Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to cichlida

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jaká je to cichlida
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 19:42 RAP Re: RynnS
Barevná mutace ne, mladé mají běžně tmavé zbarvení, někteří si ho ponechají až do dospělosti. V přírodě má naopak 90% tmavé zbarvení a jen 10% běžně vídané v akváriích. Ta ryba je dost vystresovaná, jak napovídá její vybarvení.
PS: Nekupovala si ji náhodou v zoo ve dvoře?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 18:36 Žena RynnS [0] – kančík?
Fotka k příspěvku Ahojky,
tak včera jsem si přinesla tuhle krasavici z akvaristiky.
byla chudák docela poďobaná od ostatních, jak jich tam bylo moc.
Jediné , co nevím je to, co je to za druh?Nikde jsem takovou formu nenašla?
Jestli je to nějaká barevná mutace třeba Kančíka citronového?
Díky za rady (jo a podle mě bude docela velká už podle tlamky)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 14:30 Muž Masoxik [12] - CichlidyRe: Fogy
Z toho fota se to blbe poznava, ale vypada to na Pseudotropheus Acei Black www.malawicichlids.dk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 20:01 Fogy – nějaký tlamovec ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdarry lidičky dostala se mi do rukou tahle rybka ... jsou darované prý tlamovci, ale nevím nevím ať hledám jak hledám tak nemužu určit druh .. nevíte někdo co to muže být ? Díka a omlouvám se za kvalitu..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 10:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: HaDaS
označuje se Neon blue nebo Electric blue
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2011 09:55 R Muž romant [27981] Re: HaDaS
Ano, var. Neon Blue, to si pamatuješ správně. X-)
EDIT: www.vivarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 09:51 HaDaS Re: romant
I když má tokovéto zbarvení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 09:43 R Muž romant [27981] Re: HaDaS
Je to Ramiréza, ale co je to za pohlaví ti Ti nepovím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 09:42 HaDaS
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mohl by mi někdo říci, zda-li je toto Cichlidka Borelliho (Apistogramma borellii)?
Popřípadě o jaký jiný druh se jedná ?
Je to samec nebo samička ?
Předem Vám děkuji.
Edit: Kdybych nebyl sklerotik, tak bych si ten název pamatoval od koupě, ale to ne. Pamatuji si že říkali pouze ... blue ...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 09:18 jakubkofi Re: mahy
hop hop hop ano je to ona ta rybka dakujm ...to bola taka moja dilema
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 21:39 Muž mahy [0] - CichlidyRe: jakubkofi
Tropheus duboisi???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 16:24 jakubkofi – help
ked už sme pri tom tak ja hladam cichlidu mam podozrenie že je to kančik ale niesom si istý ked je mladá v respektive mlady tak je čierny s malimi bielimy botkami :-D dakujem za pomoc :-D :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 20:30 OP80
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku chtěl jsem vás tady všechny poprosit jestli by jste mi tady neporadily s určením druhu rybek,dostal jsem 4 tlamovce když je přinesl kolega tak byli všechny žluté tak jak na první foto,zhruba po měsíci 2 z nich změnily barvu viz foto2.a nějak se mi nedaří s určením druhu.děkuji všem za odpověd
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2011 20:18 radim – lamprologus brevis
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku jedná se o stejné ryby?oba to jsou samci...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 12:13 ANDINO77 Re: uchoLV
je to kancik managujsky-gold. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 08:38 Muž uchoLV [7] – Otázka pre odborníkov
Fotka k příspěvku Pomôžte prosím určiť túto rybu. Diskusia už prebieha na "copak je to za rybičku?" a hlavným favoritom je kančík managujský/gold?/. Predpokladám tu zvýšený výskyt odborníkov na cichlidy tak sa možno nájde niekto kto to potvrdí resp. vyvráti. vďaka
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 08:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: Majkky
Je to tedy okoun:-) Slunečnice pestrá:-)Lepomis gibbosus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 08:03 Muž Majkky [0] - Cichlidy – Aká je to cichlidka
Fotka k příspěvku Pomôžte mi s identifikovaním cichlidy
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 09:56 Muž hf [54] Re: Oskar.
Jj, jak píše Rriki. P.S. Mám 4 ty jeho krasně červené fire redy, i s modrým lemem na ocase. :-P

Jinak to na té Tvé fotce je dle mého názoru sameček. Ale rriki to bude vědět lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 00:42 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Oskar.
Fotka k příspěvku fire red trochu vybledlá
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 00:18 Muž Oskar. [23] - Amerika – Apistogramma?
Fotka k příspěvku Čau, koupil jsem si pár apistogramm a nejsem si jistej jestli samice je opravdu samice. Ikdyž prodavač tvrdil že je to 100% pár, tak taky tvrdil že jsou to ramirezky. Já jsem si ale jistej, že je to Apistogramma agassizii.
Poradíte co je to za barevnou varietu a jakého je pohlaví?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 20:02 Muž Dixon [13] - SumciRe: Stegaard
su to ramirezky,podla ruzovych brusiek asi samicky :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 20:00 Muž Steegard [0] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Zdravím. Je toto Cichlidka kakadu, nebo ramirezka ? Btw. zajímá mne také pohlaví.Zda-li samice, či samec. Horní i spodní ryba.
Předem děkuji za odpovědi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 09:20 kreten Re: Golan
Není - je to jen otázka těch obchodních názvů. Z těch Elektric blue padají i jen nedokonale modré a to je váš případ. Bezpochyby jsou také levnější než ty celomodré
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 09:13 Muž Golan [45] - RostlinyRe: kreten
Takže to není kříženec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 06:29 kreten Re: Bob66
Pokud je jen Blue a nikoli elektric, pak je prostě blue hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 22:01 Žena bluedream [245] Re: Bob66
Takže asi kříženec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 21:58 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Golan
Mikrogeophagus ramirezi modrá forma ;-) Obchodní název je Mikrogeophagus ramirezi Electric Blue :) Jen by měla být celá modrá bez fleků ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 21:49 Muž Golan [45] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer. Je to nejspíš Cichlidka ale jaká? Ještě která je samec a která samička. Prosím o radu a předem děkuji. Já blb jsi to nenapsal a zapoměl jsem ...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 11:16 R Muž Silent [5949] Re: karelpavel
Není to Apistogramma cacatuoides gold ? Alespoň mě to tak připadá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 11:10 Muž karelpavel [18] Re: kreten
Fotka k příspěvku konečně dodávám foto - samec palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 06:06 kreten Re: karelpavel
asi nějaká samička apistogramy:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 23:33 Muž karelpavel [18] – jaká je to cichlida ?
Potřeboval bych poradit. Mám cichlidku, celá je světle žluté barvy a na ocasní ploutvi je ohraničená červenou barvou ( po těle nemá žádné jiné skvrny ) - a nevím co je to zač. Zatím se furt schovávají a nedají se vyfotit :-|
Nevíte někdo co by to mohlo být zač ? prošel jsem po netu dost stránek a fotek s cichlidama - nikde ale nebyla
Edit: Jo a ještě má hřbetní ploutev červenou hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 23:00 kreten Re: karelpavel
asi nejpíš je to je H.efasciatus, kde jste ho pořídili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 21:50 Muž pepik [6] Re: karelpavel
Rekl bych ze je to Heros severum,mam taky dva,ale likvidujou mi kytky s..ě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 21:43 Muž liborass [174] Re: karelpavel
řekl bych, že to bude Heros severum, nebo notatus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 21:35 Muž karelpavel [18] – Kančík - identifikace
Fotka k příspěvku Mohl by mi tu někdo poradit co pak je to za kančíka ? na hřbetní ploutvi, má úplně na konci tmavou tečku - při koupi mi bylo řečeno, že až bude ryba starší - tak s červená hmm ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 09:46 Žena Merkur [99] - LabyrintkyRe: miskaa
Také bych se přikláněla ke Kančíku příčnopruhému jiné formě. My jsme je chovaly a dle tvaru těla se mu podobá nejvíce. Ale na 100% to samozřejmě není. Zeptám se ale jinak. Když jste jej dostala, to byl poslední kousek? Nebo mají ještě jiné? Jaké další druhy s ním byly v akváriu? Jak se chovaly? Ptám se proto, že i dle chování se dá usoudit, zda je to on či ne. My jsme s Kančíky příčnopruhý neměly žádné problémy, byly v pohodě, protože jsme jim daly dobré podmínky pro to, aby se nechovaly tak, jak se o nich píše a straší se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 21:14 RAP Re: miskaa
Kančík příčnopruhý - xantorická forma, možná forma "Nemo". Opravdu nicmoc fotka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 18:37 miskaa Re: Merkur
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Joo je o něco světlejší než ten pyskatý.
Večer sem dám ještě tu fotku, ale myslím,že to je on.
Děkuji všem. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 14:20 Muž NASREDDIN [1383] Re: miskaa
Co třeba nějaké další znaky, třeba podélné nebo příčné pruhy ?
Barva sama o sobě moc nepomůže, existuje mnoho barevných forem.
Zkuste vyhledat fotky nejběžnějších kančíků(třeba příčnopruhý, zelenooký, citrónový).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2010 14:10 Žena Merkur [99] - LabyrintkyRe: miskaa
Fotka by pomohla určitě, našla jsem však, že Kančík pyskatý má mimojiné i růžové, bílé formy.. rybicky.net/atlasryb/kancik_pyskaty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 13:58 Muž Yirka [9118] Re: miskaa
Bez fotky ti těžko někdo odpoví, to by musel být jasnovidec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 13:56 miskaa – kančík
Ahoj, chtěla jsem se zeptat... Dostala jsem nového kančíka. Nevím ale co je to za druh, nikde ho na netu nemůžu najít abych se o něm něco dozvěděla. Je bílej až narůžovělej a velikost ta je asi tak 5cm.
nevíte co prosím někdo co je to za druh?
Předem díky. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 22:10 Muž bolek [5] Re: CBD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 22:08 pepajs Re: CDB
ahoj, tahle ryba na obrazku je na sto procent kancik zelenooky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 22:05 Muž CDB [4] – Akara hnědá???
Fotka k příspěvku muzete mi nekdo rict co je to za rybku? koupil jsem ji jako akaru hnedou ale nejak se mi nezda ze by to byla ona.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 11034x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13187-jaka-je-to-cichlida?od=203