Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Pancéřníček - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 23:36 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Pítik
doporučil bych hodně důkladně prostudovat tyto témata , ladacos objasní
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
a taky tady horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 23:34 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Pítik
Ano to mohlo , pokud není osídlený především filtr nitrifikačními a jinými užitečnými bakteriemi , nemá co odbourávat čpavek a ostatní škodlivé látky které při rozkladu odpadu z ryb vznikají , proto se akvária zabíhají alespon měsíc než se rybky vpustí a bakterie se v dostatečném množství namnoží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 23:20 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: MonterMonty
mám tomu rozumět tak, že když ty ryby byli s nezajetým filtrem, tak že je to poškodilo do budoucna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 22:51 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Pítik
netuším , žádnou takovou studii jsem nečetl , jde o to že ryby v nezajetém akva s nezajetým filtrem budou úmírat na následky otrav z rozkladu vlastních výkalů , v lepším případě budou trpět nemocema ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 22:46 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: MonterMonty
a s rybami to trvá déle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 22:45 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Pítik
běžně v akva bez ryb , to trvá cca 4 týdny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 22:43 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: MonterMonty
za den ne, ale za měsíc a půl už by měl být zabělej ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 22:41 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Pítik
ale může to být následek toho oslabení biologické filtrace , neb ten nový filtr se nazaběhne za den , takže třaba 3 týdny mohly být v akva špatné podmínky a to se podepíše na kondici třeba jen slabších ryb , už nevím jak to mám jednodušeji vysvětlit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 22:39 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: MonterMonty
v lednu jsem vyměnil filtr a proto chcípla ta neonka, od té doby do teď jsem filtr nevyndal nikdy na delší čas než 10 sekund, vyměnit tu houbičku se teprve připravuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 22:33 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: romant
jasné, budu o tom přemýšlet zatím dobrou :-) a dík
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 22:31 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Pítik
Cituji :
"akvárko se zabíhalo tři týdny, potom sam tam dal 7 ryb po 4 centimetrech a za 14 dní cca jsem přidal dalších 7 ryb. a dal jsem nový filtr. druhý, třetí den pošla jedna neonka"

pokud jsi vyndal filtr i po měsíci a půl a dal tam novej , biologická filtrace přestala prakticky fungovat , dno je sice taky osídleno bakteriemi , ale voda jím neprotéká tak jako filtrem , tím se oslabila rovnováha v akva - odešla neonka , pancéřníček mohl bejt v lepší kondici tak ho to neskolilo hned , prostě nemůžeš vytáhnout zajetej filtr , hodit tam novej a akva provozovat v režimu jako by bylo zajeté a ještě 6 týdnů neodkalovat dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 22:25 R Muž romant [27982] Re: Pítik
Tak jedna dobrá zpráva je, že další hlavu kupovat nebudeš muset. Dal jsem ještě jeden letmý pohled do prezentace a zjišťuji, že tak jak to máš označený, je to straší označení dnešního AT200, takže by to šlo i použít, jenom dát větší molitan, což by bylo ale kus za kus a na to bude chtít akvo nejdříve připravit, ale o tom až třeba zítra, dnes už končím. spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 22:16 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: MonterMonty
ted si asi nerozumíme. ten filtr sem měnil v lednu, pak jsem tořešil a šlapalo to. ted už tam je přez měsíc, ale jak radil Romant, tak mám i v plánu zvětšit filtrační patronu, ale jen si stěžuju, že se mi nechce kupovat čtvrtou filtraci, když mám jeden v akva, který hodlám použít a další dva dole ve skříňce. tu uhynulou pandu filtraci nepřičítám, nebo alespon ne jako hlavnímu činiteli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 21:50 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Pítik
no tím že jsi vyndal filtr kterej jsi 3 tejdny zajížděl a dal jsi tam zas novej nezajetej , jsi vlastně poslal to akvárko zas na zpátek do doby před zajetím , pak hned ryby a tyhle problémy ted co máš budou toho výsledkem , jak psal romant , odkalit důkladně , měnit vodu menit vodu měnit vodu , do dna pak moc nerejpat , nepřidávat ryby a krmit střídmě , tento režim aspon 14 dní , pak můžeš výměny zvolnit na jednou za tři dny ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 21:37 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: MonterMonty
já sem jí nepřesazoval, já sem jí dal uplně pryč, protože přestala vegetovat. spletl jsem si jí. myslel jsem si, že je to cerathopylum, což je spíš plevel. měla jednoznačně málo světla. s tím větším filtrem se budu muset popasovat nějak chytřej, podle svých možností ale to že ten nebudu moct přesadit kytky, to je podpásovky, no nic, aspon je delší horizost práce a ne jen údržby. baví mě pracovat na to a vylepšovat to!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 18:49 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Pítik
Ta výměna filtru ... nebyla dobrá ,když je filtr potřeba vyměnit nebo posílit , zabíhá se nový se starým současně aspon 3 týdny , jinak se velmi oslabí nitrifikace a pak jsou problémy , cabomba toto dělá dost často , je háklivá na přesazování, někdo psal že až v půl roku zaběhlém akva se konečně chytla ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 18:16 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: MonterMonty
akvárko se zabíhalo tři týdny, potom sam tam dal 7 ryb po 4 centimetrech a za 14 dní cca jsem přidal dalších 7 ryb. a dal jsem nový filtr. druhý, třetí den pošla jedna neonka. do byla cca 15. ledna, proto jsem neodkaloval dno, aby ty bakterie na dně pomáhali čistit vodu, než se zaběhne filtr a asi jsem to přehnal. do ted nic, až ta panda. a ohledně tech kořenů se to těžko posuzuje, vyhazoval jsem jen tu cabombu, a ta byla hnědá celá a zkušebně jsem zasadil odstřiženej kousíček mokřanky a ta během týdne pustila kořeny a ty byli takhle bílé, jako je na fotce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 14:11 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Pítik
Fotka k příspěvku piskořek se vůnc neboj , klidně 6 kousků pořid , prorejou to jak nic provzdušnují dno a tím lépe dochází k biologickému rozkladu detritu , ne ke hnití , no jestli dno funguje nebo ne , se dá poznat pěkně i na koženech rostlin , pokud vypadají tak jako na přiloženém obrázku , mělo by to být vcajku , pokud jsou hnědé uhnilé je to špatně , jak dlouho se to akva zabíhalo bez ryb ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 14:05 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: MonterMonty
tak 4 kusy echinodor, velká mokřanka uprostřed, malé v zadu před tím cabomba, samolus floribundes. jen uprostřed je kořen a kolem něj nic. neodkaloval jsem to proto, aby byli na dně ty bakterie, které čistí vodu. ještě jsem uvažoval o piskořce vyžovité, ale navim, jestli by rozryla i takové dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 13:52 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Kaira
dohadovat se rozhodně nechci o nějakém milimetru , o tom to není ,jak píše romant , hrubší dno odkalovat více do hloubky a jednou za šest tejdnů je sakra špatně , mezi ty větší valounky to více zapadá a je pak problém , když jsem takovéto dno rušil málem mě kleplo co tam bylo bordýlku a to opravdu poctivě odkalujeme 1x za týden ,a když je tam tak málo kytek , nevím jak je to akva zaběhlé ale moc dobře asi ne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 13:51 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: romant
to jsem udělal ;-) bordelu tam byl plný kýbl, ale nezapáchalo to nějak vyloženě hodně. jen okolo rostlin jsem se moc hluboko nedostal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 13:42 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: MonterMonty
No dobře, uznávám, že to jako písek ani moc nevypadá :) ale je to říční písek větší frakce. Jinak s tím ostatním souhlas. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 13:37 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: Kaira
jako je fakt že s tím rytím, jak říká Monty, tak to si myslím že je pravda a třeba že by se mohli líp cítit, páč oni si takhle podle literatury přirozeně hledají potravu, ale zase jak říkáš ty, jde to i bez toho a že se přizpůsobí. někdo dokonce psal, že jeho pancéřčíči při krmení plavou na hladinu a žerou s ostatními rybami!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2014 13:36 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Pítik
ještě jednou tedy :

"no spíš jsem to mysll tak že 6 týdnů neodkalené dno s tak málo kytkama , může dělat dost velkej problém s odpadními látkami"

když se ten pancéřníček reje v s prominutím v "zasviněném" dně , nebude mu to prospívat , odpadlé vousky by na to mohly ukazovat , nějaký rozpad ploutví taky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2014 13:34 R Muž romant [27982] Re: Pítik
Osobně bych se na nějaký kutilství pro tentokrát víš co. Normálka bych koupil čerpací hlavu, třeba AT201 a k ní tu odpovídající navrženou kostku a nechal to společně s tou stávající v tom akváriu běhat tak šest neděl a potom tu stávající uložil pro případ poruchu a nebo jí časem použiješ někde jinde. ;-) Dno bych normálně odkalil, ta zrnitost je podle mých zkušeností s pancéřníčkama na pohodu, není to ostrý a pěkně kulatý šutříky, jenom možná o kapánek větší a proto bych při odkalování zkusil zabořit odkalovač tzv. co to jde a měl by do dna jít bez nepřekonatelného odporu. Jako další bych si hlídal, aby to co odkalíš nesmrdělo více než obvykle. Zemitý odér ano, ale smrádek už ne a uvidíme kam se nám to pohne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 13:32 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: MonterMonty
reje, já vím, ale to dno tam je protože by mělo být lepší pro ty rostliny aby tam propadávali výkali rybiček ke kořenům, navíc kamarád má taky takové dno jako já a taky tam má pancéřníčky, ikdyž větší, nevím druh a to je to má doma akvárko už 20 let. o tom liaporu si něco zjistím, díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 13:29 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Kaira
mě to jako písek moc nepřipadá , no spíš jsem to mysll tak že 6 týdnů neodkalené dno s tak málo kytkama , může dělat dost velkej problém s odpadními látkami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 13:26 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: MonterMonty
Na dno bych to nesváděla, mám takový podobný písek taky a pancíci s ním nemají problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 13:25 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: romant
no upřímně řečeno o tomhle přemýšlím už dýl četl jsem že by mělo být cca 1% objemu akvária, což tohle je o něco méně řádově o pětinu. zkusim na tom zapracovat po kutilsku a kdyžtak koupím větší kostku... radikální přesazení rostlin ještě odsunu. zatím díky za názory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 13:21 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Pítik
Možná to bude hloupost , ale podobné dno jsem měl a nebylo asi moc vhodné pro pancéřníčky , taky mi jeden odešel s odpadlými vousky, je třeba si taky uvědomit že pancéřníček v tom dně reje a hledá tam potravu , tejden máme liapor ,skvrnití jsou kolikrát celou hlavou zabožení v tom liaporu , když tam cítí něco dobrého k snědku , jak píšeš "ted nebylo odkalené snad 6 týdnů" to asi zas není pro ně moc ideální stav , možná bude část problému i tady
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 13:05 R Muž romant [27982] Re: Pítik
Nejsem vševěd a podle svých utrpěných zkušeností vím, že to prostředí je základ, proto o tom píši. Výměny vody ničemu neuškodí, ba právě naopak, do akva zasahovat co nejméně a jak jsem psal, jenom bych to sledoval, ale uvidíš, jistě se k tomu vyjádří někdo další s jiným názorem.
Edit: Tak jsem jenom cvičně mrknul na to akvo a mám jeden námět k vylepšení prostředí. Máš tam kostku 16x5x6cm, ale na obdobný akvária běžně dávám 10x10x20cm, což je více jak 5x větší objem filtrační hmoty a to už může být znát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 12:53 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: romant
já tomu pořád moc nerozumím. nevím, kde dělám chybu. co se týče prostředí,
tak tvrdost i kyselost jsou v normě. podle dat které jsem zjištoval z atlasu.
zelen tam mají, ukryty taky.
dlouho to znečištovala cabomba, kterou jsem minulý týden vyhodil a vyměnil za mokřanku. vodu měnim každý týden 1/3
svítím časovačem 11 hodin denně a ne moc silně
krmim týden 2x denně, před tím 1x... mraženými patentky (které, jak to vypadá jim všem chutnají čim dál méně), spařenou okurkou, granulkama a vločkama - granulek a vloček jim na dno moc asi nespadne...
přerybněné to není
v místnosti není větší hluk, ani děti ani televize
topím na 25°C

TED NEGATIVA
minulý týden soused rekonstruoval a vibroval celý dům.
je to bytovka, možná ty vibrace z celého domu dělají své...
víko krytu dost hlasitě cvaká (dneska sem to upravil)
byli jen 3 kusy, 1 samice + 5cm a 2 samci 4cm
dno je zrnitost 3-5 mm
ted nebylo odkalené snad 6 týdnů
mladá říkala že si dřív všimla že pandy vysírá ancistrus sp. 5cm (ale je na něj vysazená :-P ) a nemám to ověřené, já si toho nevšiml.
a ještě mě napadá že je jim prostředí narušuje ta věčná výměna vody každ týden, když jim tam strkám hadičky a taky ruce, když stříhám rostliny, ale to je snad normální

nechci jen tak čekat až mi chcípne další. tohle je od ledna druhá, ale ta první neonka byla určitě slabej kus. abych jim vylepšil prostředí dělám co se kde dočtu a doptám. ale zas tam nechci dávat zbytečně chémii, a snažím se o biologickou rovnováhu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 12:16 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Pítik
já ti tu plést hlavu nechci jen ti říkám názor možná by bylo dobré si jít znova prohlédnout prodejnu jak ryby vypadají a zatím dodržovat tu vodoléčbu a pozorování...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 12:05 R Muž romant [27982] Re: Pítik
Pítik napsal: ... osobně si myslím, že řídké ploutve a opadané vousky mohou být průvodním znakem mnoha příčinSpíš bych řekl, že ty vousky a ploutve jsou spíš důsledkem a to konkrétně reakcí na ne zcela košér podmínky v nádrži a jak jsem psal, jedna ryba to nedá a další zase jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 11:58 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: vendy
a co myslíš? já teda nevim. osobně si myslím, že řídké ploutve a opadané vousky mohou být průvodním znakem mnoha příčin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 11:47 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Pítik
to je na tobě. Ty fleky byly postupem času po 3 týdnech.Jinak si myslím že je zjevné na co umřela. Myslím že ten lék je na více těch bakterií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 11:27 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: vendy
ale moji pancéřníčci, a to ani uhynulá samička, nemají žádné skvrnky a ani výrazně změněnou barvu. měla prostě jen prořídlou ocasní ploutev a přišla o vousky. nemůžu něco přeléčovat, když nevím na co chcípla. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 06:56 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Pítik
nevím tohle bych raději přeléčila mamka pozorovala až to napadlo 90procent pancíku a pigment slezl i ancistrusům. Nejprve dlouho nic a potom neměl fousky nikdo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 22:37 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: romant
joo přesné. vyměnim vyčistim, nenakrmim a budu pozorovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 22:28 R Muž romant [27982] Re: Pítik
Normální provoz, vyměň vodu, odkal a akvo sleduj. Jedna ryba to tzv. má a druhá ne, to záleží na jejich momentální kondici, takže ve stejných podmínkách může jedna uhynout s druhá nikoliv.
Edit: Jenom upozorním na to, aby měl člověk na paměti, co ten Bactopur taky dovede a tím je eliminace tzv. užitečných bakterií, čímž může dojít k významné změně ve stabilitě akvária. Když už Bactopur, tak Bactopur direct a ten bych použil u postižených ryb v separé nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 22:25 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: vendy
ty bakterie? jako že to je parazit? měla to jen samička, dneska pošla ostatní zatím nevypadají nakaženě. jen akara působí lekavě. zítra hodlám vyměnit vodu a odkalit dno měsíci a půl. do chemie se mi zatím nechce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 22:12 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Pítik
mamka to taky měla nasadila ty tablety sera baktopur zvýšená teplota přeléčení a pak jim dorostly ale myslím že už si to přinesla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 20:21 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: romant
bakteriální, ale ne parazit... a ty špatný bakterie může podporovat i stres z bouchajícího víka a přesazení rostlinek - potažmo stres obecně ... ja? mám jen dojem, že když jim tam máchám odkalovačem každý týden, že jim to taky moc nepřidává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 20:18 R Muž romant [27982] Re: Pítik
Je to bakteriálního původu a vzniká to právě ze zhoršených podmínek. Dno lehce odkalit, povrchově stáhnout bordel a nepřekrmovat a samozřejmě vodoléčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 20:15 Muž Pítik [14] - Amerika – nebožka pandice
ahoj, četl jsem že už se to řešilo, ale ani v jednom vlákně jsem se nedočetl finále. taky mi chcípla samička panda, ale kromě opadlejch vousků a prořídlé ocasní ploutve jsem neobjevil žádné další příznaky. vodu měnim každý týden, ale minulý měsíc jsem začal dávat patentky, a ty červený komáři ryby nějak moc asi nechtěli a moc se k nim neměli, taky jsem snížil dávky krmení a začal krmit dvakrát denně. tak mám trochu obavu jestli mi tam nehnijou zbytky a nekazí vodu, páč kvůli bakteriím dno zatím neodkaluju a taky dvakrát deně když zaklapávám víko, tak to dá pěknou ranku. PLATÍ POŘÁD TO ŽE TY OPADLÉ VOUSKY A PROŘÍDLÁ PLOUTVIČKA MŮŽOU BÝT ZE ZKAŽENÉ VODY, ikdyž ostatní pandy jsou zatím v pohodě?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 18:44 Žena vendy [27] - CichlidyRe: vlacek
takže se to vytvořilo z té změny,přenosu a pak se to šířilo.. dostaly jsme sera bactopur direct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 16:51 R Muž romant [27982] Re: JUMP
No, nevím co je tam ještě za další ryby a jak to akvo vypadá, ale to je strašně dlouho ten měsíc. Měň vodu určitě jednou týdně min. 1/3 akva a klidně i častěji, to bych viděl jako základ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 16:46 JUMP Re: romant
160 litrů...10 ks a výměna vody tak po 4-6 týdnech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 16:26 R Muž romant [27982] Re: JUMP
Kde je máš, tuším nějakou odchovničku, jak je velká a kolik jich tam je, jaký jsou frekvence výměn vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 16:03 JUMP – thorakát - nemoc
Fotka k příspěvku Netušíte co to může být za nemoc? Mají červenou hlavu, jsou apatický a padá mi jeden za druhým...
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 25792x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12947-pancernicek--nemoc?od=710