Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerstvě založené akvárium - problém

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Čerstvě založené akvárium - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 21:39 R Muž ctibum [6898] Re: 008pol
Dej trochu toho štěrku do skleničky a zalej octem. Pokud bude šumět, je to špatně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 21:39 Lapierre Re: 008pol
K těm živým rostlinám je také potřeba osvětlení.Jaké jsou parametry tvého osvětlení:Typ,délka,výkon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 21:37 008pol Re: Lapierre
Akva písek barevný . Non-toxic :-D . 0,8-1,2 mm . Fotky zítra udělám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 21:33 R Muž afc1886 [14681] Re: 008pol
Tu prezentaci akvária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 21:33 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Založ zde prezentaci a vyfoť i dno, ať můžeme začít zgruntu a vyvarujeme se vápencové drťi apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 21:32 Lapierre Re: 008pol
Co tam máš za dno?

Edit:nejlépe foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 21:29 008pol Re: ctibum
Dobrá tedy .... Objednám filtr, dále předělám plasty za živé kytky . Co dál ? :-) Nafotit a vyčkávat co se stane ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 20:28 R Muž romant [27987] Re: ctibum
Smyslem mé rady zkusit to zachránit za pochodu je výuka přímo na bojišti a svojí ukázanou syrovostí u některých jedinců dojde k prozření. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2017 20:24 R Muž ctibum [6898] Re: 008pol
Tak, už jsem po večeři, tak si dovolím svůj skromný názror...
AD ryby viz zdejší atlas
Tetra neonová: Minimum 10ks v nádrži střední velikosti o minimální délce 80 cm, 80-120 l.
Přísavka thajská: Nejméně 100 litrů pro jeden kus. Velikost 15-28cm!!!
Pancéřníček panda: Doporučuje se chovat ve skupince min. 5-6 kusů.
Pancéřníček Sterbův: Doporučuje se chovat ve skupince min. 5-6 kusů. Nádrž min. 80l.
Navíc neonky raději studenější vodu, Bojovnice teplejší. Atd.

Filtr je deklarovaný pro max. 30 litrů. Tzn. reálně tak 10. Jelikož má prakticky nulový objem filtrační hmoty, nedal bych ho ani do sklenice od okurek.

Akvárko se zabíhá minimálně měsíc. Ne týden. Nalití zázračné vodičky na tom nic nemění.

Umělé kytky tam nemají co dělat, maják a kdovíco tam je ještě je je sice otázka vkusu, ale je to otřes...

Výjimečně bych si v tvém případě dovolil nesouhlasit s romantem a nepokoušel se to zachránit za chodu. Ryby bych vrátil tam, kdes je pořídil, akvárko vylil, všechno z něj vyházel a začal číst. A pak to zkusil znovu... pivo

Mimochodem, tenhle postup ti někdo poradil, nebo to máš ze své hlavy? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 20:19 R Muž afc1886 [14681] Re: 008pol
Začni tím, co ti napsal romant a zbav se těch nevhodných rybiček.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 20:17 008pol Re: Lapierre
To už povětšinou tuším i vím ... Hodně jsem toho za poslední týden načetl ... Jde mi spíše o to , že bych rád za pomoci zkušených lidí zde uvedl akvárko do přijatelného chodu :-) . A vyvaroval se další chyb ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 20:13 Lapierre Re: 008pol
Tak to jo,už jsem si to přečetl.V tom případě bych být tebou si přečetl ty odkazy co tady byly vyvěšeny a možná zjistíš,co všechno jsi udělal špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 20:07 008pol Re: Lapierre
Všechno info je níže a je zcela reálné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2017 20:06 Maq Re: 008pol
Opravdu, tohle je beznadějné. Zruš a pak krok po kroku... čti články a fóra, ptej se, postupně získáš představu, jak na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.09.2017 20:06 R Muž romant [27987] Re: 008pol
Denně měnit polovinu vody, osázet 80% plochy dna živejma rostlinama, týden nikoho ničím nekrmit, to je základ. Udělat pravdivou prezentaci, číst, číst, číst odkazy již obdržené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 20:04 Lapierre Re: 008pol
Bez prezentace a všech pravdivých informací ti nikdo neporadí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 20:01 008pol
Tak poradí někdo prosím jak to krok po kroku napravit ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.09.2017 19:10 Maq Re: 008pol
008pol napsal: Jak tedy dále postupovat ?
Akvárium zruš a přečti si jak se to dělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.09.2017 19:07 Žena Eillen [645] Re: 008pol
V první řadě se zbavit plastových kytek a osázet to tam živými a na množství rostlin nešetřit. (a dál ty rady přenechám radši zkušenějším, sama jsem stále začátečník, ale tuhle radu si troufnu dát)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 19:00 008pol
Fotka k příspěvku Dobrá . Nemám po ruce kvalitní foták tak můžu udělat jen narychlo pár fotek tabletem . Voda je zakalená . Plná kousků "čehosi" Ale ryby vypadají zdravě ... Jak tedy dále postupovat ? :)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 18:54 R Muž afc1886 [14681] Re: 008pol
Tak ve tvém případě tam je více chyb najednou.Špatně zvolená osádka a ještě k tomu vložena do nezaběhnuté nádrže. Málo živých rostlinek, nedostatečná filtrace a určitě toho bude víc. Nejlepší bude zde vytvořit prezentaci akvária a s pomocí ostatních se dá akvárium do pořádku, aby ti dělalo radost. Pár důležitých odkazů, které by nebylo od věcí si přečíst.

rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 18:50 R Muž ctibum [6898] Re: 008pol
Bílé povlaky jsou asi to jediné, co je v tom akvárku v pořádku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 18:43 008pol – Zakalená voda (řasy nebo sinice?)
Zdravím . Mám nově založené akvárko 60l .
2xAncistrus
5xTetra neonová
1xPřísavka thajská
2xpancéřníček panda
2xPancéřníček Sterbův
1xBojovnice
Jako živé rostliny jen : 2xlilaeopsis carolinia .
Filtr QAUAEL Micro plus
Topítko s termostatem .

Akvárko jelo týden samo bez ryb.Přidal jsem 50ml DAJANA BIOFILTER . Po přidání ryb se po celém akvárku začaly dělat bílé povlaky . Především na umělých rostlinách .Výměna vody nepomáhá . Ani odkalování ... Dělá se to strašně rychle a jednou už to ucpalo filtr ... Nevím co s tím ... Teplota 25,PH7.6 .Lítá to po celé nádrži a už vážně nevím co s tím ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2017 15:38 Muž Jifi [675] Re: LeRi
Byla to domácí okurka nebo z obchodu? Tvrdá nebo měkká? Pokud byla tvrdá, nechal jsi v akvárku až do změknutí?
Možná by na spařenou šli :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2017 15:33 Muž LeRi [315] Re: Mitroz
Já nechytil ani jednu asi byla ta okurka hnusná smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2017 13:45 Muž Mitroz [160] Re: LeRi
To je divné, ty moje potvory na okurku jdou, ale je pravda, že tam musí být déle a musí být trochu měkká, pak si dají rády ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.09.2017 12:56 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: LeRi
Levatky nedokáží žít ze vzduchu (vody). Pokud jich je hodně, pak proto, že měly z čeho žít. Což je v konečném důsledku dobře.
Mitroz má pravdu v tom, že se šneci vzájemně omezují. Také to pozoruji. Nemám žádnou nádrž, ve které bych měl současně namnoženy všechny druhy svých šneků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2017 09:48 Muž LeRi [315] Re: Mitroz
Levatka se lapnout na okurku ani na jinou zeleninu nedá ;-) a co se týče bordelu tak na to jak je malá kadí až běda,mám je v akváriu také ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.09.2017 09:02 Muž Mitroz [160] Re: LeRi
No mě spíš připadá, že okružáci postupně Levatky vytlačují, alespoň u mě. A i kdyby jich bylo více dají se velice rychle lapnout třeba na okurku, v tom problém nevidím. Každého šneka bude hodně pokud bude mít nadbytek potravy - prakticky vyzkoušeno.
Raději víc těchto šneků než bordel v akváriu. Mám nádrže krátce, ale věřím tomu, že i díky těmhle malým dělníkům mi to funguje tak jak má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.09.2017 08:11 Muž LeRi [315] Re: JirkaŠčobák
Netvrdím že užitečné nejsou ,jen že jich časem bude hodně ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.09.2017 07:57 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Amazonka
I já ti radím levatky. Primárně levatky.
Hele, říkáš, že jich nechceš moc, ale to je blbost. Levatky se namnoží podle toho, kolik bude slepé hladiny a podobných biologických filmů po akváriu. Když je nebudeš mít, nebude je mít co sežrat a co pak? Takže i když jich uvidíš třicet, buď vděčná a nestresuj se. Přečti si scobak.blog.sme.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2017 07:43 Muž LeRi [315] Re: Mitroz
Píše že nechce aby jich tam potom měla moc a ty jí poradíš Levatky tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2017 06:08 Muž Jifi [675] Re: Mitroz
S tím občasným krmením je potřeba opatrně, ať se to nepřežene. Ti šneci jsou lepší. A klidně i přidat vodu s odkaleným detritem z jiného akvárka (v takovém případě ale co nejdříve po odkalení).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.09.2017 00:34 Muž Mitroz [160] Re: Amazonka
Ahoj. Dej tam okružáky nebo levatky. To se mi osvědčilo u úplně stejně velkého akva co máš. Nebo občas nakrm jen tak prázdné akvárium sušeným to také pomůže.
Ale šneci jsou lepší, likvidují průběžně odumřelé listy a čistí akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2017 00:22 Žena Amazonka [33] Re: SHaitan
Dobrý den, dnes jsem založila akvárium, 54l.
Budu čekat 4 týdny než se vytvoří ta biologická rovnováha.
Chci se zeptat, jestli tam mám dát nějaké živočichy, třeba šnečky. Ale nerada bych aby jich tam pak bylo moc. Jen že jsem někde četla, že bez ryb nebo šneků se akvárko nezaběhne. Je to pravda?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2017 12:55 Muž shaitan80a [8] Re: danysek10
Nasadit pár šneků. Ti si pochutnají a samo to časem odezní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 15:12 danysek10
Super, děkuji. Myslela jsem si to, ale ujistit se je fajn pocit :) A jsem ráda, že ho nemusím vytahovat a všechno si tam tím rozhazovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 15:07 R Muž romant [27987] Re: danysek10
Normál. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 15:07 Muž strappy [39]
Uplne normalni jev co za par dnu nebo tydnu odezni normalne by si na tom pochutnaly ryby ale kdyz je tam nemas samo to odezni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 15:05 danysek10 – Sliz na kořeni
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny. Je to 2 dny co jsem založila akvárium. Dnes se mi na kořeni vytvořil takový bělavý sliz ( viz. foto). Chci se zeptat, zda je to normální a samo se to spraví, nebo mám kořen vytáhnout, vyčistit a opět vyvařit. Jinak akvárium je prozatím bez ryb, nechávám měsíc zajet.. Děkuji předem moc za odpovědi
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2017 10:08 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: hypnodex
Když použiješ ceratophyllum, bude vzplývat. Je bez kořenů.

Být to moje, odolám v budoucnu jakýmkoli myšlenkám eleocharis zastřihovat.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.08.2017 18:28 Muž hypnodex [2] Re: Maq
Jasan, já se do toho teprve dostávám, leccos mám načtené, chybí mi praxe, proto jsem ani nikde nečetl, že jen kobercovky budou v akva problémem. Plantnul jsem tam pár rostlinek navíc, vyčistil řasu uvidím co to udělá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.08.2017 17:39 Maq Re: hypnodex
hypnodex napsal: Ajajaj no podle inspiraci na internetu jsem si myslel že to půjde vubec mě nenapadlo že to bude těžký mít jen kobercovky.
Když začátečník spoléhá na obrázky na Netu a na to, co ho napadne, tak akvárium určitě nevytvoří. Natož ještě s nějakým výrazným estetickým (převážně kýčovitým) záměrem.
Akvárium není obraz, nýbrž živý systém, a to docela komplikovaný. Namalovat nebo namodelovat se dá leccos, ale akvaristika je úplně jiná disciplína.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2017 15:14 Muž hypnodex [2] Re: JirkaŠčobák
Já nepotřebuji aby byla zvláštní mě se ten motiv tráva strom líbí pro mě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2017 15:01 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: hypnodex
Toužíš po imagovém akváriu, ale upřímně - nemyslím, že to je tak snadné.
Druhá věc je, že i kdyby se ti povedlo, vedle záplavy fotek podobných akvárií tvá nádrž nebude nijak zvláštní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2017 14:19 R Muž Anthrax [4755] Re: hypnodex
No fandím ti, ale abys nebyl zklamán ;-) Tihle borci co dělají tenhle styl to akvárko založí, tak aby bylo v perfektní formě, když jde na výstavu a pak ho zpravidla zruší aby začali znovu, protože to není nic dlouhodobě funkčního. Ale pokud mě vyvedeš z omylu budeš mít můj plný respekt a taky obrovské štěstí, bez kterého to nejde :-) Takže hodně zdaru a založ prezentaci ať víme, jak se to vyvíjí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2017 14:15 Muž hypnodex [2] Re: Anthrax
Ok nechám to tak jak to je koupím na zabehnuti v hornu ty rostliny a pak je vytáhnu a uvidím jak to půjde. Ten eleocharis mi za necelé 3 týdny dost vyrostl. Budu pozitivní a doufat že nic není nemožné jak z videí kde mají taky jen kobercovky a daří se jim krásně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.08.2017 14:10 R Muž Anthrax [4755] Re: hypnodex
Podle mě nepomůže Protože světlo a živiny budou stále v nerovnováze. Buď musíš mít silné světlo, hodně živin a CO2. Nebo slabé světlo málo živin a pak nepotřebuješ žádné sycení CO2, ale můžeš se rovnou rozloučit s kobercovkama a náročnějšíma rostlinama. Pokud budeš mít slabé světlo a hodně živin nebo silné světlo a málo živin bude to vždy znamenat řasy a problémy.

Ale bez prosperujících rostlin to nikdy nebude dlouhodobě fungovat. Doporučuji přečíst www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2017 14:02 Muž hypnodex [2] Re: drvi
Ajajaj no podle inspiraci na internetu jsem si myslel že to půjde vubec mě nenapadlo že to bude těžký mít jen kobercovky. Pomůže když přestanu hnojit a uberu co2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.08.2017 13:29 Žena drvi [2894] Re: hypnodex
Něco zmizí, ze skla a předemětů v akvu ji setři a něco sežerou šneci. Akvo , když je hodně zarostlé, tak se většinou krásně vyčistí a řasa zmizí. Tedy aspoň u mě to tak fungovalo, hlavně v menších akvech, kde skoro nehnojím ani nedávám CO2- Ale tam zas nerostou kobercovky. Uvidíš, akvo si většinou pak roste a žije vlastném životem a my si ho jen přizpůsobujeme k obrazu svému :-D . Ale jak píše Anthrax, jen kobercovky v akvu, to je cesta do pekel, kolikrát i pro hodně zkušeného akvaristu.
Tak držím palce palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 50

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 68242x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12818-cerstve-zalozene-akvarium--problem?od=1064