Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 burčák

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
CO2 burčák
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 18:09 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: charli27
Taky zkoušim kvasnice, ale co mě nejdýl vydrželo je burčák z: 7g droždí, 8 polevkovych lžic do 4/5 2l pětky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 16:50 Muž charli27 [9] Re: jiri609
právě jsme se bavil se známým a mu to vydrží měsíc bublat a dává úplně stejné množství jako já..ale s tím rozdílem,že mě to vydrží jen týden a to tam mám dané dvě pet láhve nezávisle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 16:26 Muž jiri609 [91] Re: charli27
ahoj, 5g kvasnic je strašně moc, to ti musí ze začátku "vařit"! já dávám slabou kávovou lžičku, cca 2,5-3ml/odhad 1,5-2g/, kvasí cca 2týdny, pak už to kvasí pomalu, a udělám nový. Někdo má napojené 2flašky, a cca po týdnu až deseti dnech vždy jednu vymění, aby zužitkoval vše. Ale 3-4 týdny ti to stejně nevydrží... Vliv má teplota, tvrdost nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 15:00 Muž charli27 [9] – dotaz na burčák
Zdravím přátelé,potřeboval bych poradit,dělám si CO2 z burčáku 2L pet láhev 300g cukru a cca 5g sušených kvasnic.Nemůžu přijít na to,proč mi ta směs vydrží bublat jen týden místo 3-4 týdnů??nemůže na to mít vliv třeba tvrdá voda a nebo něco jiného??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 21:50 Muž DrChila [243] Re: TitanArmy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 20:09 Muž TitanArmy [4] – výroba
Ahoj. začátečník :) Poslal by mi prosím někdo detailní návod na výrobu burčáku? Děkuji moc. třeba do zprávy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 15:50 Muž Folvi [-22] Re: Aforte
já to teda provizorně zalil voskem a drží to :-D ale do budoucna to chce něco vychytanějšího no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 13:15 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Designer
Já mám dobrou zkušenot s obyčejným mamutem. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 10:40 Muž DrChila [243] Re: Designer
jo tak to je pochopitelné :) Tavná drží do minuty jak kdyby to bylo zalito v betonu:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 10:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DrChila
Silikon je prima, o tom zadna, ja tim mam prilepene zarivky v deklu a zalite draty, ktere jsou k zarivkam rovnou pripajeny :) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 09:55 Muž DrChila [243] Re: Designer
No tavná pistole se mi neosvědčila. vždy to dělalo bublinky silikon je 100% jednim jsem si lepil takový kravinky do akvaria a tohle sem ti přemáznul a druhý den vysmátý nikde ani bublinka a teď to mám i na vnějším atomizéru a pohoda lahve natlakovaný k prasknutí a nikde nic neuniká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 07:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DrChila
Mam hadicku na CO2 udelatoru prilepenou k pruhlednemu kelimku tavnou pistoli, coz jsem si rikal, ze bude drzet snad jen zazrakem, ale ze pro pokus to bude stacit. Drzi to uz peknych par mesicu. Problem ale je, ze do tavnych pistoli je mnoho druhu lepidel, chce to vybrat to spravne.
Reseni je vzdycky vic ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2014 21:52 Muž DrChila [243] Re: Folvi
nebo zda máš doma silikon tak ten můžeš použít hadičku hezky objet dokola a nechat zatuhnout a pak druhý den to jede zcela v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2014 19:51 Muž Folvi [-22] Re: MonterMonty
super, díky moc za rady palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.07.2014 19:43 amrtin Re: nius
Hladina co2 by měla být pořád stejná.Zregulovat to jde čeřením hladiny(např.rampou od filtru).Pak může cočko bublat nonstop.Ale je potřeba ho měřit a hlavně sledovat reakce ryb(především po ránu).A taky hlídat pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2014 19:42 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Folvi
v tom bude ten problém , at tu hadičku zalepíš čímkoli , jelikož je hadička měkká , vždy takový spoj přestane těsnit , stačí o hadičku nešikovně zavadit při výměně náplně a je to .
Moje rada , kup si za tři kačky spojku na vzduchovací hadičky , vem nové víčko , udělej do něj o něco menší dírku než je venkovní průměr té spojky , a spojku natlač nadoraz do dírky , pro jistotu vem spoj na víčku zvenčí vteřinákem , za dvacet minut opláchnout octem a vodou a můžeš bublat , mě to drží i bez lepidla , pokud se použije spojka z tvrdého plastu a dírka je ve víčku tak poloviční než spojka X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2014 19:33 Muž Folvi [-22] Re: MonterMonty
víčko mám provrtané a do něj vsunutou natěsno hadičku, pro jistotu zalepené voděodolnou izolepou... pak už to jde přímo do akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2014 19:28 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Folvi
s víčkem bych si hlavu nedělal , to rozhodně těsní líp než ostatní spoje , jak je hadička napojená na víčko ? a pak dál , další spoje ? problém bych hledat tady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2014 18:47 Muž Folvi [-22] – co2 burčák nechce bublat
zdravím,
mám 3 akvária, v tom největším vše funguje v pohodě ale u těch menších mi to nechce bublat když mám hadičku u dna... musím to mít tak v 1/3 od vrchu aby to bublalo, čím to může být? slabý tlak? lahev jsem okolo víčka celou zalepil voděodolnou izolepou, myslím, že by to nemělo tedy unikat. Nemáte někdo nějaký nápad co s tím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 11:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: cezarmilan
Napadu jsem mel v zivote mraky, a vis jak to vetsinou (pokud neslo o prkotinu tak vlastne vzdycky) dopadlo? Ze jsem prisel na to, ze vubec nejde o nic noveho a cely problem je jen v tom, ze at jsem hledal a cetl jak jsem umel, bylo to stale malo, nez jsem se do neceho pustil :) .

Takze se tady pochlubim uplnou prkotinou, ale podle mne uzitecnou, ze se dvacitka injekcni strikacka tesne vejde do PET lahve od mineralky. A odpoved okoli? "Tys to nevedel?" smich

Co je ale velice dulezite, publikovat, treba i jen zminkou, kamkoli, a co nejdriv, pokud neco nechces vylozene tajit a sam komercne vyuzit. Protoze pak kdyz kdokoli prijde a chce si to patentovat, udelat si uzitny vzor atp., neberes na to zretel, kdykoli poukazes na nenovost. Drzitel treba uzitneho vzoru pak ma sice pravo Ti zastavit na zaklade predbezneho opatreni vydaneho soudem vyrobu, ale kdyz prokazes nenovost, zaplati Ti to komplet, jako bys celou dobu vyrabel, a to si da kazdy sakra pozor. Takze ani "patenty" (zahrnme do toho vsechny pravni formy ochrany) nejsou vec neprustrelna, staci najit zminku o stavu veci pred patentovanim, a pokud odpovida, patent neni k nicemu... A to se bavime o komerci...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 21:51 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: amrtin
Je to môj nápad, to vie široká verejnosť a neverím, že ak by si bol na mojom mieste, žeby si si to dal patentovať. Toto sa ani nedá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 21:13 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: atyl
Tak jsme hadičku od biokvasu napojili přímo na vzduchovací trubičku u vnitřního filtru a vrtulka filtru perfektně bubliny rozemele na mikro bublinky až na bázi mlhy a navíc je zajištěna distribuce CO2 po akva. Takže lipové dřívko už nepotřebuji. A kravál to nedělá, protože regulujeme množství CO2 škrtícím ventilem.
pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 18:11 amrtin Re: cezarmilan
Jo,tohle sem četl před časem taky,těžko už dneska říct kdo od koho kopíruje.Patent si hádám nikdo nepodal... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 16:12 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: amrtin
Čisté plagiatortvo, nápad sa zrodil tu
www.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 11:01 atyl Re: Scilla
Mám sice akva založeno jen krátce, ale CO2 používám od začátku a místo difuzoru pouštím CO2 v malých bublinkách přes vzduchovací kamínek přímo do sání externí filtrace. Než oxid projde hadicemi a filtrem, je prakticky úplně rozpuštěný ve vodě. Měl jsem obavy, jestli to nějak neublíží bakteriím ve filtru, ale dal jsem na jednoho kolegu, který dlouhodobě měřil změny NO2 a zjistil, že je to nijak neovlivní. Vzduchovací kamínek ale být musí, velké bubliny přímo z hadičky dělají kravál v čerpadle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 09:39 Muž DrChila [243] Re: Scilla
Já používal normálně skleněný difuzor. Cca 200 něco stál
www.rostlinna-akvaria.cz/…
obrázek je trošku jinej je to spíš taková šištička. a nemá to 20mm ale 10mm
Dělá to miniaturní bublinky ale je tam větší tlak už zapotřebý tak než se to rozběhne to chvíli trvá. Údržba dobrá jen maximálně se na to naleje savo. Nechat 10 min působit a pak opláchnout nechat stát chvíli ve vodě a pak znova opláchnout a můžeš ho opět použít když se zazelení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 09:29 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: zervan
Tak to vypadá hodně zajímavě, ještě jsem to v žádném akva neviděla coze Ale cena je tedy drastická, za kousek plastu, i když dobře vymyšleného....hmm :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 09:21 amrtin Re: meleri
A nebo na aukru: aukro.cz/… ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 09:20 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: meleri
Sokolov, Zverimex Pajtaš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 08:52 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Scilla
Mne sa osvedčilo rybicky.net/vyrobky/1746-jbl-proflora-co2-taifun-vario-diffusor - detaily som napísal v komentári k nemu. Len je to dosť drahé :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 05:42 jamajcan Re: meleri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 05:08 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Scilla
kde jsi v Cesku sehnala to drivko? shanim ho uz rok, protoze to posledni mi prave uhnilo, a vsude uz maji jen kaminky nebo zvony. to drivko mi prave prislo nejlepsi. driv ho prodavali prave v sade od dennerle, ale nahradili ho buhviproc zvonem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 01:58 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: atyl
Děkuji, původně jsem myslela, že má nějaký vliv na rozpouštění CO2 ve vodě.... Včera jsem to za vydatné pomoci přítele zprovoznila, 2 lahve s kvasem, jedna s čistou vodou a lipové dřívko jako difuzor. Bublinky jsou hezky jemné, ale mohly by být ještě jemnější, skoro všechny končí na hladině. Chystám se pořídit ještě jedno dřívko a při údržbě akva je střídat, tak aby vyschlo a nehnilo... Můžete mi poradit zda lze použít ještě něco jiného, co by umožnilo tak jemné bublinky, aby ke hladině nedostoupaly a rozpustily se ve vodě ještě lépe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 23:16 atyl Re: Scilla
CO2 probublává přes čistou vodu v druhé lahvi a tím se čistí od nečistot. Nehledě na to, že se dost často stává, že kvas ve vyvíječi začne pěnit a pokud není druhá láhev, vyteče část kvasu přímo do akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2014 22:07 Muž pancéřníček [168] Re: Scilla
Fce je počítadlo bublin a po přidání soli i odstraňovač zápachu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 21:45 Žena Scilla [3] - Rostliny – lahev s čistou vodou
Můžete mi někdo vysvětlit, proč na některých sestavách domácí výroby CO2 používají ještě lahev s čistou vodou, přes kterou to CO2 přepouštějí do akva? Jakou funkci plní ta lahev s čistou vodou? Děkuji za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 11:00 nius
Ahoj,mám 3litr.láhev,kolik droždí a cukru na burčák ??? Co s tím v noci kdyš rostliny Co2 nepotřebujou ,poradí někdo.... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 00:55 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: malvinator
Radši to nech běžet méně a na noc nevypínej, ať ti moc nekolísá pH. Ale zatím decentně, na tvé aq tak 1bublinu za 5 sekund nonstop. Až to trochu pochopíš a budeš vědět proč to děláš, můžeš přidat.
Počítám, že to máš zapojený takhle:
výstup z aparatury - ventil - počítadlo bublinek - zpětný ventil - difuzor.
komplet je třeba tady:
www.aquario.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 19:04 Muž malvinator [0]
Ahoj chci se zeptat na dávkování .. :-D mám to nechat běžet celý den přes kamínek nebo to mám vyndavat díky:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 14:37 HaDaS Re: Tudy
Odpovídám Ti na rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic . To víš, musíš komunikovat pouze na jednom foru k dané věci. Jinak je to trochu schyzofrénní. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 14:31 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Moucha
To nebylo moje, tenhle záznam jsem našel jinde na Netu. Jinak aktuálně bublám 16 bublin/min, což je akorát - takže poměr 4 l vody, 7 ml kvasnic a 600 g cukru nebyl tak špatný. Příště uberu kvasnice na 5 ml a cukru dám 500 g.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 14:27 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tudy
jakej mas pracovni tlak? asi to budes muset otestovat, pytlik kvasnic.... ufff ty tomu davas.... a mas dost dobry stesti,to ti reknu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 14:19 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: HaDaS
K tomu ventilku - při cca jakém tlaku upouští? Pokud to např. při produkci 20 bublin/min foukne ven, tak je to málo...

Dal jsem 7 ml sušených kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 14:16 HaDaS Re: Tudy
No, když dodržíš poměr a použiješ nějakou zálohu v podobě přetlakového ventilu (u mně se osvědčil auto ventilek s přetaženým pouťovým balonkem - to abych viděl jestli bylo něco odfouknuto), tak bych se něčeho takového nebál. Ne nadarmo zní lidové přísloví : "Dvakrát měř, jednou řež!"
Jestli ten pablb použil hodně kvasnic ... co k tomu dodat? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 13:42 Muž Tudy [330] - Krevetky – Pro zasmání
2000-11-29 - Exploze kvasnic
Tak dnešní noc byla doslova bouřlivá. Včera jsem míchal novou dávku kvasnic do mélo 5l kanystru. Ve snaze dát rostlinkám dostatek živin, jsem dal do kanystru celý sáček sušených kvasnic oproti běžné polovině. První exploze a následný start špuntu směrem k měsící se objevila asi kolem půlnoci a probuzen jsem byl ještě asi dvakrát. Kromě výstřelu šputnu ještě kanystr spadl z výšky asi 160 cm na zem a kupodivu se nevylil. V době klidu se rybkám asi dělal mírný sifon v nádrži a v to vodbě asymiliačního klidu není dobré. O půl sedmé ráno jsem zase kanystr zašpuntoval a uvidíme jestli už vzdychovací kámen stihne vyvíjející se CO2 dodat do vody.

smich smich

Mno možná mě čeká to samé stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 22:44 Muž karelchess [45] Re: Kusma
Nejdýl kvasí to, co obsahuje nějaký pevný složky, takže nejrychleji vykvasí samotná šťáva. Mnohem důležitější je ale teplota, takže to dát na zem. Kvasnice jsem nikdy nepřidával, jednou jsem to zkusil a hrůza děs.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 22:18 Muž Killer [133] - SumciRe: Kusma
Tak jako víno z vína se prej nechává vždycky kvasit celej rok..tak si myslim, že by to mělo vyjít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 22:14 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: Killer
No mě nejde o to z toho udělat víno jak spíš co nejdelší výdrž bublání co2 :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 21:43 Muž Killer [133] - SumciRe: Kusma
Hele já to chci letos zkusit z hroznů :-)Dam tam víc ovoce a o něco míň cukru asi..od oka..ty kvasinky si myslim, že neřeší jestli to mam v nějakym přesnym poměru a když se to povede a bude to buď kyselý nebo sladký, tak upravim poměr na další rok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 18:51 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: Killer
Jak dobře by to fungovalo s hroznem? Víno se z něj vyrábí, ale nemám představu jak to může bulbat... Vinař opravdu nejsem... A k takovému množství rybízu se nedostanu :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 4

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 6640x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13243-co2-burcak-je-to-mozne?od=57