Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zařizování Malawi

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Biotopy 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zařizování Malawi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2021 22:11 Žena tramtra [3202] Re: Golgi
Tady jsou moc pěkné nádrže... rybicky.net/nadrze/31447-mobilni-tanganyika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2021 22:33 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Golgi
Šnekáči úžasný rybičky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2021 19:41 Golgi Re: Silviebaris
Dobře pošlu mu zprávu, ještě jednou ti děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2021 19:23 Silviebaris Re: Golgi
Se vzduchovánim ti neporadím,zkus vydržet,třeba se ještě někdo další ozve.. ;-)
Vzpoměla jsem si,že tady jeden pán ten tvůj styl akvaristiky provozuje,zkus mu písnout a poptat se ho osobně..
rybicky.net/profil/39467
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2021 19:17 Golgi Re: Silviebaris
Děkuji, vypadá že se i najde menší rybka do Malawi které by bylo možné mít, takže to není nemožné :-) třeba jsem našel Cynotilapia afra - Tlamovec africký 4-5cm vypadá pěkně :-) no každopádně ještě pokoukám..
ohledně toho vzduchování, musí tam být nebo to čeření hladiny postačí? Nerad bych je potom udusil. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2021 18:41 Silviebaris Re: Golgi
No je to malý,ale je tady na tohle nějaké čtení,tak zkus kouknout a třeba tě to tam nakopne a posune dál.. rybicky.net/forum/15253 ;-)
Taky výběr ryb do Malawi,ale asi nic menšího vzrůstu tam nenajdeš.. www.zooshop-eu.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2021 18:36 Golgi – Nové akvárium a rybky
Zdravím všechny, chtěl bych poradit do začátku, než budu něčeho litovat :-) předem varuji bude toho víc :-)

1. Mám akvárium o 120 litrech s klasickým krytem. rozměry D-80, Š-35, V-40cm - víc místa bohužel není.
2. Líbí se mi Malawi styl a taky jsem si ho založil. Jemný písek, jeskyně z kamenů a jeden větší kořen. (bez rostlinek). Tady to teď vše začne.
3. Jako první mi je jasné že na Tlamovce v takto malém akváriu můžu zapomenout. Jaké jiné rybky by se do tohoto stylu hodily při těchto rozměrech kde nejsou rostliny. Malawi styl je prostě nádherný ale nevím koho jiného tam dát a rozhodně nechci mučit tlamovce. :-/
4. Co vzduchování? mám externí filtr a rozstřikovací rampu kde se hodně čeří hladina a sem tam trochu bublinek, bude tam vzduchování potřeba?
5. pokud by došlo na nějakou rostlinku tak jedině něco mezi kameny, co nepotřebuje substrát a je velmi málo náročné.

Prozatím vše a předem děkuji za rady, ochotu a hlavně trpělivost!! :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2020 15:17 Muž Jarry [1433] Re: Jaroslav87
Optimální rozměr pro Malawi to není, ale jako jednodruhové akvárium pro Pseudotropheus saulosi by to asi šlo. Světlo asi jakékoliv LED vhodné délky, u Malawi jde jen o to, aby bylo vidět na ryby, případně aby rostla řasa na kamenech. Filtr bych dal nějaký slušný kanystr, dostatečně předimenzovaný (tj. držet se doporučeného objemu "od" :-)), např. JBL e1502. Nic dalšího asi není v případě Malawi třeba řešit, jen bych ověřil vodní zdroj, aby byla voda parametry (hlavně KH a pH) pro Malawi vhodná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2020 21:35 R Muž afc1886 [14655] Re: Jaroslav87
Tady se můžeš inspirovat rybicky.net/nadrze/…
A tady máš odkazy, kde můžeš taky najít co tě zajímá rybicky.net/forum/hledat/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2020 19:18 Muž Jaroslav87 [0] – Malawi rady a tipy
Hezký den, před cca 10 lety jsem měl akvárium cca 200l, docela mi to šlo, ale z důvodu stěhování jsem jej musel zrušit. Teď bych chtěl založit Malawi a chtěl bych se zeptat na nějaké vychytávky novinky a tipy z oblasti vybavení akvária. Chtěl bych akvárium udělat pořádně, nachystal jsem si odpad a přívod vody, abych nemusel pří výměně vody chodit přes celý dům. Problém je s rozměrem akvária, délka bude 130cm, šířka jen 35cm - mám obavu, že to bude málo, výška je docela jedno, uvažuji o 55cm. Jak vyřešit nejlépe filtraci? NA co si dát pozor? JAké jsou dnes možnosti osvětlení, jaké je nejlepší? Zvažoval jsem, že bych si nechal akvárium založit, nemáte někdo tip na někoho od Olomouce? Děkuji všem za připomínky.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2018 15:17 Maq
(Navazuji zde na debatu, se kterou nás @ctibum vyhnal z vlákna "Čerstvě založené akvárium - problém".)
Otázka o kterou šlo, byla proč je v Malawi (a Tanganyice) vhodné pozorně sledovat vývoj pH.
V Malawi nejsou rostliny a pH je běžně vysoko přes 7. Čili amoniak je základní problém každého malawisty. Většinou se to řeší nitrifikací, která přeměňuje amonné ionty na mnohem méně nebezpečné dusičnany.
A teď jak to souvisí s pH?
Nitrifikace snižuje pH. Pokud tedy nitrifikace funguje naplno, koncentrace amonných iontů (NH3 a NH4+) zůstává nízká, stoupá koncentrace dusičnanů (NO3-) a pH má tendenci klesat. Ne o mnoho, protože voda v Malawi obsahuje hodně uhličitanů, takže má velkou pufrační kapacitu.
Pokud však pH začne samovolně, byť i jen nepatrně stoupat, je to důvod k dvojnásobnému alarmu. Znamená to totiž, že
(a) nitrifikace je slabá, čili stoupá koncentrace amonných iontů, a zároveň
(b) vzrůstá podíl jedovatého amoniaku (NH3) na celkovém obsahu amonných iontů (NH3 plus NH4+).
Přitom závislost (b) je geometrická, konkrétně s každou desetinou pH vzrůstá podíl amoniaku o cca 26% (desetinásobně s každým stupněm pH). Jinak řečeno, stejná koncentrace, která je při pH třeba 7.4 ještě bezpečná, při pH 7.6 již může být nebezpečná.
Běžné testy pro měření amonných iontů ve vodě nejsou bůhvíjak přesné. Avšak i pokud bychom měli přesný test, nevíme vlastně nic, pokud neznáme přesné pH.
Zatímco máme-li spolehlivý nástroj na měření pH, samovolný (tedy mezi výměnami vody) nárůst pH třeba jen o jednu desetinu nás okamžitě varuje, že akvárium pravděpodobně nefunguje jak má.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2017 13:16 Muž jethro [7] Re: Jarry
já si to myslel ale asi zvítězí ta černá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2017 13:10 Muž Jarry [1433] Re: jethro
To akvárium je už takhle moc malé na ryby, co tam máš, 3D pozadí ti ještě něco ubere...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2017 13:02 Muž jethro [7] – zařizování malawi
ještě ktomu pozadí co mi psal anthrax, co tam dát 3d pozadí?ta modrá taky není špatná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 16:17 R Muž afc1886 [14655] Re: dieu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 16:12 R Muž ctibum [6867] Re: dieu
Já se ani v nejmenším nehodlám hádat, jen vycházím z toho, co vidím a když si vyggolím "malawi biotop" tak drtivá většina zobrazených nádrží má světlé/bílé dno. Takže to mají všichni špatně? A nemyslím to ironicky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 15:46 R Muž Anthrax [4739] Re: dieu
Nikde tam nečtu, že by se to mělo týkat ryb z Malawi. Obecně to jistě platí, dno které odráží méně světla je pro většinu ryb vhodnější. Ale zrovna u Malawi? Viz. to jak vypadá v jejich domovině. Nepřu se jen mě to zajímá. ;-)

A nemyslím si, že by bílé dno bylo automaticky špatně. Spousta lidí ho má a nejen v Malawi
Jen to chce mít rozumné světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2017 15:19 Žena dieu [18] - malawiRe: ctibum
Nedaří se mi bohužel najít konverzace, kterých bylo na fb ve skupině vícero přímo s chovateli, tak si dovolím zkopírovat z jiného zdroje, ale se stejným zněním: ;)
Bílý písek není pro ryby (většinu druhů) příliš vhodný, protože nadměrně odráží světlo a ryby se mu mohou barevně přizpůsobovat ("vyplajchovaná" barva) a mohou zůstávat nadměrně lekavé. Bílý písek bývá namletý křemičitý písek jedné frakce (zaleží na požadované hrubosti mletí)a má kromě barvy i tu zásadní nevýhodu, že má ostré hrany a mnoha druhům, které žerou písek s potravou může zbytečně poškozovat trávící trakt. Říční plavený písek (prodávaný ve stavebninách jako "plavený betonářský") je nohem vhodnější svými omletými zrnky. Že je hrubší než bílý mletý je nesmysl. V říčním písku je mnoho přirozených frakcí, od těch nejjemnějších, které se při zvíření poměrně dlouhou dobu vznáší ve vodě, až po hrubší velikosti několika mm. Stejně tak proklamovaný odlišný materiál je další nesmysl. Bílý křemičitý písek (používaný třeba na spárování zámkové dlažby) je stejně křemičitý, jako ten říční, jenom mají rozdílnou barvu. Bílý mletý křemičitý písek, který se např. používá jako výplň do plasbetonu je třeba v průměru mnohem hrubší, než je průměrná frakce říčního.
U běžných afrických cichlid, pokud nebudete mít písečné xenos nebo Cyathopharynx, Ophthalmotilapia apodobně, vrstvu 2 cm rozhodně nedoporučuji. Běžné cichlidy ji v celé vrstvě rozhodně neprohrabou (např, Tropheus nebo Mbuna z Malawi určitě ne), stačí pouze půl až jeden cm, jen pro zakrytí skleněného dna. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.10.2017 13:08 R Muž ctibum [6867] Re: dieu
Nechci dělat vlny, nejsem Malawista, ale když tak zběžně listuju tou FB skupinou, tak v převážné většině zobrazených nádrží je bílé/světlé jemné dno hmm :) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2017 12:29 R Muž Anthrax [4739] Re: dieu
Zadej si do vyhledávače lake Malawi (teď nemyslím akvárka ale fotky přímo od toho jezera). Světlounký až skoro bílý písek je u toho jezera celkem běžný ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 12:07 Žena dieu [18] - malawiRe: LeRi
Za mě teda absolutně NE pro bílý písek!! :-| Je to kýčovité a hnusné, použij klasický říční plavený s hrubostí do 1 mm, pokud máš facebook, doporučuji skupinu tlamovci jsou tam pánové, kteří jsou naprosto úžasní a poradí se vším tak jak má být!
O nevhodné skladbě a kamenech bylo dosti řečeno už výše. X-)
Odkaz:
www.facebook.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 11:47 Muž jethro [7] Re: LeRi
tak jsem na doporučení objednal ten písek.díky pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 11:27 Muž LeRi [315] Re: jethro
Třeba profizoo.cz/… a něco takovéhoto jsem měl na mysli ;-) rybicky.net/nadrze/27596-malawi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 11:23 Muž jethro [7] Re: Anthrax
Díky za info oběma,i Lerimu.přes víkend to napravím,jen prosím jakou zrnitost tech písků? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 11:22 Muž LeRi [315] Re: jethro
Jj pokud máš ryby z Malawi udělej akvárium Malawi a ne guláš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2017 11:13 R Muž Anthrax [4739] Re: jethro
Aulonocara Fire fish je teritoriální a agresivní ryba a jestli dojde ke tření tak to bude mazec. Bude tam hodně těsno. Je to na ně prostě malé. Koukni se do atlasu, komu plavou v nádrži a uvidíš, že je většina lidí chová v jiných litrážích, než máš ty. U těch ancistrusech a krunýřovců to je jasné. Do Malawi prostě nepatří, jsou to ryby z Ameriky. Kořen tam nenechávej. Opět. nejsme v Amazonii...

Přesně tak, jak píše LeRi, ty kytky jsi odebral relativně nedávno. Tím jsi odebral konzumenty živin a nastoupily řasy.

Ještě k té tapetě. Nemusí být jen černá i modrá vypadá v Malawi dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2017 11:12 Muž LeRi [315] Re: jethro
Žádné kytky moc živin a světla ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 11:09 Muž LeRi [315] Re: jethro
Africké cichlidy nežijí v takové vodě a s takovými druhy ryb co tam máš a ani se to k sobě nehodí a ancíci se tam asi také necítí dobře. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 11:03 Muž jethro [7] Re: LeRi
ale proč se udělaly ty řasy?když to bylo naproti balkonu kde na ně svítilo i sluníčko tak se nic neobjevilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 11:00 Muž jethro [7] Re: Anthrax
to dno určitě vyměním za ten písek,1kořen bych tam asi nechal-je po něm taková trošičku nahnědlá voda, ale nevím proč vyhodit fire fish a ostatní osádku?ti ancíci jsou tam dva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 10:52 Muž LeRi [315] Re: Anthrax
Ji a ryby jen africké cichlidy ;-) ještě budu hádat , svítíš hodně aby vynikla barva těch cichlid ale tím že tam máš tmavé hrubé dno tak ti to světlo pohlcuje a ryby tolik nevynikají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 10:48 R Muž Anthrax [4739] Re: jethro
Já bych určitě změnil dno. Takový ten bílý písek a menší zrnitost. Rozhodně to chce černou tapetu. 3D pozadí by ti v tvém případě ubralo zbytečně moc litrů. A zredukoval bych osádku o Aulonocara Fire fish. A i o krunýřovce a pancéřníčky, když to má být Malawi.

Ale to je OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 10:45 Muž LeRi [315] Re: jethro
Dno jemný bílý písek tenhle co tam máš je hrubý a drží se v něm bordel , tmavé kameny , kořeny vyhodit a na rostliny také kašlat , ono to prokoukne a nebudeš muset tolik svítit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 10:40 Muž jethro [7] Re: LeRi
tak pojd do mne.jak? :-) uvítám vše inspirace víkend mám volný tak se tomu budu věnovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2017 10:38 Muž LeRi [315] Re: jethro
Já bych to tvoje Malawi celé předělal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 10:05 Muž jethro [7] Re: Anthrax
mám vypnout 1zářivku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 10:03 R Muž Anthrax [4739] Re: jethro
Co takhle to osvětlení? Máš tam 2x30W. To mi přijde hodně, na to, že tam nemáš rostliny..
Ikdyž, teď sem koukal na dvě prezentce stejných rozměrů: rybicky.net/nadrze/27127-rossovo-malawi a rybicky.net/nadrze/27559-malawi-200l- a osvětlení mají stejné. Možná že to máš přerybněné, nebo děláš jinak údržbu nebo překrmuješ. Ale to jsou jen dohady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 09:58 Muž jethro [7] Re: Tudy
právě že už ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 09:56 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: jethro
Svítí dovnitř Slunce ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 09:55 Muž jethro [7] – řasy na kameni a kořenu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny,během několika dní se mi na kamenech a kořenu objevila zelená řasa. Objevila se po přestěhování aq,které bylo původně umístněno naproti oknu,nyní je za rohem okna a evidentně se to nějak rychle rozrostlo,přečetl jsem si kdejaké vlákno ale je toho tolik .že každý radí a má své zkušenosti a poznatky.Nechci něco zanedbat tak se raději ptám co stím?zatím nepoužívám žádnou chemii.kytky tam nejsou a svítím ráno asi3h a večer taky3h-
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.10.2017 14:29 Muž Jarry [1433] Re: Berťas
Na tom akváriu je toho nevhodného víc, umístění u okna bych viděl jako zcela nepodstatný problém;-) Pro Malawi obecně malý objem (ještě dále zmenšený 3D pozadím), navíc jestli dobře koukám, jsou tam ryby, které patří do opravdu několikanásobně větších nádrží. Co ryba to jiný druh, nevím no. Asi bych ale také začal tím, že bych vyházel ty bílé kameny, vypadá to, že se opravdu hodně lesknou, dal bych tam kameny, co budou barevně ladit s pozadím. Jako další krok bych doporučil rozdat ryby a udělat z toho jednodruhovou nádrž s nějakým menším, nenáročným druhem (např. Pseudotropheus saulosi), tak v počtu 10ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2017 14:18 Muž LeRi [315] Re: Berťas
Ctibum má zřejmě pravdu , vyměnil abych ty kameny za nějaké tmavší a víc strukturované bude to i lépe vypadat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.10.2017 12:50 R Muž ctibum [6867] Re: Berťas
Co odraz světla od kamenů? Přijde mi, že když je rozsvíceno, tak jsou ryby všude tam, kde nejsou na dně kameny...

A nedávej jeden dotaz do víc vláken. Tady to nechám, tam to smažu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2017 12:37 Berťas – Ryby v rohu akvária
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,

předem se omlouvám za možná hloupý dotaz, ale s akvaristikou jsem začal teprve před necelým rokem :-) Mám následující problém v akvariu pro cichlidy z Malawi:
Mám akvarijní set Juwel RIO 18O litrů a na zadní část stěnu akvaria, na filtr a na zbytek této bočnice jsem nalepil 3D pozadí Juwel. Zářivky mám také Juwel. Co již delší čas pozoruji, tak pokud jsou zářivky zapnuté, tak se většina ryb nachází v protilehlém rohu akvária od filtru. Zprvu jsem to přisuzoval velkému proudu vody z čerpadla, ale po X pokusech jsem ověřil, že to tím není. Jako druhá varianta se mi jevilo to, že část akvaria u filtru si hájí sameček Cynotilapia pulpican, který je dost agresivní a proto se ho ostatní "bojí" jak je neustále odhání. Nicméně jsem nakonec přišel na to, že pokud zhasnu osvětlení, tak se ryby ihned rozplují po celém objemu akvária. Tak mě napadá, zda jejich shlukování do rohu akvária není způsobeno nějakým nevhodným odrazem světla? Akvárium je nevhodně umístěno u okna, na což jsem bohužel přišel pozdě, nicméně i se zataženým závěsem se ryby chovají dle popisu :( Fotky akvária se zapnutým osvětlením i bez přikládám. Je na nich vidět, že po vypnutí osvětlení se ryby hned rozptýlí. Díky moc za jakýkoliv typ.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2017 11:26 Jan Bísek Re:
Děkujeme za odpovědi.
Zajížděcí rybky, které uhynou, je pro nás nepřijatelný postup. Krmení prázdného akvária ano. Naočkovaný filtr mít klidně můžeme, vodu s bakteriemi z našich jiných akvárií taky.
Možná by šlo vložit anex do filtru, po vpuštění ryb. Když v nádrži nejsou kytky, nemá čemu škodit. Úplní začátečníci nejsme, viz naše nádrže...., jen jsme zaměření na tetry a na kytky a zajímá nás i něco, co neznáme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2017 04:32 R Muž romant [27981] Re: EllaAtáta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 23:46 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: EllaAtáta
EllaAtáta napsala: Všude jsou články o pH vody, velkých nádržích a filtrech, ale ne o průběhu zajíždění.
Podľa mňa, Malawi nie je celkom vhodné pre začiatočníka, možno i preto články také postupy neriešia a autori predpokladajú, že zábeh už je každému jasný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2017 23:03 Muž Jarry [1433] Re: EllaAtáta
Nejlepší je mít k dispozici bakterie z jiného, již dostatečně osídleného filtru. Já jsem postupoval tak, že jsem do nového filtru nalil vodu (plnou bakterií) z jiného filtru a nasadil pár pavích oček - asi by stačilo jenom krmit prázdné akvárium. Po 3 týdnech jsem nasadil tlamovce. Myslím si, že při správném "naočkování" filtru by šlo nasadit finální osádku skoro hned (a z počátku často měnit vodu), ale při takovém postupu to chce vědět, co člověk dělá, takže prosím nebrat to jako univerzální radu, spíše jednu z možností. Bez možnosti dodání bakterií odjinud bych asi krmil prázdné akvárium, potom to chce čekat tak 4-5 týdnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 22:39 Jan Bísek – jak zajet africké akvárium?
Jak se zajíždí africké akvárium, když v něm nejsou kytky a šneci? Kdo tam vyrobí potravu pro bakterie? A jak se pak udrží bakterie na dně? Dokud tam nejsou ryby, nemají potravu. Všude jsou články o pH vody, velkých nádržích a filtrech, ale ne o průběhu zajíždění.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2017 21:17 Muž Tony2013 [228] – Predelavka
Ahoj.Mam v planu predelat toto ( rybicky.net/nadrze/16233 ) na Malawi.Jen se nikde nemuzu docist jak je to se vzduchovanim a provzdusnovanim .Akva mam v pokoji kde spim a vim ze bubliny dost rusi pri spani.Nebo bude stacit cereni hladiny?Bude stacit filtr atman cf-1200 co ted mam .Dno a kameny uz jsem tak nejak vybral.Ale rybky jeste moc ne.byl bych rad za radu.Ty rybky bych si predstavovat max 3 druhy odlisne zbarveny (Prani pritelkyne).Diky za rady

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 6

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 6569x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12660-zarizovani-malawi