce (neocardiny). Myslím si, že častější svlékní není nic zvláštního. Jinak ale opatrně, krevetky jsou v době svlékání náchylné na okolní prostředí, na změn vody a tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 20:46 Muž Yirka [9126] Re: švíco
Dobré informace i zde:
www.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 20:34 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: švíco
Dost dobrá stránka: www.akvakrevetky.wz.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 20:25 švíco
Jak často se vám svlékají krevetky? Já mám 3,5 - 4cm velké japonici a během měsíce se každá svlékla už 3x nebo dokonce 4krát. Potravy měly ze začátku nadbytek (hodně zařasněný kořen) a jinak se mají čile k světu. díky za názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2007 14:13 Muž matlala [798] - Rostliny
dešťovku používám delší dobu-3 měsíce a dosud žádný problém aktivní uhlí neuvolňuje do vody nic, naopak to na sebe váže
a aquatan snáší výtečně a je tam jen preventivně kdyby aktivní uhlí něco náhodou "nevytáhlo"
vodu takto upravuji už od začátku a dosud nic prostě v vodou to nemá moc společného-myslím vstupní

dále: zůstala mi 1 krevetka, která se dnes svlékala, a pořádně jsem na ni koukal a chyběli jí klepítka takže asi zdechli hladem, ale nevim jak jim ty klepítka mohli zmizet že by jim je něco ukouslo-málo pravděpodobné ryby krmím dobře; uhnili nevim???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 19:41 Žena ufinka [28] - Asie
zdroje o krevetkach, neco si pamatuju po ruznu-tedy co se tyce Neocaridina. JInak tedy zdroje pro Neocaridina i Caridina.
www.sweb.cz/…
Pak na akva.sk casopis ve formatu pdf-cisla 1 a 3.
www.moje-akvarium.net/…
Pak ceske zdroje nevim, ruzne fora, jinak anglicky o Caridine:
caridina.japonica.online.fr/…
badmanstropicalfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 19:30 Muž isamik [180]
Ufinko, nebylo by spatne dodat i zdroj :-), rad se dozvim vice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 19:27 Žena ufinka [28] - Asie – voda pro krevety
I pro ostatni chovatele krevetek, nevim, co kde vyctete, ale tohle je pravda u Neocaridin:
Neocaridina-min.dKH je 3, max.15, ja chovam v brnenskych 8 KH. GH, celkova tvrdost-do stupne 4 je to skoro destilka, do 8 je to voda mekka, tvrda voda jim nevadi. pH do 8 je ok. Myslim, ze u Caridin to bude dost podobne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 19:07 Žena ufinka [28] - Asie
zopakuji, ze krevety jsi mel hodit do odstate vodovodni vody, stacilo odstat par minut, klidne napustit rovnou trochu teplou---pod 20 st. a nad 30 st se jim to nelibi. Zkousels?Prehlidlajsem? S destovkou bych ani neexperimentovala, nevim, co ti kdo radil, ale tvrdsi a zasaditejsi vodu krevetky zvladaji lepe, nez mekci a kyselejsi. Vubec bych se nebala pH brnenske vody 7,5-7,8! A s temi dusicnany, na ktere jsou pry haklive, bych to taky nebrala tak moc, takze jak to chapu ja, dle toho, co mam vycteno a co mam doma u Neocaridin, tak opravdu dat jim vodovodni vodu, hl.neupravovat, nehnojit a hotovo. Pardon, ze se furt opakuji, ale opravdu mi to prijde zbytecne, navic michat vodu v takovem pomeru s vodou s pH 5 mi prijde dobre leda tak na odchovy opravdu kyselomilnych ryb z Amazonie. Mrzi mne, jestli jsem se te dotkla, snad ne a pripadne se omlouvam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 18:54 Žena ufinka [28] - Asie
ja bych jim davala jen vodovodni..Zadny problem...Ty davas destovku, pak jeste uhli, pak jeste neco...krevetky jsou citlive na veskerou chemii!, takze bych vsechno vypustila. I tu upravu uhlim. Ja do vody ani ten Aquaregulator neliju, chloru ve vode tak moc neni a po odstati a zamichani vyprcha za par minut. Dost casto do akvarek liju zcela cerstvou vodu. Je mimo jine i dost studena, ale pokud je to jen maly objem, nic se nestane! Chloru opravdu neprikladam velky vyznam a kratkodobe ochlazeni se v prirode deje taky, ze. Mekkou vodu snad krevetky tolik nepotrebuji, mineralne bohata voda jim snad neublizi. A co se jeste tyce uprav vody-nejlepsi je hodit jim tam suche listi treba z dubu.) To oceni.
No, snad to zkusis treba uplne jednoduse jak navrhuji, ale taky nejsem vseveda. Hlavne, at je vse ok.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 18:49 Muž matlala [798] - Rostliny
viz má prezentace ufinko a dešťovku řádně upravuju aktivním uhlím a teď jsem začal s aquatanem od sery ale až po objevení tohoto problému s krevetkami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 18:45 Žena ufinka [28] - Asie
a krevetky snad zvladnou vodovodni vodu v pohode, i kdyby byla hodne tvrda, navic bud rad, ze nemas ve vodovodni tolik dusicnanu, jak my v Brne. A co se tyce kysliku, myslim, ze ty krevetky toho zas tak moc nepotrebuji, staci hodne kyti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 18:42 Žena ufinka [28] - Asie
je, nedelate tem krevetkam moc drama? Proc jsi je proste okamzite neprendal treba jen do nejake sklinky s odstatou zteplalou vodou, kde by se eliminovaly vlivy rostlin, puvodni vody, substratu? A jinak Napr. v destovce neco muze byt...Ale vlastne taky neco muze byt zrovna ve vode z vodovodu...Vyjimecne...JInak ke krevetkam radej nepridavat zadne hnojiva apod. a kdyz pravidelne kazdy tyden vymenis nejakou cast vody a mas dost rostlin, ani nepotrebujes filtr. Ja mam sice Neoc. a ne Caridiny, ale dost dlouho jsem je mela v akvarku jen s javskym mechem bez filtrace a topeni...a vse ok. K rostlinam-plno lidem rostou bez hnojeni! A jestli tobe nektere ne, tak si tam prsote dej jen ty mene narocne. A nespolehej na hnojiva, do akvarka supni mini ryby a krm treba vlockama, tak to taky pohnojis ,)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 18:37 Muž j_j [18]
nemůže to být otrava prvky,které nejsou obsaženy v testech vody?..takhle od compu se to strašně špatně určuje :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 18:35 Muž matlala [798] - Rostliny
no dnes vidím jen 1 a ta už taky leží
nemohla by to byt nějaká nemoc bezobratlých, co napadá nervovou soustavu nebo podobně??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 21:42 Sidonius
Hmmm... Takže chyby ve výživě jsou taky nepravděpodobné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 19:10 Muž matlala [798] - Rostliny
no já krmím jen artemiema a krevetky si je chytají taky + řasové tabletky pro sumce a 1x co mám CJ měli zeleninu z naší zahrady-můj výpěstek a nehnojilo se tam ničím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 15:49 Sidonius
Samozřejmě mi šlo o totéž, co popisuje Filipsi - rostliny z pěstíren mohou být ošetřeny nebo pohnojeny různými přípravky, které se mohou dostat do nádrží s krevetkami, a ty je nemusejí ustát...
Pokud jsi ale současně dával nové kytky do obou nádržek, pak tahle hypotéza taky padá...
Nedostatky ve výživě, především co do obsahu vápníku? Ty mohou způsobit komplikace při svlékání. Asi bude nereálné zjistit, zda byly krevetky správně živeny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 14:45 Muž matlala [798] - Rostliny – to filipsi
no ale zajímavý že stejný rostliny šli do bou akva a zdechaj jen v tom větším takže s kytkama to asi nebude mít nic společnýho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 14:43 Muž matlala [798] - Rostliny
právě že nevim ale přestali bublat nějak měli málo živin deformované listy proto asi bylo málo kyslíku, ale uvidím už hnojím
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 14:43 Muž filipsi [1295]
Krevetky nemam a neznam (chci zkusit). Ale na nejakych krevetich strankach jsem cetl, ze by se k nim nemeli davat kytky cerstve z pestirny. Mohou pouzivat ruzna hnojiva, insekticidy a neco takoveho, aby jim kytky co nejrychlej a beze ztrat rostly. To muze krevetkam nedelat dobre. Treba to muze byt ten pripad. Ale netusim, jen predavam dal co jsem nekde precetl, a kdovi odkud to bylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 14:33 Muž matlala [798] - Rostliny
no vyměnil jsem mokřanky za didiplis a rotalu od aqua-daha a po cca 3 dnech to začalo
ale nemyslím si že to souvisí, krevetky byli už 3 týdny zalezlé a nebylo je vidět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 14:30 Sidonius
Co bylo tak tři dny po zasazení kalužníku a kolovky? Začaly krevety padat? Vůbec netuším, jak souvisí s tvým problémem, že v neděli přibyly valisnérie... :-O
Zkus psát srozumitelněji. Díky! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 13:40 Muž matlala [798] - Rostliny
nové rostliny jo ale bylo to tak 3 dny po zasazení didiplis a rotala, v neděli přibili valisnerky
a světla je dost 0,9w/l 840 zářivky a nějakých cca 1700lumenů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 11:17 Muž PT [89]
"nedostatek kyslíku je asi z toho že rostliny nemaj živiny"
nebo mozna svetlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 19:49 Sidonius
Peťo, a nové rostliny jsi nedoplňoval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 19:26 Muž matlala [798] - Rostliny
tak krevetky furt sedí na plovoucích rostlinách tak jsem začal znova vzduchovat,
nedostatek kyslíku je asi z toho že rostliny nemaj živiny-malé listy a chloróza, už aby došlo to pmdd co jsem objednával, mělo by se to zlepšit a rostliny by měli vytvářet dost kyslíku jako předtím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 17:17 Muž matlala [798] - Rostliny
takže před chvílí jsem objevil svleček a čel hladce dolů takže to byla otrava
jen jedna maličkost jedna ktevetka je dost modrá, co je to normální barva??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 15:39 Muž matlala [798] - Rostliny
uvidím, ale voda už by měkla být ok, aktivní uhlí to absorbovalo, ještě ho tam tak 2 dny nechám a vytáhnu ho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 15:37 Sidonius
Nevím, jestli se na těch potížích podílela koncentrace kyslíku ve vodě, ale také to nejde vyloučit. ;-) Nebo? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 15:16 Muž matlala [798] - Rostliny
ale stejně asi zavedu noční vzduchování, co vy na to?

jo a už den nevzduchuju a vše ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 15:13 Muž matlala [798] - Rostliny
no ale kyslíku by mělo byt dost, rostlin je tam hafo a bublají sice slabě ale jo
potřebují přihnojit-plantex a železo už jsem objednal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 15:06 Sidonius
Matlala: "...tak dnešní stav 2 krevetky, které vypadají normálně..."

Kyslík je zachránil! :-D Já to věděl!!! tone smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 14:59 Muž matlala [798] - Rostliny
a ještě něco před 2 dny jsem tam šupl ze zdravého akva jednu simonku a zatím žije a nejeví žádné příznaky nemoci/otravy

a dodatek problém byl u všech krevetek v nádrži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 14:54 Muž Igor [0] - Cichlidy – prezliekanie kreviet
Mám podobnú skúsenosť ako tu už niekto písal, chery krevetky mám len ako doplnok a nemám nejaké skúsenosti s nimi. Asi po pol roku som si všimol, že v jenom rohu sa jedna nehýbe, tak som si myslel, že je ponej a vyhodil som ju, na druhý deň ďalšiu a ďalšiu, potom ma napadlo, že vôbec nevyzerali ako mrtvé /podľa ich sfarbenia/ preto ma napadlo, že sa v tom čase prezlikali. Ubehol ďalší polrok a je všetko v poriadku. Preto sa domnievam, že v čase ich prezliekania sa nehýbu vyzerajú ako mrtve. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 14:50 Muž matlala [798] - Rostliny
tak dnešní stav 2 krevetky, které vypadají normálně + 2 nezvěstné z největší pravděpodobností mrtné

voda je v obou akva ze stejného zdroje, prochází stejnou upravou, a chemii nepřidávám a když jo tak si ověřím co v ní je, dešťovka je upravení aktivním uhlím.

No přemýšlel jsem nad mědí ale to by pošli i nezmaři a těch tam je požehnaně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 09:25 Vrubouš
Me taky v akvarku nosi najednou vice krevet.Nekdy najdu i na jednom miste,vetsinou v rohu,i hromadu svleku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 09:21 Sidonius
j_j: "...přeci nebývá obvyklé, aby se 6 krevet svlékalo naráz...nebo se pletu?..."

Nejsem si zcela jistý... :-O
Ve svém "velkém krevetkáriu", kde mám desítky dospělých N. heteropoda, pozoruji vždy "hromadné" nošení vajíček samicemi. Nemohu si vybavit, že bych zahlídl s vajíčky jen menší část dospělých samiček... Vždycky většinu! Dokonce to vypadá tak, že když to na ně příjde, "jsou v tom" všechny... :-D Svou roli zde hrají hormony; proto si umím vysvětlit tu masovou "hysterii". smich
A se svlékáním proces reprodukce souvisí velmi úzce. Nebo se pletu já? :-O
Přesto otravu v žádném případě nevylučuji! Jednoduše - nevím, v čem je problém... Jen tak "nahlas" přemýšlím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 09:04 Muž j_j [18]
Side-nemyslim si,že se jedná o problémy se svlíkánim,ale o otravu-přeci nebývá obvyklé, aby se 6 krevet svlékalo naráz...nebo se pletu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 08:38 Sidonius – To Radka
Matlala: "...zdá se mi že stejnej problém začíná i u Simonek co mám s nima v akva, v druhým akva vše ok..."

Pokud jsem správně pochopil, má Petr trable s krevetkami jen v jednom akva, ale chová je ve dvou. A v obou používá stejnou směs vodovodní vody s děšťovkou. Tudy cesta nejspíš nepovede.
Leda, že by k přípravě vody v tom dotčeném akva použil jinou dešťovku... :-O
Jako nejčastější příčiny problémů se svlékáním krevet se uvádějí chyby ve výživě a nedostatek kyslíku ve vodě...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 8014x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13352-krevetky-svlekani?od=223