Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmičky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Parmičky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2024 20:55 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Freedlo
Chce to akva dlouhé aspoň 80 cm. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2024 19:07 Muž vlka [3443] Re: Freedlo
60tka je malá, dokáží celkem vyrůst a trápily by se tam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2024 18:34 Muž Freedlo [208] – Parmička mechová
Zdravim
Dnes jsem na burze videl nadherne parmicky ctyrpruhe-mechove.
Nebojte - nekoupil jsem:-D

Koukal jsem, ze min velikost nadrze je pro ne 50-60l…

Je to opravdu dostatecne napriklad pro hejno 8-12ks?
Nebo by se v 60ce trapily?

Dotaz je ciste teoreticky - do sve nadrze uz nikoho cpat nebudu: ) - ale kdyby nahodou doslo na zmenu osadky, tak me zajima, jestli tyhle krasavce mohu mit ci ne

Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2022 17:00 Muž Nessino [53] – Kolik parmiček?
Zdravím, v nádrži mám čistý objem 60l vody na půdorysu 60x30cm. V něm 4 parmičky čtyřpruhé (nejspíš sami chlapíci). Akva viz prezentace. Ryby jsou čilé, krásné vybarvené, plavou po celém akva, někdy si dávají odpočinek mezi rostlinami, někdy blbnout před rampou a kvůli tomu je mám tak rád. Jsou jak banda malých štěnátek ????. Krom pár okružáků a jedné levatky, kterým ti raubíři nedovolí navýšit své počty, bych jim chtěl dopřát pár kamarádek. Bude celkový počet 8 kusů v mém akva snesitelný? Vím že 60l se pro parmičky píše jako minimum a v jiném vlákně jsem za to dostal bídu, ale v akvaristice mi borec říkal že 5l na rybu, tak klidně 12ks ať tam dám a to už se mi nezdá. Nějaká rada od zkušenějších parmičkářů?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2022 11:39 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Bphot0
Jasně nechejte,jen těm samicím dopřejte možnost "schovky"... A ať se daří ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2022 11:29 Muž Bphot0 [97] Re: zervajs
Dekuji za reakci. S tim svetlem se bojim, ze mate pravdu. Vodankovec v prednich rozich se uspesne rozrusta, nevim ale, zda to bude stacit. Trochu jsem svetla ubiral pred tydnem kvuli rase.

A muzu pocet ryb takhle nechat? Nemam rad prerybnene nadrze :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2022 11:16 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Bphot0
Pokud mohu "připomínkovat" tak méně světla,a vice schovek ve formě plovouček ( např.)
Potom záleží jestli chcete "odchovávat" nebo jen chovat... když chovat, klidně přidejte další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2022 10:11 Muž Bphot0 [97]
Zdravim, mam dotaz na chov parmicky duhove. Poridil jsem si do 2 mesice stare nadrze (viz prezentace) 1 samce a 2 samice. Dlouho jsem hledal, v jakem poctu se vlastne ma tato ryba pestovat. Zde se pise, ze nejlepe chov v paru, jide jsem nasel, ze dva samci mohou byt teritorialni a ze se doporucuje jeden samec na 2-3 samice. Coz mi davalo smysl a touto cestou jsem se vydal.

Bohuzel se mi zda, ze samecek obe holky dost prohani, takze se chci zeptat, zda mam pockat, nebo mam pocet ryb opravdu blbe a mam co nejdrive doplnit hejno (pridat par samic, pripadne treba jeste jednoho samce a 2-3 samice). Mel bych moznost to koupit ze stejneho zdroje (kvuli snizeni sance zavleceni choroby). Dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2021 20:42 Žena Dinecek [205] – Parmička duhová - ze samice samec?
Ahojte, mám takový zvláštní dotaz: stalo se vám někdy, že samička parmičky duhové změnila barvu z klasické “samičí” barvy (svétlé bříško, na hřbetě hnědá, oranžový proužek) na klasicky “samčí” (červená)? Takto se mi totiž přebarvila největší samička v hejnu :) . Tak by mě zajímalo, zda s tím má někdo zkušenost? A zda změnila jenom barvu a nebo i pohlaví (jak to umí živorodky)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2021 07:04 Muž vlka [3443] Re: Buldr
Takoví divočáci se nejlépe chytají v noci s baterkou, rybka je ,,úplně mimo,,. Navíc mi přijde, že vždycky ta rybička, kterou chcete vylovit, to moc dobře ví a dělá největší problémy...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2021 00:20 Muž rudolf [4681] Re: Buldr
Moc nerozumím tomu, na co si stěžujete... Že máte normální, zdravou, normálně se chovající rybu? No máte, no. Na těch videích není nic nenormálního, takhle se parmičky (a nejen ony) v novém prostředí chovají. Chování se bude v čase měnit, jinak se budou chovat za měsíc, jinak za půl roku nebo za rok. Jestli si pořizujete zdravé ryby proto, abyste s nimi krmil kočku, možná by se pro Vás našel jiný koníček než akvaristika... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2021 22:58 Muž Foligno [28] Re: vlka
Teda...to je mazec.To ať si píšou klidné hejnové rybky. Mně to v zřetelně menší míře ale dělaly skoro všechny o kterých jsem si myslel, že budou klidné hejnové a mírumilovně skupinově proplouvat nádrží. Od neonek, teter černých, kardinálek, rasborek.Vždy probíhaly honičky.Překvapilo mně to i u čichavců.Naopak akary hnědé kupodivu plavou pospolu a úplně nejlepší v tom byli pancéřníčci zelení- jednoznačně nejmírumilovnější obyvatelé akvárka, které jsem měl.Bude mně zajímat jestli po odlovení převezme dominanci nějaký jiný kus, nebo si posedají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2021 19:40 Muž vlka [3443] Re: Buldr
Já bych ho dal asi pryč...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 09:46 Žena Drea94 [6] Re: vaclav
Tak to som zase pochodila hmm mala to byť samička a samček ne
Edit: www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
našla som niečo takéto :) či už si namýšľam? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2020 23:11 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Drea94
Vypadá to na dva soupeřící samečky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2020 22:20 Žena Drea94 [6]
Ahojte, pozrite si prosím video v mojej prezentácii, zaujímalo by ma čo to tie mrenky machové robia :) mali by to byť samček a samička, aspoň tak som ich kupovala :) budú z toho deťúrence alebo sa hrajú, bijú, tancujú,...? :-D
Edit: youtu.be/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2020 19:41 Muž petromi [1] – parmičky schubertovy
Fotka k příspěvku Ahoj, nevím si rady obecně s mými parmičkami, které se jakoby pořád schovávají... ale teď jsem si všiml, že parmičky Schubertovy se obecně hodně drží při dně a brouzdají těsně nad ním a k tomu občas některá z nich sebou "švihne" o dno, ale známky parazitů nevidím, hodnoty vody jsou v normě.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2020 13:25 Muž Roger [1873] Re: Libor
Jj, plně souhlasím, měla by si něco přečíst, rostlin nemá, úkryty nemá a navíc pro skaláry je to malé. Parmičky rádi brouzdají dole a hledají, nemají rádi moc světla, a tady je evidentně světla až moc, navíc květena která má sloužit nejen pro rovnováhu akvária ale taky jako úkryty chybí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.01.2020 11:13 Muž Libor [527] Re: danielka841
Pokud jsi je dala do akvária, které máš v prezentaci, tak je skoro všechno špatně. Ryby tam šly moc brzy po založení. Dno silně připomíná mramorovou drť - velký problém s chemismem vody. Naprosto nedostatečné množství rostlin (tapeta je nenahradí) - ryby se nemají kde schovat a nemá co odbourávat dusičnany. Parmička červenoploutvá potřebuje větší akvárko - viz atlas. (A Skaláry tam taky nepatří)
Přečti si tohle vlákno: rybicky.net/forum/13369 - zvlášť modré rámečky nahoře. Pak postupuj podle toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2020 19:18 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: danielka841
Stresové zbarvení vlivem změny prostředí bych tipoval. Dej jim čas a mělo by to být zítra v pořádku ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2020 19:06 danielka841 – Parmička červenoplutvá
Ahojte dneska som kupila dve parmičky ale Jedna parmička úplně stratila farbu chvostu je skoro priesvitný a ostatok tela s čiernej farby sa zmenil na sedu viete mi poradit čím to môže byť? Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2019 10:53 Muž vlka [3443] Re: Dinecek
Jsou to vyloženě párové rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2019 10:42 Žena Dinecek [205] – Parmička duhová pozorování
Ahoj, já mám parmičky duhové a pozoruju, že dominantní samec si vytvořil teritorium okolo útesu a jak se tam přiblíží jiná rybka - klidně mřenka nebo otík, pořádně ji prožene. Samci se mi furt hašteří a nahání. Dokonce ten dominantní samec se ze začátku tak pral, že měl vyškubané šupiny. Teďka už se nepere, jen prohání. Samičky se zase občas rády uklidí mezi kytky a tam odpočívají, dokud je nějaký samec nevyhmátne. Mám v akvárku i temné kouty, a ty moje parmičky rády
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2019 20:48 Muž Roger [1873] Re: petromi
Možná by stálo za úvahu taková nenápadná věc a to je velikost, jestli to už pro ty všechny není vzhledem k tomu že nemáš pořádně osázené akvárko málo místa. Podobně chování jsem měl u Razborek klínoskvrných v 54l, sice zarostlé dost ale, celou dobu pohoda a pak jak dorostli se přestali hýbat, sice se neschovávali, ale byli pořád na místě se samcem v čele když nějaká vyplula z hejna nahnal ji zpět, zkusil jsem je dát do 200l a jsou v pohodě, zase si v klidu plavou. Nevím, parmičky nemám ale i to může být důvod, samozřejmě si myslím že i to že jsi to prakticky plně zarybnil dříve než se zajelo akvárko apod.. jak koukám tak ani moc květeny tam nemáš, co jsem četl parmičky nemají rádi moc světla takže to je podle mě typický když zhasneš cítí se v klidu, jak rozsvítíš v klidu nejsou, jsou bez úkrytů, bez kytek a hodně světla. Být tebou, pořádně osázím akvárko, stáhnu světlo a pozoruji co se bude dít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2019 13:03 MatyMaty Re: petromi
Těžko radit, mám akvarium pouze s parmičkami a agrese žádná. Osobně si myslím, že bys mohl rozšířit hejno, aby se případná agrese rozložila, také bych přidal na rostlinách. Parmičky potřebují hustě osázenou nádrž, jsou to pohodové krásné rybky, ale chtějí to své....určitě je to všude popsáno .... osázení, proudění vody, větší hejno a tak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2019 12:48 Muž petromi [1] – Parmičky mechové - citlivost na světlo
Potřeboval bych poradit s mými parmičkami mechovými. Asi po necelých dvou měsících od jejich koupě se začaly chovat divně. Jeden sameček neustále pronásleduje ostatní svého druhu a rybičky jsou tak všechny roztroušeny po celém akváriu a schovávají se nehybně za filtr, pod rostliny apod (nevím jestli jen v důsledku toho nahánění). Každopádně jsem zpozoroval, že když dám přestávku ve svícení, tak sameček se svým běsněním přestane a rybky vylezou a začnou se chovat jako hejno. Myslíte, že mohou být tak moc citlivé na světlo? Co dělat s tím teroristou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2019 18:11 Muž petromi [1] Re: vaclav
Kvůli množství dusitanů v nezajeté nádrži?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2019 15:15 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petromi
Určitě bych přitlačil na výměnu vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2019 13:57 Muž petromi [1] Re: ctibum
Prezentace je aktuální. Ty ryby tam byly vpuštěny týden od založení nádrže. Bylo to překvapení od kamarádů, takže bohužel ne příliš profesionálně provedeno... mimochodem dost plaché jsou i parmičky schubertovy, které se pro změnu při přiblížení schovávají do porostu u dna. Rostlinky už vypadaly lépe, ale musel jsem nějaké obměnit a taky jsem je prostříhal, aby se trochu zahustily, ale třeba ty stonkové to nějak nezvládají.. nové lístky jim rostou, ale mám dojem, že brzy půjdou ven... každopádně tam mám jeden větší echinodorus, který dělá stínu dost, tak nevím, proč se nacházejí zrovna pod filtrem, kde je to dost stísněné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2019 13:44 R Muž ctibum [6870] Re: petromi
Prezentace je aktuální? Měsíc stará nádrž? Od kdy tam ty ryby jsou? Dost málo rostlin, řekl bych...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2019 12:08 Muž petromi [1] – zvláštní chování parmiček
Fotka k příspěvku Zdravím,
v mém akvárku se začalo chovat divně hejno parmiček mechových. Je to pár dní, co se začaly některé z nich schovávat do stínu pod filtr. Když osvětlení ztlumím, tak k žádné změně chování nedojde. Navíc jsou dost plaché (např. při odkalování dna na chvíli některé vyblednou). Čím to může být? V akváriu jsou to "vládci", takže agresivita ze strany ostatních ryb je vyloučena. Pak mám 7x parmičky schubertovy a 3x molly. Akvárko je založeno teprve měsíc, tak nevím, jestli to nesouvisí s nestabilitou prostředí.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 14:50 Žena Dinecek [205] – Parmička duhová
Ahoj, prosím, myslíte, že by parmička duhová byla vhodná do mého akvária - PH se drží na 7.0, celková tvrdost je 2.5 a uhličitanová 0.5. Nechci ji pořizovat hned. Jen se ptám, zda jsou tyto parametry vhodné, v atlase je totiž minimální tvrdost uvedená vyšší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 14:02 Muž ZDRI [1415] Re: Roger
Oba mnou postované substráty (terramol, láva) jsou dlouhodobě inertní. Před cca rokem jsem po diskuzi s Maqem zakládal kontrolní láhve, nic to neuvolňovalo, ani když na to najelyřasy/bakterie/kořínky. A vidím to i na měření dlouhodobě fungujících nádrží. za sebe oba bere za inertní, ale jsou i lávy, které "chemicky žijí", je to druh od druhu, třeba vyzkoušet. Ono někdy stačí, aby prodejce změnil dodavatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 13:47 Muž Roger [1873] Re: ZDRI
To vypadá opravdu dobře, ale teď mi řekni pro parmičky dobrý, to jde vidět, ale nemůže ovlivnit vodu? Mám měkkou vodu s pH okolo 6,5 a nízkou alkalitou, nevím a neznám jak se chová tomuto podobná Akadama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 10:49 Muž ZDRI [1415]
Pro parmičky (ani jiné ryby, které často brousí po dně) bych lávu na dno nedal, je opravdu hodně drsná a díky své struktuře bude drsná i po případném "omletí" v míchačce. Používám ji jen v krevetáriích. Chcete-li porézní substrát, mám výbornou zkušenost s Terramolem. Já mám doma frakci 3-6 mm, ale prodává se i frakce 1-3 mm. Kytky v tom rostou/koření výborně, barva/struktura naživo vypadá docela příjemně a přirozeně, za mě určitě lepší než uměle barvené "bobky"... www.bonequip.cz/…

Kdo chce hodně tmavé (nebarvené) dno, lze použít jemnou čedičovou drť, která se (na rozdíl od lávy) dá v míchačce omlít opravdu do hladka (také vyzkoušeno).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.10.2019 19:11 Muž Yirka [9118] Re: Smetany
Je nevhodná obecně, je příliš ostrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2019 19:04 Muž Smetany [1226] Re: lacewings
Důvod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2019 18:53 Žena Sára73 [68] Re: Roger
Já mám u parmiček toto www.rostlinna-akvaria.cz/… jen v tom hlavně ze začátku špatně drží kytky, tak se přiznám, že mám pod tím vrstvičku písku.
V zadní části akva jsem přisypávala písek, zvyšovala jsem dno kvůli kytkám, Takže nějakou dobu, než aquaclay "vylezl" na povrch, protože je lehčí, takže nakonec zůstane vždycky nahoře, jsem měla v předu tmavé dno, v zadní části normální světlej křemičitej písek a teda nepozoruju, že by parmičky byli z té světlé plochy nějaké nervózní nebo, že by se jí vyhýbaly. Ale nicméně jsem taky četla, že ryby mají raději tmavší dno, tak se toho snažím držet. Třeba u neonek byla výměna dna za tmavší určitě změna k lepšímu a na chování ryb to bylo vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2019 18:45 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy
lávová drť je pro parmičky zcela nevhodná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2019 18:37 Muž Roger [1873] Re: Smetany
No ta zrnitost je moc, ale vypadá moc pěkně. Tak tím lávová drť odpadá, Gara tam nejspíše později bude taky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2019 18:14 Muž Smetany [1226] Re: Roger
No jediná výhoda kterou v lávové drti vidím já je ta barevná variabilita (přírodní) a taky to že je podobně inertní jako křemičitý písek. Ale myslím že ani garu by si tím ostrým dnem nepotěšil ale zkušenost nemám. Za mě nejpřirozenější tmavé dno je www.google.com/… a dá se sehnat za půlku toho co stojí tohle jen nemůžu najít obrázek. Ale problém je ta zrnitost na kytky už je to dost velké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2019 17:58 Muž Roger [1873] Re: afc1886
Ten vypadá moc pěkně, škoda že ho nemají ve frakci 2-4mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2019 17:53 R Muž afc1886 [14655] Re: Roger
Pěkně vypadá i tmavý písek od hagenu. abc-zoo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2019 17:53 Muž Shimi [682] Re: Roger
Mrkni na Dennerle Crystal quartz gravel - varianta Grey (šedý), frakce 1-2 mm, ve vodě vypadá fakt dobře. I hnědá varianta nevypadá vůbec špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2019 17:50 Muž Roger [1873] Re: Cancita
Super, díky, na ten jsem taky koukal, jsem rád že vím že je opravdu tmavě hnědý ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2019 17:43 Žena Cancita [4] Re: Roger
Na webu sklorexu: www.sklorex-akvarium.cz/…
(tam černou a hnědou) a šedý dennerle: www.juwelakvarium.cz/…

(Ta hnědá je opravdu tmavá, ne červená)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2019 17:36 Muž Roger [1873] Re: Cancita
A kde jsi to kupovala? Já našel hnědou například na rostlinná akvária, kupoval jsem ho v loni, ale nebyla to hnědá nýbrž červeno hnědá no spíše do červena. Na profiplants jsou vyprodaný a dodavatel nedal datum kdy ho prý naskladní. Mě se zamlouvá ten říční písek, nebo křemičitý, ale tmavě hnědá by se mi líbila taky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2019 17:33 Žena Cancita [4] Re: Roger
Ahoj, řešila jsem teď nedávno totéž pro parmičky a samotný černý písek mi přišel, že vypadá moc uměle, tak jsem ho namíchala z tmavších odstínů: hnědá, černá, šedá a dno je tmavé, ale zároveň vypadá přirozeněji než jednobarevné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2019 17:27 Muž Roger [1873] Re: silviebaris
Neslyšel, ale četl, snažil jsem se načíst co se dalo například na fishbase s odkazy na literaturu apod.. navíc všeobecně parmičky nemají rádi moc světla tak i z toho se to dá vyvodit, ono všeobecně je málo ryb co by mělo rádo světlé dno apod.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2019 17:12 Silviebaris Re: Roger
"Ahoj, jaké dno bych měl zvolit pro parmičky, vím že mají raději tmavší dno"....Můžu se zeptat,kde jsi to slyšel... X-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9751x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13027-parmicky--chov