Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akara - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Akara - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 11:41 Muž Jetta [11] - Živorodky – Akara zlatá
Fotka k příspěvku Další fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 11:40 Muž Jetta [11] - Živorodky – Pomoc z určením pohlaví Akar Zlatých
Fotka k příspěvku Muže mi tu někdo prosím pomoc z určením.
Jestli to je pár nebo dvě samice.
Barvy mněněj pořád z minuty na minutu.(ale většinou jsou stejný)
Ploutve mají obě ryby skoro stejný.
Je možné ,že samice bez samce klade jikry? setkal se stím už někdo
nebo mám jen špatnou vodu a jikry se nevivinou.

Fotky jsou horší ale snad na nich je něco vidět
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 19:33 Žena Vini [1] - CichlidyRe: hawok
Teď kladly mé akary jikry, samec má papilu dlouhou, tenkou a špičatou a samička má "hranaté" a silně vysouplé kladýlko...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 17:27 RAP Re: hawok
Bohužel na tvých fotkách nejsou papily vůbec vidět.
Fotky papil dával Romy v některém tématu o terčovcích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 17:12 Muž hawok [64] - Čtverzubci
pokusil jsem se o fotky a nic moc.
Prvni ryba:
imageshack.us/…
imageshack.us/…
a druha:
imageshack.us/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 16:57 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: RAP
k te papile, mas nejakou fotku, kde by to krasne slo videt? nebo odkaz, treba u tech akar. Ted jsem se dival na ty moje a obje maji takovou svetlou spicku. Ale to chce asi turbo oci, moc velke to neni a tvar nejak nedokazu posoudit, jen ze mensi ryba to ma mozna o neco vetsi. Zatim chvili nepostoji, zvlast kdyz me vidi u skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 16:18 Žena Vini [1] - CichlidyRe: RAP
Ano, to vím protože jeden pár už se třel několikrát..já ale fakt myslím tvar té řitní ploutve, podle toho jsem myslela že s dá rozeznat samec a samice protože řitní ploutev samce z páru je vykrojená, špičatá a protáhlá a řitní ploutev samice je špičatá ale tupá a narozdíl od samce nevykrojená - stejnoměrná. :-) Tak to mají v tom páru tak jsem myslela že to tak platí pro všechny modré akary..:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 16:10 RAP Re: vlastimil kotyza
Odhadem tak 20cm. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 16:09 RAP Re: Vini
Asi už jsem doma. Vini to co píšeš, se týká urogenitální papily, která se nachází před řitní ploutví. Většinou jsou vidět pouze během tření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 22:41 vlastimil kotyza Re: RAP
Rape, kolik asi měřil samec rivuláta co je na fotce?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 20:43 Žena Vini [1] - CichlidyRe: RAP
Ano, a bylo mi řečeno že samci ji mají mírně protaženou a vykrojenou nakonci do protáhlé špičky, kdežto že samičí řitní plutev je sice tak do špičky ale zaoblená a špička je tupá..:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.01.2012 19:21 RAP Re: Vini
Čili řítní ploutev. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 14:44 Žena Vini [1] - CichlidyRe: RAP
Přesně jako kotyza, i já jsem to brala podle té ploutve, ne nemyslím gonopodium, myslím tu dlouhou plotev kterou mají pod ocasem...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 14:34 RAP Re: vlastimil kotyza
Výtěry dopadly stejně, po rozplavání jsem je nechal sežrat. Nemám rád křížence. A jak vypadají dospělí kříženci, jukni sem files.cichlidy.webnode.cz/…
Mimochodem, jsou tam i fotky vzácného druhu akar, které bych chtěl sehnat a alespoň jednou odchovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 14:31 RAP Re: vlastimil kotyza
Fotka k příspěvku Vidíš, takhle jsem to nemyslel. Jen jsem chtěl upozornit na to, že u živých tvorů se nelze přesně držet nějaké rovnice.
U Michala(hawoka) jsem si celkem jistý, protože celkem podrobně popsal chování těch dvou ryb.
Původně měl putovat samec ze zoo ke mně, ale nějak neměli čas ho chytit. Navíc se nedal v té době pořádný samec dlouhodobě sehnat a dva menší mi ryby odrovnaly. No a mě mezitím přišly jiné ryby. Tak jsem udělal to nejrozumější. Celé akvaterárim má plochu 7,5 x 4 metry a souše je tam tak 1/4 a výška hladiny 70cm. Někdy na přelomu let 2009/10 ovšem většina ryb zmizela a loni na podzim tam plaval už jen samec rivulátů, 2oskaři a trnucha. Teď tam probíhá nějaká rekonstrukce, tak jsem zvědav, jak to bude vypadat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 23:04 vlastimil kotyza Re: RAP
Rape,tak to jsi nás utřel ,já se orientoval podle ploutví,ale to neva. A jak dopadl výtěr a komu bylo potomstvo víc podobné? Proč jsi je dával do ZOO ? většinou tam putujou ryby co přerostly domácí akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 21:48 RAP Re: Vini
Vini, neber to jako posměch, nespletla sis to s gonopodiem u živorodek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 21:47 RAP
Fotka k příspěvku A tady krátce po vypuštění v Zoo, je to ta ryba natočená bokem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 21:47 peter304 Re: Vini
análna plutva - anální ploutev (pinna analis) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.01.2012 21:46 RAP
Fotka k příspěvku Takže pro V. Kotyzu a Vini: je to 100% samice. Jelikož jsem k ní neměl partnera, dvakrát se vytřela se samcem Andinoacara rivulatus. Nakonec skončila v ZOO u jiných Akar.
Schválně jsem ji sem dal, aby bylo vidět, jak je ošidné se přesně držet popisů v atlasech v knihách, časopisech atd.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 20:45 Žena Vini [1] - CichlidyRe: Bob66
Tak to jo, a jak je to teda s tou spodní ploutví? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.01.2012 20:38 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Vini
Omlouvat se nemusíš, já to napsal jen jako upřesnění ;-) Nikdo neví vše :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 20:36 Žena Vini [1] - CichlidyRe: Bob66
Omlouvám se, v rybkách se nevyznám moc dobře. Jsem na úrovni ohledně pozemských živočichů a trochu žraloků ale mořská biologie mi ještě nic neříká a ve škole nám o vyústění řekli jako o kloace a nebo jsem to zapomněla což se moc často nestává..:-)
U rybek akorát vím co jsou šupiny, ploutve (včetně jednotlivých pojmenování ale s tou řitní jsem to nějak popletla, není to břišní?), oči, tlama, žábry a ani už si nepamatuji jak mají složené srdce, jestli z jedné síně a jedné komory nebo zda už mají dvě a dvě nebo jednu a dvě..to už si nepamatuji ale zase vém že mají plynový měchýř a postranní čáru, kterou mají i žraloci a ti mají mimo to i lorenziniho ampuli..:-) Nic víc o rybách moc nevím až na určité druhy, přitnám se že ohledně žraloků na tom jsem o něco lépe protože mě zajímají :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 20:25 KotyzaVamberk Re: Bob66
Myslel asi papilu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.01.2012 20:13 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Vini
Kloaka je zvířecí orgán ne rybí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 19:14 Žena Vini [1] - CichlidyRe: RAP
Pardon, já tomu říkám řitní protože jí má u kloaky a to na obrázku je samec protože j protažená a přesně jak píše hawok s těmi plotvemi, podle fotek mi přišli spíš jako dvě samičky ale podle chování to asi opravdu bude mladý párek..:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.01.2012 18:09 KotyzaVamberk Re: RAP
Na obrázku je vyobrazen 100% samec a je to fešák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 17:09 RAP Re: Vini
Fotka k příspěvku Vini a na to si přišla jak? U ryb se většinou jedná o jinak vykrojenou ocasní ploutev, nikoliv řitní. Ovšem u Akar modrých tohle neplatí. Jinak u hawoka se jedná o typické chování mladého páru(podle jeho popisu).
PS: Schválně co je na fotce, samec nebo samice? ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 15:46 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: Vini
co jsem nacet, tak samec byva obvykle vetsi, a ma ritni a hrbetni ploutev protazenou do spicky. Samice je mensi, ma ty ploutve spise tupe zakoncene a v obdobi treni je syteji zbarvena. Jenze to z mych osobnich zkusenosti, treba u kanciku, jsou pohlavni znaky co se tyce ploutvi ne tolik presne, myslim, ze se jedna o idealniho samce a idealni samici. Dulezitejsi je socialni chovani. Kdyz se pozorne divam na me ryby z fotek, tak vetsi ma mirne tu ploutev do spicky a protazenou. Navic vzhledem k chovani bych rek, ze i samice mezi sebou tvori nejake teritoria. Ale vyobrazene ryby se k sobe dost maji, tak jedine kdyby byli stejneho pohlavi, tak si muze mensi samec hrat na samici.
Ale vice mene vychazim s nacteneho a ze zkusenosti. Co se tyce akar, jsem v tom novacek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 15:12 Žena Vini [1] - Cichlidy – Pohlaví akar modrých
A nemají náhodou akary modré rozdílně vykrojenou řitní ploutev? Totiž pokud to tak skutečně je tak mi přijde že jsou to obě samičky...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 13:37 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: RAP
diky za info. To nebylo, ze bych ti neveril. To spis byli obavy, ktere vyvstaly z prolistovani tohohle vlakna. Navic clovek nezkusenym okem ma problem pri prodeji s nevybarvenyma rybama, neznalost presneho juvenilniho zbarveni atd. Jinak clanek duverne znam. Snad to bude s tim parkem tak jak rikas. diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 13:01 RAP Re: hawok
Ne, A.coeruleopunctatus to určitě nejsou, to mi můžeš věřit. Křížit se v akva sice mohou, ale tolik jich tu nebylo.
Jinak podle toho, co píšeš, se vybral pár a chystá se k výtěru.
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 12:45 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: RAP
diky za info. Vetsi ma 6 cm a mensi okolo 5cm. Mensi je tmaveji zbarvena, ostrejsi cerna rekl bych, neplave vzdy s tou vetsi, ale vetsinou prave jo. Nehlida teritorium.Zda s mi ze nema az ak spicaty konec nepárových ploutví.
No me spis slo o moznost zameny s Andinoacara coeruleopunctatus. Ikdyz podle fotek se mi zda dosti rozdilna, nevim jak vypada zbarveni v mensich velikostech, nebo jestli to nahodou nejsou krizenci. Kazdopadne diky za reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 11:51 RAP Re: hawok
Ano jsou to Akary modré, na barvě pruhu nezáleží. Podle barvy pruhu se rozlišovaly Akary potoční, než byly v roce 2009 zařazeny do rodu Andinoacara viz. www.aquatab.net/…
Podle fotek a popisovaného chování by to mohl být pár. Tipuji, že mají plusmínus 6cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 23:30 Muž hawok [64] - Čtverzubci – pohlaví
Zdravím. Přikládám nějaké fotky akar, jsou očíslované. Mohli byste se někdo zkušeným okem mrknout, zda by to mohl být samec a samice. Plavou zatím spolu a ostatní ve skupině začli napadat a museli se přelovit.
Druhý dotaz je, byli kupované jako akary modré. V tomhle vláknu jsem se docetl, že modré mají mít lem oranžový a úzký. Moje mají bílý, zas eněkde bylo psáno, že se barvy toho pruhu liší. Děkuju za pomoc.
imageshack.us/…
imageshack.us/…
imageshack.us/…
imageshack.us/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 11:40 Žena Vini [1] - CichlidyRe: RAP
ok, díky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 11:38 RAP Re: Vini
rybicky.net/obr/ryby/max/4050.jpg Barva se při vývinu jiker mění - tmavnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 08:22 Žena Vini [1] - Cichlidy – Jikry
Ahoj, jakou barvu mají jikry akar modrých? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 17:30 Tetricka – Za kolko dni dospeje akara potocna???
Doma mame akaru potocnu. Samceka a samicku. No a 8.9.2010 sme nasli ikry. Dnes (13.9.2010) uz skakaju a mne sa zda ze to uz vyzera ako ryba ale velmi mala. Ma chvostiik a velkeee oci. No a chcela by som sa spytat kedy tato ryba dostane normalny a vzhlad. No mysliiim tak ze buduuu velke a buduuu ja plavat. No male rybky. Prosiiim piste. sOM ZACIATOCNIIIK

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 15:05 Žena Imii [45]
Fotka k příspěvku Tak se na ně pořád koukám a to menší co jsem myslela že je samička, má ten výstupek jako je to na obrázku nalevo ... to velký co je nejspíš samec, to má jak je napravo ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 14:19 Žena Imii [45] – Re: RAP
Jen jedno bylo nafouklé, už je to v pořádku. Dočetla jsem se, že to je kvalitou vody =) Ta jsem vodu vyměnila a dala trochu Preventinu =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 08:27 RAP – Re: Imii
No a je to jasné.
Mimochodem, pořád mají nemocné oči?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 06:30 Žena Imii [45] – Re: RAP
Mají ho stejný ... koukám na ně často.
K nádrži jsem přidala nové video kde jsou obě dvě. Bůh ví, kdy ho ale schválí :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 21:04 RAP – Re: Imii
Ten "výstupek" mají obě ryby stejný? Zkus je vyblejsknout.
"Myslíte že ryby nemohou být čtyřprocentní?" No pokud jde o stejné pohlaví, je to většinou z nouze cnost. Vzpomeň si Libore jak si Sharon užila při shánění samce sajek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 17:22 kreten – Re: Imii
Proč?:-) Myslíte že ryby nemohou být čtyřprocentní? Pokud myslíte, že ne, tak se mýlíte. Vytírají se spolu dvě samice zcela běžně a kamarádících samců jsem měl již nespočet:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 15:08 Žena Imii [45] – Re: RAP
No dnes jsem přišla ze školy a rostliny vyrvané tone Myslela jsem že jim něco vzteky udělám :-D
Když je pozoruji (a dělám to často) tak se občas chovají jako pár.
Taky jsem si všimla že mají obě ryby na břiše takovej výstupek, jak maj bojovnice ... takže se může jednat o dva samce ... pak bych ale nechápala to chování :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 08:49 RAP – Re: Imii
Jó, tak to nevím, já je nepozoroval ;-) . Nakonec to může být on a ona. Netvrdím, že se nemůžu mýlit. Jistotu budeš mít, pokud se budou třít a budou mít rozdílná kladélka. Napadlo mě totiž, že by to také mohly být 2samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 03:26 Muž robo35 [4] - Cichlidy – Re: Imii
ak su kupovane naraz (ryby z jedneho vyteru) je nepravdepodobne ze samica je taka velka ako samec. Samec je aspon o 1/3 vecsi. Neviem, podla mna mas samcou. Dalsie ryby bi som nekupoval.Cas ukaze. Mozno je to ozaj par.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 20:47 Žena Imii [45] – Re: RAP
Teď se tak na ty svoje modrásky koukám a něco mi vrtá hlavou ...

Proč oďobávají rostliny jakoby je chtěli vytáhnout ven ?
Proč se spolu schovávají do Valisnerie ?
Proč se k sobě přiblíží a "třepou se" ?

Já bych toto chování opravdu přisuzovala "páru" ... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 20:26 Muž Michal1987 [21] – Re: Trabant
Veď keď sa len teraz vyliahli, tak nejaký čas potrvá, kým sa rozplávajú.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9097x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12782-akara-urceni-pohlavi?od=169