Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zařizování Malawi

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Biotopy 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Zařizování Malawi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 16:36 - Re: Uno
Set som kúpil raz a ako je známe to osvetlenie v setoch je na zaplakanie.Takže by som šiel do samostatnej kúpy skrinky, akvárka a kryt s osvetlením si dal vyrobiť v dekore skrinky na mieru.
Nechceš externy filter, no účinná filtrácia v podobe biomolitanovej steny v tvojom prípade by pôsobila rušivo.No to asi aj vnútorné filtre.Asi by som tam na stranu dal celú stenu biomolitanu a za ňu 2-3 poriande čerpacie hlavy.To Malawi inak nemáš šancu udržať v únosnej miere.I tak sa budeš musieť pripraiť na pravidelné odkalovanie a vysávanie filtra.
V podstate je to to isté ako by si dal dva vnútorné filtre,len dosiahneš lepšiu biologickú filtráciu na väčšej ploche než pri vnútorných filtroch.
Tá vstavaná filtrácia v sete čo si mal v pláne,nič moc.To ešte tak, ak by si šiel do rastlinného akva s menším počtom rýb.Pre Malawi nedostačujúca.
Pri rakoch v 200L nádrži som onoho času mal 2ks Aquael Fan3.Fungovalo to ,ale len tak tak na hrane.Neskôr som i tak kúpil externý TetraTec Ex1200.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 14:15 laki3 Re: DaveLister
Dovoluji se pripojit ze vestavenym filtrem take zistal vetsi plochu filtracnich hmot, ovsem zase nadruhou stranu jsou nevzhkedne s zabiraji misto, me ve 500l zabere filtr kvadr o rozmerech 20x55x30cm a pc?

atman at203 500kc
akvacit 1x hrubost 30 50kc
akvacit 1x hrubost 20 50kc
1x delici sklo 50kc
keramicke valecky (cenu nevim)
hadice * prisavky na odvod vody z cerpadla
no myslim ze do 1000 a to prehanim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2016 09:34 Muž DaveLister [478] Re: Uno
Dobrá je vnější. Podstatný je totiž objem filtračních hmot a ten je u vnitřních filtrů (alespoň tedy těch hotových prodávaných) obvykle mizerný. Asi nejlepší vnitřní filtr co znám je Eheim Biopower, do normálního akvárka fajn, ale Malawi bych na něm osobně nezakládal.

Jinak ano, jde všelicos, ale je nutné uvědomit si dvě věci: 1) ne všechno, co někdo má, vyhovuje rybám a je dlouhodobě udržitelné; 2) čím menší akvárium tím náročnější péče a větší nutnost zkušeností chovatele, což platí dvojnásob u takových věcí jako je Malawi nebo moře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 09:31 laki3 Re: Uno
Jasny to chapu ze v patrivem dome je lepsi aby zodpovednost nesl nekdo jiny, me by to vytopilo max sousedy vedle me ;) az bude akva cele psotavene urcite sem dam foto, jinak s tim bublanim, take budu mit kompresor a vzduchovaci kamen, ktery umistim nekam mezi kameny, inspiruji se mym znamym protoze jemu se rybicky teou a prevazna vetsina co mi daruje, budou prave ryby u neho doma odchovany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 09:04 Uno Re: DaveLister
Já bych to neviděl zase tak špatně. Jsou zde lidé, kteří mají Malawi v 90l. Bavil jsem se s několika chovateli a prý od 180l kdy je volnější dno není problém a ryby jsou spokojený. Když mi poradíte dobrou filtraci, nevidím problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 09:01 Muž DaveLister [478] Re: Uno
No a 240 l není na Malawi také žádná výhra, v kombinaci s nevýkonným vnitřním filtrem si to moc neumím představit. To ryby moc radost mít nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 08:59 Uno Re: laki3
Ahoj Laki3.

Děkuji ti za příspěvek. Samozřejmě peníze řeším, ale nemám takovou možnost výroby a jak jsem řekl, chci aby to nějak vypadalo. Co se týká zručnosti nejsem na tom nejhůř, ale nemám takové možnosti. Co se týká lepení akvárka, tak do toho se rozhodně pouštět nebudu. Jak jsem psal jsem v 7 patře a chci udělat vše proto aby nedošlo k prasknutí, nebo vytečení. Samozřejmě se to může stát i tak, ale to už půjde odpovědnost za prodejcem a ne za mnou. Samozřejmě asi nemám problém koupit set jen se světlem a krytem a zvlášť fitrlaci, ale jak jsem psal prve chci jen vnitřní filtr, tak mi prosím poraďte jaký na 240l. A taky jestli bublat, nebo nebublat? Chtěl bych docílit toho aby si mi rybičky třely, tak jim to chci udělat jako doma ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.04.2016 08:56 Muž DaveLister [478] Re: Uno
Kvalita nesetových dílů není dobrá? No ehm, moje zkušenost je spíš opačná. Sety jsou často dost hrozné. A pokud nechceš pořádný filtr, nepořizuj si Malawi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 08:50 laki3 Re: Uno
ahoj Uno, taky ted zarizuju malawi, a narovinu, setem toho moc neudelas... nase akva bude zase centrem pruchozi chodby takze bude moc casto videt. a resil sem to takhke

akva sem si delal sam, mam moznost mit floatove sklo
kryt vyrabim z hliniku a dreva
filtr mam pripraveny vlepovany, tedy: hlava atman at 203, houby , filtracni naplne,
svetlo: puvodne sem mel 3trubicr led, ted dam uz jen dve a to zapinatelne zvlast
teplomer 200w
dekorace: 1x 25kg pisek do filtrace, 200kg kamenu z piskovny
rostliny nedavam, par korenu z hornbachu,
kovovej stojan z jeklu 4x4cm, pokryt deskou dle libosti

osadka? tlamovci cernoplputvi, saloseuv, .... osadku dostanu od znameho conlikviduje akva takzebted ti to jeste nepovim... ale shrnu li to, akva setem vyhodis penize(pokud je tedy neresis je to neco jineho) me to vse vyslo cca na 4000,- (akva 160x50x60 za 2000) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 07:50 Uno Re: grunda
Jak jsem psal, z toho už jsem vyrostl abych si sestavoval akvo z nějakých universálních dílů, které za nevypadají uplně dobře a dost často jejich kvalita není dobrá. To jsem prováděl s několika akvárky a prostě to není ono. Co se týká světla tak není problém u toho setu jednu zářivku nenandavat a hned tam je méně světla. CO se týká filtru, tak ten určitě venkovní nechci, bydlím v 7 patře a bojím se že se to někde rozpojí a bude průšvih, nebo že se do skříňky dostane syn který je ve věku všude se musím dostat a vše musím rozebrat :-) Takže jen ať je pěkně filtr uvnitř. A druhá věc je kvalita lepení této společnosti. Nechci si nechat lepit akvátko někým kdo je v " " sklenář, lepí vše a tudíš kvalita tohoto lepení a jak to vypadá taky není valná, tím už jsem si taky prošel. To znamená že jedinou možností je komplet kdy max. velikost akva je 130cm, ale na to se bude zase blbě shánět skříňka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2016 22:51 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Uno
on ani ten rozměr akva není na malawi úplně vhodný, sety obecně nejsou na malawi vhodné, poddimenzovaná filtrace je největší nepřítel malawi
tohle bych bral jako minimum na malawi: www.vyprodeje.net… , a k tomu pořádný externí filtr - ideálně JBL 1901, nebo Eheim 2078, 2080. Pokud tedy trváš na setu,ale za ty peníze by se dala pořídit úplně jiná sestava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 22:44 Muž foxicek [16] - CichlidyRe: Uno
Vhodny kompletni set na malawi neznam. Doporucuji koupit samostatne AQ, filtraci a kryt/svetlo ale bude s tim vic prace nez objednavka setu z webu. Nebo si to nekde zadat na zakazku aq+kryt, to zas asi bude drazsi. Kazdopadne min svetla, klidne led a vetsi externi filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 22:18 Uno Re: foxicek
a to? aby to byl komplet a nějak to vypadalo? Nechci nic řezat a nic vyrábět z toho už jsem vyrostl bude to centrem v obýváku tak to musí nějak vypadat. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 22:06 Muž foxicek [16] - CichlidyRe: afc1886
Souhlas s afc. Na malawi ma tehle set moc svetla a malou filtraci. Da se poridit vhodnejsi/levnejsi varianta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.04.2016 21:51 R Muž afc1886 [14688] Re: Uno
Kameny a rybičky ti neporadím,protože malawi nemám,ale já bych si ten set asi rozmyslel.Na malawi mi ten filtr nepřijde jako nejvhodnější a světla se mi zdá zbytečně moc na to,že tam bude max pár rostlin typu anubias,nebo vůbec žádné.Počkej co ostatní,ale ať zbytečně neutratíš peníze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 21:25 Uno – Založení Malawi
Ahoj lidi.

Prošel jsem hodně stránek a zde hodně témat, ale nejsem z toho uplně chytrej, proto Vás prosím o radu. Mám v plánu koupit akvo od juweku 240l www.juwelakvarium.cz/… . Kdo byne chtěl koukat na odkaz jedná se o 120cm dlouhé akvo 240l. Filtr je tam vnitřní od dodavatele, nemělo by být špatné co jsem četl a dále jsou tam 2 zářivky x 54w tak to by mělo také dostačovat. Nyní se ale ptám, jaké kameny tam mám dát? Mám pod kameny dát polyst. nebo něco podobného, v některých přípravách jsem to viděl. A další dotaz jaké ryby tam mám dát. Přiznám se, že mám rád pestrobarevnost proto bych pokud by bylo na mě volil co nejvíce barev, ale chápu, že klidný život rybiček je přednější protoprosím o Vaší radu. Dále max. počet ryb. Děkuji za rady porady potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 05:32 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: petromas
Vzdau mám T5 HE 880,v strde HE 865 a v predu HE 840. zapinam a vypinam postupne,takze mam hociake kombinacie farby(ale ci to nevadi rybam,neviem)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 18:17 Muž petromas [10] – Osvětlení
Nazdárek .Dotaz jaké máte zářivky v malawi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.01.2016 22:36 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: laki3
To není fyzika,ale chemie a že tomu nerozumíš,z toho si nic nedělej.Byl jsem na tom podobně a proto jsem před lety sesmolil článek pro stejně slabé jedince,jako jsem já... :-D Pěkně polopatě... ;-)
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 19:57 Muž Legioix [574] Re: laki3
Být tebou, tak ještě s tím Malawi nějaký čas počkám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 19:55 laki3 Re: romant
počkat :-( pomalu, fyzika mi nikdy nešla, takže vodivost je alkalita?? a tvrdost na tu je tedy také test jo?? srry ale sem z toho tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 19:27 R Muž romant [27987] Re: laki3
Ano, dívej se po testech na Uhličitanovou tvrdost. maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 19:22 laki3 Re: Romy
A jak zmerim alkalitu? Testerem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.01.2016 17:05 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: laki3
Ideální na Malawi je tvrdost 4-8°dGH (6-7°dKh), 7,7-8,8 pH a vodivost 210-235 µS.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 17:02 R Muž romant [27987] Re: laki3
Spíš než na to Ph, bych se díval na alkalitu, aby nebyla pod 5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 15:23 laki3 – Ph v malawi
Ahoj, meril sem dnes vodu ve spolecenskem akva a mam tam ph7 bude toto stacit pro malawi? Vou nijak neupravuju pouze pri napusteni trosku akvaregulatoru

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2015 14:39 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: 14
pro malawi je rozhodující plocha dna, čím více tím lépe, takže je lepší nižší a delší a širší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 14:26 Muž Jifi [675] Re: 14
A co třeba výška (45) 50 cm?
Těch 60 cm je už spíš pro terčovce nebo skaláry. Ono ne že by těch 60 cm vadilo, ale je to skoro zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 14:16 14 – malawi
Ahoj , mám dotaz ... je lepší nižší akarium pro malawi nebo vyšší a kratší ? třeba 150 délka a výška 40 cm a nebo 150 délka a výška třeba 60 cm. Děkuji .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 20:55 Muž Rejdy [0] - AfrikaRe: georg
Nechci moc zatěžovat strop :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 18:48 Muž georg [112] - AfrikaRe: Rejdy
Pro malawi byl, ale pokud můžeš na výšce a hloubce 10cm přidat, neváhej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 17:16 Muž Rejdy [0] - Afrika – rozměr
zdravím poradí někdo zda li by byl proveditelný rozměr aq 200 x 50 x 40 ? A bylo by to vhodné pro malawi ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 20:45 Muž miso87 [0] Re: f3ar
Asi máš pravdu maingana a yellow sú lahko zohnatelné narozdiel od švédov a časom ak sa do toho dostanem a budem chcieť zmenu je možností až až.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 19:56 Muž f3ar [1] - AfrikaRe: miso87
K tem rybam, je to muj nazor, kdyz si odmyslim tlousku skla, dekorace a podobne, tak si zhruba na nejakych 230 litrech +/-. Jako urcite se najdou taci, kteri ti poradi klidne nacpat do takoveto nadrze i 5 druhu... ale s ohledem na to, ze s malawi zacinas, tak bych volil radeji dvoudruhovou nadrz po vice kusech, coz je vzdy lepsi, nez vice druhu s mensim zastoupenim. Kombinace zlute a modre bude vypadat suprove a budes spokojeny ty a tvoje ryby taky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 18:58 Muž miso87 [0] Re: f3ar
no myslel som financie okolo filtrov kedže na malawi budem potrebovať určite o dosť výkonnejší čiže aj drahší a ceny rýb sú tiež o čosi vyššie ako u takých neoniek tetier a cichlidiek. a myslíš tým vybrať jeden druh labid (nie oba) a mainganá?Všetky tri druhy by boli moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 18:40 Muž f3ar [1] - AfrikaRe: miso87
ja bych zvolil sestavu Labidaky + maigana. Klidne treba i po tech 15 kusech. Osvetleni mam na 450L 2 x 28w a staci to bez problemu. Jinak si myslim, ze malawi je naopak financen mene narocne s ohledem na to, ze nekupujes zadne rostlinky, koreny a podobne... Anctaci zalezi na tobe. Ja ho tam mel a s rasou me ze zacatku hodne pomahal, ale je to na v kusu kazdeho, kazdopadne nicemu neuskodi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 16:11 Muž miso87 [0]
Chcem sa opýtať, začiatkom roka budem zariadovať akva 120*50*50, bol som rozhodnutý pre amazonku ale stále viac ma nahlodáva Malawi a hlavne manželku. keď si dám všetko dohromady malawi mi príde finančne náročnejšie čo by síce nevadilo ale africké cichlidy som nikdy nechoval a nemám s nimi skúsenosti. Istá predstava je:
1-2cm biely piesok
nejake kamene a anubiasi
10x Labidochromis caeruleus Yellow
10x Labidochromis hongi sweden VERY RARE

myslím že by to stačilo, ak aj toto nieje veľa rýb, ale ak by to išlo tak ešte
10x Melanochromis cyaneorhabdos ( maigano )

pozadie nechcem na úkor litráže,skôr čierna fólia
a osvetlenie myslíte že by mohlo stačiť 1-2x 30w?

mám čas na rozmyslenie ale v marci je burza tak to musím stihnúť aspoň do konca januára až polky februára.

A zabudol som otázku ancistrusy v malawi zohrávajú akú úlohu, riasy či?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 18:06 Muž sasula [274] Re: Kvoro
Krunýřovec sp. (obyčejný) (Ancistrus sp.)
9x Tlamovec černoploutvý (Labidochromis caeruleus) - v pohodě
9x Tlamovec Saulosův (Pseudotropheus saulosi) - budou průbojnejsi
3 druhů a celkem 19 ryb

NahoruRostliny
3x Anubias barteri 'Tetraploid' (anubis barteri 'Tetraploid')
1x Anubias barteri var. nana (anubis zakrslý) - jak budou rust bude bez listů
2 druhů a celkem 4 rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 14:59 Kvoro Re: sasula
tie co som napisal do prezentacie akva. Odchovy asi ano, ale na to mam mensie tusim 30L akva a ak by bolo male tak kupim vacsie. Toto este nastudujem,lebo som sa o tom neinformoval, urobim tak, aby to bolo ok. Tak akva je hotove, do prezentacie pridam foto, ako vyzerá po prerobení, počkám 2 týždne kým sa zabehne a dám tam osadenstvo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 14:12 Muž sasula [274] Re: Kvoro
nevim jake druhy myslis, ale proc ne. Budes chtit odchovy?

pocitej ze budes menit tak 50 - 75% objemu vody co tyden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 11:50 Kvoro Re: sasula
ok interny dam prec, co sa tyka rybiek, planoval som po 9 z oboch druhov, cize 18 rybiek, ake mnozstvo by si si predstavoval pri tejto filtracii? 16?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 08:51 Muž sasula [274] Re: Kvoro
ten interni tam ani nedavej.

na ten JBL 900 je to proste na mensi mnozstvi ryb. a pocitej ze malawky rostou jak z vody a i kdyz se ti ze zacatku bude zda ze jich je tam malo a ze jsou malinkaty, ver ze za par mesicu narostou do hooooodne velkych rozmeru a hlavne to jsou krasne zive ryby, ktere potrebuji prostor pro plavani.

a hlavne rychle plavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 08:40 Muž sasula [274] Re: ludvik
třeba, ja to mam u všech akvarii...

u malawicka jsem pouzival nejakou dobu dva filtry papirove na 500L a radeji jsem presel na jeden Fluval FX5. a udelal jsem moc dobre. ty dalsi filtry jsou jako zaloha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 02:07 Kvoro dokončené?
Fotka k příspěvku Nevadí sasula :-). Ako píše ludvik, tiež si myslím že veľa ľudí nemá takú veľkú filtráciu a akva im funguje dobre. Našiel som jeden interný filter ktorým prejde 250L/h, tak som ho tam dal. Aspoň pre lepšiu cirkuláciu :-). Tak práca je dokončená, dve hodiny som aranžoval kamene. Myslím, že to vyzerá o dosť lepšie a je tam aj viac miesta. Sú dve ráno tak idem spať. Zatial len táto jedna nekvaliná foto, lebo je tam trochu zákal, keďže som práve napustil akva. Tak povedzte, či je to už ono. Neskôr urobím lepšie foto. Aj zo strán. :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 01:37 Muž ludvik [1082] Re: grunda
A kdo z nás to má? Patnáctilitrový kýbl pod třístovkou akváriem? Nebo dokonce třicetilitrový ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 23:46 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Kvoro
tahle poučka 5 - 10% platí pro všechny akva, ne jen malawi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 22:28 Muž sasula [274] Re: Kvoro
omlouvam se, spatna klavesa na numericke klavesnici... promin za mystifikaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 21:16 Kvoro Re: Surdo
aha ták, už som sa zľakol, že mám zapojiť 10 filtrov a urobiť z akva rieku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 21:13 Muž Surdo [35] Re: Kvoro
asi 5 až 10% objemu akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 21:08 Kvoro Re: sasula
Ak som dobre pochopil, vravíš, že objem filtra na 250L malawi akva by mal byť 125L? 5*10% objemu akva je 5*25=125... WTF?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 6

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 6569x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12660-zarizovani-malawi?od=90