Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Pancéřníček - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 18:00 Žena Atika [134] Re: Designer
Řekla bych, že to souvisí, objevilo se to současně a má to stejnou barvu i "strukturu" (prostě je to hladké)- ten útvar na hlavičce i ten jako kroužek kolem toho postiženého očka. Na té fotce to je vidět. Asi by byla moc velká náhoda, kdyby se to objevilo současně, vypadalo to stejně a mělo to různé příčiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 17:52 R Muž romant [27987] Re: Atika
Entizol je prozatím zbytečný, podle mě jsou na vině vyšší N látky, takže vodoléčbu(denní výměnu min. 1/3 vody) a mělo by se to začít zlepšovat a když se to nebude do 3 dní lepšit, tak teprve ten entizol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 17:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Atika
Ted jde o to, co udela ten vyrustek na hlave. Jak psal xx, to ten Entizol asi tezko vyresi a je otazka, zda nejak souvisi s tim okem, nebo jsou to dve ruzne veci. V kazdem pripade bych to zkusil, ruzne povrchove veci ryba muze vydrzet dele (a obcas si s tim poradi i sama), nez kdyz se zanedbaji vnitrni paraziti, z toho uz pozdeji cesta nebyva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 17:31 Žena Atika [134]
Hm,tak postupně vyměním vodu a zkusím přeléčit entizolem. Uvidíme co to udělá. Vodnatelnost asi fakt ne, v těle vypadá rybka úplně normálně, není nafouklá, ale není ani vyhublá. Prostě jako dřív.Jaké má výkaly nevím, při kadění jsem ji nepřistihla, zatím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 14:16 xx Re: Designer
Entizol snese, to oko by se mohlo zlepšit. Obávám se ale, že na ten výrůstek nahoře hlavy Entizol nezabere. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 13:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Atika
Jak rybe zacne lezt oko, neco se v ni hromadi a to zpusobuje bud vodnatelnost, tuberkuloza, nebo vnitrni paraziti poskozovanim vnitrnich organu ryby. Vodnatelne mi ta ryba nepripada, alepon co se da poznat z fotek, ani ta tuberkuloza mi moc nesedi (i kdyz ta se projevuje velice ruzne). Jenze ja pancernicky nikdy nechoval, takze prakticky nevim co ohledne leceni snesou a co ne. Jak vyleze oko, eSHa 2000 Ti na tohle nepomuze.

Co se tyce veci ktere tohle zpusobi, dokazi se neprojevovat velice dlouhou dobu, ryby to klidne mohou mit v sobe dlouho bez priznaku. Vodnatelnost ani tuberkulozu nejspis nevylecis, takze bych zkusil Entizol... jenze snese to Pancernicek? To fakt nevim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 12:57 Žena Atika [134] – a ještě
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 12:57 Žena Atika [134] – další
Fotka k příspěvku Na první fotce je to dobré očko, na dalších to vypoulené.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 12:56 Žena Atika [134] – po třech dnech
Fotka k příspěvku Tak samičku jsem oddělila, žere plave normálně, nakapala jsem ji Eshu 2000 (kdyby přecijen nějaká plíseň, ale nezdá se mi). Jedno očko má dobré, to druhé se jí jako vyboulilo, tam má ten "kroužek" okolo. Hlavička vypadá pořád stejně. Jediné co jsem našla podobného (trochu) je lymfocystoza, ale do akvárka nic nového několik měsíců nepřišlo. Podařilo se mi pár fotek. Nevěděl by někdo jak dál?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 23:04 Žena Atika [134] – Panceřníček skvrnitý
Dobrý večer, tak jsem tu zas s žádostí o radu. Jedné mé samičce panceřníčka skvrnitého (asi roční a kousek)něco narostlo na hlavičce. Má to přesně uprostřed nahoře a vypadá to jako když kuřeti roste malý hřebínek (nebo jako tři menší jikry slepené v řadě za sebou). Světlejší než okolní kůže, ale nevypadá to jako plíseň, spíš jako nějaký nádorek. A dnes se jí jakoby olemovaly oči - taky to není bílé a je to hladké jako ztluštělý kroužek okolo oček. Vím, že to popisuju děsně, ale nejde mi to vyfotit, aby na tom bylo něco vidět.Je to hladké a jakoby ve světlejší barvě než mají podklad pod těmi skvrnkami. Samička se drží dál od hejna a skoro nežere. Ostatní se k ní občas nasáčkují, ale pak jdou hemžit a ona zůstane sedět sama. Ve fotkách nemocí jsem nic podobného nenašla. Jde mi o to, jestli ji můžu nechat s ostatními, nebo ji radši oddělit a zkusit na to třeba Eshu 2000 i když to fakt jako plíseň nevypadá.Vyrostlo jí to během dvou až tří dnů. Tak díky za případnou radu, jestli se někdo s něčím podobným setkal.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 13:48 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Lusy
nemoc, co by mohla ohrozit ostatní rybky a krevetky.
To ti takhle nikdo s jistotou nepotvrdí. I proto bych se zachoval, jak píše romant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 21:59 Lusy
Díky moc. Spíš mi šlo o to, jestli to není třeba nějaký parazit nebo nemoc, co by mohla ohrozit ostatní rybky a krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 18:19 curlykatie – Pancéřníček panda
možná je to jenom cysta nebo tak něco. možná bych počkala a pak až utratila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.06.2013 18:05 R Muž romant [27987] Re: Lusy
Možná nějaký nádor, možná nějaký jiný problém s vnitříma orgánama, opravdu možná. Postiženou rybu bych šetrně utratil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 17:45 Lusy – Pancéřníček panda
Fotka k příspěvku Zdravím. Nevíte někdo prosím, co je tomuhle pancéřníčkovi?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 15:57 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Kryštof
Tohle se mi taky stalo dala jsem do karantény a léčila vodolecbou.Bohuzel to nezvládl ale byl uz dost stary
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 15:54 Muž Kryštof [314] - Amerika
Zdravím zlatopásak mě přijde nemocný poraďte, lezi břichem k hladině a má nafouklé břicho, nemůže plavat dole ke dnu, kdyz jsem mu pomohl, hned ho to vyneslo zpět :( vodoléčbu jsem nasadil, a mám ho odstranit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 12:44 Žena Terry009 [0] – Boulička na hlavě
Fotka k příspěvku Zdravím všechny, nechci plašit, ale mám totiž dotaz... Jedné samici pancéřníčka se udělala na hlavě nějaká zduřenina. Je v místě, kde mají takové ty výstupky před očima (- nejsem si zcela jistá, ale připadá mi to jako nos...)
Na fotce, kterou přikládám to má z vašeho pohledu vpravo...
Chci se tedy zeptat, co by to mohlo být, jestli ji to nějak ohrožuje, jestli je to nakažlivé a co s tím?
Děkuji předem! ;-)
PS.: Žere i plave normálně...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.05.2013 07:38 jamajcan Re: MAK
Dno pro Pancéřníčky,i pro živé rostliny,absolutně nevhodné/velká frakce,ostré hrany/,ven s ním a použít vhodný substrát/pálené jíly,křemičitý štěrk/,frakce do 4mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 21:28 MAK Re: romant
Diky za rady, ted uz bojuju jen za toho druhyho pancirnicka, ten prvni to vzdal a kdyz uz v podstate par hodin lezel hlavou vzhuru a hejbnul ssebou jen pri tom kdyz jsem ho chytil. Tak jsem mu zkratil trapeni ;( a ted se uvidi co zbytek. Na dne mam nejakou keramickou drt, pomerne velke kusy tak 2-3cm velke, takze budu muset nekde nastudovat jakou kytku tam dat, idealne neco co volne plave a nemusi to mit nejakej koren v dnu.

MAK
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.05.2013 19:10 R Muž romant [27987] Re: MAK
Nic nepřidávat, jenom měnit, krmení klidně na několik dní vysadit. Filtr nechat neustále v provozu, jediný co tzv. navíc udělat, je odkalit dno, je možné, že do akva šlo více krmení než je zdrávo(usuzuji z té týdenní nepřítomnosti). Samozřejmě, co už zde zaznělo, platový hrůzy pryč a místo nich živý rostliny, v inzerci se neustále nabízí přebytky k podarování, využil bych toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 18:36 MAK Re: vondr001
Diky, budu menit. Co krmeni? Neonky jdou po zradle jako vzdy ale pancirnicek ten nemocnej jen lezi na dne a ten druhej pusobi apaticky a vubec nesmejdi po dne. Tak uvidime. Mam pridavat s kazdou vodou takovou tu chemii na stabilizaci vody, ph atd?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.05.2013 17:47 Žena vondr001 [674] Re: MAK
Měň teď denně 1/3 vody po dobu 1 týdne. A místo umělých rostlin rozhodně živé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 13:40 MAK Re: acik
Rad si necham poradit, umele kytky sou fatk hnus, nicmene jsem puvodne doufal, ze to zjednodussi cele fungovani akvaria (je to Biorb od www.reef-one.com) a tam doporucuji na dno pouzivat nejakou keramickou drt a ne pisek s kytkama. No uvidime zda nekdo poradi nebo pujde vecer pancirnicek na eutanazii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 11:21 Muž acik [416] Re: MAK
s nemoci ti tu poradí,ale co mi vadí jsou ty umělé kytky,nasadil bych do celého akva živé,už to je odpudivé "jednou za 14 dnu ho cistime a menime 1/3 vody" dělal bych to každý týden
MAK napsal: Dobry den, rad bych se poradil jak postupovat u problemu co se dceri objevil v akvarku. Ma asi 1/2 roku 30l akvarko s filtraci a vzduchovanim, s umelymi rostlinami a cca 8 Neonkami a dvema pancirnicky. Pred odjezdem bylo akvarko krasne ciste, jedou za 14 dnu ho cistime a menime 1/3 vody (obcas jsme zapasili s hnedymi nanosy na skle). Tentokrat poprve byl na akvarku primontovan automaticky davkovac krmiva a mozna tam rybkam napadalo za tyden vice krmeni nez bezne. Po navratu z dovolene bylo akvarko hodne zarostle zelenjma rasama (obcas i nekolik cm dlouhe rasy) a bohuzel jeden z pancirnicku je strasne apaticky a lezi na boku pripadne se nekdy i prevali na zada. Predtim jsme meli asi pred 3 mesici jedinej uhyn jedne neonky, tak se chci zeptat, zda ma cenu ho nechavat zda se z toho dostane nebo mu ukratit trapeni. Na povrchu tela nema zadna viditelna zraneni, jen je totalne apatickej a ocividne ma problemy s polohou tela. A s tim souvisi jeste jedna novinka, dve neonky hned po prijezdu vypadaly jako by mely problem s mechyrem nebo dadmutim, protoze plavaly ocasem nahoru a neustale mavaly ocasem aby se dostaly do hloubky. Dnes se to trochu zlepsilo a jen jedna z nich zustava lehce nakolonena hlavou dolu. Diky za jakoukoli radu, vidim ze tady by si sama dcerka neporadila. Diky MAK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 11:13 MAK – Pancirnicek drobny
Dobry den, rad bych se poradil jak postupovat u problemu co se dceri objevil v akvarku. Ma asi 1/2 roku 30l akvarko s filtraci a vzduchovanim, s umelymi rostlinami a cca 8 Neonkami a dvema pancirnicky. Pred odjezdem bylo akvarko krasne ciste, jedou za 14 dnu ho cistime a menime 1/3 vody (obcas jsme zapasili s hnedymi nanosy na skle). Tentokrat poprve byl na akvarku primontovan automaticky davkovac krmiva a mozna tam rybkam napadalo za tyden vice krmeni nez bezne. Po navratu z dovolene bylo akvarko hodne zarostle zelenjma rasama (obcas i nekolik cm dlouhe rasy) a bohuzel jeden z pancirnicku je strasne apaticky a lezi na boku pripadne se nekdy i prevali na zada. Predtim jsme meli asi pred 3 mesici jedinej uhyn jedne neonky, tak se chci zeptat, zda ma cenu ho nechavat zda se z toho dostane nebo mu ukratit trapeni. Na povrchu tela nema zadna viditelna zraneni, jen je totalne apatickej a ocividne ma problemy s polohou tela. A s tim souvisi jeste jedna novinka, dve neonky hned po prijezdu vypadaly jako by mely problem s mechyrem nebo dadmutim, protoze plavaly ocasem nahoru a neustale mavaly ocasem aby se dostaly do hloubky. Dnes se to trochu zlepsilo a jen jedna z nich zustava lehce nakolonena hlavou dolu. Diky za jakoukoli radu, vidim ze tady by si sama dcerka neporadila. Diky MAK

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 14:15 Muž kmasita [11] Re: romant
Jasný jako bych nic nenapsal :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.04.2013 13:33 R Muž romant [27987] Re: kmasita
Trošku dostudovat pojmy. Dusitany jsou NO2 a dusičnany jsou NO3. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 13:28 Muž kmasita [11] Re: Atika
Nejsem odborník ale mate tam hrozné vysoké dusitany(no3), měly by byt pod 0,3 mg/l tak ze určité měnit vodu, možná doplnit nitrifikacni bakterie například Tetra Safe start
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 21:43 Žena Atika [134] – pandíci
Dobrý den,měla bych dotaz na zkušenější. Mám - teda měla jsem 8 panceřníčků, 4 pandy a 4 skvrnité. Před cca 4 dny jsem si všimla, že jedna pandička se nedostavila na večerní krmení a druhá panda nebaští, jen polehává (sice v partě, ale nehemžil se, spíš vyhledával trochu vyšší místa na listu rostlinky a častěji se plaval nadechnout). Byl takovej trochu malátnější, pomalejší a i víc plaval ve sloupci. Ostatní ryby (2 platy, pár gupek - hlavně odrostlejší potěr a ancík)i ostatní pancíci vypadají OK. Ještě se mi zdá, že má trochu prokrvenější žábry, ale možná fakt jen zdá, jak na něj furt zírám. Jinak vypadá úplně normálně. Druhý den zase nebaštil, choval se stejně a večer jsem na hladině objevila mrtvého toho co nepřišel jíst. V akvárku jsou i dva dorostenci 6 týdnů od skvrnitých, které jsem neodlovila do odchovničky, i ti jsou OK. Začala jsem s vodoléčbou a vyměnila cca 1/3 vody. Třetí den už trochu hemžil s ostatními, ale pomaleji, často odpočívá (v partě, nestraní se), ale evidentně jídlu moc nedá. Pokračuji s vodoléčbou každý den, je to víceméně stejné. Trochu zlepšení, ale v pořádku není. Pandy jsou mladé (cca 2,5 cm), mám je asi dva měsíce. Mám tyhle rybky moc ráda, ale nenapadá mě co by s ním mohlo být, jak mu pomoct. Akvárko má 54 l, parametry vody : PH: 6,9, NO2:0, NO3: cca 30, GH 9, KH 4 (přibližně - je to papírkama Esha, ale vcelku to odpovídá při kontrolním měření parametrů vstupní vody. Jo, fousky má v pořádku a dno nemám ostré. Nenapadá někoho, co by to mohlo být a jak postupovat? Díky za případnou radu.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 09:46 Lucka – Prosím poradte!
Fotka k příspěvku Dobrý den, včera jsem tady psala, ale nic se tu neobjevilo. A já potřebuju poradit. Mám nemocného pancéřníčka. Před asi 10ti dny se mu objevil takový bílý flek, léčila jsem to po poradě ve zverimexu malachitovou zelení jako plíseň. Po 9ti dnech léčby jsem teda akvárko vyčistila, protože se to rybičce zmenšilo. Ale včera mu na hlavičce vyrostla taková červená boulička a ten bílý flek je menší, ale zdá se mi, že mu jakoby vypaluje dírku do zad. Nevím, co to je.. :( Dneska ráno jsem ho odlovila do druhého akva, protože jsem to tady včera celé pročetla a nejvíc se mi na to bohužel hodí lymfocystóza. Ale potřebuju poradit, prosím!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 11:25 Muž LisourJr [33] Re: lulu2589
Hodila by se určitě fotka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 19:22 lulu2589 – pancéníček kropenatý-nemoc
Dobrej den.Chci se vás zeptat, jestli neporadíte s nemocí na obou kropenáčích.Maj na sobě takový bublinky a červený minitečky.Vůbec nevím, co by to mohlo být a prosím o radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 23:13 3DOM Re: 3DOM
takze zlatopasy, sakra :-D alespon myslim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 23:01 3DOM Re: vlacek
tento druh mam: www.planetcatfish.com/… dobre, dam na vasi radu, hned zitra rano ho prohodim s rakem. v karantene je zatim od vcerejsiho vecera, zadne zlepseni nepozoruji, pusobi hodne line a unavene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 22:43 Muž vlacek [402] Re: 3DOM
myslite Corydoras aeneus? Tomu by 20C nemelo vadit, 16C je uz ale pomerne malo. Nekombinoval bych, maloktery je zvykly na takto nizkou teplotu a je lepsi mit hejno stejnych, i kdyz nekteri jsou schopni se hejnovat s jinymi druhy. Pozorujete, ze by se jeho stav v karantenne lepsil? Pokud ne a pokud jedinnou zmenou v nedavne dobe byl ten rak, je celkem pravdepodobne, ze pancernicek primo nakazen neni a stav se zhorsil psychykou. Ja osobne bych ho vratil do akvarka, kde byl, cimz se mu ulevi ze stresu a dal bych mu brzy kamarady. Nic to nezaruci, ale stejne tak nezaruci nic ponechani v karantene. Sam v karantene urcite happy nebude. Hadam stejne nemate jine reseni, jelikoz rak nekam musi, planujete-li koupi dalsich panciku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 22:30 3DOM Re: 3DOM
*zlatopruheho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 22:28 3DOM Re: vlacek
Dobre, oddělím je tedy hned. jen mi prosím poraďte, v budoucím aqa pro raka mám nyní pancéřníčka. mám ho nejdříve nechat uzdravit nebo mám pancéřníčka vrátit? Tepltu vody mám 20°, ale jak jsem psal, měl jsem jedno období velké výkyvy až k 16°:-( to už je ale napraveno. Pancéřníčka mám zlotupruhého. Mohou se v hejnu kombinovat s jinými druhy nebo mám koupit zase zlatopruhé? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2013 22:12 Muž vlacek [402] Re: 3DOM
nedavno jsem pridal mlade raka mramoroveho
Ja bych tedy strach mel! Mel jsem jednu dobu s pandami miniracky cambarellus texanus a - ploutve mely brzy ve spatnem stavu... Nevim, jestli to bylo zpusobeno jen psychykou, nebo jestli racci za me nepritomnosti dokazali obcas strihnout po pande, ale bylo to tak. Po rozdeleni bylo vse v poradku...
Mate hrouzky? Jakou mate teplotu vody a druh pancernicka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 22:08 R Muž romant [27987] Re: 3DOM
Jenom výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 22:03 3DOM Re: vlacek
pul roku bylo vse ok. Dokoupim vice jedincu v patek. (pokud nekdo nabizi Cheb, Karlovy Vary, Plzen, Praha - napiste ;-)) zatim jsem ho porad nechal v karantene. aqa je 200 x 20 x 60 cm. nekolik druhu sterku tam v sebe volne prochazi. spolecnost mu delaji hrouzci, akary modre a ancistrusove. nedavno jsem pridal mlade raka mramoroveho do doby, nez trochu po vyroste, pak ho chci dat samostatne, ale nemyslim si, ze by rybam zatim mohl ublizit, myslim z nich ma vetsi strach nez oni z neho. chemikalie neopouzivam. zatim tedy budu menit vice vodu v aqa i karantene. V karantene 4/5 vody 1 x za 2 dny? fmc mam pouzivat? vsem moc dekuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 11:13 Muž vlacek [402] Re: 3DOM
Jak píše romant voda může být příčinou. Teplota také, ale i vliv ostatních obyvatel, dno, časté zásahy do akvárka, stres obecně. Počet ryb je bez diskuze, chce to více. Dodej víc informací o druhu a akvarku. Roztrepene ploutve jsou běžnou reakci na nevhodné podmínky, ale při zlepšení se ryby dají dohromady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2013 06:31 R Muž romant [27987] Re: 3DOM
Voda, voda, zase voda a dva jsou opravdu na hejno málo. Měnit pravidelně vodu a mít partu, kde se budou cítit daleko líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 00:17 3DOM – destrukce ploutvi
Dobry den, cca pul roku jsem mwel dva pancernicky. Pred asi tydnem mi jeden umrel, byl velmi liny a mel roztrepene ploutve. Stejne priznaky ma nyni i druhy. Prisuzuji to vykyvum teplot. Teplotu jsem srabilizoval a nasadil karantenu a cfm. Poradite mi prosim co bych mel delat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.12.2012 21:43 R Muž romant [27987] Re: panda
Napíšu to obecně. Acriflavin je k použití při zaplísnění, kdežto Bactopur je už silnější kalibr a je na bakteriální nákazy a jestli je ten stav už více rozjetej, tak bych šel do toho bactopuru, ale podmínka to podle mě ani býti nemusí. Začal bych tou vodoléčbou a vylepšil to dno a bude se vidět, jestli to ryba ustojí a půjde se na(bude nutný) druhý kolo v podobě toho bactopuru, toť můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 21:39 panda
Baktopur je děsně drahý a je to víceméně jen kombinace malachitové zeleně a methylenové modři - trochu se bojím tohle používat, rybkám rodu corydoras to dvakrát moc neprospěje - nebo si to pletu s Acriflavinem?... Ale v jejich případě už asi nic jiného nezbývá.. Takže je zkusíme hodit do kýbla+topné těleso+vzduchování+nějaké to léčivo.. A asi dáme jemnější písek do popředí, ať se v tom můžou rýpat... Uvidíme..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2012 21:17 R Muž romant [27987] Re: panda
Akváriu bych ordinoval vodoléčbu(častou výměnu vody) a postižený rybky případně léčil separé bactopurem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 21:12 panda
Fotka k příspěvku Tyhle drcené kamínky jsou jen na malém kousku u předního skla - aby nepropadávala potrava a rybky ji zkonzumovaly, jinak jsou všude větší oblázky.. Jiné ryby nemají nejmenší problém s rozpadem ploutví nebo bílou tlamkou nebo čímkoliv, jen tihle. Myslím, že je nějaké bakterie žerou zaživa od vousků :-( Jeden pandík už skoro nemá tlamičku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 18:51 R Muž romant [27987] Re: panda
Lehce nevhodné dno, může být pro ně moc ostré a to jim způsobuje ten problém s vousky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 14:38 panda Re: tajfun1
Fotka k příspěvku tajfun1 napsal: máte někdo zkušenost, zda dorůstají pancéřníčkům vousy? přivezl jsem si hejno od chovatele a teď jsem si všiml, že jeden chudák je bez vousů. no Asi nedorostou, pokud je to nemoc. Já mám pandičky zdravé, ale můj kamarád (začátečník) má nemocné rybky, kterým jaksi "odumírají" vousky. Také nevíme, co s tím.Přikládám foto..
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 25803x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12947-pancernicek-nemoc?od=826