Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Marný boj s řasami

 

NápovědaFórum » Řasy » Ruduchy 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Marný boj s řasami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2017 20:11 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Nasypem ale uz iba minimum. Neslo by o tvrdost, vapnik, horcik ale mozno tam je este nieco viac co mi robi zle. Preto uz len vodu z RO a dodat minimum co treba. Vapnik a horcik mozno na gh5 a sodou kh na nejake 4. Oproti vodovodnej je sakra velky rozdiel, gh27 kh13
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2017 18:32 Maq Re: stanki
stanki napsal: budem dolievat len cistu vodu z ro ... horcik dodam zvlast a asi prikupim nejake hnojivo na vapnik
Čili to co vyleješ tam nasypeš? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.05.2017 18:09 Muž Jarry [1437]
Já si myslím, že tvrdší voda opravdu bude mít s ruduchou souvislost, asi to souvisí i s CO2 - u tvrdší vody je nutno svítit méně i při vysoké úrovni CO2 a dostatku živin. Nemám pro to žádné vysvětlení, ale z pozorování mi to tak přijde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2017 17:18 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Sagittarius fakt pekne akvarko. Si ma celkom potesil, ak by to bolo len tvrdostou. Ja momentalne budem dolievat len cistu vodu z ro. Tenso obsahuje viacero mikroprvkov, horcik dodam zvlast a asi prikupim nejake hnojivo na vapnik. Dufajme ze to zaberie. Inac som pozeral na tie svetla chihiros, vyzeraju akoby tam boli 3pasiky vedla seba. A aj podla dlzky by to sedelo na 18w na meter. Tie si viem sam spravit za zlomok ceny ale to je zatial buducnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2017 17:00 Muž Sagittariusi [19] Re: stanki
Ahoj, ja som po presťahovaní do Mladej Boleslavi taktiež trpel ruduchou. Vstupná voda bola 14°dGH z toho Ca - 100mg/l a Mg 0.5mg/l, KH - 11.48. Je pravdou že som do akvárka pražil 2x39w a svetlo bolo okolo 40cm od substrátu čo malo za následok aj vysoké PAR. CO2 som tlačil na maximum + s jeho 100% distribúciou. Čo mi pomohlo bola kúpa RO kde riedim vodu na 8-9°dGH z toho Ca 40mg/l a Mg 10-15mg/l a KH - 4.59. Kúpil som svetlo Chihiros A801 kde je možné nastaviť intenzitu pomocou 7 - stupňového regulátoru poprípade k tomu dokúpiť kontrolér TC420 na plynulé rozodnievanie a stmievanie. Svietim na 80% výkonu. Odvtedy ako som urobil tieto opatrenia ruducha ustupovala a už je len na pár miestach kde pri údržbe sa sama odlupuje a len ju vysávam hadicou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2017 16:17 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Praveze ani priama aplikacia ju nijak neoslabi. Ak by to tak slo nemam problem. A s krmenim poblem neni, rybky skor hladuju, vsetko je do par minut zjedene. Nieco je umna velmi zle co podporuje jej rast na dne. Skusim zmekcit vodu. 27gh je poprade tiez extrem a mozno ze to bude len tvrdostou. Taktiez ziviny, ak spadnem pod N,P,K 10.0,5.15 rastliny uplne zastavia rast a odumieraju. Cele je to nejake cudne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2017 21:20 Muž paradoKs [198] Re: stanki
Trochu tvuj problem nechapu. Pises że pouzivas tekutej uhlik,tak ho aplikuj primo na ruduchu na kamenech a mas cas se naucit spravne hnojit a krmit atd. . Proste do tydne zmizi. Kdyz ja nekdy aplikuju na rasu, pouziju klidne 100ml na 200l akva,ale jen jednorazove!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2017 10:16 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Ale zase 2x54w by nemalo byt vela na 450l akva. Ledky su zatial na minimalnom vykone aby bolo osvetlenie rovnomerne a nie len v strede silne a okolo slabsie. Nic zatial skusim dalej zmekcovat vodu vymenami a nahodim naspet tu staru fialovu trubicu dopredu. Uvidim po case co to spravi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2017 08:23 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: stanki
Může to znamenat, že ruducha potřebuje světlo. 865 (a 840) je asi nejlepší typ trubic pro akvaristiku v poměru cena/výkon+kvalita. Ta aqvanova asi svítila i při stejné watáži výrazně méně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2017 08:11 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Este ma napadla jedna vec. Ruduchu mam hlavne na dne kde dopada svetlo z T5 trubic 865ky. Mam akva dlhe 150cm a trubice 120cm. A v rohoch sa neukazuje. Taktiez v zadnej polke pod vyssimi rastlinami nieje. Trubice maju asi pol roka. Nehovorim ze niesu vhodne, ale mozno kombinacia urcitych faktorov nemusi spolu ist dokopy. Jak som pisal, ze pri prvom zalozeni som ruduchu pol roka nepoznal. Ale spomenul som si ze vtedy som mal jednu trubicu aqvanova 16000k fialovu. Moze aj to nieco znamenat? Alebo ci to vsetko neprerobit na led pasy? Co vy nato?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 23:43 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Tuna v okoli nikoho takeho nepoznam. A akvaristyky su tuna tak 20 rokov pozadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 23:15 R Muž Anthrax [4761] Re: stanki
Ideální by bylo zkusit se zeptat nějakých akvaristů od tebe ze Sabinova, nebo ještě ideálněji přímo ze sousedství a optat se jich, jestli mají s tu štětičkovou řasou taky všichni takové problémy. Potom bych se v předchozím příspěvku asi mýlil a nejspíš by byla na vině opravdu zdrojová voda.
Máš to holt trápení, tak to nevzdávej a bojuj a zkoušej dál ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 23:02 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Anthrax trocha som sa nechal uniest, nemyslel som to doslovne :-). A maq dik za nejake info. Inac svetlom som skusal vselico. Svietil som len par hodin iba trubicami, potom som skusil vsetko na max, dlhu, kratku dobu, silnejsie , slabsie. Vzdy mi visiel podobny vysledok. Ked sa darilo rastlinam, darilo sa aj riase. Nedavno som to dost pokaslal ked som vobec nehnojil a predtym 2x vymenil viac vody. Tam cesta nebude. Teraz dlho potrva kym sa daju rastliny dokopy. Ale celkovo momentalne sa ruducha tvori len na kamienkoch. Ale keby bol problem s pieskom bola by vsade a ja ju mam hlavne v prednej casti. Tiez tam dopada najvecsi prud vody od rampy. Ale stale mi nejde dohlavy ze to iste dno som mal pri prvom zalozeni a asi pol roka som ruduchu vobec nemal. Mal som len zelene. Neskor jak naskocila uz nepomohlo ani znovuzalozenie. Uz hned od zaciatku sa zacala tvorit. Rozdiel je ze pri prvom zalozeni bola aj na dne aj na rastlinach, teraz po druhom len na dne.
Este nahodou neni tu nikto z vychodneho slovenska?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.05.2017 22:47 R Muž Anthrax [4761] Re: stanki
Tak jo, já to zkusím, asi tě nepotěším ale... myslím, že tvrdá voda nebude primární problém. Osobně bych zkoušel kouzlit se světlem. Ale ber to jen jako můj názor.
sksual som uz vsetko mozne a precitane mam vsetko.
Jestli si četl všechno, tak jsi nejvzdělanější člověk na této planetě a nepotřebuješ rady, ne? :-)
Sorry ale myslím, že na tohle neexistuje jeden univerzální recept. Chceš dostat konkrétní odpověď na otázku, ke které konkrétní, 100% správná, odpověď není. V akvaristice prostě absolutní pravda neexistuje.

Edit: Maq mě předběhl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2017 22:43 Maq Re: stanki
Trochu si s řasami hraju. Vezmu vodu o nějakých vlastnostech, a postavím průhlednou petku na místo, kde je hodně světla. Někdy minerálně hnojím. Zatím vždy mi v tom vyrostla jedině různá zelená řasa - vláknitá, přisedlá, "zelená voda". Neviděl jsem modré, hnědé, černé řasy.
Nic moc to nedokazuje. Ale nezdá se mi, že pouhopouhá tvrdá voda dělá ruduchu. Na to se asi musí sejít vícero "příznivých" faktorů.
Na druhou stranu věřím tomu, že lidi s měkkou (málo mineralizovanou) vodou mají s řasami obecně opravdu výhodnější výchozí pozici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 22:38 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Zase odveci a nedostal som konkretnu odpoved ta moju konkretnu otazku. To nikto nevie citat? Ano sksual som uz vsetko mozne a precitane mam vsetko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 21:43 Žena Archa [14] - ŽivorodkyRe: stanki
ty si uz úplne zúfalý z toho, más nerovnováhu v akváriu, ale to je v nových nádrziach normálne. To svetlo, co tam más je nejaká zvlástna kombinácia vsetkého mozného, mozes to mat z toho a nedostatku CO2 cítaj www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 20:11 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Po angicky neviem ale cital som otom ze je to skodlive vo vecsich davkach. No stale mi nikto neodpovedal na moju otazku, MOZE BYT VO VODOVODNEJ VODE NEJAKA LATKA KTORA SPOSOBUJE RUDUCHU, ALEBO TO JE TOU TVRDOSTOU?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 20:06 R Muž afc1886 [14681] Re: stanki
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 20:02 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Ao je to vela, uz je to skor zufalost :-(. Ale ani to nepomohlo, takze tam musi byt problem inde. Preto tu pisem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2017 19:55 R Muž Anthrax [4761] Re: stanki
5nasobne davkovanie tekuteho uhlika po dlhsiu dobu coze

Doporučuju přečíst něco o glutaraldahydu, který je v "tekutém uhlíku" obsažen, a je toxický.

Prosím OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 19:26 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Skalre boli vzdy pekne, to je len momentalny problem. Skusal som nehnojit a odniesli to rastliny. Ktomu asi 5nasobne davkovanie tekuteho uhlika po dlhsiu dobu a chihiros doctor. Mozno aj ten chihiros vytvara ozon co im skodi. Alebo rastliny teras zhadzuju poskodene listy, co vytvara vela amoniaku. Ale napriklad neonky a razbory aju plutvy pekne a krasne spolu plavu. Ale zaujima ma hlavne ci moze byt nejaka zlozka vo vode co sposobuje ciernu riasu. Alebo len ta samotna tvrdost? Alebo co tak zvyseny obsach kremicitanov? Na tie test nemam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 18:43 R Muž romant [27987] Re: stanki
Ta voda ať je jakých chce parametrů, když píšeš o tom že mají skaláry špatný ploutve, je tam problém, je to bordel voda z jakýchkoliv příčin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 18:11 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Mam otazku. Moze riasy a hlavne ciernu stetinkovu na dne sposobovat nieco vo vodovodnej vode? Uz dlhsiu dobu skusam vselico, cistota a odkalovanie je samozrejmost. No stale sa mi tvori na dne. Na rastlinach je len vinimocne, na starcich listoch, a to niesu ani chumace ale len cierny okraj listu. Problem je ze mam aj velmi tvrdu vodu 27 gh, 13kh. Na ziviny je velmi chudoba. Nech skusam cokolvek vzdy to viac odnesu rastliny ako riasy. Ani viacnasobne pouzitie tekuteho uhlika nezabralo. Skusal som aj excel ale nic. Este mam pocit ze to ublizilo rybam aspolu s chihirosom. Skalare maju znicene plutvy. Aky je vas nazor tak vseobecne na riasy, vodu, tvrdost? Asi mi fakt neostane nic ine len pozivat len RO a dokupovat soli.

Ked som prvykrat zalozil akva pouzival som ro na tvrdst do 10gh a ciernu som nepoznal. Mal som len zelene, ale tam ze to slo polroka bez ciernej mohlo ovplivnt aj nieco ine

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 12:40 jamajcan Re: brzda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 12:33 Muž brzda [0] - Rostliny
Jestli mohu poradit tak si kupte flourish excel!! Objevila se mi v akva řasa jak štětičková tak zelená a tenhle přípravek mě jich do týdne zbavil.. Stačilo pouze zvýšit dávkování na trojnásobek a bylo to v cajku.. Teď už ho můžu zaše podávat v normální míře.. A když se něco obecný tak vím jak se toho zbavit.. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 15:29 Muž Lada2 [11] – Re: Lada2
tak jsem to nasel
sera phosvec - www.akvaobchod.sk/…
kapkalna forma fosfaty vysrazi chemickou reakci ve vode pote je nutno je odfiltrovat-takze neco jako bazenova chemie.Musi se casto opakovat
JBL Phosex - www.akvaobchod.sk/…
granulovana forma pridavama do filtru jako napr aktivni uhli vazajici na sebe dlouhodobe fosfaty
ted jse o to jestli je jedna nebo druha forma lepsi a ucinnejsi.Nicmene radej to do filtru nez neco lejt do vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 15:27 R Muž Silent [5949] – Re: Lada2
Tak v tom jsme zajedno. Filtrační hmota je určitě účinnější. Přesto si myslím, že veškeré takovéto adsorbenty jsou dobré jako první a akutní pomoc, ale pravidelnou výměnu vody to nemůže plnohodnotně nahradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 15:18 Muž Lada2 [11] – Re: Haimdol
aha tak podobnej nazec ale jina struktura:-) nicmene myslim ze ta vodicka nema takovej ucinek teda spis trvani jako neco dlouhodobeho to mohl byt duvod toho ze se vse vratilo ke staremu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 15:13 R Muž Silent [5949] – Re: Lada2
Protein007 měl patrně na mysli Phosvec od Sera. A to je roztok.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 15:09 Muž Lada2 [11] – Re: protein007
uz jsem psal ze Phosex neni voda ale granulat ktery po dobu nekolika mesicu na sebe vaze fosfaty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 08:35 Muž Yirka [9123] – Re: Lada2
Po mých zkušenostech bych řekl, že umístění nádrže na denním světle a negativní pohled na jeho provozování je jeden z mýtů. Vedle hlavní nádrže provozované na parapetu vnitřního okna jsem vloni koncem srpna založil malou nádrž (Rybí školka) umístěnou přímo na parapet okna umístěného na jihozápad. Věřte mi nebo ne, u této nádrže bez pozadí jsem ještě na skla ani nesáhl a není v ní ani zbla řasy. Všechno to bude asi trochu složitější, víme, že každá nádrž je určitým specifikem a tak se ta myšlena o nevhodnosti umístění asi nedá jednoznačně zevšeobecnit v pravidlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 23:47 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Lada2
...Taky je asi chyba ze mam akva proti oknu pry to vadi...
Ani ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 21:51 Muž Lada2 [11] – Re: protein007
u mne je to stejne.Nechtel jsem jen pisek a na nej sem nasipal vetsvicku cca pul centaku tmave drti:-( ta stejne casem zarostla a ted mi z toho ryby zvedaj bordel.Ale postupne to pri odkalovani promichavam s piskem a snad to bude dobre.
Taky je asi chyba ze mam akva proti oknu pry to vadi bohuzel jinam neslo.Ale slunce na nej sviti mas ted v zime 2hodky denne v lete ji stini strom tak nevim.A to by melo mit vliv spis na zelenou nez steticku podle netu.
S tim dedritem ve vodnim sloupci pozoroval sem vzdy po 5-6 dnech nez jsem menil vodu ze mi v akva plavou drobny castecky ale tak 2-3 meisce sem to ignoroval dalsi moznej duvod,Ted jsem dal do filtru vatu JBL a mam klid neprojde uz vubec nic.Jo clovek si musi natlouct usta aby se poucil:-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 21:46 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod
Lada2 napsal: po trech davkach?? nespletl jsi se??

Boli to 3 ci 4 davky v priebehu 1 tyzdna, konkretne tam vylial dokopy cca. 1/2 z 250ml balenia, na 100l akva (podla navodu je jedna davka 25ml, on to daval od oka). Chcel sa toho zbavit rychlejsie, tak som si unho aspon zaexperimentoval s niecim novym :) Samozrejme, s jeho suhlasom, vedel ze davat chemiu do akva nie je celkom v poriadku, ale ked to tak silno chcel, tak co s nim hmm

Aspon sa mi potvrdilo to, co uz davno vsetci pisu, ze liat zazracne vodicky do akva je zbytocnost. Vivat voda z vodovodu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 21:36 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Moucha
Ruduchu mam v oboch akva, ale len minimalne. V tom prvom je to mojou lenivostou, slabym osvetlenim a obcasnym prekrmovanim (mrazenymi patentkami, hehe), v tom druhom je skor "zabehova" ruducha, a aj ta je na ustupe. Nie je to stetickova, je to ta dlha vlaknita (Compsopogon). Na nu fakt staci poriadne odkalovat, menit casto vodu, a krmit tak akurat (no a samozrejme dost svetla a primerane rychlo rastucich rastlin). Mozno v inych akva staci odkalovat menej casto, ale ja tam mam pomerne hruby strk, a rybky co casto viria bordel na dne (prisavnici a mrenky). Znizenie prietoku filtra nema skoro ziaden vplyv, akurat tak razborky zacali z toho saliet, nieco podobne ako ked ma clovek Alzheimera :)

Takze ano, je to cele o tom, co si napisal v poslednej vete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 17:25 Muž Lada2 [11] – Re: Lada2
oprava 6-7 mesicu ne tydnu:-)) takze pokud by to fungovalo a nijhak neskodilo myslim ze i kdyby steticka hroozila znovu 400 za pul roku je jeste unosna obet. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 12:07 Muž AGASSI [5]
planta.aquariana.cz/… mrkni sem treba ti to pomuze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 10:38 JuraS – Re: Lada2
díky za info, neznám..zajímavé..já občas, sporadicky dávkuji kompletní pmdd i s fosforem, na řasy mám řasožrouty..aspoň jim nemusím dávat lisovanou řasu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 10:20 Muž Lada2 [11] – Re: JuraS
phosex neni chemie a ani se nijak nedavkuje proto mi to prijde divne.Pokud neexistuje jeste nejaky jiny.Je to neco jako keramika co se dava do filtru.Tohle jsou takovy hlineny kulicky ktery na sebe vazou fosfaty.A nedavkuje se dava se to do filtrace jako treba uhli a podle zamoreni akva fosfaty to ma ucinek 6-8tydnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 08:41 JuraS
než chemii na řasy tak bych použil přírodní likvidátory, šneky, krevetky, ryby co se řasou živí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 08:37 Muž Lada2 [11] – Re: protein007
po trech davkach?? nespletl jsi se??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 08:33 Muž mirlun [48] - Rostliny – ještě já
já si nemohu odpustit doplnění:
zajetý filtr, raději předimenzovaný
nemít přerybněno
pravidelná údržba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 08:12 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: protein007
tu ruduchu mash v obou akvarkach co mash v prezentaci? ja jsem s ruduchou bojoval pul roku (prvni pulrok po zalozeni) a pak jsem nasel priciny:

1) vzduchovaci opona - po jeji odstraneni sice vsecky kryptosky schodily listy ale ruducha zacala zkomirat (vyrila detrit, NO3 spadlo o 10mg/L)

2) prilis hrube dno - sice pekny sterk ale moc hrubej - po vymene za aquaclay ruducha uplne zesedla

3) o zbytek se postarala ampularie (zluta ulita)

dodal jsem vic prosperujicich kytek, protoze tam kde kytky prosperuji, neni misto pro ruduchy a sinice a ani rasy (krome zabiho vlasu -ten se snad neda znicit)
zacal jsem pravidelne odkalovat (chvili trvalo nez jsem prisel na optimalni odkalovat a postup)
tak bych to zhrnul... obvykle priciny - hrube dno, spatna udrzba, velky proud, detrit ve vodnim sloupci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.01.2010 02:12 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Lada2
Prednedavnom som s Phosvecom experimentoval u jedneho znameho, tiez sa nemohol zbavit ruduchy. Po 3 davkach to zrazilo PO4 na minimum, a priblizne za 3-4 dni uz bolo vidiet, ze ruducha odumiera (bola siva na koncoch). Ale po mesiaci mu zacala rast znova, takze efekt toho celeho je otazny. Pomohlo mu na nu nakoniec 2x tyzdenne odkalovat, menit 50% vody a nasadenie hygrophily a cabomby.

Toz z celeho toho mi vyplyva, ze pouzitim Phosvecu si usetril zopar vymen vody v akvariu :)

Inak pises, ze si vyskusal uz vsetko, ale o odkalovani nepises nic... nehromadi sa ti nejaky bordel pod rastlinami? Lebo zvycajne v tom okoli ruducha zacina...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 23:05 Muž Lada2 [11] – Re: ustavprochore
no monoselenium stagnovalo uz doted:-)) to pro tebe mam bokem:-)) a ostatni mam vse vetsinou jeste v zaloze v akva s tim co vytrham :-)a i kdyby jak pise Sid sou to ozelitelne ztraty s kteryma se musi v boji pocitat.Ale i v navodu pisi ze to neodstrani veskere fosfaty a ze dulezite mnozstvi pro kvetenu by melo ve vode zustat,Sice jak tomu rikate je to komerce ale asi JBL a SERA je jedna z komerci co se tyce hnojiv atd ktery bych duveroval.I kdyz vyjimky se najdou potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 23:05 Žena ustavprochore [567] – Re: Sid
Njn, "věda" si žádá oběti. :-D Ale snad bude jedinou obětí ta ruducha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 22:54 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: ustavprochore
Vidíš - já si jeho prezentaci neprohlížel... :) (Zrovna jsem si prohlížel čerstvé fotky mého prasklého krevetkária... hmm )
A i kdyby při likvidaci ruduchy pomocí Phosvecu "odešlo všechno, co nemá kořeny v substrátu", dobrá zpráva by to i tak určitě byla. :-)
(A taky "poučení" pro tuhle metodu...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 22:43 Žena ustavprochore [567] – Re: Sid
Kořenující možná ne, ale podle prezentace tam Lada2 má taky Monosolenium, Microsoria, Anubiasy, Cladophoru,... No, uvidí se, asi se to časem zase vyrovná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 22:13 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: ustavprochore
I já jsem pln očekávání stran použití Phosvecu.
Kořenující kytky by problém mít nemusely - v substrátu budou mít pravděpodobně fosforu dostatek. :-)
Zato řasy s tím mohou mít docela problém. :)
V sousedním tématu ("Problém s rostlinami") zmiňuje Gargamel jisté potíže s kytkami, které chce zkusit řešit přihnojováním KH2PO4. Jsem poněkud skeptický, že v jeho případě je příčinou nedostatek fosforu, ale jeho akva dost dobře neznám, tak se mohu mýlit... hmm

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 2614x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13144-marny-boj-s-rasami?od=1