Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostliny vhodné pro pokrytí kořenů a dekorací

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Rostliny vhodné pro pokrytí kořenů a dekorací
Anubiasy, Microsorum, Bolbitis, Riccia, Cladophora, Lomariopsis, Monosolenium, mechy, Bucephalandra sp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2020 09:39 Muž beton [26] Re: vaclav
Ještě to pořádně zvážím než něco vyberu,taky bude záležet co bude k sehnání.Každopádně díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2020 21:31 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: beton
U bucek ty názvy jsou trochu problém a často se i trochu liší jejich tvar když je strčíš pod vodu. Asi bych si zjistil jestli dobře rostou. Moc sem jich sice neměl ale některým se moc nechtělo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2020 20:31 Muž beton [26] Re: vaclav
Černý písek je už objednaný,bude toho 50kg,v 2 akva mám anubias barteri tak je použiju ,tridenti nevím jestli seženu, tak ještě uvidím.Myslite že bucephalandry "Mini Red" a Bleu green by byla špatná volba?Nakupuju v Invitalu a tam maji jenom tyhle druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2020 19:24 Žena tramtra [3202] Re: beton
Nebála bych se Trident nakombinovat z některým z větších druhů Anubiasů, výběr je velký ( rybicky.net/atlasrostlin/hledat/ zadej si do kolonky 'latinské rodové' slovo Anubias) a i mezi Buckami se dá vybrat robustnější druh s trochu většími listy. Ale když je dáš na kořeny vpředu, vůbec nebude vadit, když použiješ drobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2020 17:45 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: beton
Tak šel bych spíš do tridentu ale to je tvoje rozhodnutí, musíš ho dát úplně na spodek kořenů protože dost vyroste a bucky tak v druhé třetině. Všechno jsou to dost tmavě zelené rostliny tak bych si to černé dno možná rozmyslel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2020 16:30 Muž beton [26] – Jaké rostliny?
Fotka k příspěvku Poradíte jaké rostliny na kořeny?Chtěl bych bucephalandry,miccrosorium pteropus Windelov,anubiasy a pak nevím,mám strach že bucephalandry na těch kořenech nevyniknou,akva je 150cm na 60cm.Jde mi jen o ty kořeny a bucephalandry se mi líbí.Akva bude bez co2 a bude tam černý písek zrnitost 2-4mm.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2020 23:15 Muž Smetany [1226] Re: Kawa
Jediný mech do akvária u kterého vím jistě že je z Jižní Ameriky a zároveň by mohlo být reálné ho sehnat je "Hydropogonella gymnostoma". Teoreticky se ještě vedou spory o původu Vesicularia montagnei ten seženeš snadno a je v některých biotopních akváriích tolerován, protože tam dnes roste i kdyby tam nebyl původní. Ale jinak těch rostlin na kořeny z J.A. moc není. Teoreticky by možná šlo přesvědčit růst na kořeni nějaký pupečník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2020 20:51 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: vaclav
No Václave to já přece vím. Proto jsem svůj dotaz specifikoval. Jde mi o to že Kryptokoryny jsou třeba z Asie původně. Tak mně zajímají původní druhy z Jižní Ameriky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2020 20:39 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kawa
Kupuješ si zahradnické výpěstky které většinou už nemají z původními moc společného. Je ale pravda že se musím smát když někdo dá fotku svojí Ameriky a je to samé Microsorium a Anubias. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2020 13:39 R Muž ctibum [6871] Re: Kawa
Než někdo poradí, zkus pokročilé vyhledávání v atlasu ;-)
rybicky.net/atlasrostlin/hledat/
Zozklikávací pole umístění zaškrtneš "k dekoraci" a v "rozříření" ti to nabídne možnosti, až začneš vypisovat lokalitu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2020 11:38 Muž Kawasaki [2839] - Amerika
Zdravím všechny rostlinkáře. Poradí mi někdo mech nebo rostlinu na kořen. Podmínka je aby to byl druh původem z Jižní Ameriky. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2019 15:21 Muž Celsiq [50] – červené rostliny na dekoraci
Zdravím kolegové,
Má někdo zkušenost s malou červenou rostlinou, která mu funguje přilepená na dekoraci, tzv. bez kořenů v substrátu? Něco jako reineckii mini, ludwiga mini sp super red atd.? Umístil bych blízko k hladině, světlo tedy problém nebude. Hnojím ob den - viz. prezentace. Ve vodě by tedy mělo být dosti mikro i makro prvků. Otázkou je, zda to takové rostliny zvládnou a zda je to vůbec rozumné. Díval jsem se na video green aqua, kde zkoušeli reineckii mini a fungovala. Nicméně je zmínili otravnou nutnost minimálně jednou týdně stříhat její kořeny. Díky za názory :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2019 21:44 Angus68 Re: Jan Jonáš
Mám ho ve 160ce dost a ancík si ho ani nevšímá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2019 21:19 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybky – Lomariopsis Lineata
Máte někdo zkušenost, jak je to s touto rostlinkou a spásáním krunýřovci? Děkuji za případné postřehy a zkušenosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 19:55 Muž LeRi [315] Re: vaaclav
Vždyť já to dostal od Petra (Anguse) má to tam správně stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 19:49 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: LeRi
Poznat to jde jednoduše monosolenium má střední žilku lomariopses ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 19:41 Muž LeRi [315] Re: vaaclav
Dík furt mi to bylo divné ;-) zítra to vyfotim ze shora až budu měnit vodu a vypnu filtraci ,bude klidná hladina , je to nádherný trs.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.01.2018 19:30 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: LeRi
To co máš na obrázku je ale rybicky.net/atlasrostlin/lomariopsis_lineata :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.01.2018 19:18 Žena tramtra [3202] Re: eMCe8
Mrkni do záhlaví tohoto tématu (modrý rámeček) ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.01.2018 17:32 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: eMCe8
Ahoj!
Ano, různé Anubiasy, Microsoria, Bucephalandry a možná i jiné, které nepotřebují substrát. Mechy by také šly, ale je s nimi víc práce. Dost pomalu rostou a i ty rychle rostoucí neochotně přirůstají. Rostlinku jen přichytíš a čekáš. Celkem dostupný je jávský mech (měchýřka) nebo falešný jávák (loděnka).

Ať už vybereš cokoliv, můžeš to pak přichytit vlascem, drátkem, gumičkou atd. a počkáš (s ohledem na rychlost růstu rostlinky cca 6-12 měsíců), než se přichytí a pak můžeš ten spojovací materiál odebrat.. nebo to obroste tak, že nebude ani třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 17:17 eMCe8 – Kořen
Fotka k příspěvku Ahoj chtěl bych se zeptat jestli moho nějaký mech nebo rostlinku přidělat na tento kořen na fotce popř.jaký děkuji ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 15:48 RAP Re: stile
stile napsal: ..... Jak dlouho je mám nechat přichycené?
Než se samy pevně přichytí k podkladu. ;-)
Co se týče zářivek např. toto by bylo lepší www.elektro-paloucek.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 15:42 stile Re: Jarry
Děkuji za odpověď, další rostliny budu ještě určitě přidávat. Jak dlouho je mám nechat přichycené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 15:39 Muž Jarry [1433] Re: stile
Asi by byl lepší vlasec, aby to nebylo vidět, nebo stačí třeba jenom zaháknout kořeny do nějaké skuliny atd. Anubiasy moc světla nepotřebujou, řekl bych, že to bude stačit. Ale asi je nesmysl kupovat T8 zářivku za 300, stačí obyč za pár korun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 15:06 stile – Uchycení rostlin + osvětlení
Zdravím, jsem takový věčný začátečník a předělávám akvárium na africké tlamovce. Přečetl jsem si, že se příliš nemusí s rostlinami a vhodné jsou jen některé, třeba anubiasy na kořenech. Zkoušel jsem je přichytit ke kořeni gumičkou, nevím ale, jestli jsem to nějak nezvojtil a jestli mají šanci se na kořeni uchytit. Přikládám prozatímní foto nádrže: rybicky.net/fotogalerie.php…, i s detailem uchycení: rybicky.net/fotogalerie.php… , co vy na to? Omlouvám se za kvalitu fotek, mobilem to lépe nejde.

Druhá moje otázka souvisí přímo s osvětlením, které je pro rostliny vhodné. Z výroby jsou na krytu mého akvária (DIVERSA) dvě 15 W žárovky, o délce 46 cm, uchycené ve vodotěsné patici P8 - což je asi hodně málo, vzhledem k celkovému objemu akvária 165 litrů. Jde mi o co nejhezčí vybarvení ryb v nádrži a podporu růstu toho zbytku rostlin, které tam po péči, v budoucnu nasazených tlamovců, zbudou. Předělávat kryt se mi zrovna moc nechce a tak jsem zapátral na internetu po něčem vhodnějším. Nalezl jsem kombinaci těchto dvou zářivek:

1) Zářivka Aqua GLO fialová T8 - 45 cm 15W. Odkaz: www.bezednamiska.cz/…

2) Zářivka Power GLO T8 - 45 cm 15W. Odkaz: www.bezednamiska.cz/…

Bude mít smysl zářivky měnit? Přeci jen, dohromady je to víc než 500,- Kč, abych nevyhodil peníze za nesmysl a výsledek nebyl dohromady žádný. Díky za případné odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 15:18 ne – ne
dobry den mam koren do akva a nevím co na ten koren muzu dat za kytku prosim poradte diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2016 21:44 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Jitka66
Šikulka. U nás doma už jsou všichni vycvičení, že tyhle drátky končí u mě. Mám na to takovou speciální krabičku, kde se archivují mřížky z nerezového drátu, tyhle drátky, vázací silony a podobné důležitosti.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 21:33 Žena Jitka66 [8] Re: Pepan
Jasně. Už jsem našla něco u nepoužívaných fotokáblů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 20:49 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pepan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 20:12 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Jitka66
Když si koupíte k počítači nebo mobilu novou šňůru, je svázaná tenkým drátkem. Ten drátek má buď kruhový průřez a nebo je placatý. Ty placaté jsou lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 19:54 Žena Jitka66 [8] Re: Pepan
Něco vyzkouším. Nevím přesně jaké drátky myslíte, požívám na svázání káblů plastové stahovací pásky.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 18:49 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: NHKG
Proto používám ty drátky s placatou izolací. Mají větší plochu, kterou tlačí na stonek či oddenek rostliny, ve vodě nekorodují, dají se snadno odmontovat a jsou relativně snadno k sehnání, protože počítače a mobily si kupujeme dost často. Mimochodem, jejich použití jsem viděl i v jedné prezentaci od Dennerle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 18:27 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Pepan
Mám gumičku už asi 2 měsíce a je jak nová. Ale je z placaté širší gumy. Obyčejné kuchyňské a ty, kterými se uzavírají pytlíky s rybami mi vydrží 4-6 týdnů. Chytám tak pupečník.
Sehnat drátek z vhodného materiálu je docela problém. Já třeba mám doma jen měděné a květinový drát. Měď by se neměla v akváriu používat a u toho květinového by byl problém s ostrými konci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 17:43 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Jitka66
Spíše bych použil nějaký tenký drátek s izolací. Mi se na to osvědčily ty placaté, co se používají na vázání kablíků k počítačů. Růžkatec roste rychle, tak jej bude třeba každou chvilku upravovat a pokud se ten drátek jenom záhákne, manipulace s ním a s kytkou bude dost jednoduchá. Gumičky ve vodě rychle stárnou a silon se blbě rozvazuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 17:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jitka66
Růžkatec roste moc rychle, takže budeš muset si s tím co chvíli hrát, zkracovat a přichytávat znova. Ale obyčejnou gumičkou by to mělo jít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 16:42 R Muž romant [27982] Re: Jitka66
Třeba sichrhajckou. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 16:20 Žena Jitka66 [8] – růžkatec
Znáte někdo nějaký trik, jak připevnit růžkatec k větvi?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.07.2015 20:54 R Muž romant [27982] Re: vaaclav
Tak to jsme na tom obdobně a proto si v rámci názvu vlákna dovolím doporučit, co jsem doporučil i když vím, že to je rostlina původem z jiného kontinentu, leč onen účel bude jistě dobře plnit i v tom tzv. biotopu Amazon. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2015 20:50 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: romant
Slovo biotop nemám rád. Dnešní akvarijní rostliny nemají s těmi přírodními moc společného a pokud seženeš opravdu z přírody ty biotopní tak ty ti v akváriu většinou ani neporostou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2015 20:25 R Muž romant [27982] Re: vaaclav
Přesně tak, slovo biotop je přeci velmi širokej pojem. :) Třeba se od tebe dočkáme přesnějšího doporučení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2015 20:14 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: romant, mPP
Tak jeden zakládá "Biotop amazon" s rostlinami z Afriky Anubias a druhej mu do toho biotopu radí rostlinu z Asie. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2015 18:48 R Muž romant [27982] Re: mPP
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2015 18:46 Muž mPP [4] – Ake rastlinky na koren
Chystám sa obnoviť akva. Biotop amazon. Mám kupeny 2x anubis a 4 korene.2x veľky 2x maličke kúsky na ktoré zrejme nepôjde nič. Ešte toho bude trebalo dokúpiť ale tak chcel by som radu čo by ste poradili aky druh rastlín. Osvetlenie zatial len 2x 30W T8 denne svetlo + druhe sfarbene do fialova. Javsky mach bude dobrá voľba ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.07.2015 10:35 radim Re: Mislow
Sundával jsem anubias z žuly a šel dolů i s kousky kamene :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.07.2015 08:28 R Muž romant [27982] Re: Mislow
I ke kamenu se dokáže kořeny přichytit. Podle mě neexistuje dekorace ke který by se anubias nedokázal fixovat. A ano, bude to možná trvat déle než ty 2 měsíce, ale přiroste. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2015 23:16 Muž Mislow [304] Re: Mejla82
Ahoj, zalezi na charakteru dekoraci, muze to trvat i dele nebo nezakoreni vubec. Na takovej kamen ti nezakoreni. ;-) A na nektery koreny take ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2015 19:51 R Muž romant [27982] Re: Mejla82
1-2 měs.
Anubiasy, Microsorum, Bolbitis, Riccia, Cladophora, Lomariopsis, Monosolenium, mechy, Bucephalandra sp.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 5179x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12646-rostliny-vhodne-pro-pokryti-korenu-a-dekoraci?od=1