Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozstřikovací rampa

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Rozstřikovací rampa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 07:07 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: fido16
Jak radí fido. Dirky šikmo k hladině, aby došlo k jejímu vlnění. Tím do vody dostaneš kyslík a zabráníš tím i tzv. slepé hladině. Nasazením rampy vznikne samozřejmně větší odpor, který ti sebere pár litrů hodinového průtoku. Nepovím ti přesně kolik, ale rozhodně si s tím hlavu nelámej :) . Na druhou stranu ti voda filtrem poteče pomaleji a bakterie budou mít o kousíček víc času ji pročistit. Z toho důvodu bych ani díry nepřevrtával, ale pokud silnější proud něčemu vadí, jen bych přiškrtil ventily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2012 23:32 Muž fido16 [631] Re: leoncupra
Dírky od rampy by ti měli směřovat k hladině aby se ti hýbala. A jinak ty dírky klidně převrtej budou větší průtok se trošku utlumí ale ne zas tolik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2012 20:05 Muž Dawe_CZ [34] – rampa
Zdravím. Potřeboval bych poradit, mám akva 240l filtr vnější TETRA EX700 vývod z filtru mám bez rampy, teda jen kolénko. Chci tam dát tu roztřikovací rampu (kvůli lepšímu víření vody) ale ne na délku akvária protože mi to neumožní pozadí ale umístit z boku. Rozstřikovací rampa je na dvě části. Nasadil bych jen jednu část ta se tam vleze. Ale když tam je jen jedna část tak to stříká vodu až moc, to bych vyřešil převrtáním dírek na větší aby tam nebyl takový tlak. Jen mě zajímá umístění rampy. Chci jí dát tak 2cm pod hladinu jak se tady píše ale zajímá mě jestli dírky mají být nasměřovány vodorovně a nebo mírně nahoru k hladině? A ještě mě zajímá jestli instalací rozstřikovací rampy nesnížím množství průtoku vody? Děkuji za info

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 20:47 Muž fido16 [631] Re: honzaprouza77
Ne neutlumý. Až po čase jak se začnou trubky zanášet je lepší to čas od času vyčistit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 20:38 Muž honzaprouza77 [18]
chci si vyrobit rampu z kolínek a trubky. Ale neutlumí kolínka až moc průtok filtru?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 14:07 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Kamilstrom
Já se taky těším - na nové info. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 02:13 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Sid
To je opravdu tezke rict,jestli to bylo tim,ja dam asi rampy na horu na zadni stenu(na pozadi)taky,kdyz proti sobe na boku by delaly asi neplechu,nebo zkusit radu T.Barra a dat je svisle do rohu,za ne schovat sani,nasmerovat je podel zadni steny(to mi moc nesedi)pod ne umistit diffuzery(v mem pripade to bude na zkousku diffuzer a on-line Cerges reaktor)je to treba vyzkouset.Kdyz je rampa navrchu tak me pak stve ze proud strhava vyssi rosliny.Ale dekuji za nazor!Koupil jsem konecne ty double drop checkery i z 30 ppm CO2 referencnim naplnemi,tak potom poreferuji jak to maka,uz se tesim!!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 16:46 Muž Lucky005 [197] Re: Sid
skoda, ze jste pouze nepresunul rampu zpet na horu a nepockal, jestli se rasa bude ztracet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 15:34 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Kamilstrom
...A nezkousel si dat rampu na zadni stenu dolu jen nekolik cm nad dno?
Já to vyzkoušené mám a i když nemohu ani v nejmenším tvrdit, že rampa cca 3 cm nade dnem byla příčinou, objevila se na porostu Rotaly rotundifolia vláknitá zelená řasa. Rotala musela pryč a rampa šla na "tradiční" místo - nahoru pod hadinu. (Jak dokumentuje ostatně i tato fotka: rybicky.net/fotogalerie.php… )
Opakuji, že nemám žádné argumenty pro tvrzení, že poloha rampy a vláknitá řasa spolu jakkoli souvisely, ale pravdou je, že po odstranění zařasené rotaly a přemístění rampy "je v akva klid". :-) (A to i přesto, že z "experimentálních důvodů" je jako svrchní substrát použitý drcený mramor. :))
Objektivně s sebou nese umístění rampy u dna horší provzdušňování vody a podle typu a hustoty rostlin i její horší proudění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 21:54 Muž milosak [66] - RostlinyRe: Kamilstrom
To jsem nezkoušel,čistě teoreticky by asi nebyl vytvořen ten správný proud.
Mám dvě orig. rampy od eheimu a ty by ke dnu asi nešly dát.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 21:36 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: milous
A nezkousel si dat rampu na zadni stenu dolu jen nekolik cm nad dno?Jinak nemate nikdo rampu nikde jinde nez na zadni stene,treba svisle apod.? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 19:42 Muž milosak [66] - RostlinyRe: Kamilstrom
Právě proto bych volil jenom jeden filtr (silnější) a jednu sadu Lily pipes

Rozstřikovací rampy jsou moc nahoře a já z důvodu poměrně silného proudu
nenechám rostliny dorůstat až k nim,takže jsou vidět. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 19:36 Muž milosak [66] - RostlinyRe: konopnik36
Ne,ne určitě dobrá,s jedním filtrem se mně pořád točil v AK různej bordel.
Jsem totiž zastánce většího proudu,takže jedu zhruba na průtok okolo 800l/hod

Teď je to v pohodě a můžu jenom doporučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 19:19 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: milous
No ve 112 litrech mit 2 filtry je overkill,dva filtry tak nad 250 litru,uz muzou byt!! Lily pipes jsou fajn,ale strasne drahe,musi se porad cistit aby byly pekne prusvitne a do zarostlich nadrzi tak trochu zbytecne!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 18:32 Muž vóťa87 [207] - Rostliny
Pokud na akvárium přijdou dva filtry, tak osobně nevidím důvod proč si to vše hyzdit nějakou rozstřikovací rampou po celé délce zadnístěny...Stačí dát výstupy filtrů na boční stěny lehce šejdrem proti sobě a máte zaručené, že voda se bude správně hýbat v celém akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 18:18 Muž konopnik36 [42] Re: milous
byla to špatná zkušenost mít 2 filtry????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 18:04 Muž milosak [66] - RostlinyRe: Konopníka36
Přesně tak jsem to udělal ve svym AK, akorát mám jenom 112 ku.

Dneska bych volil pouze jeden silnější filtr a vyhodil ty rozstřikovací rampy,
které by byly nahrazeny Lily pipes,či jak se to jmenuje
:-)

Mělo to být na Konopníka36 , s jeho nákresem

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 18:01 Muž konopnik36 [42] Re: Kamilstrom
no,rampy by byly co nejblíž u sebe,ALE za podmínky aby se v zadním rohu alespon trošku točila voda,takže rampa je dlouhá cca 50cm x2 =100cm,zbývá 50cm na rozdělní,střed 20cm (a blíž) a po obouch krajích 15cm,Příčka není širší než 20cm ????,pokud ano přívodní hadice mohou být přivedeny od rohu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 17:53 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: konopnik36
Je to jedna z variant akorat privod do ramp jsem myslel z rohu(ve stredu akva mam prepazku).Dik. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 17:37 Muž konopnik36 [42] Re: Kamilstrom
Fotka k příspěvku Tak bych to asi řešil já........
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 17:24 Muž Kamilstrom [539] - Rostliny
Zdravim,
chci se zeptat na vas nazor,v nadrzi 150cm/46cm/64cm vyska(kolem 450 l a hodne rostlin)budu mit dva kanystrove filtry s roztr.rampamy.A ted kde je umistit kvuli nejlepsimu proudeni vody,puvodne jsem je chtel dat na vrch na bocni strany,proti sobe a sani krizne v protejsich rozich,ale nevim co bude delat ten mix vody v prostredku nadrze,takze muzu jeste dat rampy podel zadni steny na vrch nebo 5cm nade dnem(i kdyz tam mam pozadi),nebo jak to radi Tom Barr,vertikalne v zadnich rozich nadrze(tesne nad diffuzor CO2),budu uzivat externi reaktor na jedne a difuzor na druhe strane,diky!!! :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 12:29 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: scorpion075
Spotřebu ani tak neřeším. Měsíčně těch 50Kč za jeden filtr navíc objetuju:) Osobně si myslím, že je lepší mít asi 2x2075 a tím se dostanu na teoretických 2500L/hod se spotřebou teoretických 32W, v reálu tak 25W.
To by bylo asi nej. Já jsem za tenhle asi v září dával 5500,- a co jsem koukal, tak se dá už koupit za 4700,-. Takže zatím co bude záběh akva a menší osádka, tak nechám asi jen tenhle a pak případně dokoupím buď ten co mám znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 12:09 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Losky
Pokud máš místo na dva filtry, tak máš i vyřešenej problém se dvěma nasávacími koši. A, že bude větší spotřeba el. energie? Při běžné spotřebě domácnosti zanedbatelné X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 12:03 Muž Vstrom [82] - Malawi
Jj, díky, už to studuju. Ale asi budu muset koupit ještě jeden a nebo v lepším případě tenhle prodat a dokoupit větší :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 11:42 R Muž romant [27982] Re: Losky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 11:22 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Losky
Zkus juknout sem wds.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 11:15 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: scorpion075
Budu se muset někde podívat na nějaké cichlid fórum, ale osobně si myslím, že to bude slabé. Nevím, možná ten můj nový prodám a doplatím, ale to se mi moc nechce zas doplácet cca 4tis:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 11:05 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Losky
Asi už to bude na hraně, ale stávající filtr by mohl stačit. Dokonce jsem našel jednu 600l malawi nádrž, kde majitel uvádí filtr s průtokem 700 l/hod., ale to považuji za veliký extrém nebo omyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 10:42 Muž Vstrom [82] - Malawi
No jo, s tím rozdvojením mi to pak došlo:) Já mám ve svých asi 85L vody JBL e901 a že by to nějak extra nasávalo při plném výkonu se říct nedá A ten má 900L/hod. Tenhle má sice 1250L/hod, ale to taky není ideální. Ideálně by byl Eheim 2080 s průtokem 1700L/hod, ale dávat za něj asi 8000,- u Zoohit se mi teda opravdu nechce:( V malém akvárku mám taky rampu nasměrovanou nahoru a čeří hladinu, ale tam mám černou fólii jako pozadí a černá rampa se krásně schovala. Ale tady kolem akvárka se bude chodit ze třech stran a chtěl jsem eliminovat rampy, zvláště ty zelené od Eheimu. Ono to stejně budu muset nějak předělat, protože samotná rampa u filtru má asi 35cm, co mi přijde dost mizerný.
Nebo by bylo opravdu nejrozumnější ten můj nový prodat a koupit tu 2080?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 06:20 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Losky
Ahoj, osobně jsem zastáncem názoru, že filtr by mněl umět za hodinu přečerpat obsah AQ asi 3x. Když jeho průtok bude větší vůbec nevadí, protože ubrat můžeš vždycky. Velice důležitý je i obsah filtračních hmot, ale tam ti přesné číslo nepovím. Snad jen čím víc, tím líp :) . Pokud jde o africké tlamovce, tak vzduchovací kámen rozhodně není nutný. Lidi ho mají spíš s dekoračních důvodů. Já jim dodávám vzduch tím, že trysky z filtru mám pod vodou namířené k hladině. Tím dochází k vlnění hladiny a dostatečnému okysličení nádrže. Samozřejmně pokud chceš mít rampu nad vodou, tak dosáhneš stejného cíle jen počítej s tím, že stříkající voda dělá docela rámus. A k tomu poslednímu. Na dva nasávací koše doporučuji dva filtry. S jedním filtrem totiž každému koši snížíš sací výkon asi o polovinu a výsledný efekt by byl, že dva ti odvedou méně práce nežli jeden. Přeji hodně zdaru ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2012 06:03 Muž Miras [111] Re: zippo
nějak nechápu to zapojení, to se jako ke konci rampy přidá čerpadlo? Má někdo foto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 00:26 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, plánuju do dvou měsíců koupit akvárko 160x60x60 (vody asi 450L) pro cichlidy a již mám Eheim Proffesional 3, 600. Původně jsem si ho koupil pro akvárko cca s 350L vody. Zvládne tento filtr toto akvárko? S cichlidama nemám žádnou zkušenost, nevím, jak moc znečišťují vodu. Zvláště pro mě hraje i velkou roli estetika, protože akvárko bude mezi jídelnou a obývákem a bude jakoby velkou místnost půlit. Rád bych tam měl jen světlej písek a pískovce. Akvárko by bylo vidět kompletně z obou 160cm stran a jednou z boku. Druhý bok by byl u stěny. Rampu bych rád protáhl, tak, aby byla aspoň po délce 100cm a ideálně, aby byla schovaná v krytu a nebyla vidět. Je lepší rampu usadit nad hladinu? Nevím, ale všude u cichlid jsem viděl vzduchovací kamínky, tak nevím, jak moc potřebují kyslík. Pokud by byla nad hladinou, asi určitě bych nemusel vzduchovat, ne?
A ještě jeden dotaz, nebylo by lepší rozdvojit nasávací hadici a použít dva sací koše? Byl bych rád, kdyby se na dně usazoval detrit co nejméně. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 16:57 zippo Re: marek21
Nevidím v tom žádný problém.Mám to zapojené podobně. Fíltr 1100l čerpadlo sera 600l ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 16:04 Muž marek21 [16]
zdravim

Chcem pouzit Filter JBL 1501 do akvaria o dlzke 150cm ... roztrekovacia rampa ma len nejakych 55 cm.preto chcem kupit este jednu taku istu pre jbl 1501 a spojit tie rampy dokopy. istotne uz nedostanem takyto tlak vody tak preto chcem pouzit z druhej strany tejto rampy cerpadlo.

Bolo by vhodne cerpadlo atman AT 304 s prietokom 800l/h a z opacnej strany filter JBL 1501 s prietokom 1400l/h

alebo to doplnkove cerpadlo treba slabsie/silnejsie ?

ma to niekto takto zapojene ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 07:57 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: DavidDizzer
ta PVC trubka od Hobby ( www.akvaristik.eu/… )
ma slabou stenu, takze je tu horsi smerovani vytoku (je stocen po proudu, neni kolmy na trubicku), takze jsem na ni narahl jeste pvc hadici a udelal prislusne otvory a tim se to zlepsilo.... navic pvc hadice se daji pouzit jako spojky ci jako prechodky apod.

ja mam tahle udelany napojeni na cerpadlo.... kus trubicky, na nem kus hadice a pak cerpadlo, pri odpojeni cerpadla jen nasunu hadici vic na trubici a je to... (cely to ma delku cca 5cm )

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.01.2012 13:14 Muž Cheron [89] Re: DavidDizzer
Rampa sa dá kľudne vyrobiť z vodovodnej alebo elektrikárskej trubky - sám to tak mám. Ten spomínaný prietok je pre čerpadlo - to znamená, že kúpiš také čerpadlo, ktoré má výkon 5 až 10 x väčší, ako objem aqa (rampa totiž mierne zbrzdí prietok a tak v skutočnosti čerpadlo neprečerpá papierovú hodnotu). Ja mám čerpadlo s výkonom 1000 l/hod. na čistý objem aqa 160 l (čo činí asi 6-násobné prečerpanie objemu aqa za hod., ale v skutočnosti to bude menej) a úplne mi to stačí.
Sila prúdu je rovnomerá po celej dĺžke rampy (moja je 1m dlhá). Dá sa "ovládať" počtom dierok a ich priemerom. Čím je menej dierok (a s menším priemerom), tým bude prúd silnejší a čím ich bude viac (a s väčším priemerom), tým prúd mierne zoslabíš. Treba postupne robiť dierky a skúšať, aký dosiahneš výsledok. Ja mám dierky každých cca 10 cm, priemer cca 3 mm a voda prúdi v celom aqu aj pomedzi hustý porast rastín ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 00:56 Muž DavidDizzer [26] – Dotazy - rampa, čerpadlo
Já budu mít také krátký dotaz a to takový, jak sehnat rozstřikovací rampu k extermímu filtru: JBL e 901. Zaujala mě rada od uživatele ,,Haimdol" z odkazu www.akvaristik.eu/… . K tomu filtru sice rozstřikovací rampa byla, ale zasahuje max. do poloviny zadní stěny akvária, druhá polovina je bez rampy. To by znamenalo špatnou cirkulaci vody v jedné polovině nádrži a k rostlinám by se nedostaly živiny a CO2 tak, jak by měly. - Viz. tento super článek: www.rostlinna-akvaria.cz/… ...
Ovšem je také důležité, aby, když už se koupí na prodloužení rozstřikovací rampa, aby byl proud a průtok z rampy stále silný na to, aby voda správně cirkulovala. V článku radí, že by měl průtok být 10x vaší nádrže - tj. např. 100 litrová nádrž se rovná 1000l/hod přečerpat a nebo přidat čerpadlo, ovšem nevím jak to vše napojit a jak by to fungovalo? Kdybych prodloužil rozstřikovací rampu, tak by se snížil tlak a cirkulace by byla nižší, ne?

Ale základní otázka je, zda když koupím třeba rozstřikovací rampu od Eheimu nebo jiného výrobce k jinému filtru, zda to bude pasovat...
Nebo máte jiný typ?
Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 22:34 R Muž romant [27982] Re: tajfun1
Krásná práce. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.01.2012 22:31 Muž tajfun1 [222] Re: Libcin
ještě levněji vyjde zajet do Hornbachu nebo Obi a koupit si vodovodní trubku v průměru 2cm s kolínkama a tu následně navrtat , popř. i natřít v barvě pozadí ;-) viz moje prezentace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 22:03 Libcin Re: Haimdol
Děkuji za dobrý tip, hned jdu na to!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   14.01.2012 21:49 R Muž Silent [5949] Re: Libcin
Rampa se dá sestavit z náhradních dílů, ale metr tě vyjde na nehorázné peníze. Výrazně ušetříš pokud si ji uděláš sám například z tohoto www.akvaristik.eu/… dají se koupit různé průměry a stačí je jen navrtat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 21:44 Libcin – Délka rampy
Zdravím, chtěl bych prodloužit rostřikovací rampu na cca 1m. Dá se v této délce koupit, nebo si budu muset pomoci sám vlastní výrobou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 21:33 Muž Vstrom [82] - Malawi
Nakonec jsem objednal Jbl e901 a je to vyřešený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 18:40 Muž Vstrom [82] - Malawi
Já to beru pouze logicky, že to přece nemůže tak nějak moc silně sát jako vnější filtry. Jinak když se bordel asi přisaje, tak na tom molitanu by se měl detrit pomocí bakterií rozložit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 18:06 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Losky
Zalezi jak hruby molitan pouzijes....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 17:14 Muž Vstrom [82] - Malawi
Případně bych koupil rybám a krevetam k Ježíšku:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 16:59 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Kamilstrom
Já nepochybuji nad kvalitách externích filtrů, to ne, ale spíš přemýšlím nad tím, čím vlastně čistí vodu hlava s molitanem. Tam to asi v ůbec mechanicky nečistí, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 16:54 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Losky
Proc ne?V kanystrovem mas vice druhu medii,jen na mech.cisteni mas predfiltr,valecky,jemny filtr,navic muzes kombinovat media jaka potrebujes!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 16:44 Muž Vstrom [82] - Malawi
Máte nějaký odkaz na rampu eheim, která půjde nasadit na tu hlavu Atman?
Jinak se ještě zeptám takhle. Jaký je hlavní rozdíl mezi tou hlavou a vnějším filtrem? Velké plus je určitě, že nezabírá tolik místa v akvárku. Přijde mi, že to teď mechanicky asi moc čistit nemůže nebo jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 16:20 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: matlala
Ja mam taky Eheim,naprosto mi vyhovuje,co bych nechtel za ty prachy.... :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 21

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 38583x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13235-rozstrikovaci-rampa?od=801