Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostliny vs. řasy

 

NápovědaFórum » Řasy » Zelené řasy 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Rostliny vs. řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 15:44 Gumish Re: Sid
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Čitelnější fotky snad budou tyhle. Mám na prd foťák, takže to nestojí za nic. CO2 pouštím do filtru. PMDD je objednáno a namícháno dle pmdd.mrp-cz.com/…. Dávám tak 2,5ml denně(ne teda 100% pravidelně) do 50l. Jinak to PMDD mám asi tak 2 měsíce. Dnes se mně rozpadly ty kryptokoryny už skoro všechny. Jak mávnutím proutku. Jestli jsem předávkoním PMDD nezablokoval příjem jiných živin, ale i bez PMDD to šlo velice z kopce. Jinak mně to připadá, že jsem si toho na netu četl dost, ale asi to neumím úplně aplikovat na svůj případ.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 15:54 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Gumish
jinak docela slusny stranky o PMDD pmdd.mrp-cz.com
a tahle cast by ti mohla pomoc se zjistnim co chybi kytkam pmdd.mrp-cz.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 11:16 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Gumish
2. pokus. :)
...Jinak nedostatek železa a jiných látek by snad měl být vyřešen tím PMDD, ne?...
Jak máte připravené PMDD, (kolik čeho v jakém množství vody; že je bez KNO3 jsem si přečetl), kolik ml a jak často přidáváte?
Co ty čitelné fotky, o které jsem vás požádal? Hádat jen ze zbarvení, o jaké řasy jde, je loterie... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 10:28 Gumish Re: avast
Rampa je těžkej domamont, takže umožňuje cokoliv :-D Druhou zářivku jsem přidával kvůli eliminaci ruduchy, ale klidně to zase na nějaký čas mohu zkusit pouze s jednou.

Jinak nedostatek železa a jiných látek by snad měl být vyřešen tím PMDD, ne? Měl jsem vodu 2x na rozboru v různých akvaristikách. Jednou mně řekli, že tam mám moc dusíkatých látek (NO3 20mg/l) a v druhé mně řekli, že na nic podivného nepřišly, ale že neměřili fosfor, tak že můžu zkusit nějaký "čajový pytlík" proti fosforu. Co vy na to??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 23:05 Muž avast [49] Re: Gumish
Jak to tady již bylo "naznačeno", tak máš asi zelenou.. Napadá mě, skus sítit jenom jednou zářivkou (jestli ti to dovoluje rampa), pak by to mohlo "odeznít".. Ale já nejsem žádnej odborník, jsem jenom odvozující laik.. :-D stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 22:49 Gumish Re: Horác
Ano, Anubias je v pohodě. Je akorát lehce obalen zelenou řasou. Ty ostatní velkolisté rostliny se začali jak na povel rozpadat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 18:09 Muž Horác [3942] Re: Gumish
Pěkné akvárko :o) ... Ad velké listy ... Vlevo vzadu vidím něco, co mi připomíná Anubias congensis (nejsem si jistý) a vpravo vpředu to vypadá na nějaké kryptokoryny. Jestli se nepletu a rozpadají se ty rostlinky vpravo, tak se nic tak strašného neděje. Kryptokoryny občas takto "zlobí" ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 17:49 Gumish Re: Moucha
Nakonec se mně začali ale brutálně rozpadat listy na těch kytkách s velkými listy (dostal jsem je asi před 2měsíci od kamaráda, takže ani nevím jak se jmenují). Jinak to s tím železem jsem si říkal, že se dostane do vody pomocí přidávanéhp PMDD. Přiznávám, že filtr stojí lehce za ho***
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 16:38 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Gumish
tak nasadit neritky, ampularku (tu zlutou - tolik nezere rostliny jako pruhovana) a okruzaky pripadne krevetky a otiky...
tahle parta dokaze likvidovat i sinici a ampularie i ruduchu v omezenem mnozstvi....

pokud kytky neretizkujou i kdyz davash CO2 tak udelej rozbor zivin -aspon fosfor a zelezo, protoze kdyz kytky nemaj ziviny tak je k retizkovani nedonuti ani pridavani CO2 (zakon minima)

zvazil bych umirnene prihnojovani (doplneni chybejicich prvku) nebo castejsi vymenu vody (ci spis odkaleni) ....

a taky bych popremyslel jestli nenahradit stavajici filtr bublifukem ci kostkou s cerpaci hlavou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 16:25 Gumish Re: všichni
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Svou prezentaci akca, jsem již delší dobu neobnovil, až mně byla smazána. Bohužel nemám tak kvalitní foťák, aby fotky za něco stáli, tak se do toho ani moc nehrnu

kortezhugo: ano asi jsem ty hodnoty obratil.

Moucha: myslím, že to je zelená řasa, seškrabávám ji žiletkou i z předního skla. Jinak přísavku jsem koupil jako malinkou s tím, že až mně pomůže od řasy, tak ji někomu daruji. Bohužel mně od řasy moc nepomáhá.

Invalida: Díky za nabídku krevetek, rád bych tam nějakou měl. Koupil jsem ovšem jedinou a tu mně ryby hned sežrali. Z obchodu byla bohužel malá asi jen pár mm.

0: CO2 tam přidávám, protože jsem chtěl podpořit rostliny k většímu růstu a tím většímu úběru živin z vody. Dříve i řetízkovali vzduch, ale nyní jsou prostě na ústupu.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 09:26 0 Re: Gumish
Řasa bují , když má z čeho ( nač přídavek CO2 ? ). Měnit při více rybách dvacet procent vody jednou týdně v 55l akvárku nestačí , navíc nevidím jak moc a čím je osázeno.

Do mnoha témat jsem nejen já k této problematice již svými postřehy více krát přispěl , ale pořád se ve fóru objevují stejné dotazy .

To dokazuje , že pouze písemná forma "výuky" k osvojení si zkušeností ostatních přispěvatelů rad a netápavá orientace ve výběru informací nestačí a nemůže nahradit osobní kontakt s 'učitelem' (mistrem oboru ) , jako tomu bylo například v zájmových kroužcích nebo příležitostných vzájemných setkáních ( profesní společenské akce , chovatelské návštěvy atd. .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 07:46 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: invalida
a je to rasa a ne sinice????
foto akvarka vetsinou napovi vic nez popis.... jinak prisavka thajska by mela mit aspon 100L!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 22:07 S Muž invalida [3881] Re: Gumish
Krevetky ti pomůžou zvlášt vyhládlé... klidně ti pošlu pár kousků Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 22:04 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Gumish
Udělejte si prezentaci s čitelnými fotkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 21:18 Muž kortezhugo [983] Re: Gumish
"NO3 0, NO2 20mg/l" :-) X-) to mas asi "naopak"
Fosfor premerat mozes...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 20:42 Gumish – Rostliny VS Řasy, už si nevím rady
Už jsem toho tady snad přečetl dost. Už rok bojuji s různýma řasama. Mám akva 55l s menším ztlumeným filtrem ze setu (Hagen JetFlo), dříve jsem měl přerybněno, takže se mně objevila ruducha. Po přidání další zářivky a použití jiné vody jsem se ruduchy zbavil. Zkrouhnul jsem i rybí osazenstvo na 8neonek, 1skaláru,1blackmollu,2ancistrusy a 1přísavku thajskou (=13ks). Místo černé řasy se mně ovšem objevila ve velkém řasa zelená. rozzureny Nyní svítím dvěma 2x15W (830 + 840)= 0,6W/l. Svítil jsem 12hodin, nyní 10hodin. Přidávám CO2 ze sifonu. Po půl roce marného boje jsem i z podezření na některou chybějící látku sáhl po PMDD (bez KNO3). Rostlin tam mám snad dost (rychle-rostoucí), ale jsou zatlačovány řasou. Dokonce začali se začali i rostlinám rozpadat listy pod nánosy řasy. Voda má následující parametry: Ph 7.2°, Kh 6°, Gh 7°, NO3 0, NO2 20mg/l, CO2 30mg/l. Vodu se snažím měnit 1x týdně asi 20%. Co mám dál zkusit?? Mám si třeba zkusit změřit fosfor??

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 2

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 7649x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13043-rostliny-vs-rasy?od=80