Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nezmar

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Nezmar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 10:36 Muž lama [51] - Živorodky – Re: provokater
Nezmara v mraženém cyclopu jsem ještě neměl,proto si myslím že by měl zahynout ale přežil mě tam kapřivec.Což je horší parazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 05:58 kreten – Re: Sid
Měl jsem včera dost ježdění, tak se zapojuji trochu se zpožděním. Nezmar z mrazeného cyklopu? Tu padla otázka. Jednoznačně ano, tato možnost je zcela reálná a praxí ověřená, zvláště pokud pochází ze silně promořených lokalit. (Viz např. Jičínsko:-) nejen) Vycházím z debaty, kterou jsme kdysi vedli na sousedním webu a padl tam i docela dost vědecký názor...A už nevím čí byl:-) Získat ho z kytek a ještě od Ratajovců, jak už to tu padlo, považuji za prakticky nemožné. Jezdím docela dost po krámech a to bych ai všiml, nebo by se mne tázal perzonál, co s tím. Abych zpestřil besídku o možných láčkovcích, tak ještě přidám do pléna další reálný zdroj nezmarům podobných, jakýchsi "žahavců", které lze celkem snadno - pro mne to bylo velmi překvapivé - získat při zkrmování mrazené artémie. Tedy nikoliv proto, že bych pochyboval o tom mrazení, ale nebyl jsem při sběru artémie a neviděl jsem živočišstvo na lokalitě. A abych tomu dal zcela vrch, pak dokonce kdosi uváděl "líhnutí" zmiňovaných žahavců při krmení živou artémií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 22:46 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: filipsi
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 22:36 Muž filipsi [1295] – Re: Sid
OT - Jo, to zrovna. Obvinite me z kradeze okruzaku, a kafe bude z akva vody :-D
(za pozvani dekuji.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 22:32 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: filipsi
Možná chápu já pojem "hydroponie" nesprávně... hmm
Z Vikýřovic do Olomouce (na kafe) to není až tak daleko. ;-)
A nebo z Olomouce do Vikýřovic... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 22:05 Muž filipsi [1295] – Re: Sid
Budu se muset podivat hloubeji na nazvoslovi, ja chapal "hydroponii" jako jakekoli pestovani, kde substrat slouzi pouze jako opora, a rostlina je kompletne vyzivovana z roztoku, at uz zkrapenim, nebo zvlhcovanim substratu zdola (a nasakavosti substratu rozvadenym), nejen jako volne stojici koreny ve vode.
Na navstevu bych tam rad, ale vse je jaksi daleko. Nekdy az bude prilezitost a pojedu okolo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 22:05 Muž Yirka [9118] – Re: Sid
V podstatě jsi to vystihl přesně. Jen k tomu přenosu hostů(někdy nevítaných) bych si dovedl představit, že může docházet i při balení různých rostlin (E. i S.) do balíků a pod. V podstatě je přenos plžů rostlinami nejčastější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 21:52 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: filipsi
Rejpal popisuje svou "přítomnost" u Ratajovic. (Napsal bych "návštěvu", ale nějak mi to k té reportáži nesedí...) Vzhledem ktomu, že do skleníku fy. Karel Rataj a syn jsem skutečně jen krátce nakoukl, viděl jsem přitom jen zlomek jejich provozu, netroufnu si napsat víc, než jen to, že nic podobného hydroponii v tom smyslu, jak ji chápu, (velmi zjednodušeně - "volný kořenový systém"), jsem nezahlídl.
Pěstírnu AQUA-DAHO mám "prolezlou" víc, a ani tam jsem hydroponii neviděl. Rostliny jsou pěstovány v substrátech, které se dle potřeby zvhčují. Pokud si to dobře vybavuji, "nestojí ve vodě".
Samozřejmě - řada kytek (především nevytvářející emerzní formu, ale možná i některé z těch, které ji vytvářejí), se pěstuje, resp. "přechovává" (importy) pod vodou.
Jak jsem napsal - přenos z pěstíren možný je, ale ne kteroukoli kytkou.
Pokud bych vám mohl doporučit - najde-li se příležitost k návštěvě této firmy, určitě neváhejte! Stojí to za to.
(Možná mě někdo doplní nebo opraví, pokud jsem se dopustil nepřesností...) :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 21:38 Žena bluedream [245] – Re: Sid
I cabomba se pěstuje emerzně? Nějak si jí nedovedu představit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 21:30 Muž filipsi [1295] – Re: Sid
Ne, nebyl, vychazim z Rejpalova liceni.
Jak to tedy vypada, kdyz to neni prutocna hydroponie?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 21:28 Žena bluedream [245] – Re: filipsi
Pilný šneček žralokem :-D ?
Takže v tom nakonec stejně budou rostlinky. Člověk se občas diví, co vše se dá v akváriu najít, když se pozorně dívá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 21:27 Muž Sid [6629] - Rostliny
...i ty emerzni asi muzou trpet nezmary, vesmes to je hydroponie, prutocna (koreny, krcky ..)...
Byl jste někdy v pěstírně? Já jen v AQUA-DAHO a krátce jsem "nakoukl" k Ratajovům, ale hydroponie, jak ji popisujete, jsem si nevšiml... :-O Možná jsem se špatně díval... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 21:18 Muž filipsi [1295] – Re: bluedream
... i ty emerzni asi muzou trpet nezmary, vesmes to je hydroponie, prutocna (koreny, krcky ..). Bydlet tam musi spousta veci.
Nemyslim, ze by to byla reinkarnace snecku, ti se jako pilni cistici rostlin vetsinou reinkarnuji do vyssich forem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 21:08 Žena bluedream [245] – Re: Sid
Tak pak už mne napadá snad jen reinkarnace některých šnečků, které sežrala Helena (když už tu padl ten buddhismus :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 20:50 Muž Sid [6629] - Rostliny
Ptám se proto, že většina kytek roste v pěstírnách emerzně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 20:38 Žena bluedream [245] – Re: bluedream
A vzadu je ještě malinkatý echinodorus hot pepper.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 20:34 Muž Jrk [143] – Re: Sid
Mayaca fluviatilis rybicky.net/atlasrostlin/mayaca_fluviatilis
Echinodorus ovalis rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_ovalis

Edit: Já si ale nezmary mohl přivléci i odjinud - u mě je potencionálních zdrojů víc. Ovšem nemám je zatím natolik přemnožené, abych jejich přítomnost v akva řešil - někdy je třeba měsíc nevidím a poté, když moc, tak 5 ks do 7 mm délky. Poté zase na nějaký čas zmizí a někdy se zase objeví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 20:29 Žena bluedream [245] – Re: Sid
Tak jinak :) ... koukněte na moje akva Bioshock. Kromě růžkatce, jávského mechu a té barevné kytí mezi kameny je zbytek od Rataje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 20:25 Žena bluedream [245] – Re: Sid
Ještě tak vědět, jak se všechno to zelené jmenuje :-D . Kouknu a napíšu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 20:23 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: bluedream
Které rostlinky jste kupovala od Rataje? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 20:23 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Jrk
Které rostlinky jste kupoval od Rataje? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 20:09 Žena bluedream [245]
Tak vzhledem k tomu, že tam ty šnečky a breberky nemá co sežrat ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2009 20:06 Muž filipsi [1295] – Re: Jrk
Ja bych to rekl spis tak, na rostlinkach ze vsech pestiren se objevuje ledasco ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 20:03 Žena bluedream [245] – Re: Jrk
No, jiná možnost už mě opravdu nenapadá. Nové akva, nový písek, rostlinky z akva, ve kterém by nezmaři neměli šanci a nikdy jsem je tam nezaregistrovala, veškeré krmení kupované (sušené nebo mražené). Dubové listí vlastně vždy spařím, aby kleslo na dno. Tak jedině ten Rataj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 19:59 Muž Jrk [143] – Re: bluedream
Pochopil jsem správně: Na rostlinkách od Rataje se objevují Nezmaři?

To by potom vysvětlovalo, kde jsem k nim přišel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 19:50 Žena bluedream [245] – Re: filipsi
Nj, od Rataje. Úplně jsem na to zapomněla. Tak už vím, odkud nezmaři :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 19:43 Muž filipsi [1295] – Re: bluedream
Co rostliny? Nejake v posledni dobe pridane? To je po krmeni nejcastejsi "zdroj" (ehm, co jineho take, ze?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 19:37 Peter2
ja som ho mal tiez len v krevetariu, zivou potravou nekrmim, ale dno mam riecne, takze odtial prisiel.
5%tny Flubenol maju u kazdeho zverolekara, len sa to predava vo vecsich baleniach, za cca 1.5dcl som dal asi 13€.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 18:50 Žena bluedream [245] – Re: lama
Nic jiného mne nenapadá. Voda je vodovodní, krmení z přírody v krevetárku neriskuji. Jediné, co je tam přírodní je dubové listí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 18:46 Muž lama [51] - Živorodky – Re: bluedream
Možné to muže být i když je to velmi nepravděpodobné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 16:52 Žena bluedream [245] – Re: lama
Tak to by mě zajímalo, kde se mi vzal v krevetárku. Je možné, že by to byl takový "nezmar" :-D a dostal se tam s mraženým cyklopem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 16:34 Muž lama [51] - Živorodky – Re: Jirkasss
Většinou si ho doneseš při lovení planktonu se živím krmením
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 15:29 R Muž Silent [5949] – Re: Jirkasss
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   07.12.2009 15:21 Jirkasss – nezmar
Prosim lidi jak vlastne ten nezmar vypada :-D ja mam cosik na rostlinách a jsou to takove jako spis nitky zelene tak neni to ono ? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 15:10 Muž lama [51] - Živorodky – Re: Peter2
Moje řeč na špičku nože flubenol a je do druhého dne ponich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2009 14:45 Peter2
ziadna med do akva nepatri, pouzi Flubenol 5%, odporucane davkovanie 0,2 g na 100 litrov akvariovej vody, ja som to robil z polovicnou davkou pri krevetach 3x a uspesne a bez strat,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.12.2009 23:11 Muž Horác [3942] – Re: provokater
Buddhista a úchyl - tak to mě vystihuje naprosto dokonale smich ...
Ať žijou láčkovci !!! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2009 22:44 Muž filipsi [1295] – Re: isamik
Ono je to volne pokracovani www.akvarko.cz/…
Odtud ten "budhista" :)
Kdo nema rad nezmary (a rasy), nirvany nedosahne ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 22:38 Muž isamik [180] – Re: filipsi
Mam vylozene radost, ze nejsem sam. Filipsi to opet hezky shrnul, dekuji :-). Nejspise jsem taky tedy "budhista", ikdyz jsem o tom do dnes nevedel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 22:32 Muž filipsi [1295] – filipsi
Ja se pridam k "budhistickym" obdivovatelum. Kdyz jsem ho pote, co jsme se o nem ucili, poprve uvidel, byl jsem hodne nadseny.
Ne do kazdeho akva bych si ho dal dobrovolne, ale kdyz uz by byl ... a nejake to experimentalni, s ruznou "haveti" si taky predstavit dokazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.12.2009 22:21 kreten – Re: isamik
Jezus nedotknutelný - no úchylnost je chovat příživníky v prostředí pro ně neurčeém - potud úchyl. Jinak každému do plného talíře:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2009 21:56 Žena bluedream [245] – Re: isamik
Tak přesně z tohoto důvodu jsem byla tento týden nadšená z malé kolonie nezmarů v krevetárku. Tvoreček, o kterém se člověk učil ve škole a nikdy ho neviděl ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 21:44 Muž isamik [180] – Re: provokater
Osloveni uchyl si pomerne vyprosuji. Ac mlad vekem nemyslim si, ze bych si ho nekterat vyslouzil, me nadseni plyne z toho, ze jsem se ucil o necem co jsem videl pouze na obrazku ve skole, a pak jsem to mohl videt nazivo, ve svem akvariu a to zcela nahodou. Nemam rad ucit se o necem, co nemuzu na vlastni oci videt. To, ze je nebezpecny ci smrtelny pro poter jsem zminil. Domnivam se, ze pro vetsi a dospele ryby nepredstavuje nebezpeci. Mezi svymi domenkami a pravdu bych castokrat rovnitko nedal. A tim to asi uzavru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 21:35 kreten – Re: Johan
No protože nezmar je lump, který prostě hubí malé rybky:-) a navíc je to darmožrout:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 20:25 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: provokater
hmm Proč sem pořád dokola pletete odchovné nádrže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 20:22 kreten – Re: isamik
V odchovných nádržích je nezmar neštěstí a proti těm,na mé gusto fakt hnusné slovo,-úchylům - které toto stvořní nějak unáší, nic nemám. Ale tohle do akva prostě nepatří, toť můj názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   06.12.2009 19:24 Skorica
Kdyz mi moc spini sklo tak je to spatne a sterka fakt nepomuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   06.12.2009 19:23 Muž isamik [180] – Re: provokater
Domnival jsem se, ze nebezpecne jsou jen pro poter plus diskuze. Na zpusob likvidace dal link Štěpán. Presto trvam na tom, ze se mi v akvariu libi, aniz bych byl budhista :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 19:17 Skorica
Ampularie je super jen si obcas vsimne i nejakych rostlinek.Ale to staci kousek okurky nebo fazolove lusky a kyticek si ani nevsimne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 18:56 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: provokater
no me nezmary a ruzny polypy spapala ampularie.... vickrat se neobjevily

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 12799x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1295-nezmar?od=411